Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν το έχω ζορίσει καθόλου. Θα λαγκάρει σε βαριά παιχνίδια λογικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπόν το έκανα αυτό που λένε. Έγραψε successfully. Μάλλον έπιασε.

 

Το είχες unrooted? και εγινε rooted? το τσεκαρες?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχες unrooted? και εγινε rooted? το τσεκαρες?

 

Το είχα μέχρι πριν λίγη ώρα. Τώρα κάνοντας αυτό είναι root.

Επόμενο βήμα να περάσω την rom από εδώ.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ποιό αρχείο από τα δύο που δίνουν πρέπει να χρησιμοποιήσω (Root με superuser.apk ή Root me MIUI Patch) :worry:

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα λιγο απο εδω.. αν θες ριξε μια ματια..

 

Το superuser το ξαναειχα σε αλλη συσκευη που ειχα κανει root.

Αυτο που κατάλαβα ειναι οτι με το superuser δεν δινει αμεσως προσβαση οταν ζητηθει και σε ρωταει αν θες να δωσεις.. (αυτο ακριβως εκανε και στο κινητο που ειχα ρουταρει παλια).

 

Και το miui patch μαλλον δινει προσβαση χωρις να χρειαζεται παρεμβαση απο εσενα?? επικυνδυνο ακουγεται.. :(

 

Aν και εχει και επιλογη στο miui στα settings να ανοιξεις το root access η οχι...

 

το εψαξα λιγο ακομα.. σε ρωταει και το miui οποτε μια εφαρμογη θελει root access, αρα δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα τελικα....

Edited by kpaps
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα λιγο απο εδω.. αν θες ριξε μια ματια..

 

Το superuser το ξαναειχα σε αλλη συσκευη που ειχα κανει root.

Αυτο που κατάλαβα ειναι οτι με το superuser δεν δινει αμεσως προσβαση οταν ζητηθει και σε ρωταει αν θες να δωσεις.. (αυτο ακριβως εκανε και στο κινητο που ειχα ρουταρει παλια).

 

Και το miui patch μαλλον δινει προσβαση χωρις να χρειαζεται παρεμβαση απο εσενα?? επικυνδυνο ακουγεται.. :(

 

Aν και εχει και επιλογη στο miui στα settings να ανοιξεις το root access η οχι...

 

το εψαξα λιγο ακομα.. σε ρωταει και το miui οποτε μια εφαρμογη θελει root access, αρα δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα τελικα....

Κώστα σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έβαλα το root checker που μου πρότεινε ο φίλος (thanks Αντουάν) και ναι είναι rooted.

Απλά διστάζω να προχωρήσω στο επόμενο βήμα. Αυτό δηλαδή. Καθ ότι έχω άγνοια απο αυτά.

Δηλαδή μόνο αυτά τα 2 βήματα κάνω και είμαι έτοιμος ;

Edited by gbuster
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

To έκανα και εγώ. Έχει προσπαθήσει να συνδέσει κανένας android 4. σε linux??? To πολεμάω όλο το απόγευμα και τπτ!!! Το κατέβασα κατευθείαν από το κινητό. Ποια η διαφορά των δύο???
Link to comment
Share on other sites

Κώστα σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έβαλα το root checker που μου πρότεινε ο φίλος (thanks Αντουάν) και ναι είναι rooted.

Απλά διστάζω να προχωρήσω στο επόμενο βήμα. Αυτό δηλαδή. Καθ ότι έχω άγνοια απο αυτά.

Δηλαδή μόνο αυτά τα 2 βήματα κάνω και είμαι έτοιμος ;

 

ουσιαστικα οι πιο λεπτομερης οδηγιες ειναι στο λινκ σου αν πατησεις στις οδηγιες εγκαταστασης σε παραπεμπει εδω

 

και πιθανον να πρεπει να κανεις wipe data... λεω πιθανον επειδη η ελληνικη ειναι ακριβως ιδια εκδοση με αυτη που εχεις βαλει. Ουτε πιο παλια, ουτε πιο καινουρια..:wacko:

 

To έκανα και εγώ. Έχει προσπαθήσει να συνδέσει κανένας android 4. σε linux??? To πολεμάω όλο το απόγευμα και τπτ!!! Το κατέβασα κατευθείαν από το κινητό. Ποια η διαφορά των δύο???

Έλα ντε...

Edited by kpaps
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Η ταλαιπωρία μου με το τηλέφωνο συνεχίζεται…

Χθες το βράδυ ήμουν στο τσατ πάνω από 4 ώρες με την Σελίνα μπας και βγάλουμε καμία άκρη, με βοήθησε να περάσω νέα ρομ μέσω USB και flashtool και ξαναφλάσαρα το τηλέφωνο. Μετά το φλασάρισμα και το reboot φάνηκε να εκκινεί κανονικά αλλά πριν προλάβω να πατήσω κάτι στην επιλογή γλώσσας (μου είχε δώσε μια πολύγλωσση ΡΟΜ) αυτό ξανάρχισε να κάνει boot loop. Ξεκίναγε, πέρναγε το ασημί λογότυπο της mi πήγαινε στο χρυσό και μετά πάλι από την αρχή. Οπότε εκεί σταματήσαμε και τις δοκιμές (είχε πάει και 12 η ώρα) και το άφησα έτσι.

Σήμερα το πρωί το ξανάνοιξα πηγαίνοντας στο recovery επιλέγοντας wipe cache, οπότε μετά ξεκίνησε κανονικά!

Έπαιξα λίγο με το τηλέφωνο, αλλά ανακάλυψα πως το «ράδιο» κομμάτι του δεν δούλευε καθόλου (με τον όρο «ράδιο» εννοώ όλα τα τμήματα επικοινωνίας του τηλεφώνου wi-fi, Bluetooth, fm radio). Κάρτα δεν έβαλα να δω αν δουλεύει και η τηλεφωνική του κλήση.

Μετά ξαναέκανα μια επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια, το τηλέφωνο είχε ξανά κολλήσει στο λουπ αυτό.

Το άφησα έτσι και πριν από λίγο που το άνοιξα, χωρίς να του κάνω τίποτα άλλο ξεκίνησε κανονικά αλλά πάλι δεν δουλεύει το ράδιο κομμάτι του.

Επίσης δεν έχει φάκελο downloaded_rom για να του βάλω εκεί άλλη ρομ και να το φλασάρω έτσι.

Πλέον βλέπω όμως την μνήμη του τηλεφώνου και την κάρτα SD από τον υπολογιστή, αλλά την ρομ αυτή που είχα μετονομάσει σε update.zip και την είχα βάλει στο root directory της κάρτας, εξακολουθεί να μην τη βλέπει για να την περάσει.

Στο miui.gr δεν έχω λογαριασμό για να ρωτήσω εκεί (αν κάποιος έχει ας πει να ρίξουν μια ματιά στα ποστ μου εδώ μπας και μπορέσει κανένας από εκεί που έχει εμπειρία να με βοηθήσει.

Στο μέιλ που έστειλα σήμερα στη Σελίνα για να την ενημερώσω για τη σημερινή συμπεριφορά του τηλεφώνου, μου απάντησε πως θα μου στείλει να περάσω την εργοστασιακή ΡΟΜ αλλά μετά δεν θα μπορώ πάλι να περάσω την πολύγλωσση.

Δεν ξέρω πια τι να κάνω…

Προσθήκη :

Από την σύνδεση του τηλεφώνου με το καλώδιο στον υπολογιστή έχει κανονικά δίκτυο και πάει και σφαίρα.

 

Παναγιώτης

Edited by aboulafia
προσθήκη
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

το μεγαλυτερο ισως λαθος σου ειναι που προσπαθεις να βγαλεις ακρη με μια πωλητρια reseller καταστηματος.

κανε account στο miui gr και θα λυσεις το προβλημα με τα παιδια που ασχολουνται συγκεκριμενα με αυτα τα θεματα. διαβασε και site απο εξω. δεν ειναι αναγκη να ειναι xiaomi το κινητο. γραψε το προβλημα σου στο google και σιγουρα θα βρεις λυση.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

το μεγαλυτερο ισως λαθος σου ειναι που προσπαθεις να βγαλεις ακρη με μια πωλητρια reseller καταστηματος.

κανε account στο miui gr και θα λυσεις το προβλημα με τα παιδια που ασχολουνται συγκεκριμενα με αυτα τα θεματα. διαβασε και site απο εξω. δεν ειναι αναγκη να ειναι xiaomi το κινητο. γραψε το προβλημα σου στο google και σιγουρα θα βρεις λυση.

 

Μέχρι τώρα δεν το είχα κάνει, μόνο και μόνο γιατί δεν ήθελα να έχω άλλον ένα λογαριασμό κάπου, αλλά έτσι όπως πάει το ζήτημα μάλλον αυτό θα κάνω.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη για την ασχετοσυνη μου,αλλα διαβαζοντας τοσο σε αυτο το thread οσο και σε αυτο του red rice τα περι custom rom,

θελω να ρωτησω.Το τηλεφωνο ετσι οπως το παραλαμβανουμε,δεν λειτουργει σωστα;Περα απο το root που υποτιθεται οτι το κανουν τα κινεζικα eshops,για ποιο λογο να παιδευτει καποιος να περασει αλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Η ταλαιπωρία μου με το τηλέφωνο συνεχίζεται…

Χθες το βράδυ ήμουν στο τσατ πάνω από 4 ώρες με την Σελίνα μπας και βγάλουμε καμία άκρη, με βοήθησε να περάσω νέα ρομ μέσω USB και flashtool και ξαναφλάσαρα το τηλέφωνο. Μετά το φλασάρισμα και το reboot φάνηκε να εκκινεί κανονικά αλλά πριν προλάβω να πατήσω κάτι στην επιλογή γλώσσας (μου είχε δώσε μια πολύγλωσση ΡΟΜ) αυτό ξανάρχισε να κάνει boot loop. Ξεκίναγε, πέρναγε το ασημί λογότυπο της mi πήγαινε στο χρυσό και μετά πάλι από την αρχή. Οπότε εκεί σταματήσαμε και τις δοκιμές (είχε πάει και 12 η ώρα) και το άφησα έτσι.

Σήμερα το πρωί το ξανάνοιξα πηγαίνοντας στο recovery επιλέγοντας wipe cache, οπότε μετά ξεκίνησε κανονικά!

Έπαιξα λίγο με το τηλέφωνο, αλλά ανακάλυψα πως το «ράδιο» κομμάτι του δεν δούλευε καθόλου (με τον όρο «ράδιο» εννοώ όλα τα τμήματα επικοινωνίας του τηλεφώνου wi-fi, Bluetooth, fm radio). Κάρτα δεν έβαλα να δω αν δουλεύει και η τηλεφωνική του κλήση.

Μετά ξαναέκανα μια επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια, το τηλέφωνο είχε ξανά κολλήσει στο λουπ αυτό.

Το άφησα έτσι και πριν από λίγο που το άνοιξα, χωρίς να του κάνω τίποτα άλλο ξεκίνησε κανονικά αλλά πάλι δεν δουλεύει το ράδιο κομμάτι του.

Επίσης δεν έχει φάκελο downloaded_rom για να του βάλω εκεί άλλη ρομ και να το φλασάρω έτσι.

Πλέον βλέπω όμως την μνήμη του τηλεφώνου και την κάρτα SD από τον υπολογιστή, αλλά την ρομ αυτή που είχα μετονομάσει σε update.zip και την είχα βάλει στο root directory της κάρτας, εξακολουθεί να μην τη βλέπει για να την περάσει.

Στο miui.gr δεν έχω λογαριασμό για να ρωτήσω εκεί (αν κάποιος έχει ας πει να ρίξουν μια ματιά στα ποστ μου εδώ μπας και μπορέσει κανένας από εκεί που έχει εμπειρία να με βοηθήσει.

Στο μέιλ που έστειλα σήμερα στη Σελίνα για να την ενημερώσω για τη σημερινή συμπεριφορά του τηλεφώνου, μου απάντησε πως θα μου στείλει να περάσω την εργοστασιακή ΡΟΜ αλλά μετά δεν θα μπορώ πάλι να περάσω την πολύγλωσση.

Δεν ξέρω πια τι να κάνω…

Προσθήκη :

Από την σύνδεση του τηλεφώνου με το καλώδιο στον υπολογιστή έχει κανονικά δίκτυο και πάει και σφαίρα.

 

Παναγιώτης

 

Όταν λες σε έβαλε σε boot loop τι ακριβώς σου έδειχνε??? Εγώ όταν πήγαινα για το recovery κόλλαγε σε μια βλακεία και δεν συνέχιζε, γενικά κάποια στιγμή βρήκα όδηγίες για redmi 1s και ξεμπέρδεψα. Έχει ελαφρώς διαφορετικά βήματα από το red rice.

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-05-2014 13:49 IPS

 

αυτο γραφει στα ελτα απο 17μαη

κολλησαμε?:blink:

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σε έβαλε σε boot loop τι ακριβώς σου έδειχνε??? Εγώ όταν πήγαινα για το recovery κόλλαγε σε μια βλακεία και δεν συνέχιζε, γενικά κάποια στιγμή βρήκα όδηγίες για redmi 1s και ξεμπέρδεψα. Έχει ελαφρώς διαφορετικά βήματα από το red rice.

 

Εννοώ πως μπούταρε, μου έδειχνε το ασημένιο λογότυπο, μετά το χρυσό και ενώ κανονικά έπρεπε να συνεχίσει και να ολοκληρώσει το φόρτωμα, αυτό ξανά ξεκίναγε από την αρχή και έδειχνε πάλι το ασημένιο, μετά πάλι το χρυσό ...κ.ο.κ.

 

Μόλις πρίν λίγο τελείωσε και η επικοινωνία μου με ένα από τα παιδιά της miui.gr (Δημήτρης) που με βοήθησε να φλασάρουμε την εργοστασιακή ΡΟΜ και το τηλέφωνο έκανε πάλι τα ίδια...

Άρα πρόκειται για ελλατωματική συσκευή.

Άντε λοιπόν μπες στη διαδικασία της αποστολής στην Κίνα και της αντικατάστασης:(:(:(

Τι να κάνουμε??? That's life!

Άλλωστε όταν αποφασίζουμε να κάνουμε αυτή την κινηση, τα έχουμε όλα στο πρόγραμμα και είμαστε προετοιμασμένοι ότι όλα μπορούν να συμβούν.

Αυτά προς το παρόν,

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις wipe all από το recovery?? Εμένα μου έβγαζε κάτι βλακείς μετά το χρυσό λογότυπο κ μετά από αυτό έπαιρνε μπρος.

 

ΒTW πέρασα την miui patch και φαίνεται μια χαρά θα την επεξεργαστώ αύριο και θα γράψω εντπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το στείλεις πίσω στους Κινέζους τσέκαρε αν είναι ελαττωματικό το αρχείο της ROM που φλασάρεις μέσω της MD5.

Ξέρεις για ποιο πράγμα μιλάω;

 

Τσέκαρε και αυτό.

 

http://en.miui.com/thread-21812-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε παραγγείλει από minideal ερχετε ρουταρισμενο με ελληνικά ή με τη αγγλική κινεζική ρομ; Προσωπικά θα το προτιμούσα χωρίς ροοτ γιατί δεν ξέρεις τι περιέχει η ρομ που σου βάζουν οι Κινέζοι...

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε παραγγείλει από minideal ερχετε ρουταρισμενο με ελληνικά ή με τη αγγλική κινεζική ρομ; Προσωπικά θα το προτιμούσα χωρίς ροοτ γιατί δεν ξέρεις τι περιέχει η ρομ που σου βάζουν οι Κινέζοι...

 

Μπορείς να διαλέξεις να στο κάνουν root και/ή install google playstore και/ή να σου βάλουν multilanguage με επιλογή της ελληνικής γλώσσας δωρεάν.

 

Το θέμα για μένα είναι πως αν το πάρεις στην original μορφή του και αποφασίσεις να το κάνεις root μόνος σου στο μέλλον θα χάσεις τον 1 χρόνο εγγύηση...

 

Γι'αυτό το σκέφτομαι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ότι παραμετροποίηση θες καλό είναι να σου την κάνουν αυτοί ε;

 

Παράξενη παραμετροποίηση δεν κάνουν αυτοί. Απλά κάνουν το root(ξεκλείδωμα) το οποίο είναι το μόνο δύσκολο(όχι τόσο πολύ πάντως απ'ότι είδα στα βιντεάκια και τους οδηγούς αλλά ), τo flasharisma κάποιας unofficial multilanguage ROM(η οποία μάλλον δεν αλλάζει κάτι σπουδαίο στο κινητό εκτος απο την επιλογή ελληνικής γλώσσας και ίσως την αφαίρεση όλων των αχρείαστων κινέζικων εφαρμογών και την εγκατάσταση του google play store το οποίο είναι μια ακίνδυνη και εύκολη διαδικασία 2-3 λεπτών. Αφού είναι όμως τζάμπα για μένα δεν υπάρχει λόγος να μην τα ζητήσεις εκτός και αν το κινητό προορίζεται για απλή χρήση χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις απο το χρήστη.

Ψάξε στο youtube "reasons to root your android device" για να μάθεις μερικά απο τα πλεονεκτήματα του "root". Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι και ίσως δεν θα σε ενδιαφέρει και στο μέλλον τότε μην το ζητήσεις. Αν νομίζεις πως θα χρειαστείς κάτι απο αυτά πχ την εφαρμογή που σου κάνει μεγαλύτερη οικονομία κατανάλωσης της μπαταρίας τότε να το ζητήσεις για να μην χάσεις την εγγύηση όταν το χρειαστείς.

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

ΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-05-2014 13:49 IPS

 

αυτο γραφει στα ελτα απο 17μαη

κολλησαμε?:blink:

 

Μήπως βιάζεσε λίγο??:p

 

Εγω εχω παραγγειλει απο 12 Μάη.. και εχω και εγω μονο κλεισιμο ips 13/5.

Φυσιολογικη καθυστερηση ειναι. Αμα δεν πιάσει στα χέρια του το δέμα καποιος των Ελτα, δεν ενημερωνετε αλλαγη καταστασης.

Αυτοι που εχουν παραλάβει ειχαν κλεισιμο ips 10/5 και ηταν επαρχια. Η επαρχια παραλαμβανει γρηγοροτερα. Οι αθηναιοι κολλανε λιγο λογο των πολλων δεμάτων στα κεντρικα Ελτα της Αθήνας. Υπομονη φίλε...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Την ερχομενη βδομαδα (αν δεν κανω λαθος,την Παρακευη) στα 149$ στο Happy Hour του Pandawill για 5 κομματια.Για οποιον ενδιαφερομενο θεωρει οτι μπορει να προλαβει ενα...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως μπούταρε, μου έδειχνε το ασημένιο λογότυπο, μετά το χρυσό και ενώ κανονικά έπρεπε να συνεχίσει και να ολοκληρώσει το φόρτωμα, αυτό ξανά ξεκίναγε από την αρχή και έδειχνε πάλι το ασημένιο, μετά πάλι το χρυσό ...κ.ο.κ.

 

Μόλις πρίν λίγο τελείωσε και η επικοινωνία μου με ένα από τα παιδιά της miui.gr (Δημήτρης) που με βοήθησε να φλασάρουμε την εργοστασιακή ΡΟΜ και το τηλέφωνο έκανε πάλι τα ίδια...

Άρα πρόκειται για ελλατωματική συσκευή.

Άντε λοιπόν μπες στη διαδικασία της αποστολής στην Κίνα και της αντικατάστασης:(:(:(

Τι να κάνουμε??? That's life!

Άλλωστε όταν αποφασίζουμε να κάνουμε αυτή την κινηση, τα έχουμε όλα στο πρόγραμμα και είμαστε προετοιμασμένοι ότι όλα μπορούν να συμβούν.

Αυτά προς το παρόν,

 

Παναγιώτης

 

Παναγιώτη βρήκα έναν οδηγό για bricked android που κάνουν boot loop.

Ρίξε μια ματιά εδώ μήπως σε βοηθήσει.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη για την ασχετοσυνη μου,αλλα διαβαζοντας τοσο σε αυτο το thread οσο και σε αυτο του red rice τα περι custom rom,

θελω να ρωτησω.Το τηλεφωνο ετσι οπως το παραλαμβανουμε,δεν λειτουργει σωστα;Περα απο το root που υποτιθεται οτι το κανουν τα κινεζικα eshops,για ποιο λογο να παιδευτει καποιος να περασει αλλη ρομ;

Ρωτησα και λίγο παραπάνω αλλά ίσως δεν το είδατε.Έγραψε κάποιο παιδί στη συνέχεια ότι περνάμε Ελληνική ρομ για την Ελληνική γλώσα.Αφού όταν παραγγέλνεις την συσκευή,αν το ζητήσεις,σου περνάνε την Ελληνική γλώσσα.

Άρα,αφού το τηλέφωνο έρχεται root,με Google play και Ελληνική γλώσα,για ποιό λόγο να παιδεύεται κάποιος να αλλάξει ρομ?

 

Υ.Γ.

Μόλις έλαβα από το VickMall tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...