Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Το nvram πως το βαζεις στο scatter;

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα παραπάνω. Μην παιδεύεσαι τζάμπα. Τα αρχεία του Batsilos είναι ο,τι χρειάζεσαι! Ακολούθησε τις οδηγίες που έχει στο needrom. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κάνεις backup την nvram και το imei με mtk Droid tools, για να κάνεις restore την στιγμή που λένε οι οδηγίες. Είναι αρκετά εύκολο νομίζω, τα αρχεία τα κάνουν όλα μόνα τους. Η miui δεν υπάρχει λέμε. Το κινητό πραγματικά πετάει. Είναι καλύτερο και από καινούριο. Άποψη μου κάντε hard reset να στηθούν όλα σωστά από την αρχή! Σαν το format δεν έχει... Καλή σας απόλαυση!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι βρήκα ένα bug-ακι. Το κλείστρο της κάμερας δεν μπαίνει στο αθόρυβο με κανέναν τρόπο. Ακόμη κι αν βάλεις το τηλέφωνο σε πλήρη αφωνια, ο ήχος ακούγεται... καμπάνα!
Link to comment
Share on other sites

σβύσε το αρχείο ήχου της κάμερας....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

d90621d23b5482587e0dc9e70b2635f4.jpga3ec41aa9ffa9ad5e7c3a7c0435a08c2.jpg 1000 ώρες τώρα

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο! Έφτιαξες το power button?

Όχι ακόμα δεν πήγα στον τεχνικό να δει αν μπορεί να το κάνει. Αυτήν την εβδομάδα μάλλον

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα δεν πήγα στον τεχνικό να δει αν μπορεί να το κάνει. Αυτήν την εβδομάδα μάλλον

 

 

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

 

Τι θέμα έχεις με το power button ;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχεις με το power button ;

Ξεκολλησε η ταινία

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησε η ταινία

 

 

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

 

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ.

 

Παρήγγειλα από αλι το κουμπί με 5 ευρώ περίπου και ένας φίλος ηλεκτρολόγος που είχε μικρό κολλητήρι μου τα ενωσε και όλα μια χαρά.

 

Καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

Μετά από τυπική επανεκκίνηση της συσκευής μου, άλλαξε αυθαίρετα η επιλογή που είχα για την lockscreen.

 

Η επιλογή που είχα ήταν ένα είδους slider, όπου καθώς γινόταν το swipe εμφανιζόταν σιγά σιγά η homescreen. Από το σημείο που ακουμπούσε το δάχτυλο και ξεκινούσε το swipe εμφανίζονταν κάποια γραφικά σαν διαμάντι έως ότου εμφανιζόταν πλήρης η homescreen.

 

Η επιλογή αυτή ήταν στη διαδρομή: Security > Screen Lock > Variety Lock > Star Diamond Lock (ή κάτι με παρόμοιο τίτλο).

 

Πήγαινοντας στα lock screens φαίνεται στο thumbnail ότι ενεργός είναι ο συνδυασμός επιλογής που είχα (star diamond+user image) ενώ στη πραγματικότητα λειτουργεί το default unlock slider.

 

Πλέον εάν πάω στη παραπάνω διαδρομή και επιλέξω Variety Lock, χωρίς να προχωρήσει πιο "μέσα" ώστε να επιλέξω το Star diamond, μου εμφανίζει popup παραθυρο όπου αναφέρει " Unfortunately Settings has stopped", κρατάει σαν επιλογή το Variety Lock και συνεχίζει να λειτουργεί με το default unlock slider.

 

Η επιλεγμένη εικόνα που χρησιμοποιούσα είναι ακόμη στο gallery.

Δεν έκανα καμία αναβάθμιση εφαρμογών τις τελευταίες ημέρες.

Το συγκεκριμένο unlock ήταν προεγκατεστημένο και το χρησιμοποιώ από την αγορά της συσκευής τον Αύγουστο του '14 χωρίς να "παίζω" με τις υπόλοιπες επιλογές που έχει για Unlocks.

 

Μέσω της εφαρμογής Device Control βλέπω την εφαρμογή Star Diamond οπότε δεν έχει εσφαλμένα σβηστεί ή απενεργοποιηθεί.

 

Επαναλαμβάνω πως το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά από restart της συσκευής.

 

Android Ver: Stock ROM 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Kάποια στιγμή πριν ένα 6μηνο, σταμάτησε να φορτίζει για δυο μέρες που προσπαθούσα. Τελικά έκλεισε από μπαταρία, το ξαναέβαλα για φόρτιση και ως δια μαγείας ξεκίνησε να φορτίζει.

Ανοίγοντας το μετά τη πλήρη φόρτιση και προσπαθλοντας να το ξαναφορτίσω, δε φόρτιζε πάλι. Το έκλεισα, το έβαλα για φόρτιση και για ακόμη μια φορά ξεκίνησε να φορτίζει.

Αφού το φόρτισα και το άνοιξα ξανά, δε παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα από τότε. Πλέον φορτίζει κανονικά σαν να μην συνέβει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω το G4S όπου στο τέλος του καλοκαιριού εσπασα την οθόνη παράγγειλα μία καινούργια από το ebay. Την εγκατέστησα και αρχικά φάνηκε ότι δούλευαν όλα καλά android 4.4. Μετά από λίγες μέρες όμως άρχισε να κολλάει να μη δουλεύει σωστά το touch screen ακόμα και μετά από επανεκκίνηση και ακόμα χειτότερα όταν ήταν συνδεμένο με το φορτηστή. διαπίστωσα ότι οφειλόταν στο συνδυασμό οθόνης και λειτουργικού, στο android 4.2 δουλεύει άψογα και στο recovery έκτοτε δοκίμασα πάρα πολλές ρομ συμπεριλαμβανομένης και της Xiaomi Miui 8 του batsilos αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Τώρα έχω εγκατεστημένο android 4.2 αλλά έχω κρατήσει και ένα backup της Miui 8 νομίζω ότι είναι της ρωσικής μήπως ο φίλος ο batsilos μπορεί να βοηθήσει;

Η οθόνη είναι TFT . Δεν έχω επικοινωνήσει με το κατάστημα που το αγόρασα, με το google translate αντε να βρεις άκρη.

Edited by steliogs
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πάρει οθόνη απο G4 , και όχι G4S......

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πάρει οθόνη απο G4 , και όχι G4S......

Υποτίθεται ότι είναι γνήσια οθόνη G4S και η αγορά έγινε σύμφωνα με ότι έγραφε το καλώδιο της οθόνης και η καινούργια οθόνη έγραφε ακριβώς το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στη παρέα.

Το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου εδω και 1μιση χρονο και είναι με μια ρομ 4.4.2

Το κινητό δεν έχει κανα θέμα αλλά επείδη με ψηνει το χέρι μου.

Εχετε καμια πρόταση για αναβάθμιση ή αλλαγής ρομ που θα το δώσει πνοή;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

Το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου εδω και 1μιση χρονο και είναι με μια ρομ 4.4.2

Το κινητό δεν έχει κανα θέμα αλλά επείδη με ψηνει το χέρι μου.

Εχετε καμια πρόταση για αναβάθμιση ή αλλαγής ρομ που θα το δώσει πνοή;

Miui 8 του δικού μας, φίλε καινούργιο τηλέφωνο θα γίνει

 

Xiaomi redmi note 2 XTRV

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Miui 8! Τρένο πάει! Έχει αλλάξει κάνεις μπαταρία από μαμά σε λιθίου? Καμία πρόταση για αγορά γιατί ο αλί έχει ένα κάρο και ο καθένας λέει τα δικά του στα σχόλια!
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ωρα καταφερα να βαλθ την miui8 αλλα εχω καποια θεματακια πως βαζω τον κλισεις που θελω και γιατι με βγαζει το μνμ δυστυχως η εφαρμογη εχει προβλημα και ναστειλω αναφορα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Θυμάται κανείς πως επαναφέρουμε τα IMEI; Πέρασαν 3 χρόνια από την τελευταία φορά που το έκανα, απλά δεν βρίσκω το backup με το jiayu.es app που είχα κάνει τότε.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πως επαναφέρουμε τα IMEI; Πέρασαν 3 χρόνια από την τελευταία φορά που το έκανα, απλά δεν βρίσκω το backup με το jiayu.es app που είχα κάνει τότε.

 

http://apk-dl.com/chamelephon πρεπει να εισαι ροοτ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...