Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών part 2 [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; [part 2]  

780 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών; [part 2]

    • BellSouth/IBM Simon Personal Communicator
      6
    • Samsung Galaxy Note
      91
    • Motorola Razr V3
      43
    • Nokia 7650
      112
    • Siemens SX1
      35
    • Nokia 6310i
      122
    • Apple iPhone
      275
    • Ericsson R380
      26
    • Siemens SL45i
      45
    • Nokia 9000
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iPhone...

κακά τα ψέματα όλα τα κινητά ήταν σταθμός στην ιστορία το καθένα με το δικό του τροπο... Αλλά το πρώτο iPhone έκανε την διάφορα στην φιλοσοφία που ακόμα μετά κ από 7χρονια κινείται στην ίδια τάση όλος ο τεχνολογικός κόσμος της κινητής τηλεφωνίας...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα ΝΟΚΙΑ 9000 το πρώτο μου τηλέφωνο τούβλο το 1993 στην τελεστετ

Φίλε μου μπερδεύεσαι ;), το πρώτο NOKIA το 1993 ήταν το 1011, το 9000 ήταν το πρώτο communicator το 1998

 

απλά ενημερωτικά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nokia 7650. Αν και μου είχε φανεί λίγο μεγάλο, σχεδιαστικά ήταν slider και με όλα τα καλούδια που μέχρι τότε δεν υπήρχαν σε παρόμοιο βαθμό!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πωλήσεις εννοείται δεν είχε αντίπαλο.

Σαν συσκευή όμως, τα Ν900 & HD2 ήταν ανώτερα. Θα έβαζα και το Omnia HD αλλά ίσως το παρατραβάω..

 

: p

 

 

Εγω την έποχη εκεινη ημουν πολυ μπροστα.

Ειχα android!!!

:D :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αναμνήσεις :O από ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ κινητα!!! φυσικα ψηφο στο 7650....εάν μπορουσα βεβαια θα εδινα 2 ακομα ψηφους μια για το SL45i και μια για το SX1 το οποιο μαζι με τον τοτε "αντιπαλο" του ΝΟΚΙΑ 6600 ηταν ότι καλυτερο κυκλοφορουσε!!! (και τις 4 συσκευες τις ειχα αγορασει....) άλλες εποχές τοτε.....μεσα στη συσκευασια εβρισκες τα ΠΑΝΤΑ, με διαφορα μαλιστα καλυτερη ολων ηταν αυτή του SX1 Mclaren edition την οποια ειχα κανει ειδικη παραγγελια από τα ONEWAY ή ΡΑΔΙΟΚΟΡΑΣΙΔΗ τοοοοοτε (2005 εάν δεν κανω λαθος) :( Edited by Viper71
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως τη δεύτερη ψηφοφορία για να επιβεβαιωθώ πως θα ήταν:

 

I-phone... και όλοι οι άλλοι:lol:

 

Τώρα για το τι ψήφισα?

 

Το βλέπετε αριστερά του ποστ μου.

 

Το οποίο το έχω απο το 2010 μόνιμα ανοιχτό και έχει κάνει 3 επανεκινήσεις μόνο:blink:

 

Αν υπάρχει κάποιο άλλο τόσο σταθερό:confused:

 

Τελικά για εμένα η επανάσταση του i-phone είναι το λειτουργικό του (όσοι δουλεύουν mac καταλαβαίνουν);)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το λόγο που μετά το 3GS και με την λειτουργία του Voice Over έκανε προσβάσιμες τις υπηρεσίες ενός smartphone σε άτομα με προβλήματα όρασης, το iPhone παίρνει χωρίς δεύτερη σκέψη την ψήφο και τον θαυμασμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το λόγο που μετά το 3GS και με την λειτουργία του Voice Over έκανε προσβάσιμες τις υπηρεσίες ενός smartphone σε άτομα με προβλήματα όρασης, το iPhone παίρνει χωρίς δεύτερη σκέψη την ψήφο και τον θαυμασμό μου.

 

Ναι όμως εδώ λέμε για το "Iphone".

Δύο χρόνια πριν το 3GS

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα iPhone γιατί το θεωρώ το καλύτερο smartphone για κινητό αν υπήρχε στη λίστα θα ψήφισα με κλειστά τα μάτια Νokia 3210
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει αμφισβήτηση για την αξία του iPhone όταν παρουσιάστηκε. Και μόνο που κατάφερε να οδηγήσει τον "απαίδευτο όχλο" προς τα smartphones, τη στιγμή που όλα τα smartphones μέχρι τότε έκαναν το αντίθετο, δείχνει την αξία του πακέτου. Μετά "έκατσε" λίγο αλλά αυτό δεν αναιρεί την αξία του πρώτου.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

SL45i μεγάλη αγάπη..

Αλλα, αν και δεν ειχα ποτε ιφονε ειναι αυτό που επηρέασε τον κόσμο των smartphones οσο κανένα αλλo.

Ps: καμία αναφορά στο Ν900??!!

Galaxy Note 3

Lumia 1520 - Win10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...