Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι το Gear S είναι το μοναδικό smartwatch που κάνει όλα όσα θα θέλαμε.

Είμαι στο τέλος της δεύτερης μέρας και η μπαταρία βρίσκεται στο 28%. Το το κλείνω το βράδυ που κοιμάμαι.

Αν το θες σαν δεύτερο τηλέφωνο θα πρέπει να το φορτίζεις κάθε απόγευμα.

Φίλε μου μια και έχεις το συγκεκριμένο ρολόι να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με αυτό καθώς ενδιαφέρομαι να το αποκτήσω και γω...

1) Η δόνηση στο Gear S είναι ισχυρή ώστε σε πολύ θορυβώδες περιβάλλον να μην χάνεις κλήση; (Στο gear 2 δεν ήταν γιατί το είχα)

2) Έχει υπέρυθρες για να διαχειρίζεσαι με εντολές την τηλεόραση όπως το gear 2;

3) Ερώτηση για όλους. Αν δεν το πάρει κάποιος από Πλαίσιο που έχει 400 ευρώ και το πάρει από Σκρουτζομάγαζο στα 325 έχει κάποιο μειονέκτημα σε εγγύηση π.χ ή κάτι άλλο;

4) Συνεργάζεται άψογα με Note 2 έκδοση 4.4.2;

5) Η καθαρή ελεύθερη μνήμη του πόσο είναι από τα 4GB που έχει;

6) Ο αισθητήρας παλμών θεωρείται ότι είναι αξιόπιστος ή δείχνει άσχετους παλμούς;

7) Υπάρχει κάποιος λόγος που σε αποτρέπει να το αποκτήσεις; (Άσχετα με την μεγάλη έλλειψη της κάμερας που έχει)

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μια και έχεις το συγκεκριμένο ρολόι να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με αυτό καθώς ενδιαφέρομαι να το αποκτήσω και γω...

1) Η δόνηση στο Gear S είναι ισχυρή ώστε σε πολύ θορυβώδες περιβάλλον να μην χάνεις κλήση; (Στο gear 2 δεν ήταν γιατί το είχα)

2) Έχει υπέρυθρες για να διαχειρίζεσαι με εντολές την τηλεόραση όπως το gear 2;

3) Ερώτηση για όλους. Αν δεν το πάρει κάποιος από Πλαίσιο που έχει 400 ευρώ και το πάρει από Σκρουτζομάγαζο στα 325 έχει κάποιο μειονέκτημα σε εγγύηση π.χ ή κάτι άλλο;

4) Συνεργάζεται άψογα με Note 2 έκδοση 4.4.2;

5) Η καθαρή ελεύθερη μνήμη του πόσο είναι από τα 4GB που έχει;

6) Ο αισθητήρας παλμών θεωρείται ότι είναι αξιόπιστος ή δείχνει άσχετους παλμούς;

7) Υπάρχει κάποιος λόγος που σε αποτρέπει να το αποκτήσεις; (Άσχετα με την μεγάλη έλλειψη της κάμερας που έχει)

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

1. Την δόνηση την αντιλαμβανομαι πάντα.

2. Δεν το έχω ψάξει για υπέρυθρες αλλά νομίζω πως έχει.

3. Η εγγύηση ισχύει κανονικά.

4. Δεν ξέρω για το NOTE 2 άλλα φαντάζομαι πως ναι.

5. Αν μου πεις που βλέπω την μνήμη θα σου απαντήσω :)

6. Ο αισθητήρας δείχνει πολύ αξιόπιστος τουλάχιστον εν ηρεμία όπου είχα την δυνατότητα να κάνω μέτρηση με το χέρι μου.

Δουλεύει επίσης καλά όταν ασκείται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτομαι την αγορά του gear s και εγώ μια που καλοκαιριαζει και θα θέλω να αφήνω το note σπίτι μερικές φορές. Ηθελα να ρωτήσω εάν βάλω κάρτα με το ίδιο νούμερο που έχω στο note και το τηλέφωνο το αφήνω σπιτι, για να έχω όλες μου τις επαφές και στο gear θα πρέπει να τα έχω συνδεδεμένα μέσω WiFi/3g ?

ή υπάρχει η δυνατότητα ανάκτησης των επαφών στο gear μέσω του Samsung account?

 

Υγ

Θανάση τελικά μάλλον θα πάω στην αγορά από εκεί που μου είπες ..ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι θα ήθελα να με βγάζει ένα 24ωρο η μπαταρία του gear s.τόσο χάλια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1. Την δόνηση την αντιλαμβανομαι πάντα.

2. Δεν το έχω ψάξει για υπέρυθρες αλλά νομίζω πως έχει.

3. Η εγγύηση ισχύει κανονικά.

4. Δεν ξέρω για το NOTE 2 άλλα φαντάζομαι πως ναι.

5. Αν μου πεις που βλέπω την μνήμη θα σου απαντήσω :)

6. Ο αισθητήρας δείχνει πολύ αξιόπιστος τουλάχιστον εν ηρεμία όπου είχα την δυνατότητα να κάνω μέτρηση με το χέρι μου.

Δουλεύει επίσης καλά όταν ασκείται.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Έχω κάποιες επιφυλάξεις σχετικά με την αξιοπιστία παλμών στα συγκεκριμένα ρολόγια καθώς στο Gear 2 που είχα για κάποιο διάστημα ενώ περπατούσες και έδειχνε 85 παλμούς σε κάποια στιγμή έδειχνε 175 ενώ περπατούσες χαλαρά. Επειδή έχω και καρδιοσυχνόμετρο της Polar και τα σύγκρινα είδα ότι σε αυτόν τον τομέα δεν έκαναν καλή δουλειά. Άλλες φορές έδειχνε σωστά αλλά πάλι δεν είναι για να έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη για έλεγχο παλμών σε άσκηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σου πω. Δεν πήρα το ρολόι για τον παλμογραφο. Δεν αθλούμαι τόσο σκληρά αλλά δεν έχω και τρόπο να το τσεκάρω.

 

Για τον φίλο που ρώτησε πριν δεν νομίζω ότι μπορεί να αντικαταστήσει ένα smartphone, καθώς οτιδήποτε άλλο εκτός από αποστολή μικρών Mail και μηνυμάτων είναι ταλαιπωρία πχ να κάνεις browsing κλπ.

Αλλά και που να αντέξει η μπαταριούλα του τέτοια χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η πλοήγηση με αυτό.

ΤΟ μόνο πού με νοιάζει είναι να το χρησιμοποιώ οπως ενα απλό κινητό,με μόνιμα Bluetooth opened.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το γρουσούζεψα. Πριν λίγο μου έστειλε μήνυμα ο πωλητής ότι δεν τον άφηναν στο ταχυδρομείο να στείλει το ρολόι Ελλάδα.... Λίγο κουφό δεν είναι ; Ευτυχώς μου επέστρεψε αμέσως όλα τα χρήματα.

Το βρήκα διαθέσιμο σε δύο σκρουτζομάγαζα αλλά 279 δε δίνω από τη στιγμή που πέρισυ το είχα πάρει 269 από τα Public. Είχα την ελπίδα ότι θα είχε πέσει η τιμή του...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα διαθέσιμο σε δύο σκρουτζομάγαζα αλλά 279 δε δίνω από τη στιγμή που πέρισυ το είχα πάρει 269 από τα Public. Είχα την ελπίδα ότι θα είχε πέσει η τιμή του...

 

Μα το έχουν πολύ καιρό αλλά μόνο σε πορτοκαλί χρώμα...

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το πορτοκαλί για καλοκαιράκι. Η τιμή είναι που με χαλάει. Δεν θα έπρεπε μετά από έναν χρόνο κυκλοφορίας και από τη στιγμή που τους έχουν ξεμείνει να την είχαν ρίξει; Δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο μειονέκτημα που βλέπω είναι το γεγονός ότι δεν συνδέεται ταυτόχρονα με δύο τηλέφωνα μαζί.

Τότε πραγματικά θα αγγιζε το τέλειο gatget παιδιά.

Παρόλα αυτά και για λόγους μεγέθους είναι μόνιμα συνδεδεμένο με το Νοτελι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και για το gear s και για το gear 2 που είναι πολύ σημαντικά για μένα:

Έχω το note 3. (4.4.2) και μπορώ να πάω και σε 5.Χ

Χρησιμοποιώ πάντα bluettoth (plantronics) το οποίο συνεργάζεται άψογα με το note3.

 

Αν βάλω στο παιχνίδι και ένα από τα δύο smartwatches και:

μου έρχεται κλήση, απαντάω από το gear (2 ή το s) η κλήση θα πάει αυτόματα στο plantronics, ή θα θέλω σε ΚΑΘΕ κλήση 2-3 πατήματα στο gear για να στείλω την κλήση στο plantronics? Ρωτάω γιατί είμαι πάρα πολύ συχνά στη μηχανή (με κράνος άρα το Plantronics δε μπορώ να το αγγίξω) και ο παραπάνω τρόπος που περιγράφω είναι ο ιδανικός για μένα....

Το να το ρυθμίσω μια φορά και μετά να γίνεται αυτόματα, φυσικά και δε με πειράζει...

Κάθε φορά όμως:

gear απάντηση > 2-3 επιλογές στο gear για να μιλήσω στο plantronics είναι απαγορευτικό για μένα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο μειονέκτημα που βλέπω είναι το γεγονός ότι δεν συνδέεται ταυτόχρονα με δύο τηλέφωνα μαζί.

Τότε πραγματικά θα αγγιζε το τέλειο gatget παιδιά.

Παρόλα αυτά και για λόγους μεγέθους είναι μόνιμα συνδεδεμένο με το Νοτελι

 

Νικόλα στην χρήση που κάνω δεν υπάρχει καλύτερο. Είναι μεγάλο αλλά το σχήμα του επειδή ακολουθεί τον καρπό δεν ενοχλεί και το κυριότερο δεν χτυπά ευκολα εδώ κι εκεί οπως άλλα ρολογια.

Η μπαταρία του οτι και να πω είναι λίγο. Χθες το βράδυ ηταν στο 65% με μια ολόκληρη μερα χρήσης στην οποία περιλαμβάνονταν αθληση με χρήση του S-Health, ομιλια μέσω αυτού και φυσικά 10αδες ειδοποιήσεις.

Ηταν μια πολύ καλή αγορά στα 250 πραγματικά σε κατασταση σφραγισμένου.

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι να είχε ταχεία φορτιση ώστε αν το χρησιμοποιήσει κάποιος με sim και 3g να μπορει να έχει στην τσεπη του το φορτιστή που κουμπωνει πάνω του για μια γρήγορη φορτιση.

Ακόμα κι έτσι πιστευω θα βγάλει την μέρα με λογική χρήση έχοντας δική του sim μέσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

.................έρχεται κλήση, απαντάω από το gear (2 ή το s) η κλήση θα πάει αυτόματα στο bluetooth (plantronics), ή θα θέλω σε ΚΑΘΕ κλήση 2-3 πατήματα στο gear για να στείλω την κλήση στο plantronics? Ρωτάω γιατί είμαι πάρα πολύ συχνά στη μηχανή (με κράνος άρα το Plantronics δε μπορώ να το αγγίξω) και ο παραπάνω τρόπος που περιγράφω είναι ο ιδανικός για μένα.........

....

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υπάρχει κανείς που να δουλεύει τα gear μαζί με bluetooth headset? Αν ξέρει ας απαντήσει.... Είναι η πιο σημαντική παράμετρος για μένα.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα στην χρήση που κάνω δεν υπάρχει καλύτερο. Είναι μεγάλο αλλά το σχήμα του επειδή ακολουθεί τον καρπό δεν ενοχλεί και το κυριότερο δεν χτυπά ευκολα εδώ κι εκεί οπως άλλα ρολογια.

Η μπαταρία του οτι και να πω είναι λίγο. Χθες το βράδυ ηταν στο 65% με μια ολόκληρη μερα χρήσης στην οποία περιλαμβάνονταν αθληση με χρήση του S-Health, ομιλια μέσω αυτού και φυσικά 10αδες ειδοποιήσεις.

Ηταν μια πολύ καλή αγορά στα 250 πραγματικά σε κατασταση σφραγισμένου.

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι να είχε ταχεία φορτιση ώστε αν το χρησιμοποιήσει κάποιος με sim και 3g να μπορει να έχει στην τσεπη του το φορτιστή που κουμπωνει πάνω του για μια γρήγορη φορτιση.

Ακόμα κι έτσι πιστευω θα βγάλει την μέρα με λογική χρήση έχοντας δική του sim μέσα.

Θέλω να του πάρω ένα άσπρο λουράκι ορίτζιναλ που βρήκα στο αμαζον περίπου στα 45 ευρώ, έτσι για αλλαγή τώρα το καλοκαίρι. Λες να είναι πολύ κιτς???

[ATTACH]60463[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να του πάρω ένα άσπρο λουράκι ορίτζιναλ που βρήκα στο αμαζον περίπου στα 45 ευρώ, έτσι για αλλαγή τώρα το καλοκαίρι. Λες να είναι πολύ κιτς???

[ATTACH]60463[/ATTACH]

Μια χαρά είναι για καλοκαίρι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να δουλεύει τα gear μαζί με bluetooth headset? Αν ξέρει ας απαντήσει.... Είναι η πιο σημαντική παράμετρος για μένα.

 

Δουλέυει τέλεια. Και ναι, χωρίς ΒΤ, δεν είναι εύκολο να μιλήσεις. Γιατί δεν ακούγεται το ηχείο και γιατί σίγουρα θα σε δουλεύουν στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυει τέλεια. Και ναι, χωρίς ΒΤ, δεν είναι εύκολο να μιλήσεις. Γιατί δεν ακούγεται το ηχείο και γιατί σίγουρα θα σε δουλεύουν στο δρόμο.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απόκριση. Μπορείς να αφιερώσεις λίγο χρόνο ακόμα :O και να μου πεις αν απαντώντας από το ρολόι αν μεταφέρεται (αυτόματα ή μη) η κλήση στο BT και με πια διαδικασία σε παρακαλώ? Το τέλειο θα ήταν απλά να απαντάς από το ρολόι και χωρίς καμία άλλη ενέργεια να μιλάς από το ΒΤ....

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απόκριση. Μπορείς να αφιερώσεις λίγο χρόνο ακόμα :O και να μου πεις αν απαντώντας από το ρολόι αν μεταφέρεται (αυτόματα ή μη) η κλήση στο BT και με πια διαδικασία σε παρακαλώ? Το τέλειο θα ήταν απλά να απαντάς από το ρολόι και χωρίς καμία άλλη ενέργεια να μιλάς από το ΒΤ....

Δεν υπάρχει λόγος να μην γίνεται αφού το ίδιο κάνεις όταν απαντάς μέσω του Gear.

Απλά χρειάζεται να συνηθίσεις την κίνηση με το δάχτυλο που απαιτεί να συρεις το εικονίδιο διαγώνια και όχι απλά δεξιά όπως κάνεις στο τηλέφωνο.

Στο να καλέσεις εσύ χρειάζονται περισσότερα touch.

Μπορείς να βάλεις στις ρυθμίσεις να ανοίγει με διπλο πάτημα η εφαρμογή του τηλεφώνου.

Και φυσικά έχει widget με τις αγαπημένες επαφές. Όπως και να χει θα χρειαστείς 3-4 κλικ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να μην γίνεται αφού το ίδιο κάνεις όταν απαντάς μέσω του Gear.

Απλά χρειάζεται να συνηθίσεις την κίνηση με το δάχτυλο που απαιτεί να συρεις το εικονίδιο διαγώνια και όχι απλά δεξιά όπως κάνεις στο τηλέφωνο.

Στο να καλέσεις εσύ χρειάζονται περισσότερα touch.

Μπορείς να βάλεις στις ρυθμίσεις να ανοίγει με διπλο πάτημα η εφαρμογή του τηλεφώνου.

Και φυσικά έχει widget με τις αγαπημένες επαφές. Όπως και να χει θα χρειαστείς 3-4 κλικ.

 

Ευχαριστώ πολύ Κώστα και όλους που ανταποκρίνονται!!!

Η δική μου κλήση δε με απασχολεί (και τόσο), όσο να μπορώ να απαντάω από gear και να μιλάω από bluetooth με ένα σύρσιμο (αυτό πάνω στο gear)

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το gear s και είναι τέλειο.

Μόνο έχω ένα θέμα και θέλω επειγόντως βοήθεια γιατί μάλλον δεν κάνω κάτι καλά...ελπίζω γιατί αλλιώς θα ξενερωσω πολύ...

Έβαλα κάρτα στο gear s με τον ίδιο αριθμό που έχω στο note, μάλιστα μπορώ να δουλεύω και να παίρνω τηλ και από και τα δύο χωρίς να κλείνω κάποια συσκευή... Για να δέχομαι δεν το δοκίμασα ακόμα... Το θέμα πιο ειναι.. Θέλω να συνδέσω το gear με κάποιο Bluetooth αλλά δεν συνδέεται... Βάζω το note σε λειτουργία πτήσης ή το κλείνω εντελώς και μένω μόνο με το gear πάω μετά στο συνδέσεις - Bluetooth - τσεκάρω από το gear να είναι ορατό και πατάω εκεί που λέει σετ ακουστικού... Κάνει σάρωση και δεν βρίσκει τίποτα... Έχω μάλιστα 2 Bluetooth που δουλεύω τόσο καιρό ένα Samsung HM1500 και το sonny SBH52 και τα 2 είναι πολύ καλά Bluetooth αλλά δεν βρίσκει κανένα... Τι γίνεται???καμία βοήθεια??? Αν δεν συνδέεται τελικά μεγάλο ξενέρωμα τσάμπα το αγόρασα...

 

 

EDIT

Τελικά έπρεπε να γκρινιαξω για να στρώσει... Έγινε η σύνδεση και μάλιστα με το Samsung που αυτό ήθελα κιόλας. Το sbh52 το δουλεύω με το Ζ ultra που έχω οπότε είμαι κομπλέ..

Το βάζω για φόρτιση και μετά πάω για σεταρισμα με εφαρμογές...μια που δεν είχε πολύ μπαταρία όταν το άνοιξα...αν θέλετε οι παλιοτεροι πείτε καμία καλή και χρήσιμη εφαρμογή για να μην ψάχνουμε τα πάντα όλα...αν και είδα κάποια βιντεο στο YouTube

Επίσης αν κάποιος παρόλα ταύτα ξέρει τι παίζει και με το sbh52 για να μπορώ να το συνδέσω μελλοντικά θα ήταν χρήσιμο...

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το gear s και είναι τέλειο.

Μόνο έχω ένα θέμα και θέλω επειγόντως βοήθεια γιατί μάλλον δεν κάνω κάτι καλά...ελπίζω γιατί αλλιώς θα ξενερωσω πολύ...

Έβαλα κάρτα στο gear s με τον ίδιο αριθμό που έχω στο note, μάλιστα μπορώ να δουλεύω και να παίρνω τηλ και από και τα δύο χωρίς να κλείνω κάποια συσκευή... Για να δέχομαι δεν το δοκίμασα ακόμα... Το θέμα πιο ειναι.. Θέλω να συνδέσω το gear με κάποιο Bluetooth αλλά δεν συνδέεται... Βάζω το note σε λειτουργία πτήσης ή το κλείνω εντελώς και μένω μόνο με το gear πάω μετά στο συνδέσεις - Bluetooth - τσεκάρω από το gear να είναι ορατό και πατάω εκεί που λέει σετ ακουστικού... Κάνει σάρωση και δεν βρίσκει τίποτα... Έχω μάλιστα 2 Bluetooth που δουλεύω τόσο καιρό ένα Samsung HM1500 και το sonny SBH52 και τα 2 είναι πολύ καλά Bluetooth αλλά δεν βρίσκει κανένα... Τι γίνεται???καμία βοήθεια??? Αν δεν συνδέεται τελικά μεγάλο ξενέρωμα τσάμπα το αγόρασα...

 

Καλημέρα και καλοφόρετο. Να σε ρωτήσω αυτό με την κάρτα με τον ίδιο αριθμό πως το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

@xiou

Καλορίζικο.

Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες χρήσης που μπορείς να βρεις στην εφαρμογή Gear.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην συνδέεται σε ΒΤ.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είναι μια από τις βασικές λειτουργίες του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...