Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aκόμη μπερδεμένος. Gear τώρα που είναι σε καλή τιμή ( 130 ευρώ) ή gear 2 neo στα 199 ευρώ?

 

Περιμένεις δύο μήνες για το Motorola360

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι root φυσικά, οπότε για να απαντήσω αν συνδέεται χωρίς θα πρέπει να κάνω καθαρή εγκατάσταση για να το τσεκάρω. αν βρω χρόνο θα το δοκιμάσω. όπως είμαι τώρα σίγουρα έχω κάνει το gearmanagerstub.apk εφαρμογή συστήματος που θέλει root. δεν ξέρω αν παίζει και χωρίς αυτό.

 

Το gear το συνδέεις στο nexus;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και εγώ το λατρεμένο :love: σε tizen :yahoo::yahoo::yahoo:

Μέσω kies ,γρήγορα , πολύ εύκολα :D κ το κυριότερο χωρίς να το ανατιναξω:happy::p

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές:cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν το watch styler δουλεύει στο gear 1 με tizen???

Λογικά δεν θα δουλέυει.Αυτό ήταν γραμμένο για το Android gear.

Όσοι το έχετε με Τιζεν ,ξέρετε μπορεί να περαστεί τώρα custom rom Android ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν το watch styler δουλεύει στο gear 1 με tizen???

 

Λογικά ναι. Απ την στιγμή που υπήρχε εξ αρχής και στα Gear 2/gear 2 neo με Tizen, γιατί να μην δουλεύει στο gear 1 που κι αυτό έχει tizen πια;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια το watch styler στο Gear 1 με Tizen.

Γενικά έχει πολύ λίγες εφαρμογές στο Samsung Apps(24) + κάποια ρολόγια(27)

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω kies;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια το watch styler στο Gear 1 με Tizen.

Γενικά έχει πολύ λίγες εφαρμογές στο Samsung Apps(24) + κάποια ρολόγια(27)

 

Δηλαδή εμείς έχουμε άλλες εφαρμογές;;; Πάντως το market μεγαλώνει με νέες εφαρμογές να κάνουν την εμφανισή τους σχεδόν καθημερινά...τα ρολόγια είναι 67 μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω kies;;

 

Προς το παρόν μόνο μέσω kies:)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για τα παιδιά που ρώτησαν αν συνδέω το gear 1 με το nexus, έχω κάποια πρώτα αποτελέσματα.

χτες έκανα καθαρή εγκατάσταση εργοστασιακού 4.4.3, και αρχικά το άφησα χωρίς root. εγκατέστησα απλά τον τελευταίο gear manager και με ευκολία συνδέθηκα με το gear. ούτε gearmanagerstub.apk εγκατέστησα και φυσικά δεν έκανα τίποτα εφαρμογή συστήματος αφού δεν είχα πρόσβαση χωρίς root. αυτό που δουλεύει είναι φυσικά οι ειδοποιήσεις και οι κλήσεις. για fitness εφαρμογές δεν ασχολήθηκα.

στη συνέχεια ρουταρα και ακολούθησα ένα οδηγό στο xda. πλέον έχω και samsung apps για κατέβασμα εφαρμογών αλλά και την εφαρμογή fitness with gear, απλά δεν δοκίμασα ακόμα τι δουλεύει και τι όχι. βέβαια η συσκευή γεμίζει με apk της samsung και φυσικά αλλάζει και το όνομα της στο build.prop.

τα ίδια λογικά θα πρέπει να ισχύουν για gear 2/neo.

watch styler για το gear 1 δεν υπάρχει ακόμα. είναι θέμα του samsung apps, καθώς και ο developer της εφαρμογής το έχει αναφέρει στην samsung. αυτά προς το παρόν, αν έχω κάτι άλλο θα σας πω. ίσως να κατσω να γράψω τον οδηγό στα ελληνικά για το site μου.

τέλος υπάρχει root πλέον για όλα τα gear με tizen.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ξέρει κανένας γιατί κάποια σκρουτζομάγαζα χωρίζουν τα μοντέλα σε EU και χωρίς....

μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με εγγυήσεις , γλώσσες κλπ κλπ. Γιατί στην τιμή έχουν διαφορά!!!

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ξέρει κανένας γιατί κάποια σκρουτζομάγαζα χωρίζουν τα μοντέλα σε EU και χωρίς....

μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με εγγυήσεις , γλώσσες κλπ κλπ. Γιατί στην τιμή έχουν διαφορά!!!

 

ευχαριστώ

 

Το EU είναι ευρωπαικό. Οσα δεν έχουν το συγκεκριμένο σήμα είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Δεν υπάρχει κανένα θέμα απ οποια χώρα της Ευρώπης κι αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας ποσο κάνουν και που πωλούνται λουράκια για Gear 2 neo???

 

 

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το EU είναι ευρωπαικό. Οσα δεν έχουν το συγκεκριμένο σήμα είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Δεν υπάρχει κανένα θέμα απ οποια χώρα της Ευρώπης κι αν είναι.

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας ποσο κάνουν και που πωλούνται λουράκια για Gear 2 neo???

 

 

 

Στο ebay 50 + :blink:

 

Δεν νομιζω οτι συμφέρει...

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους.

 

Οι υπέρυθρες του Gear 2 μπορούν να ελέγξουν και άλλες μάρκες τηλεοράσεων εκτός Samsung? Το ρωτάω για σε κάποιο site (νομίζω του ΠΛΑΙΣΙΟ) διάβασα ότι είναι συμβατό με την Samsung τηλεόραση και μάλιστα συγκεκριμένα μοντέλα.

 

EDIT: Βρήκα που το διάβασα, εδώ: http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/gadget/Samsung-Galaxy-Gear-2-Silver-SM-R3800VSAEUR.htm

 

Γράφει επί λέξη:

 

Ξέχνα το χειριστήριο

Με τη λειτουργία WatchOn Remote και τον αισθητήρα IrLED σου δίνει τη δυνατότητα να χειριστείς τη Samsung τηλεόρασή σου από το ρολόι σου (ισχύει για συγκεκριμένα μοντέλα που υποστηρίζουν τη λειτουργία Watch On) !

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους.

 

Οι υπέρυθρες του Gear 2 μπορούν να ελέγξουν και άλλες μάρκες τηλεοράσεων εκτός Samsung? Το ρωτάω για σε κάποιο site (νομίζω του ΠΛΑΙΣΙΟ) διάβασα ότι είναι συμβατό με την Samsung τηλεόραση και μάλιστα συγκεκριμένα μοντέλα.

 

EDIT: Βρήκα που το διάβασα, εδώ: http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/gadget/Samsung-Galaxy-Gear-2-Silver-SM-R3800VSAEUR.htm

 

Γράφει επί λέξη:

 

Ξέχνα το χειριστήριο

Με τη λειτουργία WatchOn Remote και τον αισθητήρα IrLED σου δίνει τη δυνατότητα να χειριστείς τη Samsung τηλεόρασή σου από το ρολόι σου (ισχύει για συγκεκριμένα μοντέλα που υποστηρίζουν τη λειτουργία Watch On) !

 

Είναι συμβατό με κάθε μάρκα τηλεόρασης που υπάρχει εκει έξω. Είναι αδύνατο να τις μετρήσω, υπολογίζω πάνω απο 500 μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό με κάθε μάρκα τηλεόρασης που υπάρχει εκει έξω. Είναι αδύνατο να τις μετρήσω, υπολογίζω πάνω απο 500 μάρκες.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα .. Πήρα το μαύρο χρώμα, το Gold Brown μου φάνηκε κάπως βαρύ για τα γούστα μου. Ίσως αργότερα για αλλαγή να το πάρω. Μου βγήκε μόνο 216.59 ευρώ, είχα κάτι δωροεπιταγές, κάτι από δω και από εκεί. Η τιμή ήταν πρόκληση και δεν του αντιστάθηκα.. Και τώρα σε αναζήτηση του κατάλληλου κινητού για να το ταιριάξω.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έχω το Galaxy Gear ( το πρώτο ) και απο την ημέρα που έκανα την αλλαγή του software απο Android σε Tizen αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.Όταν απομακρυνθώ απο το τηλέφωνο ( Galaxy S4 ) η σύνδεση Bluetooth κόβεται φυσιολογικά αλλά όταν ξαναπλησιάσω το τηλέφωνο δεν ξανασυνδέεται αυτόματα όπως γινόταν μέχρι την αλλαγή του λειτουργικού.Όπως φαντάζεστε το πρόβλημα αυτό είναι πολύ ενοχλητικό.Θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος απο σας έχει αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο η αν έχει κάποια ιδέα που μπορεί να οφείλεται.Οποιος θέλει και μπορεί ας απαντήσει.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Πρόσεχε γιατί δεν είναι όλα τα κινητά συμβατά. Νομίζω μόνο Samsung και από αυτά κάποια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...