Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σαν αρκετά updates δεν έχει πάρει το gear s εδώ και 1 μήνα?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gear S2 λοιπόν και όχι Gear A όπως έλεγαν οι φήμες για το στρογγυλό ρολόι της Samsung. 03/09 στην IFA. Για να δούμε αν αυτή η συσκευή "ξεκολλήσει" από την αποκλειστική σύνδεση με συσκευές της εταιρείας.

φωτό εδώ

http://www.samsungmobilepress.com/unpacked2015ep2/lookbook/#

Link to comment
Share on other sites

Gear S2 λοιπόν και όχι Gear A όπως έλεγαν οι φήμες για το στρογγυλό ρολόι της Samsung. 03/09 στην IFA. Για να δούμε αν αυτή η συσκευή "ξεκολλήσει" από την αποκλειστική σύνδεση με συσκευές της εταιρείας.

φωτό εδώ

http://www.samsungmobilepress.com/unpacked2015ep2/lookbook/#

 

ελπιζω να διατηρησει την δυνατοτητα τηλ κλησεων και οχι να ειναι απλα smartphone companion.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Gear S και χθες μου ήρθε αναβάθμιση λογισμικού (το ρολόι είναι Γερμανική έκδοση) και την πέρασα. Δεν είδα κάποια αλλαγή στο μενού αν και περίμενα κάτι διαφορετικό να δω αλλά φαίνεται να ρολάρει καλύτερα το ρολόι τώρα και κάποια διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας προς το καλύτερο παρατήρησα.

Τι γίνετε ρε παιδιά με το μάρκετ της Samsung; Πότε θα ξεμπλοκάρουν τις κάρτες γνωρίζει κανείς; Ούτε στην εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρουν τίποτα. Το Play Store δέχεται κανονικά πλέον. Τι παίζει με την Samsung;

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει αγοράσει κανείς το Gear s από ebay; Νομίζω ότι και πιο φθηνά είναι και μεγαλύτερη διαθεσιμοτητα υπάρχει. Αν ναι από ποιον;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω το Gear 2 σε μαύρο ή γκρι χρώμα. Αν το πουλάει κάποιος σε καλή κατάσταση αν μου στείλει ένα μήνυμα. Ευχαριστώ :)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την 5.1.1 στο note edge μου και δεν μπορώ να εντοπισω πουθενα την εφαρμογή gear manager. Δεν την βρίσκω ούτε στο samsung apps ουτε στο google play. Λετε να μην είναι συμβατή ακόμα με την 5.1.1 που μολις βγηκε για το edge?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να διατηρησει την δυνατοτητα τηλ κλησεων και οχι να ειναι απλα smartphone companion.

 

Συμφωνω απολυτα.. Μπορει κι εγω να μην κανω συχνα κλησεις απο το ρολοι αλλα αρκετες φορες θα απαντησω και θα μιλησω ειδικα μεσα στο σπιτι οταν ειμαι μακρια απο το τηλεφωνο ή το ακουστικο bluetooth.. Φυσικα το μαρκετινγκ ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο..

 

Αλλα κι ο καθενας κρινει αναλογα με τις αναγκες του.. Π.Χ. εγω απο το Gear 2 Neo δεν προχωρησα στο το Gear S που αν και σαφως καλυτερο smartwatch σχεδον απο καθε αποψη το οτι δεν εχει υπερυθρες ειναι κατι που λειτουργησε αρνητικα στο να κανω την μεταβαση..

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την 5.1.1 στο note edge μου και δεν μπορώ να εντοπισω πουθενα την εφαρμογή gear manager. Δεν την βρίσκω ούτε στο samsung apps ουτε στο google play. Λετε να μην είναι συμβατή ακόμα με την 5.1.1 που μολις βγηκε για το edge?

Στο note 5 edge and edge plus δουλεύει κανονικά στην 5.1.1

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο note 5 edge and edge plus δουλεύει κανονικά στην 5.1.1

Το έφτιαξα. Απλά έλειπαν κάποια αρχεία από την official 5.1.1 και φαίνονταν σαν μη συμβατή συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα. Απλά έλειπαν κάποια αρχεία από την official 5.1.1 και φαίνονταν σαν μη συμβατή συσκευή.

Σούπερ. Πραγματικά το gear s είναι αναπόσπαστο κομμάτι ειδικά για phablet.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ. Πραγματικά το gear s είναι αναπόσπαστο κομμάτι ειδικά για phablet.

Λειτουργικά προτιμώ το Gear s από το 2.

Μπορεί οπτικά να θυμίζει κλασικό ρολόι αλλά το σχήμα και το μέγεθος του Gear s είναι πολύ πιο λειτουργικό και γι αυτό δεν θα το αλλάξω.

Αν είχα οποιοδήποτε άλλο ρολόι σε κλασσικό σχήμα θα είχε γεμίσει γρατσουνιές από τα χτυπήματα.

Το οβάλ που ακολουθεί την καμπύλη του καρπού περιορίζει τις επαφές συν το gorilla glass.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικά προτιμώ το Gear s από το 2.

Μπορεί οπτικά να θυμίζει κλασικό ρολόι αλλά το σχήμα και το μέγεθος του Gear s είναι πολύ πιο λειτουργικό και γι αυτό δεν θα το αλλάξω.

Αν είχα οποιοδήποτε άλλο ρολόι σε κλασσικό σχήμα θα είχε γεμίσει γρατσουνιές από τα χτυπήματα.

Το οβάλ που ακολουθεί την καμπύλη του καρπού περιορίζει τις επαφές συν το gorilla glass.

Κώστα θα το δούμε και από κοντά το Gear 2 αλλά σαν πρώτη εντύπωση που το είδα νομίζω ότι σε μούρη απέχει πολύ από το Gear s. Το Gear s νομίζω ότι είναι ότι πιο όμορφο κυκλοφορεί. Γενικά εμένα δεν μου αρέσουν και πολύ τα στρογγυλά πλαστικά. Συμφωνώ μαζί σου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το Gear s είναι πραγματικό gadget. Κάνεις δουλειά μ αυτό και έχει άνεση.

Σε μια στρογγυλή οθόνη τόσο μικρή μόνο τις ειδοποιήσεις θα βλέπεις.

Δεν μου χρειάζεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για το Gear S και το έχω και εγώ και μου αρέσει πολύ μου λέτε σας παρακαλώ αν κάνετε αγορές από το μάρκετ της Samsung Gear Apps και με ποιόν τρόπο; Είναι ακόμη μπλοκαρισμα με την έναρξη των Capital Control. Έχει πολύ ωραία ρολόγια για την πρόσοψη και όλα τα καλά είναι επί πληρωμή.

Προσπαθώ με χρεωστική και προπληρωμένη κάρτα από Πειραιώς αλλά όλα νεκρά. Εσείς με ποιόν τρόπο αγοράζεται;

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για το Gear S και το έχω και εγώ και μου αρέσει πολύ μου λέτε σας παρακαλώ αν κάνετε αγορές από το μάρκετ της Samsung Gear Apps και με ποιόν τρόπο; Είναι ακόμη μπλοκαρισμα με την έναρξη των Capital Control. Έχει πολύ ωραία ρολόγια για την πρόσοψη και όλα τα καλά είναι επί πληρωμή.

Προσπαθώ με χρεωστική και προπληρωμένη κάρτα από Πειραιώς αλλά όλα νεκρά. Εσείς με ποιόν τρόπο αγοράζεται;

Ότι αγορές είχα κάνει ήταν πριν τα cc.

Πάντως κανένα απ όσα αγόρασα δεν μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο το δικό του αυτό που είναι σε μπλε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ότι αγορές είχα κάνει ήταν πριν τα cc.

Πάντως κανένα απ όσα αγόρασα δεν μου άρεσε περισσότερο από το πρώτο το δικό του αυτό που είναι σε μπλε.

 

Προτιμώ αυτά που δείχνουν στο Gear S και την ένδειξη μπαταρίας του τηλεφώνου. Προφανώς κατάλαβες τι εννοώ για καθαρά πρακτικούς λόγους και μου αρέσει που δείχνουν το ποσοστό σε νούμερο και καθαρά και όχι μια σταλίτσα γράμματα να στραβώνεσαι. Το θέμα είναι πως βρήσκουμε τρόπο να τα αγοράσουμε που τα έχουν μπλοκάρει όλα.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση. Εαν αγοράσω το gear S από το Amazon. de Θα υπάρχει θέμα τελωνείου; Το έχει αγοράσει κανείς με αυτόν τον τρόπο; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Για αγορές εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης δεν υπάρχει θέμα τελωνείου

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

Edit: Καλημέρα. Το έχει κάποιος με το άσπρο strap; Λερώνεται εύκολα;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το τι θέλεις εσύ. .. αν έχεις ίδια κάρτα θα μπορείς να βγαίνεις έξω και χωρίς το κινητό μια που το ρολόϊ θα λειτουργεί σαν το κινητό σου . Όχι ότι με άλλη κάρτα δεν θα λειτουργεί σαν κινητό αλλά θα είσαι αναγκασμένος να έχεις μαζί σου και την κύρια συσκευή μια που θα έχει το βασικό νούμερο τηλεφώνου σου. Κατά τα άλλα όλες οι ειδοποιήσεις θα έρχονται στο ρολόϊ σου είτε με την ίδια κάρτα είτε με άλλη μέσω Bluetooth.

Εγώ προσωπικά έχω το ίδιο νούμερο με το κινητό και στο gear έτσι το δουλεύω και μόνο του ( μαζί με Bluetooth ακουστικό )

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάνει tracking και recording χρησιμοποιώντας αποκλειστικά το GPS του ρολογιού ΧΩΡΙΣ τη χρήση κινητού;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...