Jump to content

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο ;


MarkPalios19_96
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με εκνευρίζει επίσης το γεγονός ότι είμαι φοιτητής στην σχολή Εμπορικού Ναυτικού και δεν μπορώ να έχω μειωμένο εισιτήριο στα λεωφορεία γιατί το υπουργείο μας χρωστάει στο υπουργείο τους...τι αδικία!!!!
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 229
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με εκνευρίζει παρα πολυ οταν θελω να παω για δουλεια και το καθε γαιδουρι παρκαρει το αμαξι του μπροστα στο γκαραζ μου και δεν μπορω να φυγω,το γελιο,3-4 μετρα παραπερα να εχει παρκαρισμα απο το πρωι,το ακομα ποιο γελιο της υποθεσης,η τροχαια δεν του ''σηκωνει'' το αμαξι αλλα δεν ερχεται και στην ωρα της να του παρεις της πινακιδες εστω(Οπως και να εχει παλι αργο να παω)

Οπως επισης με εκνευριζει αφανταστα οταν γαιδουρια,πανε και παρκαρουν και κλεινουν διαβασεις πεζων και αναπηρων γιατι βαριουνται να κανουμε καμια βολτα να βρουν παρκαρισμα(Ενω εγω ειμαι ο ******* δλδ)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης με εκνευριζει αφανταστα οταν γαιδουρια,πανε και παρκαρουν και κλεινουν διαβασεις πεζων και αναπηρων γιατι βαριουνται να κανουμε καμια βολτα να βρουν παρκαρισμα

 

ποσο δικιο εχεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για τις περιπτώσεις που ερχόμαστε αντιμέτωποι με ανάγωγους οδηγούς που παρκάρουν όπου τους καπνίσει, η λύση είναι μία:

https://www.google.com/search?q=%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9+%CE%B3%CE%AC%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%82+%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%89+%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85+%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%89&hl=el-GR&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=rKxGVPuON4OrPNrwgZAL&ved=0CAYQ_AUoAQ

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζουν οι άνθρωποι που έρχονται στη Ζάκυνθο από άλλα μέρη και συνέχεια λένε: εμείς από εκεί είχαμε αυτό, είχαμε το άλλο, είχαμε το παράλλο και βγάζουν τη Ζάκυνθο εντελώς χάλια ενώ τη συγκρίνουν πολλές φορές με χειρότερες περιοχές. Αυτό φυσικά δεν ισχύει μόνο για τη Ζάκυνθο, αλλά αυτό το παράδειγμα έδωσα :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τελευταία αρχίζει να με εκνευρίζει απίστευτα η ελλιπής γνώση της ελληνικής γλώσσας από τη νεολαία και όχι μόνο. Καθημερινά μαργαριτάρια παντού, από forum μέχρι καθηγητές πανεπιστημίου, παντού κατακρεούργηση της γλώσσας, και στο γραπτό και στον προφορικό λόγο.

Ρε φίλε, τι σου φταίει το δύστυχο το τελικό "ν" και το κόβεις όταν ακολουθεί λέξη με φωνήεν ή στιγμιαίο σύμφωνο; Τουλάχιστον όταν πήγαινα εγώ σχολείο, υπήρχε ένας άτυπος κανόνας που έλεγε ότι εμπιστευόμαστε το αυτί μας για να τσεκάρουμε αν κάτι είναι σωστό ή όχι. Δε μπορώ να πιστέψω ότι η πλειοψηφία των νεοελλήνων λέει "στη Αθήνα", "στη πόλη" και δεν ακούει τον εαυτό του σαν αλλοδαπό... :X

Επίσης αυτό το έρμο το τελικό "ε" στις καταλήξεις των ενεργητικών/παθητικών ρημάτων, π.χ. "Τι κάνεται παιδιά;", ή "Αυτό που λες δε γίνετε με τίποτα", ένα λάθος που το βλέπω και εδώ μέσα να "φοριέται" πολύ, από απλούς χρήστες, μέχρι editors που επιμελούνται κείμενα ειδικού περιεχομένου, όπως είναι τα τεχνολογικά άρθρα που ανεβαίνουν στο myphone.

 

ΥΓ1: Το ότι διερχόμαστε κρίση δεν αποτελεί επουδενί λόγω δικαιολογία στο να παραμελούμε κάτι τέτοιες "λεπτομέρειες" και "ψιλά γράμματα".

ΥΓ2: Πριν βγει κάποιος και πει ότι το ψειρίζω πολύ επειδή ίσως είναι η ειδικότητά μου, όχι, δεν είμαι δάσκαλος/φιλόλογος, απλά θεωρώ απαραίτητο εφόδιο για οποιονδήποτε εκφέρει γραπτό ή προφορικό λόγο, να τον εκφέρει ορθά. Το να μην ξέρει κάποιος στοιχειώδεις κανόνες γραμματικής και συντακτικού, είναι κι αυτό ένα είδος κρίσης. Και μαρτυρά πολλά για την κατάντια μας σαν κοινωνία.

 

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τελευταία αρχίζει να με εκνευρίζει απίστευτα η ελλιπής γνώση της ελληνικής γλώσσας από τη νεολαία και όχι μόνο. Καθημερινά μαργαριτάρια παντού, από forum μέχρι καθηγητές πανεπιστημίου, παντού κατακρεούργηση της γλώσσας, και στο γραπτό και στον προφορικό λόγο.

Ρε φίλε, τι σου φταίει το δύστυχο το τελικό "ν" και το κόβεις όταν ακολουθεί λέξη με φωνήεν ή στιγμιαίο σύμφωνο; Τουλάχιστον όταν πήγαινα εγώ σχολείο, υπήρχε ένας άτυπος κανόνας που έλεγε ότι εμπιστευόμαστε το αυτί μας για να τσεκάρουμε αν κάτι είναι σωστό ή όχι. Δε μπορώ να πιστέψω ότι η πλειοψηφία των νεοελλήνων λέει "στη Αθήνα", "στη πόλη" και δεν ακούει τον εαυτό του σαν αλλοδαπό... :X

Επίσης αυτό το έρμο το τελικό "ε" στις καταλήξεις των ενεργητικών/παθητικών ρημάτων, π.χ. "Τι κάνεται παιδιά;", ή "Αυτό που λες δε γίνετε με τίποτα", ένα λάθος που το βλέπω και εδώ μέσα να "φοριέται" πολύ, από απλούς χρήστες, μέχρι editors που επιμελούνται κείμενα ειδικού περιεχομένου, όπως είναι τα τεχνολογικά άρθρα που ανεβαίνουν στο myphone.

 

ΥΓ1: Το ότι διερχόμαστε κρίση δεν αποτελεί επουδενί λόγω δικαιολογία στο να παραμελούμε κάτι τέτοιες "λεπτομέρειες" και "ψιλά γράμματα".

ΥΓ2: Πριν βγει κάποιος και πει ότι το ψειρίζω πολύ επειδή ίσως είναι η ειδικότητά μου, όχι, δεν είμαι δάσκαλος/φιλόλογος, απλά θεωρώ απαραίτητο εφόδιο για οποιονδήποτε εκφέρει γραπτό ή προφορικό λόγο, να τον εκφέρει ορθά. Το να μην ξέρει κάποιος στοιχειώδεις κανόνες γραμματικής και συντακτικού, είναι κι αυτό ένα είδος κρίσης. Και μαρτυρά πολλά για την κατάντια μας σαν κοινωνία.

 

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο. :)

 

+σημφωνο απωλητα :p

 

σοβαρα τωρα, αυτο το πραγμα με το ε....απο 10 εως 3 ενικο μπαινει το αι, ολα τα υπολοιπα ε. δεν ειναι και τοσο δυσκολο παιδια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για τις περιπτώσεις που ερχόμαστε αντιμέτωποι με ανάγωγους οδηγούς που παρκάρουν όπου τους καπνίσει, η λύση είναι μία:

https://www.google.com/search?q=%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9+%CE%B3%CE%AC%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%82+%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%89+%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85+%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%89&hl=el-GR&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=rKxGVPuON4OrPNrwgZAL&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

Φιλε μου δυστυχως οι περισσοτεροι το θεωρουν παρασημο ενα τετοιο αυτοκολλητο.Αν δεν τους το κολλαγε καποιος θα το βαζανε μονοι τους για να κοκκορευονται!:mad:

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως οι περισσοτεροι το θεωρουν παρασημο ενα τετοιο αυτοκολλητο.Αν δεν τους το κολλαγε καποιος θα το βαζανε μονοι τους για να κοκκορευονται!:mad:

 

Όταν βρεις πάνω στο παρμπρίζ ένα τεράστιο αυτοκόλλητο στο επίπεδο του οπτικού σου πεδίου, το οποίο βγαίνει πολύ δύσκολα, με αποτέλεσμα να μη μπορείς να οδηγήσεις, δε νομίζω να έχεις και πολλά περιθώρια να καμαρώνεις σα γύφτικο σκεπάρνι. Από την στιγμή που θα σε καθυστερήσει έστω 10-15 λεπτά μέχρι να το βγάλεις, συν ότι θα σε έχουν αποκαλέσει γαϊδούρι, τη δουλειά του την έκανε το αυτοκόλλητο. Εμένα μου φτάνει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο πράγμα που με εκνευρίζει αφάνταστα πραγματικά, είναι οι τύποι που βάζουν την κάθε γκομενα (όχι κοπέλα) πάνω από τους φίλους.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με εκνευρίζουν αυτοί που κάνουν ακόμα wipe cache, dalvik cache και fix permissions.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιοι λειτουργούν σαν να είναι μόνοι τους. . .

. . .και σαν να μην υπάρχει αύριο !

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιοι λειτουργούν σαν να είναι μόνοι τους. . .

. . .και σαν να μην υπάρχει αύριο !

 

Το σαν να μην υπάρχει αύριο μπορεί να είναι και καλό. Το να λειτουργούν για πάρτι τους μόνο, είναι όντως εκνευριστικό..

Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζουν αυτοί που κάνουν ακόμα wipe cache, dalvik cache και fix permissions.

 

Ποσο δικιο εχεις. Ειδικα αυτο το dalvik δεν το αντεχω με τιποτα

Το wipe cache μέσω Recovery είναι νομίζω απαραίτητο για νέα ρομ. No idea τι εννοείς με fix permissions.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το σαν να μην υπάρχει αύριο μπορεί να είναι και καλό. Το να λειτουργούν για πάρτι τους μόνο, είναι όντως εκνευριστικό..

 

Ως έναν βαθμό όμως. . .

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απο χθες με εκνευριζει το σπασμενο δοντι μου.

καταραμενα ποπ κορν

Για να μην πω οτι μενουν στην κουφαλα και δεν βγαινουν με τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά έφαγε τον σπόρο που είναι σκληρός σαν πέτρα! Το έχω πάθει πολλές φορές!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με πόση μανία τα έτρωγες?:lol::lol:

 

Απλά έφαγε τον σπόρο που είναι σκληρός σαν πέτρα! Το έχω πάθει πολλές φορές!

 

το περιεργο ειναι οτι το καταλαβα οταν τα εφαγα ολα! μπορει να εσπασε και στην αρχη, δε ξερω:lol:

 

xander δε θες να με δεις πως τρωω:X σα να μην υπαρχει αυριο:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...