Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δες στο Mobileuncle tools εκεί που είναι το epo έχει γραφτεί κάτι? Κανονικά θα πρέπει να έχει γράψει εκεί μια ημερομηνία.

Δηλαδή κάπως έτσι:

Epo file info :

2014-12-18 02:00:01

 

που το βλεπω αυτο?

στην καρτέλα EPO δεν έχω κάτι τέτοιο

 

Στο μεταξυ εκει που λεει "EPO DOWNLOAD" δεν κανει τιποτα!

Edited by ktsingos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν πατας downlodd δε σου βγάζει τίποτα?

Εμένα π.χ βγάζει αυτό.

Rr7vlgKB_OgioT37Ribn2QeRkXhiyzS-a9kjrljvZIMHiJnZAjLOOFnxOtkhFqKC4HbjINfKvIg=w1406-h653

Δεν το κατέβαζε πάντα με ολες τις rom που ειχα αλλά μέτα που έβαλα αυτην την εφαρμογή. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps&hl=el

Αν είσαι με 4.4.2 δεν ειμαι σίγουρος αν κατέβάζει αυτόματα τα epo files αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας downlodd δε σου βγάζει τίποτα?

Εμένα π.χ βγάζει αυτό.

Rr7vlgKB_OgioT37Ribn2QeRkXhiyzS-a9kjrljvZIMHiJnZAjLOOFnxOtkhFqKC4HbjINfKvIg=w1406-h653

Δεν το κατέβαζε πάντα με ολες τις rom που ειχα αλλά μέτα που έβαλα αυτην την εφαρμογή. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps&hl=el

Αν είσαι με 4.4.2 δεν ειμαι σίγουρος αν κατέβάζει αυτόματα τα epo files αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

 

Δεν εμφανιζεται η εικονα σου

Όχι δεν κάνει τπτ. ROM εχω την 4.2.2 (μια custom που είχε βγει βασισμένη πανω στην official και ειχαν αφαιρέσει τις κινεζιές και προσθέσει g apps και διφορα μικρο-fix

 

To ΜΤ GPS epo fix και αυτο το εχω βαλει αλλά τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον τα επαιξε ο δέκτης για τα καλά. Σε άλλους 2 παροπλισμένους κινέζους που εχω στο σπίτι δεν αντιμετωπιζω κάνενα πρόβλημα. Τελευταία μου προσπάθεια θα είναι να του περασω androi 4.4 μπας και.

 

Ποια θεωρειτε την πιο σταθερή και trouble-free;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα ήθελα να σας ρωτήσω, η πισω φωτογραφική μηχανή δειχνει θολα. δλδ οταν παω να εστιασω σε κατι, το δείχνει θολό. έκανα διάφορες ρυθμίσεις αλλα τπτ. λετε να τα επαιξε;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπέρα ήθελα να σας ρωτήσω, η πισω φωτογραφική μηχανή δειχνει θολα. δλδ οταν παω να εστιασω σε κατι, το δείχνει θολό. έκανα διάφορες ρυθμίσεις αλλα τπτ. λετε να τα επαιξε;

 

Δοκίμασε και με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας, πχ, A better camera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις την δοκίμασα φίλε θαναση, πολύ καλή εφαρμογή αλλα το πρόβλημα παραμένει.

τι κάνω? να κάνω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις? και αν ναι πως γινεται?

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με παρατεταμένο πάτημα Power + Volume Up θα μπει η συσκευή σου σε recovery mode. Εκεί υπάρχει η επιλογή για factory reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω εδώ και 20 μέρες τοG4S. Τόσο με την «μαμά»*rom, όσο και με την*customπου τρέχει τώρα (4.4.2) παρουσιάζει σοβαρό ζήτημα με τη λειτουργία της μπαταρίας, όσον αφορά το ποσοστό που παρουσιάζει. Συγκεκριμένα ενώ έως το 35% λειτουργεί κανονικά. από εκεί και πέρα ουσιαστικά κάνει ένα σπριντ. όταν δε, φτάσει στο 15%... μένουν 2-3' για να κλείσει..**Έχω παρατηρήσει επίσης ότι πολλές φορές όταν βγει από φόρτιση, αργεί να κατεβάσει το ποσοστό στην αρχή, παρότι το πιέζω.. Η*rom*όπως είπαμε έχει αλλάξει και η μπαταρία έχει καλιμπραριστεί από εφαρμογή, αλλά αποτέλεσμα δεν υπάρχει..

 

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι επ'αυτού ???

Link to comment
Share on other sites

σας επισυναπτω φωτο για να καταλάβετε πως φαινεται οταν πάω να βγα΄λω φωτος και πως βγαίνουν.

λετε να τα επαιξε η καμερα.?

Link to comment
Share on other sites

σας επισυναπτω φωτο για να καταλάβετε πως φαινεται οταν πάω να βγα΄λω φωτος και πως βγαίνουν.

λετε να τα επαιξε η καμερα.?

επειδη αυτο συναιβει και στις γυναικας μου το τηλεφωνο (σε μικροτερο βαθμο ομως ) μετα απο πτωση του κινητου. μηπως απο σενα η καποιον αλλ ο επεσε ασχημα και επαθε κατι το φοκους της καμερας;

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτο συναιβει και στις γυναικας μου το τηλεφωνο (σε μικροτερο βαθμο ομως ) μετα απο πτωση του κινητου. μηπως απο σενα η καποιον αλλ ο επεσε ασχημα και επαθε κατι το φοκους της καμερας;

 

 

ειναι γεγονος οτι μου επεσε αν επαθε κατι το φοκους οπως λες τι γινεται?

μπορώ να βρω καμερα σαν ανταλακτικο στην Ελλάδα?

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω εδώ και 20 μέρες τοG4S. Τόσο με την «μαμά»*rom, όσο και με την*customπου τρέχει τώρα (4.4.2) παρουσιάζει σοβαρό ζήτημα με τη λειτουργία της μπαταρίας, όσον αφορά το ποσοστό που παρουσιάζει. Συγκεκριμένα ενώ έως το 35% λειτουργεί κανονικά. από εκεί και πέρα ουσιαστικά κάνει ένα σπριντ. όταν δε, φτάσει στο 15%... μένουν 2-3' για να κλείσει..**Έχω παρατηρήσει επίσης ότι πολλές φορές όταν βγει από φόρτιση, αργεί να κατεβάσει το ποσοστό στην αρχή, παρότι το πιέζω.. Η*rom*όπως είπαμε έχει αλλάξει και η μπαταρία έχει καλιμπραριστεί από εφαρμογή, αλλά αποτέλεσμα δεν υπάρχει..

 

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι επ'αυτού ???

 

Ακριβως μα ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και 2 μηνες περιπου.

Εχω αλλαξει πολλες ρομ και η μπαταρία έχει καλιμπραριστεί από εφαρμογή αλλα λυση δεν ειδα.

Εχει βγει ενα καινουργιος κερνελ που μολις διορθωθουν καποια προβληματα του θα τον εγκαταστησω και λεει οτι αυξανει την συχνοτητα που ελεγχεται το ποσοσυο της μπαταρις απο το συστημα και μαλλον αυτη ειναι η λυση αλλιως μονο την περιπτωση της ελλατωμματικης μπαταριας μπορω να φανταστω

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπαρχει καποιο link που ανακοινωνει την αφιξη αυτου του νεου kernel!???

Το ειχαν ανεβασει εδω -> http://www.needrom.com/download/kernel-g4skk-tfkernel-0-70/ αλλα επειδη οταν τελειωνει η μπαταρια ή οταν βγαινει απο το κινητο μετα δεν ανοιγει και κολαει στο λογκο της εταιρειας κατεβασαν τα λινκ και μολις το φτιαξουν θα ξανανεβουν

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Κατοχος της συσκευης,την τελευταια βδομαδα αργουσε ν ανοιξει ωσπου τωρα δεν ανοιγει καθολου.Αγορασμενο τον αυγουστο απο το to2c.Εχει κανεις ιδεα περι τινος προκειται?Ηδη δοκιμασα αλλον φορτιστη οποτε δεν ειναι αυτο.Και τι κανουμε εαν ειναι κατι σοβαρο?
Link to comment
Share on other sites

Aρχικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δε φτιάξει πας για αλλαγή ρομ.

Αν και πάλι δε φτιάξει πιθανών να είναι hardware πρόβλημα οπότε συνεννοείσε με το καταστημα που το αγόρασες

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τα από 6 μήνες συμβίωσης με το g4s σταμάτησε πλέον να δουλεύει το gps.

Να δοκιμάσω να ξαναβάλω την rom σβήνοντας τα όλα και να κάνω πάλι ότι είχα κάνει όταν μπήκε η 4.4.2 η να μιλήσω με minideal ότι ίσως τα έπαιξε η κεραία το gps τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...