Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Android καταναλώνει πολύ μπαταρία.

 

Σαν λειτουργίες ;;;;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Έχει κανείς κάνει pairing και χρησιμοποιεί το Gear S με το Bluetooth της Sony SBH54; λειτουργεί κανονικά; ή έχει διακοπές;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ένας κολλητός μου πήρε το Samsung gear s. Θέλει να το χρησιμοποιήσει αυτόνομα ως κινητό. Στην κάρτα sim έχει τις επαφές του. Όταν μπαίνει από το μενού "επαφές" του εμφανίζει το "Συγχρονισμός επαφών". Τι μπορεί να γίνει για να σταματήσειαυτό; Επίσης διάβασα κάπου ότι μόνο με samsung κινητό μπορεί να συγχρονιστεί, να περάσεις εφαρμογές κλπ. Κατέβασα στο κινητό μου (Sony xperia c4) την εφαρμογή της samsung "Gear manager" αλλά δεν το βρίσκει το κινητό. Τι μπορεί να κάνει;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Μολις προχτες πηρα κ γω το gear s2

 

Ενω μεχρι χτες μου εστελνε κανονικα τα notifications δυστηχως τωρα δεν δουλευει....

 

Facebook κ whatsup να φανταστειτε εχω βαλει μονο

 

Τι μπορω να κανω?? Αν δεν φτιαξει με βλεπω να το πουλαω...

 

Εκανα reset αλλα τπτ εβγαλα κ την ρυθμιση στην εφαρμογη να τις μπλοκαρει το κινητο οταν το χρησιμοποιω, αλλα ακομα τπτ...

 

Χτες εκανα update Λετε αυτο να τα κανε ολα χαλια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Χρησιμοποιεί κάνεις το Gear S με δίκαρτο κινητό; η αυτόματη προώθηση, ακόμα και αν στο δίκαρτο είναι βαλμένη μόνο μια ΣΙΜ, δεν λειτουργεί. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

ενα galaxy gear πρωτης γενιας ποσο ειναι καλα να το παρω?

η μπαταρια βγαζει μερα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ενα galaxy gear πρωτης γενιας ποσο ειναι καλα να το παρω?

η μπαταρια βγαζει μερα?

Γύρω στα 50 -60€

Νομίζω πως την βγάζει την μέρα :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση:

 

Έχω Note 3 + gear s + polar heart rate... Το note κατά τη διάρκεια της άσκησης, δείχνει παλμούς από το Polar.... Παίζει να δείχνει και το gear παλμούς από το polar? (ή ακόμα καλύτερα να δείχνει τα στοιχεία που δείχνει το s health συνολικά?) Γνωρίζει κανείς αν και πως γίνεται?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Μονο με endomodo μπορεις να βλεπεις παλμους απο strap στο smartwatch.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μέσω κάποιου browser π.χ. opera mini μπορώ να ακούσω ράδιο? Κάνω μια προσπάθεια για να μπω στο e-radio.gr π.χ. και όταν επιλέγω κάποιο σταθμό μου λέει your browser needs to be update η κάτι τέτοιο. Έχει βρει κάποιος λύση?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Gear s2 από eshop 229 στο crazy Sunday. Αξίζει; να φανταστώ ανοιχτή ακρόαση δεν έχει έτσι;

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή ακρόαση δεν έχει. Μόνο δόνηση. Δεν μπορείς να κάνεις συνομιλίες μέσω ρολογιού. Μόνο ηχογράφηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gear s2 classic εχω και γω κανα 3 μηνο και ειναι παρα πολυ καλο .ειχαν πει οτι θα το κανουν συμβατό με ios απο τον φεβρουαριο ,αλλα ακομα τιποτα .ξερει κανεις κατι?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

gear s2 classic εχω και γω κανα 3 μηνο και ειναι παρα πολυ καλο .ειχαν πει οτι θα το κανουν συμβατό με ios απο τον φεβρουαριο ,αλλα ακομα τιποτα .ξερει κανεις κατι?

Με το facebook παιδιά τι παίζει; Έρχονται ειδοποιήσεις και τι μορφής;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ενδιαφερομαι για το samsung gear s

θα ηθελα να σας πω τι θελω να κανω και να μου πειτε αν μπορω να τα κανω με αυτο το smartwatch

Καθημερινα βγαινω για τρεξιμο και χρησιμοποιω στο κινητο το s-health, μπορω να το κανω απο το ρολοι?

Ταυτοχρονα ακουω ραδιοφωνο, υπαρχει τροπος να γινει κι αυτο?

Και φυσικα ολα τα παραπανω αν μπορω να τα κανω χωρις να εχω το κινητο μαζι μου.

Σας ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά νέος κάτοχος κι εγω και θα ήθελα να ρωτήσω πως θα ξεφορτωθώ το μνμ που βγάζει όταν μετακινούμαστε απο το ρολόι για να πάμε προς τις εφαρμογές.Γράφει:για την εγκατάσταση ή την κατάργηση εγκατάστασης εφαρμογών χρησιμοποιείστε την εγαρμογή samsung gear στην κινητή συσκευή σας.Το βγάζει πάντα.Σε video που είδα στο youtube δεν το βγάζει πουθενά αυτό.Ξέρετε κάτι παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέος κάτοχος κι εγω και θα ήθελα να ρωτήσω πως θα ξεφορτωθώ το μνμ που βγάζει όταν μετακινούμαστε απο το ρολόι για να πάμε προς τις εφαρμογές.Γράφει:για την εγκατάσταση ή την κατάργηση εγκατάστασης εφαρμογών χρησιμοποιείστε την εγαρμογή samsung gear στην κινητή συσκευή σας.Το βγάζει πάντα.Σε video που είδα στο youtube δεν το βγάζει πουθενά αυτό.Ξέρετε κάτι παιδιά;

 

Από όσο θυμάμαι αν την ώρα που σου βγάζει το μήνυμα κάνεις scroll down έχει επιλογή να μην εμφανιστεί ξανά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα

ενδιαφερομαι για το samsung gear s

θα ηθελα να σας πω τι θελω να κανω και να μου πειτε αν μπορω να τα κανω με αυτο το smartwatch

Καθημερινα βγαινω για τρεξιμο και χρησιμοποιω στο κινητο το s-health, μπορω να το κανω απο το ρολοι?

 

Ναι μπορείς

 

Ταυτοχρονα ακουω ραδιοφωνο, υπαρχει τροπος να γινει κι αυτο?

 

Για ραδιόφωνο, το έχω ψάξει λίγο, δεν έχω βρει κάτι.

 

Και φυσικα ολα τα παραπανω αν μπορω να τα κανω χωρις να εχω το κινητο μαζι μου.

 

Ναι, είναι stand alone. Απλά οι καρδιακοί παλμοί του δεν είναι αξιόπιστοι κατά την άθληση.

 

Σας ευχαριστω πολυ !

 

 

Υστερεί σαν αξεσουάρ άθλησης απλά έχει το φοβερό πλεονέκτημα ότι δε χρειάζεται να έχεις κινητό μαζί σου αν του έχεις sim.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι αν την ώρα που σου βγάζει το μήνυμα κάνεις scroll down έχει επιλογή να μην εμφανιστεί ξανά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Υστερεί σαν αξεσουάρ άθλησης απλά έχει το φοβερό πλεονέκτημα ότι δε χρειάζεται να έχεις κινητό μαζί σου αν του έχεις sim.

Πράγματι το βγάζει και δεν το είχα δει ο στραβούλιακας.Ευχαριστώ πολύ.Πάντως και σαν αξεσουάρ άθλησης καλό είναι.Απλά είναι τεράστιο βρε παιδιά.Το βλέπει ο άλλος οτι το φοράς απο απόσταση.Για να περάσει λίγο απαρατήρητο,θα πρέπει να έχεις τεράστιο καρπό!!! Πολύ θα ήθελα να το δω σε γυναικείο χέρι που συνήθως έχει μικρό καρπό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ρολόι έχει αισθητήρα όπως και τα κινητά ωστε οταν το γυρνάς να γυρνάει και η φωτο ή οταν παίζεις ένα video και το γυρνάς να παίζει σε full screen;Δεν θυμάμαι πως λέγεται ο αισθητήρας.Σε μένα πάντως δεν γυρνάει ούτε στις φωτό ούτε στο xenozu player.Πρέπει να κάνω κατι;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια

 

Εκανα reset στο gear s2 γιατι δεν δονουταν οταν με καλουσε καποιος κ reinstall την gear εφαρμογη κ οτι προγραμματακι ειχα αγορασει μου ξαναζηταει να πληρωσω

 

Ειναι δυνατον με τους ελεεινους??

 

Ενα κλικ πριν το πουλησω ειμαι με το βρωμορολογο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...