Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, σκεφτομαι να παρω ενα casio g-shock. Εχει καποιος αγορασει ποτε να ρωτησω καποια χαρακτηριστικα που θελω; (μεγεθος κλπ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για τρεξιμο να ειναι αδιαβροχο. Να εχει GΡS. Να εχει hrm χωρις ζωνη.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για τρεξιμο να ειναι αδιαβροχο. Να εχει GΡS. Να εχει hrm χωρις ζωνη.

 

ψαχνεις με τετοια κριτηρια δλδ ?

θα ελεγα Garmin vivoactive hr και tomtom multisport cardio

αλλα νομιζω οτι η μετρηση παλμων χωρις ζωνη δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα με ενδιέφερε πολύ ένα smartwatch, π.χ. το MOTO 360 2nd gen, αλλά δε νομίζω να συνεργάζεται με blackberry passport.

 

Εκτός από τα pebble που νομίζω ότι συνεργάζονται, έχετε μήπως κάποια εναλλακτική πρόταση?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

ψαχνεις με τετοια κριτηρια δλδ ?

θα ελεγα Garmin vivoactive hr και tomtom multisport cardio

αλλα νομιζω οτι η μετρηση παλμων χωρις ζωνη δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη

Ναι αλλα κι η ζωνη ειναι δυσχρηστη. Βρηκα polar m400 hr, tomtom spark και garmin forerunner 235 που ειναι πιο ακριβο, αλλα καποιο αλλο της garmin θα υπαρχει. Με ενδιαφερουν τα παραπανω κριτηρια και αν ειναι δυνατον να ειναι σχεδον πληρες. Να μην χρειαζεται δηλαδη το αππ οσο γινεται.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενδιαφερομαι για ενα smartwatch

θα ηθελα να σας πω τι θελω να κανω και να μου προτεινετεκαποιο smartwatch

Καθημερινα βγαινω για τρεξιμο και χρησιμοποιω στο κινητο(samsung) το s-health, θα ηθελα κατι αναλογο (παρακολουθηση αποστασης-ρυθμου και γιατι οχι και καρδιακων παλμων

Ταυτοχρονα ακουω ραδιοφωνο, υπαρχει τροπος να γινει κι αυτο? η θα πρεπει να φορτωσω μουσικη και να την αναπαραγαγω απο εκει?

Και φυσικα ολα τα παραπανω αν μπορω να τα κανω χωρις να εχω το κινητο μαζι μου.Οποτε πολυ θα ηθελα να εχει καρτα sim.

Σας ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Tomtom spark παιζει ασυρματα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κι η ζωνη ειναι δυσχρηστη. Βρηκα polar m400 hr, tomtom spark και garmin forerunner 235 που ειναι πιο ακριβο, αλλα καποιο αλλο της garmin θα υπαρχει. Με ενδιαφερουν τα παραπανω κριτηρια και αν ειναι δυνατον να ειναι σχεδον πληρες. Να μην χρειαζεται δηλαδη το αππ οσο γινεται.

 

καλησπερα

οταν λες να μην χρειαζοντε το αππ οσο γινετε ?

αποθηκευουν τα δεδομενα της διαδρομης και τα περνας μετα στο αππ για να εχεις και ενα ιστορικο με τους χρονους , την αποσταση κ.λ.

Δεν χρειαζετε να ειναι σε συνεχη "επαφη" με το κινητο κατα την διαρκεια της σκησης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα έκανα μια τεράστια αλλαγή και πήγα από ios (iphone 6s plus) και watch σε android (nexus 6p) και LG Watch Urbane 2nd Edition. Το κινητό τα σπάει κανονικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά με το ρολόι (και εδώ θέλω την βοήθεια σας) ενώ είναι πολύ ωραίο εμφανισιακά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με καμιά εφαρμογή όταν πάω να απαντήσω είτε σε sms είτε viber είτε watsapp δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά. Ενώ το google από το ρολόι ψάχνει στα ελληνικά κανονικά. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να απαντάμε στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενδιαφερομαι για ενα smartwatch

θα ηθελα να σας πω τι θελω να κανω και να μου προτεινετεκαποιο smartwatch

Καθημερινα βγαινω για τρεξιμο και χρησιμοποιω στο κινητο(samsung) το s-health, θα ηθελα κατι αναλογο (παρακολουθηση αποστασης-ρυθμου και γιατι οχι και καρδιακων παλμων

Ταυτοχρονα ακουω ραδιοφωνο, υπαρχει τροπος να γινει κι αυτο? η θα πρεπει να φορτωσω μουσικη και να την αναπαραγαγω απο εκει?

Και φυσικα ολα τα παραπανω αν μπορω να τα κανω χωρις να εχω το κινητο μαζι μου.Οποτε πολυ θα ηθελα να εχει καρτα sim.

Σας ευχαριστω πολυ !

Κάτι τέτοιο ψάχνω και εγώ αλλά να συνεργάζεται με τις εφαρμογές πχ runtastic ή endomondo και όταν σταματάω το τρέξιμο και έρχεται σε επαφή με το κινητό, να κάνει ενημέρωση την αντίστοιχη εφαρμογή.

Υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε ολους.

Θέλω τα φώτα σας και τις απόψεις σας.Ασχολούμαι καθαρά για λόγους ευεξίας με ποδήλατο και τρέξιμο.Μεχρι τώρα κρατούσα μονο αρχειο των δραστηριοτήτων μου μέσω του τηλεφώνου μου ένα Motorola Defy Mini.Χρησιμοποιώ για την καταγραφή τις εφαρμογες Sports Tracker,Runtastic,Endomondo και Strava.Επειδη πλέον σκέφτομαι να κάνω αναπροσαρμογή στο θεμα ασκηση σκεφτομαι να προχωρήσω στην αγορα ενος Fitness Tracker,(Ρολόι ή και strap) η οποία σε συνδιασμό ή μη, με το τηλέφωνο(και εφαρμογή)μου θα μπορει να κραταει καλύτερο αρχειο δραστηριοτήτων. Επειδή ξέρω οτι το Motorola Defy Mini είναι σχετικά παλίο,σκεφτομαι να ενεργοποιήσω ένα Samsung S3 mini να κάνει ότι έκανε το Motorola.

Αυτο που με ενδιαφέρει ειναι, να βρώ τα παρελκομενα (tracker,ή Strap).Η επιλογή αυτη θα πρέπει να εχει συγκεκριμένο μπατζετ, και να ειναι ΚΑΙ value for money.Το μπάτζετ μαξιμουμ 120 ευρω.Εχω καποια πραγματα υπόψην αλλα ειναι λιγα, γιαυτο ζητάω την βοήθεια σας. Για αρχη έχω δει τα Xiaomi Miband 1s Xiaomi Miband 2,το Garmin Forerunner 15.Τέλος θα ήθελα να ρωτησω την άποψη σας για τα ρολόγια Beurer.Εαν κάποιος εχει άλλη άποψη είναι ευπροσδεκτή.Ευχαριστώ προκαταβολικα,και συγνώμη που μακρηγόρισα.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το Xiaomi Miband 1s το πηρα και εγω απο περιεργια , δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα , αξιζει κυριως λογο ολυ χαμηλης τιμης, ειναι χρησιμο πιστευω μονο σε αυτους που θελουν τα μετρανε βηματα ολη την ημερα και τον υπνο , για χρηση καθαρα για αθλητισμο δεν θα σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις

εγω εχω το google fit σε συνδιασμο με το Nike running και μου κανουν μια χαρα την δουλεια μου

αποψη μου ειναι να μην παρεις τπτ αυτα ,κρατησε τις εφαρμογες που εχεις και προσπαθησε να μαζεψεις περισσοτερα χρηματα για να παρεις αργοτερα καποιο με αυτονομο gps και με πιο εξειδικευμενο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο smartwatch προτεινετε μεχρι 100 ευρω; (δεν εχω θεμα να το παραγγειλω ειτε απο Κινα ειτε απο αμαζον)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το Xiaomi Miband 1s το πηρα και εγω απο περιεργια , δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα , αξιζει κυριως λογο ολυ χαμηλης τιμης, ειναι χρησιμο πιστευω μονο σε αυτους που θελουν τα μετρανε βηματα ολη την ημερα και τον υπνο , για χρηση καθαρα για αθλητισμο δεν θα σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις

εγω εχω το google fit σε συνδιασμο με το Nike running και μου κανουν μια χαρα την δουλεια μου

αποψη μου ειναι να μην παρεις τπτ αυτα ,κρατησε τις εφαρμογες που εχεις και προσπαθησε να μαζεψεις περισσοτερα χρηματα για να παρεις αργοτερα καποιο με αυτονομο gps και με πιο εξειδικευμενο προγραμμα

 

Σωστος,Σκεφτομουνα εν ολιγοις για το Garmin Forerunner 310XT. Μεταχειρισμένο,οχι ομως καινουριο.

Το google Fit με το Nike πως το εχεις κάνει pair?

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

η garmin γενικα εχει πολλα μοντελα και θεωρειτε αξιοπιστη εταιρια στον τομεα αυτο, εχω πετυχει αρκετα σε σιτε με μεταχειρισμενα γιατι με εμενα ψιλοφαγουριζετε το χερι να παρω καποια στιγμη :D:D

στις ρυθμισεις του app της nike υπαρχει η επιλογη "connect to google fit" και ετσι τα αποτελεσματα εμφανιζοντε και στο fit

Link to comment
Share on other sites

η garmin γενικα εχει πολλα μοντελα και θεωρειτε αξιοπιστη εταιρια στον τομεα αυτο, εχω πετυχει αρκετα σε σιτε με μεταχειρισμενα γιατι με εμενα ψιλοφαγουριζετε το χερι να παρω καποια στιγμη :D:D

στις ρυθμισεις του app της nike υπαρχει η επιλογη "connect to google fit" και ετσι τα αποτελεσματα εμφανιζοντε και στο fit

 

Κατάλαβα!Το θεμα ειναι εγω πως θα το συγχρονισω γιατι μου φαινεται οτι το 310 δεν παει με το τηλεφωνο.θα το ψαξω σημερα με ησυχια

Edited by Muck Smith
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα φίλοι,εφεραν δωρο σε γνωστό μου το παραπάνω smartwatch απο usa, αλλα δεν τον ενδιαφέρει και θα ήθελε να το πουλήσει. Πόσα μπορεί να ζητήσει για αυτο ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωμένο smartwatch για μένα δεν υπάρχει ακόμη. όση έρευνα και να έκανα δεν βρήκα ένα που να έχει όλα αυτά που απαιτούνται για τρέξιμο (+καρδιακούς παλμούς) και το σημαντικότερο να έχει ραδιόφωνο. κανένα δεν έχω βρει ακόμη
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει παιδιά κανείς σας το garmin fenix 3 ?? HR ή titanium ή οποιοδήποτε ?

 

Να μας πει πραγματικές εντυπώσεις από πραγματικό χρήστη ???

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου έχω garmin 3hr ,ρώτησε με ότι θέλεις

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @ikariwtis

 

Νομίζω ότι θα βοηθήσει πολύ κόσμο η άποψή σου: Σκέφτομαι να μου κάνω ένα δώρο, μιας και μου έκλεψαν το ρολόϊ μου.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κάτι που να είναι "τύπου" smartwatch. Και κάπου εδώ ξεκινάνε οι ερωτήσεις:

 

Πέρα λοιπόν ότι έχει το GPS και είναι ιδανικό για όποιον κάνει αθλητισμό (εγώ κάνω βασικά ποδήλατο και λίγο τρέξιμο, ερασιτεχνικά εννοείται....)...

 

1) Συνδέεται με το κινητό? Με ενδιαφέρει πιο πολύ να ενημερώνομαι για notifications. Βασικά για κλήσεις, mail και sms.

Όχι να απαντώ σε κλήσεις ή να διαβάζω mail και sms, αλλά να βλέπω ειδοποίηση αν το τηλέφωνο είναι στο σακίδιο ή στην

τσάντα μου. Βέβαια έχω κινητό blackberry αλλά αυτό είναι άλλο θέμα-πρόβλημα

 

2) Είναι βαρύ στο χέρι? Με ενδιαφέρει και το titanium αλλά αυτό έχει HR ?

 

Θα το εκτιμούσαμε ιδιαίτερα αν μπορούσες να μας κάνεις μια μικρή παρουσίαση. Σίγουρα υπάρχουν video reviews στο youtube, αλλά είναι διαφορετικά να γράψει κάτι κάποιος πραγματικός, αληθινός και καθημερινός χρήστης.

 

Σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωμένο smartwatch για μένα δεν υπάρχει ακόμη. όση έρευνα και να έκανα δεν βρήκα ένα που να έχει όλα αυτά που απαιτούνται για τρέξιμο (+καρδιακούς παλμούς) και το σημαντικότερο να έχει ραδιόφωνο. κανένα δεν έχω βρει ακόμη

Πώς είναι σημαντικό να έχει ραδιόφωνο το smartwatch;;

Αν θες ραδιόφωνο, πάρε ένα ΒΤ headset ή κάποιο κινητό.

Δεν είναι δουλειά του smartwatch να έχει ραδιάκι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εάν εξαιρέσουμε το ραδιόφωνο που εγώ δεν το θεωρώ απαραίτητο, υπάρχει κάποιο smartwatch έως 50€ που να το θεωρείται αξιόπιστο ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...