Jump to content

Αξεσουάρ για το ΗΤC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τούμπανο η smoke. Αυτή έπρεπε να πάρω χαχαχα. Άντε για σγορα πάλι. Καλορίζικη Κώστα

 

Χαχα Θοδωρή αυτό το κινητό μας έχει βάλει σε έξοδα ευτυχώς μόνο όσον αφορά τον καλοπισμο του γιατί κατά τα άλλα δεν θα μας προβληματίσει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Είναι διακριτική.

Πολύ καλή, μαζί με το tampered glass προσφέρει προστασία από γρατσουνιές και πτώσεις από το ύψος της τσέπης.

Ή dot view δεν με βόλεψε

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Είναι διακριτική.

Πολύ καλή, μαζί με το tampered glass προσφέρει προστασία από γρατσουνιές και πτώσεις από το ύψος της τσέπης.

Ή dot view δεν με βόλεψε

 

Εγώ πάλι την έχω βολευτεί την dot view μέχρι στιγμής πιο πολύ για την ευκολία της να απαντάς και να καλείς με κλειστεί τη θήκη!Παρολαυτα ώρες ώρες θα ήθελα να το έχω τελείως γυμνό να το ευχαριστιέμαι αλλά λερωνεται εύκολα πίσω και δεν μ αρέσει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι την έχω βολευτεί την dot view μέχρι στιγμής πιο πολύ για την ευκολία της να απαντάς και να καλείς με κλειστεί τη θήκη!Παρολαυτα ώρες ώρες θα ήθελα να το έχω τελείως γυμνό να το ευχαριστιέμαι αλλά λερωνεται εύκολα πίσω και δεν μ αρέσει!

 

Στο αυτοκίνητο το βάζω πάντα σε μια βάση τύπου μανταλακι. Ή dot view κλειστή δεν βολεύει γιατί δεν βλέπω τίποτα ώστε να την χρησιμοποιήσω κλειστή. Στο φως δεν φαίνεται τίποτα.

Συν ότι δεν μπορώ να χειριστώ την συσκευή.

 

Σε πέσιμο από 70 πόντους βγήκε το τηλέφωνο μόλις έσκασε κάτω.

 

Είναι και πορτοκάλι χρώμα η δική μου :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοκίνητο το βάζω πάντα σε μια βάση τύπου μανταλακι. Ή dot view κλειστή δεν βολεύει γιατί δεν βλέπω τίποτα ώστε να την χρησιμοποιήσω κλειστή. Στο φως δεν φαίνεται τίποτα.

Συν ότι δεν μπορώ να χειριστώ την συσκευή.

 

Σε πέσιμο από 70 πόντους βγήκε το τηλέφωνο μόλις έσκασε κάτω.

 

Είναι και πορτοκάλι χρώμα η δική μου :)

 

Όντως στον ήλιο δεν φαίνεται τίποτα αλλά εσύ την χρησιμοποιείς και στο αμάξι τη συσκευή οπότε Ναι ίσως δεν βολεύει ετσι

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και την δική μου Baseus σε smoke transparent.

Θα με βολέψει μάλλον γιατί βγαίνει εύκολα όταν θέλω να το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη.

 

http://imagizer.imageshack.com/img661/2135/yZ3pL6.jpg

 

http://imagizer.imageshack.com/img661/4498/gEAEps.jpg

 

Φαίνεται πολύ καλή Κώστα. Θα σου ήταν εύκολο να βάλεις και μια φωτό χωρίς flash για να φανεί το πραγματικό transpency της θήκης? Γιατί με flash φαίνεται ποιο transparent από ότι είναι στην πραγματικότητα! Αν και με έχει βολέψει η dot view λέω να πάρω μία άλλα δεν ξέρω ποια μου αρέσει περισσότερο (Clear ή smoke).

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή Κώστα. Θα σου ήταν εύκολο να βάλεις και μια φωτό χωρίς flash για να φανεί το πραγματικό transpency της θήκης? Γιατί με flash φαίνεται ποιο transparent από ότι είναι στην πραγματικότητα! Αν και με έχει βολέψει η dot view λέω να πάρω μία άλλα δεν ξέρω ποια μου αρέσει περισσότερο (Clear ή smoke).

 

Μπες xda που έχει θέμα και θα δεις την clear την smoke δεν την έχουν βάλει εκεί αλλά ευτυχώς την έβαλε ο Κώστας.Κάποια στιγμή θα χτυπήσω και την smoke.Ενώ είμαι ικανοποιημένος με την clear αυτη μου αρέσει περισσότερο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η baseus τι διαφορές έχει από τη θήκη που υπάρχει μέσα στη συσκευασία?

Είναι πολύ πιο λεπτή και πολύ πιο μαλακη.

Είναι σαν να μην έχει θήκη. Ένα χιλιοστό πάχος δίνει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο λεπτή και πολύ πιο μαλακη.

Είναι σαν να μην έχει θήκη. Ένα χιλιοστό πάχος δίνει

Κι από προστασία?????? Έχω τη spigen slim armor case από φόβο περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή Κώστα. Θα σου ήταν εύκολο να βάλεις και μια φωτό χωρίς flash για να φανεί το πραγματικό transpency της θήκης? Γιατί με flash φαίνεται ποιο transparent από ότι είναι στην πραγματικότητα! Αν και με έχει βολέψει η dot view λέω να πάρω μία άλλα δεν ξέρω ποια μου αρέσει περισσότερο (Clear ή smoke).

 

Για δες εδώ. Την έχω πάρει από το http://www.netimes.com

 

http://imagizer.imageshack.com/img913/9484/qBwxil.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι από προστασία?????? Έχω τη spigen slim armor case από φόβο περισσότερο...

Προφανώς και από προστασία δεν δίνει κάτι καλό αλλά κάτι ικανοποιητικό σε μικρό βαθμό πτώσης πάντα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μπες xda που έχει θέμα και θα δεις την clear την smoke δεν την έχουν βάλει εκεί αλλά ευτυχώς την έβαλε ο Κώστας.Κάποια στιγμή θα χτυπήσω και την smoke.Ενώ είμαι ικανοποιημένος με την clear αυτη μου αρέσει περισσότερο

 

Έχεις δίκιο και πλέον στο thread του xda έχει και τις 2. Και μένα για Clear με κόβω καθώς λατρεύω το gun metal και δεν θέλω να το κρύψω για κανένα λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και πλέον στο thread του xda έχει και τις 2. Και μένα για Clear με κόβω καθώς λατρεύω το gun metal και δεν θέλω να το κρύψω για κανένα λόγο!

 

Ή smoke το κάνει πιο σκούρο δεν κρύβει το μέταλλο.

Αν πάρεις clear να παραγγείλεις 2 γιατί αυτού του είδους τα πλαστικά κιτρινιζουν γρήγορα.

 

Έχω παραγγείλει και μια δερμάτινη flip.

Θα της κόψω το καπάκι να γίνει back cover.

Είχα κάνει το ίδιο στο iPhone και με βόλεψε πολύ στο βάλε βγάλε.

Πολύ λίγες ώρες φοράω την θήκη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ. Την έχω πάρει από το http://www.netimes.com

 

Αα πολύ καλύτερα! Ωραία με πρόλαβες πριν πάρω την clear! (άτιμο netimes όποτε μπαίνω δεν αφήνω κάτω από 20αρικο! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο λεπτή και πολύ πιο μαλακη.

Είναι σαν να μην έχει θήκη. Ένα χιλιοστό πάχος δίνει

Μήπως γλιστραει όμως ή δίνει το ίδιο grip με την... κουτίσια;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γλιστραει όμως ή δίνει το ίδιο grip με την... κουτίσια;

Δεν είναι σαν του κουτιού. Κολλάει φυσιολογικά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτηση: Έχει κανείς τη μαμά θήκη, να μην την χρησιμοποιεί και να μην την θέλει? Ρωτάω γιατί κόπηκε η δικιά μου

και ψάχνω να βρω την ίδια για να την αντικαταστήσω αλλά δυστυχώς δεν την βρίσκω για αγορά πουθενά.

Επίσης έχετε να προτείνετε καμία άλλη καλή θήκη πλαστική που να καλύπτει μόνο το πίσω μέρος και να είναι και λεπτή?

Στο M7 με είχε βολέψει αυτή, αλλά δεν βρίσκω αντίστοιχη για το M8..

Τέλος για τις Double Dip και Dot View Flip τι έχετε να πείτε? Τις έχει δοκιμάσει κάποιος?

Το θέμα που υπήρχε με το M7 και την Double Dip υπάρχει και στο Μ8 ή λύθηκε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kollatos δες την baseus φίλε. Πολύ καλή θήκη. Δεν την βγάζω μιας και είναι λεπτή παρά μόνο για να την καθαρίσω
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για την dot view έχω γράψει εγώ.

Αναπαύεται στο συρτάρι μου.

Γίνεται κουραστική, δεν βλέπεις όταν είσαι έξω η στο αυτοκίνητο.

Δεν Προσφέρει προστασία. Μου έπεσε από τραπεζάκι σαλονιού και με το που έσκασε, το τηλέφωνο πετάχτηκε έξω ευτυχώς χωρίς δυσάρεστες συνέπειες.

 

Ή baseus είναι καλή αλλά δεν μπορώ την επαφή με το πλαστικό.

Και δεν με βολεύει στο βάλε βγάλε επειδή χρησιμοποιώ αρκετές ώρες την συσκευή μου χωρίς θήκη.

 

Περιμένω δερμάτινο back cover που αφαιρείται εύκολα και έχει άλλη αίσθηση στην αφή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή την είδα την Baseus αλλά εδώ θα συμφωνήσω με τον Κώστα, δεν μπορώ τη σιλικόνη. Προτιμώ κάτι σε σκληρό πλαστικό που να μην προσθέτει επιπλέον όγκο..

Απλά επειδή δεν μπορώ να βρω κάτι όπως το θέλω προτιμώ να χρησιμοποιώ την original που δυστυχώς η ποιότητα κατασκευής της δεν είναι και ότι καλύτερο.

Όσο για την Dot View που ρώτησα δεν με απασχολεί τόσο η προστασία (εξάλλου δεν έχω την τάση να ρίχνω τα κινητά μου) όσο η ευχρηστία, γι' αυτό και ρώτησα να πάρω γνώμες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα σήμερα την Dot View από Ελλάδα οπότε αύριο θα την έχω..

Θα δούμε αν θα με βολέψει ή όχι.. Αλλιώς με βλέπω να μένω με καμιά απλή σιλικονάτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα σήμερα την Dot View από Ελλάδα οπότε αύριο θα την έχω..

Θα δούμε αν θα με βολέψει ή όχι.. Αλλιώς με βλέπω να μένω με καμιά απλή σιλικονάτη.

 

Απλά να επιβεβαιώσω, έστω και καθυστερημένα την παραπάνω άποψη ότι με τον καιρό καταντά κουραστική, την ημέρα μη λειτουργική και το βράδυ απολαυστική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...