Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

 

προσπαθω να κανω restore missing apps + data με titanium back up pro απο ενα xperia arc. To εχω αντιγραψει απο sd card στην εσωτερικη μνηνη αλλα δεν το βλεπει

 

καμια ιδεα πωε θα μπορουσε να λυθει αυτο?

 

ευχαριστω προκαταβολικα:blink:

 

έχεις δηλώσει στο titanium στις ρυθμίσεις σε ποιο φάκελο να ψάξει για τα backup ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα σου δεν ειναι φυσιολογικο οπως ολων το να τρώει δλδ την μπαταρια σχετικα γρηγορα.

Μαλλον θα χρειαστεις format. Κατι τρεχει πισω ακομα και σε standby. Βαλε παλι την εκδοση που επιθυμεις και κανε wipe και reset τα παντα απο recovery

Οπότε κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετα με ποιο recovery να κανω wipe and reset?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετα με ποιο recovery να κανω wipe and reset?

ΞΑναπερνας με τον updater mia rom απο την αρχη.

Μετα μπαινεις απο recovery (volume up + power) και κανεις wipe/reset και τις τρεις επιλογες που εχει.

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ναι κανοντας copy ολο το φακελο απο την sd στην εσωτερικη

 

αυτό μάλλον δεν απαντάει στην ερώτηση που έκανα

πήγες στις ρυθμίσεις -> προτιμίσεις -> θέση του φακέλου αντιγράφων ασφαλείας

και έχεις δοκιμάσει από εκεί να δηλώσεις ότι είναι στην sd ή στο τηλ ;

Link to comment
Share on other sites

αυτό μάλλον δεν απαντάει στην ερώτηση που έκανα

πήγες στις ρυθμίσεις -> προτιμίσεις -> θέση του φακέλου αντιγράφων ασφαλείας

και έχεις δοκιμάσει από εκεί να δηλώσεις ότι είναι στην sd ή στο τηλ ;

 

Εαν ειχε αλλο Partition το xperia και αλλη εκδoση android, χλωμο το κοβω να μπορεσει να επαναφερει τα αντιγραφα ασφαλειας. Τα αρχεια θα ειναι μοιρασμενα σε αλλες διαδρομες οι οποιες δεν θα υποστηριζεται να δημιουργηθουν.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κατεβασα (μεσω τορρεντ) το asphalt 8 και ενω ξεκιναει κανονικα μετα απο λιγο κλεινει.Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ? εχω την gtv3.14
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κατεβασα (μεσω τορρεντ) το asphalt 8 και ενω ξεκιναει κανονικα μετα απο λιγο κλεινει.Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ? εχω την gtv3.14

 

κατέβασε το από το playstore.. δωρεάν είναι

Link to comment
Share on other sites

ΞΑναπερνας με τον updater mia rom απο την αρχη.

Μετα μπαινεις απο recovery (volume up + power) και κανεις wipe/reset και τις τρεις επιλογες που εχει.

Wipe & reset κανω πριν την εγκατάσταση της rom ή μετά;

 

Η σωστη rom για το κινητο μας ειναι αυτη ετσι?

 

Redmi 1S => xiaomi-miui-hellas-4.3_armani_Stable24-Hellas-GTV-3.14.0.zip (Root με MIUI Patch)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την επιλογή Ρυθμίσεις-> Οθόνη -> Αποτροπή κατα λάθος κλήσεων μήπως και διορθωθεί

Το εκανα αλλα τζιφος

Polvcog γραφει η θηκη π@π@ρια μαντολες

 

Ασχετο αλλα το κουδουνισμα κραταει λιγο οταν σε παιρνουν

Αυτο φτιαχνεται;

 

Αχρηστη η θηκη

Μονο η ομορφια εμεινε

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μερες που δουλευω το 1S είναι όπως τα περίμενα, αντίστοιχα με το hongmi 1, πολύ ευχαριστημένος δηλαδή. Εχω την Ελληνική 3.13 . Με την μπαταρία και την χρήση που κάνω διαρκεί όσο και τα προηγούμενα smartphone που είχα, περίπου 1,5 μέρα. Με το mail υπάρχει (όπως λένε όλοι) ένα προβληματάκι - συχνά fc - όπως και σε άλλες εφαρμογές που και που. Αλλα πιστευω οτι θα το φτιαξουν τα καλά παιδιά στην miui.gr . Μπορώ να πω οτι το Hongmi 1 δούλευε πιο απροβλημάτιστα αλλά δεν θυμάμαι και πια rom του είχα βάλει.

Το miKey τώρα που έβαλα, δεν είναι και κατι το τρομερό και δεν δουλεύει και πάντα όπως πρέπει.

Το σημαντικό ειναι οτι ειμαι ευχαριστημενος και δεν εχω μετανιώσει με την επιλογή του 1S .

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε κανει fc

Τι εννοειτε;

Football Club???

FC= Force Close

κοινώς εσύ το πατάς και εκεί που παίζει η εφαρμογή ξαφνικά κλείνει

Link to comment
Share on other sites

Πιο συγκεκριμενα η εφαρμογη 1 φορα ανοιγει και 7 κλεινει !!! Αυτο ειναι το λεγομενο bfc (brazilian footbal club)

:cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πιο συγκεκριμενα η εφαρμογη 1 φορα ανοιγει και 7 κλεινει !!! Αυτο ειναι το λεγομενο bfc (brazilian footbal club)

:cry: :cry: :cry:

 

Εν αναμονη του γερμανικου patch λοιπον... :P εγω εχω ενα αλλο προβλημα... Οταν στελνω με την εφαρμογη του facebook μηνυματα καποια φαση κολλαει στο αποστολη, και πρεπει να κλεισω την εφαρμογη να την ξανανοιξω, και να ξαναστειλω το μηνυμα για να παει... το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα??

Edited by bigmen2007
Link to comment
Share on other sites

αυτό μάλλον δεν απαντάει στην ερώτηση που έκανα

πήγες στις ρυθμίσεις -> προτιμίσεις -> θέση του φακέλου αντιγράφων ασφαλείας

και έχεις δοκιμάσει από εκεί να δηλώσεις ότι είναι στην sd ή στο τηλ ;

 

στο τηλ

 

Εαν ειχε αλλο Partition το xperia και αλλη εκδoση android, χλωμο το κοβω να μπορεσει να επαναφερει τα αντιγραφα ασφαλειας. Τα αρχεια θα ειναι μοιρασμενα σε αλλες διαδρομες οι οποιες δεν θα υποστηριζεται να δημιουργηθουν.

 

4.0 kai partition.

υπαρχει καποιο αλλη εφαρμογη για τη μεταφορα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Wipe & reset κανω πριν την εγκατάσταση της rom ή μετά;

 

Η σωστη rom για το κινητο μας ειναι αυτη ετσι?

 

Redmi 1S => xiaomi-miui-hellas-4.3_armani_Stable24-Hellas-GTV-3.14.0.zip (Root με MIUI Patch)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/

Πρωτα εγκατασταση και μετα wipe/reset

 

θα δουμε κανα android L στο κινητακι ; να βελτιωσει κ την αυτονομια

Μακαρι γιατι εχω βαρεθει να το φορτιζω. Το σκιζω βεβαια αλλα δεν το πηρα να το βλεπω.

Ερχεται η v28 λεει αντε να δουμε θα κανει τιποτα?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το ροοτ γνωρίζετε τίποτα; Οταν πάω στα permissions δε μπορω να τσεκαρω τα rootpermissions και το απο κατω. Φαίνονται αλλά δε πατιουνται είναι λίγο πιο θολά.

Στο cpu-z λέει οτι είμαι ροοτ.Μουλτι-ροοτ απο μινιντιλ αγορασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το ροοτ γνωρίζετε τίποτα; Οταν πάω στα permissions δε μπορω να τσεκαρω τα rootpermissions και το απο κατω. Φαίνονται αλλά δε πατιουνται είναι λίγο πιο θολά.

Στο cpu-z λέει οτι είμαι ροοτ.Μουλτι-ροοτ απο μινιντιλ αγορασμενο.

 

Μηπως ειναι root με superuser?? και οχι με το miui app??

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι root με superuser?? και οχι με το miui app??

 

Αν έννοεις την εφαρμογή su ναι είναι περασμένη miui app δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...