Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποφάσισα πλέον να πάω προς Xiaomi μεριά... Το Redmi Note 2 Prime είναι ήδη καθ' οδόν. Πάντως δε μετανιώνω ούτε μια στιγμή που αγόρασα το G4S ενάμιση χρόνο πριν καθώς, αν εξαιρέσεις φυσικά το GPS, είναι ένα καταπληκτικό τηλέφωνο, με άψογη οθόνη, πολύ καλή μπαταρία και σκυλί μαύρο. Θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ ως δευτερεύουσα συσκευή καθώς ακόμα είναι σε άριστη κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aerial ποια Ρομ εχεις περασμένη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αερικό γράφω την αυτόματη διόρθωση μου μέσα

Link to comment
Share on other sites

Aerial ποια Ρομ εχεις περασμένη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αερικό γράφω την αυτόματη διόρθωση μου μέσα

 

Την chilapos φοραω.. εδω και παρα πολυ καιρο.. και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.. ιδιαιτερα και μετα την αναβαθμιση που μου εκανε ο Batsilos στην εσωτερικη μνημη για εφαρμογες στα 5,50GB, το τηλ με 172 εφαρμογες και πεταει..:)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Συσκευή G4S (2 + 16)

Μετά από αλλαγή οθόνης σταματούσε στο αρχικό σήμα και έκανε διαρκώς επανεκκινήσεις.

Περάσαμε άλλη ROM την G4S 20140704-161636, από ΕΔΩ

Μόλις επιλέξεις για γλώσσα ΕΛΛΗΝΙΚΑ βγάζει το ακόλουθο μήνυμα (ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ):

Δυστυχώς η εφαρμογή UI συστήματος έχει σταματήσει.

Αν επιλέξω ΑΓΓΛΙΚΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ………. όλα καλά.

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό;;;;;

Σας ευχαριστώ εν των προτέρων….!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Ο μονος πιστευω που θα μας σωσει ειναι ο Batsilos ο οποιος εδειξε και δειχνει σημαδια οτι το παλικαρι μπορει και θελει να μας παει παραπερα με νεες εκδοσεις και ROM για το κινητο μας.. γιατι αν περιμενουμε επισημη ανανεωση λογισμικου πολυ φοβαμαι οτι αυτη δεν θα ερθει ποτε..

 

Θέλεις να δοκιμάσεις τη δική μου , δεν έχω χρόνο για μακροχρόνιες δοκιμές!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να δοκιμάσεις τη δική μου , δεν έχω χρόνο για μακροχρόνιες δοκιμές!

 

Φυσικα... ριχτην :-)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

Πως θα μπορουσαμε να αλλαξουμε το driver του touch screen, εχω μια οθονη απο ενα G4 και θελω να την βαλω στο G4S που εσπασε. Το lcd λειτουργει αλλα δεν παιζει το touch screen.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

Πως θα μπορουσαμε να αλλαξουμε το driver του touch screen, εχω μια οθονη απο ενα G4 και θελω να την βαλω στο G4S που εσπασε. Το lcd λειτουργει αλλα δεν παιζει το touch screen.

 

Αυτό που ζητάς είναι πολύ δύσκολο και το αποτέλεσμα από αισθητικής πλευράς ίσως να μην είναι ωραίο, καλύτερα άλλαξε το digitizer ολόκληρο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι πολύ δύσκολο και το αποτέλεσμα από αισθητικής πλευράς ίσως να μην είναι ωραίο, καλύτερα άλλαξε το digitizer ολόκληρο

 

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά έχω ένα σασσι με οθόνη και digitizer απο G4 που κάθεται.

Γιατί να μην το χρησιμοποιήσω στο G4S που έσπασε το Digitizer τουλάχιστον μέχρι να πάρω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά έχω ένα σασσι με οθόνη και digitizer απο G4 που κάθεται.

Γιατί να μην το χρησιμοποιήσω στο G4S που έσπασε το Digitizer τουλάχιστον μέχρι να πάρω άλλο.

μπορεις να το χρησιμοποιησεις και να μην παρεις αλλο τοτε :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το χρησιμοποιησεις και να μην παρεις αλλο τοτε :)

Μετέφερα την πλακέτα του g4s στο σασί του g4 και δεν λειτουργεί, το g4 πρέπει να ειχε άλλο σε σχέση με το g4s.

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα την πλακέτα του g4s στο σασί του g4 και δεν λειτουργεί, το g4 πρέπει να ειχε άλλο σε σχέση με το g4s.

Μπορεί. ούτε φορτίζει;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. ούτε φορτίζει;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φορτιζει κανονικα, το μονο που δεν λειτουργει ειναι το digitizer

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζει κανονικα, το μονο που δεν λειτουργει ειναι το digitizer

το G4 & G4s φοράνε την ίδια οθόνη , είναι θέμα rom.....

Τι φοράει πάνω;

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

κάνε την εξής δοκιμή , βάλε την TWRP μου και δες αν δουλεβει το touch εκεί...

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

κάνε την εξής δοκιμή , βάλε την TWRP μου και δες αν δουλεβει το touch εκεί...

 

Καλημέρα,

Το έκανα αλλά πάλι τίποτα, μάλλον το touch μας άφησε χρόνους.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην το έχεις συνδέσει καλά στην κεντρική πλακέτα

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην το έχεις συνδέσει καλά στην κεντρική πλακέτα

 

Καλά θα ήταν αλλά είναι συνδεμένο μια χαρά. Πάμε μάλλον για οθόνη/touch ή εάν βρω κανένα μεταχειρισμένο G4S σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν αλλά είναι συνδεμένο μια χαρά. Πάμε μάλλον για οθόνη/touch ή εάν βρω κανένα μεταχειρισμένο G4S σε καλή τιμή.

Ποια θεωρείς καλή τιμή για ενα πλήρως λειτουργικό g4s; Γιατί τυγχάνει να έχω ένα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα θεματάκι με τις κάρτες SIM.

Χρησιμοποιώ δυο κάρτες SIM, στην πρώτη θέση Cosmote/What's up και στη δεύτερη Vodafone/CU.

Το What's up το έχω για ομιλία και μηνύματα και το CU για mobile internet.

Μέχρι εδώ όλα καλά.

Επειδή έχω αρκετά MB στο What's up θέλω να τα χρησιμοποίησω αλλά δεν καταφέρνω να ενεργοποιήσω το internet σε αυτήν την κάρτα με τίποτα.

 

Πάω Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Σύνδεση Δεδομένων και επιλέγω Cosmote GR

Μου βγάζει το μήνυμα ότι γίνεται εναλλαγή των καρτών και μετά από μερικά δευτερόλεπτα δείχνει Cosmote GR

Μετά Διαχείριση SIM > Σύνδεση Δεδομένων > Cosmote GR

Όλα δείχνουν ότι το internet έχει ενεργοποιηθεί σε αυτήν την κάρτα αλλά μπα.

Μπαίνω στην εφαρμογή του What's up και μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση και αν θέλω να ενεργοποιήσω τη σύνδεση data.

Προσπάθησα να αλλάξω θέση στην κάρτα, έβαλα την κάρτα του What's up μόνη της και στις δυο θέσεις αλλά πουθενά δεν παίζει το internet.

Ακόμα και στις Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Εταιρείες Δικτύου έβαλα και μη αυτόματα COSMOTE 3G αλλά και αυτόματη λειτουργία αλλά μάταια.

 

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ την Custom MG ROM http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/

η οποία βασίζεται στην official 20141113.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα θεματάκι με τις κάρτες SIM.

Χρησιμοποιώ δυο κάρτες SIM, στην πρώτη θέση Cosmote/What's up και στη δεύτερη Vodafone/CU.

Το What's up το έχω για ομιλία και μηνύματα και το CU για mobile internet.

Μέχρι εδώ όλα καλά.

Επειδή έχω αρκετά MB στο What's up θέλω να τα χρησιμοποίησω αλλά δεν καταφέρνω να ενεργοποιήσω το internet σε αυτήν την κάρτα με τίποτα.

 

Πάω Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Σύνδεση Δεδομένων και επιλέγω Cosmote GR

Μου βγάζει το μήνυμα ότι γίνεται εναλλαγή των καρτών και μετά από μερικά δευτερόλεπτα δείχνει Cosmote GR

Μετά Διαχείριση SIM > Σύνδεση Δεδομένων > Cosmote GR

Όλα δείχνουν ότι το internet έχει ενεργοποιηθεί σε αυτήν την κάρτα αλλά μπα.

Μπαίνω στην εφαρμογή του What's up και μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση και αν θέλω να ενεργοποιήσω τη σύνδεση data.

Προσπάθησα να αλλάξω θέση στην κάρτα, έβαλα την κάρτα του What's up μόνη της και στις δυο θέσεις αλλά πουθενά δεν παίζει το internet.

Ακόμα και στις Ρυθμίσεις > Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας > Εταιρείες Δικτύου έβαλα και μη αυτόματα COSMOTE 3G αλλά και αυτόματη λειτουργία αλλά μάταια.

 

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ την Custom MG ROM http://www.needrom.com/download/custom-20140927-mg/

η οποία βασίζεται στην official 20141113.

 

Καμιά ιδέα;

 

Καλημέρα,

Δοκίμασες να ανοίξεις μια σελίδα με τον browser του τηλεφώνου ?

Να δεις για παράδειγμα εάν ανοίγει τη σελίδα της google.

Βάλε την sim σε μια άλλη συσκευή να δεις έχει internet αμα έχει κατι δεν παει καλά με την ROM. Εγω και στις δυο γραμμες (Cosmote/Wind) έχω internet με την official 20141113-154404

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Δοκίμασες να ανοίξεις μια σελίδα με τον browser του τηλεφώνου ?

Να δεις για παράδειγμα εάν ανοίγει τη σελίδα της google.

Βάλε την sim σε μια άλλη συσκευή να δεις έχει internet αμα έχει κατι δεν παει καλά με την ROM. Εγω και στις δυο γραμμες (Cosmote/Wind) έχω internet με την official 20141113-154404

 

Δοκίμασα και στον Chrome και Facebook, Play Store κλπ δεν υπάρχει internet.

Η Sim είναι δοκιμασμένη ξέρω ότι συνδέεται κανονικά. Θα δοκιμάσω να φλασάρω την official και θα δω.

Εσύ κάνεις απλά την εναλλαγή στα δίκτυα κιν. τηλεφωνίας και μετά επιλέγεις την αντίστοιχη κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και στον Chrome και Facebook, Play Store κλπ δεν υπάρχει internet.

Η Sim είναι δοκιμασμένη ξέρω ότι συνδέεται κανονικά. Θα δοκιμάσω να φλασάρω την official και θα δω.

Εσύ κάνεις απλά την εναλλαγή στα δίκτυα κιν. τηλεφωνίας και μετά επιλέγεις την αντίστοιχη κάρτα;

 

Παω setting -> More -> Mobile Networks -> Data Connection . Εδω επιλέγω ποια καρτα θα εχει το internet και μετά

setting -> More -> Mobile Networks -> 3G service και επιλεγω εαν θα εχω 3g στην κάρτα που διάλεξα ποιο πριν.

 

Πιστευω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Παω setting -> More -> Mobile Networks -> Data Connection . Εδω επιλέγω ποια καρτα θα εχει το internet και μετά

setting -> More -> Mobile Networks -> 3G service και επιλεγω εαν θα εχω 3g στην κάρτα που διάλεξα ποιο πριν.

 

Πιστευω να βοηθησα

 

Το ίδιο κάνω κι εγώ τώρα αλλά μετά την αλλαγή δεν υπάρχει internet στην cosmote.

Μπορεί να φταίει η rom... Θα δοκιμάσω το βράδυ με την official...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε θα το πιστέψετε τι έφταιγε! Είναι μεγάλοι απατεώνες!

 

Είχα στείλει παλιότερα END DAY για να μη χρεώνομαι κατά λάθος 1 ευρώ για μια ημέρα αν δεν έχω πακέτο δεδομένων. Έτσι κι αλλιώς έχω το CU για Mobile internet.

Ε μόλις έστειλα πάλι START DAY στο 1333 μου ήρθε απάντηση:

"Ενεργοποιήθηκε με επιτυχία η πρόσβαση στο internet από το κινητό σου. Αν δεν έχεις πακέτο... μπλα μπλα μπλα"

Και ναι, έχω internet και στις δυο sim...

 

Το βρήκα τυχαία στο Google ψάχνοντας να δω μήπως παίζει κάτι με τις ρυθμίσεις APN.

Δηλαδή αν θέλεις να έχεις internet πρέπει σώνει και καλά να έχεις ενεργό και το internet day pass?

Για να τσιμπάνε τα ευρουδάκια σε περίπτωση που ξεχαστείς και μείνεις χωρίς ΜΒ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...