Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις κάνει root?

 

Πριν λίγο γύρισα από μια σύντομη βόλτα. Το sygic δούλεψε τελεια!

 

Ναι, και υποτίθεται ότι δεν έπρεπε να πέσει η απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχίζω την ενημέρωση, μετά από λίγο παίξιμο....τονίζω πως οι συγκρίσεις που κάνω είναι με το υπάρχον κινητό μου, αυτό της υπογραφής....

 

Το αρχειάκι των επαφών .vcf δεν το βρίσκει με τίποτα, δεν ξέρω εάν το έχει παρουσιάσει και σε άλλον το θέμα αυτό. Οπότε, ανέβασα όλες τις επαφές στον λογαριασμό μου στο Gmail και μετά τις πέρασα στο κινητό με τον συγχρονισμό......κρίμα πάντως...

 

Για τις επαφές επίσης, δεν υπάρχει επιλογή εμφάνισης επαφών μόνο τηλεφώνου αλλά λογαριασμών ή SIM.....

 

Έχει ένα θέμα με το ζέσταμα του πίσω μέρους του, είναι αρκετά ζεστό μετά από λίγη χρήση.....

 

Η μπαταρία του δεν με ικανοποίησε, τελειώνει σχετικά αρκετά γρήγορα, χωρίς πολλά ζορίσματα και μετά από λίγες ώρες χρήσης.....ενδεικτικά το Lenovo S650 με ίδια σχεδόν μπαταρία, διαρκούσε +50% περισσότερο με την ίδια χρήση (για 1η μέρα χρήσης λέω.....). Σε αντίθεση όμως με το Lenovo S650, η μπαταρία του 1S φορτίζει στον μισό χρόνο (σε 45' πήγε από το 15% στο 100%)....

 

Το GPS μέσω του Sygic θα το δοκιμάσω αύριο......

 

H φωτεινότητα της οθόνης με απογοήτευσε, αρκετά δυσανάγνωστη υπό το άμεσο ηλιακό φως και σχεδόν αδύνατη η ανάγνωση με γυαλιά ηλίου (μην γελάτε, έτσι κοίταγα και το Lenovo και το προηγούμενο Alcatel και είχαν ρύθμιση για περισσότερο φως στην οθόνη...)

 

Τέλος, το βάρος του είναι σημαντικά μεγαλύτερο από το S650, οριακά ανεκτό θα έλεγα για το μέγεθός του (είναι μεταλλικό το πλαίσιο του από ότι είδα και όχι πλαστικό όπως του Lenovo).

 

Για τα μηνύματα SMS, χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή, δεν δείχνει όμως υπόλοιπο χαρακτήρων όταν γράφω, ελπίζω να μην στέλνει μόνο 60 χαρακτήρες αλλά 160.....δεν βρήκα και ρυθμίσεις γιαυτό βέβαια (δεν έβαλα το αγαπημένο μου Handcent SMS ακόμα....)....

 

Αυτά τα ολίγα......αναμένω να βελτιστοποιηθεί το θέμα διάρκειας της μπαταρίας γιατί.....:wacko:

 

Νεότερα επί της χρήσης του.....

 

Άλλο αρνητικό που βρήκα είναι η ένταση στα video και στην μουσική, είτε είναι από την κάρτα μνήμης είτε από Youtube......είναι πολύ χαμηλή ακόμα και στο τέρμα και είναι σαφώς κατώτερη από του Lenovo S650, μέτριας αποδοσης θα έλεγα......:wacko:

 

Καλά τα Antutu κλπ ρε παιδιά αλλά για την απλή χρήση που κάνουμε μερικοί, δεν ξέρω αλλά.....απογοητεύτηκα......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην απογοητευεσται κατευθειαν,το κινητο ειναι καινουργιο ακομα.

Πχ αυτο με την ενταση η η αποδοση της μπαταριας πιστευω με μερικα update θα στρωσουν.

Δεν νομιζω η xiaomi που εχει τοσο καλο ονομα και μετα το red rice να εβγαλε χειροτερο τηλεφωνο απο το παλιο,ειδικα με snapdragon επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην απογοητευεσται κατευθειαν,το κινητο ειναι καινουργιο ακομα.

Πχ αυτο με την ενταση η η αποδοση της μπαταριας πιστευω με μερικα update θα στρωσουν.

Δεν νομιζω η xiaomi που εχει τοσο καλο ονομα και μετα το red rice να εβγαλε χειροτερο τηλεφωνο απο το παλιο,ειδικα με snapdragon επεξεργαστη.

 

Θα δείξει, πχ το θέμα με το ηχείο το είχε και το red rice, αν και εμένα παίζει αρκετά δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα επί της χρήσης του.....

 

Άλλο αρνητικό που βρήκα είναι η ένταση στα video και στην μουσική, είτε είναι από την κάρτα μνήμης είτε από Youtube......είναι πολύ χαμηλή ακόμα και στο τέρμα και είναι σαφώς κατώτερη από του Lenovo S650, μέτριας αποδοσης θα έλεγα......:wacko:

 

Καλά τα Antutu κλπ ρε παιδιά αλλά για την απλή χρήση που κάνουμε μερικοί, δεν ξέρω αλλά.....απογοητεύτηκα......

 

Βρε μήπως εισαι αντιπροσωπος της Lenovo? :lol:

 

Πολλα εξαρτιονται και απο την Ρομ.. ποια έχεις βάλει?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει, πχ το θέμα με το ηχείο το είχε και το red rice, αν και εμένα παίζει αρκετά δυνατά.

 

Και εγώ μόλις το δοκίμασα και παίζει αρκετά δυνατά. Ας το παραλάβουν και οι υπόλοιποι να δούμε αν έχουν τέτοια θέματα.

 

Πάντως εγώ από το μεσημέρι που το χρησιμοποιώ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημενος. Δεν έχω βρει κάτι να με χαλάσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε, προβλήματα θα υπάρχουν στην αρχή σίγουρα. Ας δούμε και τις αναβαθμίσεις και βλέπουμε. Καλό είναι βέβαια καθένας από εμάς να γράφει ότι πρόβλημα συναντά ούτως ώστε αν γίνεται να τα λύνουμε, ή έστω να σχηματίσουν καλύτερη άποψη όσοι σκοπεύουν να προβούν σε κάποια αγορά και το σκέφτονται. Γενικά πάντως εγώ μέχρι τώρα έχω βρει μόνο ένα μικρό πρόβλημα με την ελληνική rom (δεν κράτησα πολύ την αγγλική αν έχουν διαφορά) έκανε κανα δυό φορές κάτι περίεργα το play store και έκλεισε μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Τις κινεζικές εφαρμογές τις έχει σβήσει κανείς? Είναι ασφαλές ή έχετε εντοπίσει κάποια που δεν πρέπει να φύγει από τη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. πιστευω οτι ερχεται σιγα σιγα η ωρα να αντικαταστησω το htc desire s μου :lol: με κατι καλυτερο και στην συγκεκριμενη περιπτωση το 1s.

 

Καθισα και διαβασα και τις 30 σελιδες του συγκεκριμενου thread και εχω καποιες ερωτησεις, οποιος μπορει παρακαλειται να τις απαντησει.

 

- προσωπικα δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικο rom. δεν εχω προβλημα με αγγλικα (μενω αγγλια). στην περιπτωση αυτη αφηνω το μανισιο (stock) rom?

- αν το αφησω υπαρχει κανας ευκολος τροπος να βγαζω τα κινεζικα apps? η συμφερει να περασω miui rom για αγγλικα?. ει δυνατον θα προτιμουσα να μην σκαλιξω καθολου το κινητο

- για google play store να ζητησω απο το κινεζομαγαζο να το περασουν η αξιζει τον κοπο να το περασω μονος μου?

- το MIUI κανει μονο του updates? δηλαδη αν βγει MIUI για 4.4 kitkat θα κανει μονο του update η θα πρεπει να περασω καινουρια ROM?

- οποτε συμφερει να ειναι rooted το κινητο για αυτον τον λογο?

 

σορρυ για την ασχετοσυνη και ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε, προβλήματα θα υπάρχουν στην αρχή σίγουρα. Ας δούμε και τις αναβαθμίσεις και βλέπουμε. Καλό είναι βέβαια καθένας από εμάς να γράφει ότι πρόβλημα συναντά ούτως ώστε αν γίνεται να τα λύνουμε, ή έστω να σχηματίσουν καλύτερη άποψη όσοι σκοπεύουν να προβούν σε κάποια αγορά και το σκέφτονται. Γενικά πάντως εγώ μέχρι τώρα έχω βρει μόνο ένα μικρό πρόβλημα με την ελληνική rom (δεν κράτησα πολύ την αγγλική αν έχουν διαφορά) έκανε κανα δυό φορές κάτι περίεργα το play store και έκλεισε μόνο του.

 

Αυτό μου το έκανε και 'μένα και θεώρησα πως ήταν από το πρόβλημα του τηλεφώνου, αλλά αφού το κάνει και σένα, μάλλον η ρομ θέλει λίγη δουλειά ακόμα, το κάνει και σε άλλα άσχετα σημεία, π.χ. μπορεί να ανοίξεις μια εφαρμγοή ή κάτι στις ρυθμίσεις και το κλείνει κατευθείαν την πρώτη φορά, ενώ με το που θα το ξαναεπιλέξεις δουλεύει κανονικά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Σύντομες απαντήσεις σε μερικά ερωτήματα που τέθηκαν πιο πάνω"

 

Όχι, δεν είμαι αντιπρόσωπος Lenovo,απλός χρήστης είμαι που γράφω τις εντυπώσεις μου.....

 

Η μπαταρία ελπίζω να στρώσει μετά από μερικές χρήσεις.

 

Τα καλά που βρίσκω θα τα αναφέρω επίσης, όπως το ότι το Wi-Fi του που είναι σαφώς καλύτερο σε λήψη σήματος, από το Lenovo S650 (στο δωμάτιο που είμαι τώρα, είχα 0-1 γραμμή σήματος με το Lenovo, τώρα έχω 2 σταθερά με το ρύζι)....

 

Αύριο θα δοκιμάσω το Sygic....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα επί της χρήσης του.....

 

Άλλο αρνητικό που βρήκα είναι η ένταση στα video και στην μουσική, είτε είναι από την κάρτα μνήμης είτε από Youtube......είναι πολύ χαμηλή ακόμα και στο τέρμα και είναι σαφώς κατώτερη από του Lenovo S650, μέτριας αποδοσης θα έλεγα......:wacko:

 

Καλά τα Antutu κλπ ρε παιδιά αλλά για την απλή χρήση που κάνουμε μερικοί, δεν ξέρω αλλά.....απογοητεύτηκα......

 

Καλοριζικο, και εγώ σήμερα παρέλαβα απ' ευθείας απο ΚΔ. Οσον αφορά το θέμα με τις επαφές ψάξε να δεις που σώζει το παλιό σου τηλέφωνο το αρχείο vcf. Κάνε ενα κλικ πάνω του και σε λιγα δευτερόλεπτα έχει κανει την εισαγωγή. Εγώ έκανα στο παλιό της γυναίκας μου τρεις φορες αποθήκευση αντιγράφου μέχρι να ανακάλυψη την πατάτα της Sony.

Link to comment
Share on other sites

Αν κ είναι πολύ νωρίς όπως κ παίζουν πολύ παράγοντες για αντικειμενική απάντηση,

Άλλα για το πόσο διαρκή η μπαταρία του έχουμε κανένα νέο?

2 μέρες τις βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. πιστευω οτι ερχεται σιγα σιγα η ωρα να αντικαταστησω το htc desire s μου :lol: με κατι καλυτερο και στην συγκεκριμενη περιπτωση το 1s.

 

Καθισα και διαβασα και τις 30 σελιδες του συγκεκριμενου thread και εχω καποιες ερωτησεις, οποιος μπορει παρακαλειται να τις απαντησει.

 

- προσωπικα δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικο rom. δεν εχω προβλημα με αγγλικα (μενω αγγλια). στην περιπτωση αυτη αφηνω το μανισιο (stock) rom?

 

Και εγώ έτσι έλεγα αλλά τελικά δεν το απέφυγα. Η συσκευή με την original ΚινεζοΑγγλική rom, είναι μεταφρασμένη κατά το ήμισυ.

Μέχρι και μια Κινέζα μου έλεγα κάτι στην γλώσσα της μέσα από το bluetooth :D

 

- αν το αφησω υπαρχει κανας ευκολος τροπος να βγαζω τα κινεζικα apps? η συμφερει να περασω miui rom για αγγλικα?. ει δυνατον θα προτιμουσα να μην σκαλιξω καθολου το κινητο

 

Περίμενε λίγες μέρες να τεστάρουμε την rom που περάσαμε από το greek miui και να σου πούμε αν έχει bugs. Αν δεν έχει είναι πολύ εύκολο να την περάσεις.

 

- για google play store να ζητησω απο το κινεζομαγαζο να το περασουν η αξιζει τον κοπο να το περασω μονος μου?

 

Το κάνεις και μόνος, υπάρχει εδώ οδηγός.

 

- το MIUI κανει μονο του updates? δηλαδη αν βγει MIUI για 4.4 kitkat θα κανει μονο του update η θα πρεπει να περασω καινουρια ROM?

 

Στην official κάνει μόνο του κάθε Παρασκευή

 

- οποτε συμφερει να ειναι rooted το κινητο για αυτον τον λογο?

 

Λαμβάνοντας υπ΄όψιν τα παραπάνω αποφασίζεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κ είναι πολύ νωρίς όπως κ παίζουν πολύ παράγοντες για αντικειμενική απάντηση,

Άλλα για το πόσο διαρκή η μπαταρία του έχουμε κανένα νέο?

2 μέρες τις βγάζει?

 

Αν το αφήσεις στο κομοδίνο στην ησυχία του ναι, τις βγάζει. :p

Εμένα σήμερα στις 13:30 το μεσημέρι έφτασε στο 8%, και το είχα βγάλει από τον φορτιστή στις 6:30 το πρωί. Βέβαια δούλευε για ώρες το sygic (παρεμπιπτόντως το gps του είναι πολύ καλό)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έκανε και 'μένα και θεώρησα πως ήταν από το πρόβλημα του τηλεφώνου, αλλά αφού το κάνει και σένα, μάλλον η ρομ θέλει λίγη δουλειά ακόμα, το κάνει και σε άλλα άσχετα σημεία, π.χ. μπορεί να ανοίξεις μια εφαρμγοή ή κάτι στις ρυθμίσεις και το κλείνει κατευθείαν την πρώτη φορά, ενώ με το που θα το ξαναεπιλέξεις δουλεύει κανονικά.

 

Παναγιώτης

 

Μου το έχει κάνει μόνο σε ένα παιχνίδι και στο play store, προς το παρόν όχι σε άλλη εφαρμογή, αλλά είπαμε στην αρχή τέτοια προβλήματα είναι αναμενόμενα.

Με το κινητό τι έγινε τελικά, βρήκες καμιά άκρη???

Link to comment
Share on other sites

φιλε gbuster σ'ευχαριστω για τις απαντησεις

μια μικρη διευκρινηση

δεν θελω να βαλω ελληνικη rom :O

βασικα ποτε δεν ειχα κινητο στα ελληνικα, ακομα και στην Ελλαδα οσο εμενα τα κινητα μου παντα τα ειχα στα αγγλικα για να μη μπερδευομαι με ορους κτλ

οποτε θα ηθελα να εχει μονο αγγλικα ει δυνατον και οχι ελληνικα και φυσικα οχι κινεζικα :)

 

αμα δεν παιζει μανισια μονο με αγγλικα με βλεπω για κανα moto g στο τελος :(

Link to comment
Share on other sites

φιλε gbuster σ'ευχαριστω για τις απαντησεις

μια μικρη διευκρινηση

δεν θελω να βαλω ελληνικη rom :O

βασικα ποτε δεν ειχα κινητο στα ελληνικα, ακομα και στην Ελλαδα οσο εμενα τα κινητα μου παντα τα ειχα στα αγγλικα για να μη μπερδευομαι με ορους κτλ

οποτε θα ηθελα να εχει μονο αγγλικα ει δυνατον και οχι ελληνικα και φυσικα οχι κινεζικα :)

 

αμα δεν παιζει μανισια μονο με αγγλικα με βλεπω για κανα moto g στο τελος :(

 

Kαι εγώ το προηγούμενο το είχα 6 χρόνια με αγγλική rom.

Μπορείς να βαλεις rom από το εδώ, η οποία θα είναι πλήρως μεταφρασμένη.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

φιλε gbuster σ'ευχαριστω για τις απαντησεις

μια μικρη διευκρινηση

δεν θελω να βαλω ελληνικη rom :O

βασικα ποτε δεν ειχα κινητο στα ελληνικα, ακομα και στην Ελλαδα οσο εμενα τα κινητα μου παντα τα ειχα στα αγγλικα για να μη μπερδευομαι με ορους κτλ

οποτε θα ηθελα να εχει μονο αγγλικα ει δυνατον και οχι ελληνικα και φυσικα οχι κινεζικα :)

 

αμα δεν παιζει μανισια μονο με αγγλικα με βλεπω για κανα moto g στο τελος :(

 

Υπάρχει και αγγλική κοινοτητα miui (εδω υπαρχει ελληνικη)..

Αρα βάζεις rom απο εκεί και σίγουρα θα είναι και πολυ δοκιμασμενη και αξιοπιστη...

ε και με σωστη μετάφραση βέβαια....:shifty:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το προηγούμενο το είχα 6 χρόνια με αγγλική rom.

Μπορείς να βαλεις rom από το εδώ, η οποία θα είναι πλήρως μεταφρασμένη.

 

 

αυτο κοιτουσα τωρα :up:

αρα το θελω με root

οκ σευχαριστω για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει μόνο σε ένα παιχνίδι και στο play store, προς το παρόν όχι σε άλλη εφαρμογή, αλλά είπαμε στην αρχή τέτοια προβλήματα είναι αναμενόμενα.

Με το κινητό τι έγινε τελικά, βρήκες καμιά άκρη???

 

Μου έστειλαν ήδη διεύθυνση επιστροφής απο το Vickmall, οπότε το πακετάρω και το επιστρέφω. Θα μου το αντικαταστήσουν δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο, και εγώ σήμερα παρέλαβα απ' ευθείας απο ΚΔ. Οσον αφορά το θέμα με τις επαφές ψάξε να δεις που σώζει το παλιό σου τηλέφωνο το αρχείο vcf. Κάνε ενα κλικ πάνω του και σε λιγα δευτερόλεπτα έχει κανει την εισαγωγή. Εγώ έκανα στο παλιό της γυναίκας μου τρεις φορες αποθήκευση αντιγράφου μέχρι να ανακάλυψη την πατάτα της Sony.

 

Την έχω κάνει άπειρες φορές την ίδια δουλειά, στην κάρτα SD τις σώζει φίλε μου.....αλλά δεν ξέρω γιατί δεν τις βρίσκει.....έκανα και αντίστροφη δοκιμή, αφού έσωσα τις επαφές από το παλιό κινητό στον λογαριασμό Gmail, τις κατέβασα στο νέο ρύζι και μετά δοκίμασα να τις κάνω εξαγωγή στην κάρτα SD. Το έκανε, και μετά δοκίμασα να τις κάνω εισαγωγή πίσω στο τηλέφωνο, το οποίο έκανε ξανά! Μόνο που δεν ανοίγει επιλογή για να επιλέξω ποιο αρχείο .vcf να περάσω (εάν έχεις πάρε 2-3 Backup επαφών σε τακτά χρονικά διαστήματα) και περνάει αυτόματα αυτό που βρίσκει.....:wacko:

 

Αν κ είναι πολύ νωρίς όπως κ παίζουν πολύ παράγοντες για αντικειμενική απάντηση,

Άλλα για το πόσο διαρκή η μπαταρία του έχουμε κανένα νέο?

2 μέρες τις βγάζει?

 

Με τίποτα.....με πολύ λίγο παίξιμο ρυθμίσεων και Ιντερνετ, από το απόγευμα που το φόρτισα πλήρως έως τώρα, έπεσε στο 60%.....:(

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα.....με πολύ λίγο παίξιμο ρυθμίσεων και Ιντερνετ, από το απόγευμα που το φόρτισα πλήρως έως τώρα, έπεσε στο 60%.....:(

 

Πες μας πόση ώρα οθόνης έχεις.. Γτ το να λέμε έπαιξα λίγο και πήγε 60 τα εκατό σε 4 ώρες δεν λέει κάτι.. Αν έχεις 2 ώρες οθόνης η μιάμιση είναι μια χαρά η μπαταρία.. Όπως το άλλο παιδί που είπε ότι από τις 6 μέχρι τη 1 έμεινε με 8 τις εκατό.. Όμως είπε ότι χρησιμοποιούσε gps που είναι από τα πιο ενεργοβόρα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πόση ώρα οθόνης έχεις.. Γτ το να λέμε έπαιξα λίγο και πήγε 60 τα εκατό σε 4 ώρες δεν λέει κάτι.. Αν έχεις 2 ώρες οθόνης η μιάμιση είναι μια χαρά η μπαταρία.. Όπως το άλλο παιδί που είπε ότι από τις 6 μέχρι τη 1 έμεινε με 8 τις εκατό.. Όμως είπε ότι χρησιμοποιούσε gps που είναι από τα πιο ενεργοβόρα πράγματα..

 

Σύμφωνα με τα στοιχεία που διαβάζω:

 

60% αποφόρτιση

5ω14λ στην μπαταρία

70% Screen

5% Android OS

4% Standby

4% Mediaserver

3% Phone Idle

2% Σύστημα Android

2% WiFi

2% Opera Browser

2% Youtube

 

Να σημειώσω πως η φωτεινότητα της οθόνης είναι στη μέση συνεχώς.....!!

 

Είναι ικανοποιητική η απόδοση αυτή της μπαταρίας? Για τα δικά μου στανταρ....όχι.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα στοιχεία που διαβάζω:

 

60% αποφόρτιση

5ω14λ στην μπαταρία

70% Screen

5% Android OS

4% Standby

4% Mediaserver

3% Phone Idle

2% Σύστημα Android

2% WiFi

2% Opera Browser

2% Youtube

 

Να σημειώσω πως η φωτεινότητα της οθόνης είναι στη μέση συνεχώς.....!!

 

Είναι ικανοποιητική η απόδοση αυτή της μπαταρίας? Για τα δικά μου στανταρ....όχι.....

 

Πάτα την οθόνη και πες μας πόση ώρα γράφει όχι το ποσοστό

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν ήδη διεύθυνση επιστροφής απο το Vickmall, οπότε το πακετάρω και το επιστρέφω. Θα μου το αντικαταστήσουν δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα.

 

Παναγιώτης

 

Κάτι είναι κι αυτό, σε άλλα παιδιά σε διάφορα μαγαζιά τους έχουν κάνει διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...