Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φιλε. Βασικά θα προτιμουσα Ρομ με vanilla android, γιαυτό σκέφτομαι μήπωςδε βάλω την official...

 

Μια χαρά είναι η official και κάνει και καλή διαχείριση της μνήμης χωρίς περιττές εφαρμογές... Δεν την αλλάζω με τίποτε...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά μια ερώτηση, η rom είχε εγκατεστημένες κάποιες εφαρμογές: afternoon, black hole, butterfly love, blue sea, fangge, galaxy5, goldenlife, honor, star diamond.......κλπ, δουλεύουν σε σας? και τι ακριβώς κάνουν? μου εγκατασταθήκανε πακέτο με την rom και μου λέει εκκίνηση μέσο τις κύριας δραστηριότητας, είναι τίποτε wallpapers? και πως ενεργοποιούνται? δε τις ξήλωσα μπας και κάνουν τίποτε μαγκιές τύπου smart wake, και money plant wallpaper Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, η rom είχε εγκατεστημένες κάποιες εφαρμογές: afternoon, black hole, butterfly love, blue sea, fangge, galaxy5, goldenlife, honor, star diamond.......κλπ, δουλεύουν σε σας? και τι ακριβώς κάνουν? μου εγκατασταθήκανε πακέτο με την rom και μου λέει εκκίνηση μέσο τις κύριας δραστηριότητας, είναι τίποτε wallpapers? και πως ενεργοποιούνται? δε τις ξήλωσα μπας και κάνουν τίποτε μαγκιές τύπου smart wake, και money plant wallpaper

 

Αυτά όλα έχουν να κάνουν με το κλείδωμα της οθόνης, όταν επιλέξεις άλλου είδους. Είναι με γραφικά.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

και να μη τι βάλεις δε νομίζω να τρέχει τίποτε είναι κουμπωμένο σε πολλά σημεία. όμως μπορείς να βάλεις λίγες ίνες σπιρτόξυλου στην τρύπα για να σφηνώσει η βίδα προσεκτικά χωρίς πολύ σφίξιμο μη την ξαναπετάξει, η να βουτήξεις τι βίδα σε λίγη βενζινόκολλα η σε σιλικόνη και να την μπήξεις (με ένα τσιμπιδάκι), περιμένεις να στεγνώσει και είσαι οκ, μη βάλεις άλλη ισχυρή κόλα για την περίπτωση που στο μέλλον χρειασθεί να ανοιχτεί, στατιστικά απίθανο (όλα σε σένα θα τύχουν?)
βαλε μανο για τα νυχια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το καλώδιο κάηκε, και δεν μπορώ να δανειστώ από φίλο/γνωστό, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για να αναβαθμίσω σε kit kat χωρίς τη χρήση καλωδίου; Προσπάθησα να το root-άρω χωρίς αποτέλεσμα...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το καλώδιο κάηκε, και δεν μπορώ να δανειστώ από φίλο/γνωστό, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για να αναβαθμίσω σε kit kat χωρίς τη χρήση καλωδίου; Προσπάθησα να το root-άρω χωρίς αποτέλεσμα...

 

Ευχαριστώ.

 

περνα μεσα στην sd το to framaroot, το mobileuncle, το cwm και την ρομ που θελεις και καντα ολα απο εκει, πολυ ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το καλώδιο κάηκε, και δεν μπορώ να δανειστώ από φίλο/γνωστό, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για να αναβαθμίσω σε kit kat χωρίς τη χρήση καλωδίου; Προσπάθησα να το root-άρω χωρίς αποτέλεσμα...

 

Ευχαριστώ.

 

δε θέλει κανένα ειδικό καλώδιο, το απλό usb καλώδιο που χρησιμοποιείς για φόρτιση, όπως τα περισσότερα κινητά πλέον, κοστίζει 1-2 ευρώ και εάν πετύχεις καμιά κινέζα-κινέζο μικροπωλητή παίρνεις με λίγα παζάρια 3 (2+1 δώρο) με 2 ευρώ

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εχω ενα προβλημα οταν παιρνω τηλ. ο αλλος που συνομιλω ακουει παρεμβολες.Οταν βαζω το bluetooth ολα ενταξει.Εαν ειναι το τηλεφωνο με την μια sim την micro δεν εχει προβλημα.Τι μπορει να ειναι ακουστικο η θεμα κεραιας και δεν φτιαχνεται?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εχω ενα προβλημα οταν παιρνω τηλ. ο αλλος που συνομιλω ακουει παρεμβολες.Οταν βαζω το bluetooth ολα ενταξει.Εαν ειναι το τηλεφωνο με την μια sim την micro δεν εχει προβλημα.Τι μπορει να ειναι ακουστικο η θεμα κεραιας και δεν φτιαχνεται?

 

Cosmote είναι η γραμμή με τα παράσιτα;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Cosmote είναι η γραμμή με τα παράσιτα;
η αλήθεια είναι πως και ναι, και όχι!

Υπάρχουν περιπτώσεις που φταίει το κινητό και η λύση είναι ένα φύλλο αλουμινόχαρτου γύρο από το μικρόφωνο κάνει τη δουλειά. Αν ψάξεις είτε εδώ (περίπου 50 σελίδες πίσω :P) θα βρεις το πώς γίνεται ειδάλλως ψάξε google μιας και υπάρχει οδηγός καθαρά για το κινητό από έναν Ρώσο που το έκανε.

 

Αν άλλοτε πάλι φτιάχνει με διάφορα "γιατροσόφια" π.χ. 2G αντί 3G ή Data off, εκεί είναι θέμα της cosmote με το hd voice*, ειναι γιατί κάνει κακή χρήση του 2ου μικροφώνου είτε λόγο ασυμβατότητας συχνοτήτων με τη συσκευή είτε δε ξέρω... με άλλες εταιρίες πάντως είναι κρυστάλλινος, από εμπειρία!

 

* Το λέω γιατί προσωπικά στο v987 που είχα έκανε εκκωφαντικούς θορύβους κάθε φορά που σταματούσα να μιλάω- σε επιπεδο καταστροφής του ακουστικού ή του αυτιού του δέκτη

Edited by Dahakaa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν τα έχω αυτά τα προβλήματα. Ούτε ένα άλλο φιλαράκι μου με το G4s.

 

Τα είχα με το G4A!!!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι λεβεντιές

Με περασμένη την official 4.4.2 καμιά δεκαπενταριά μέρες τώρα το πυραυλάκι χθες αποφάσισε να κάνει μια επανεκκίνηση.

Δεν ξανα άνοιξε ποτέ. Εμφανίζει το Logo της εταιρίας και μένει στο σηματάκι της android που περιστρέφεται γύρω γύρω.

Δοκίμασα να μπω σε recovery mode αλλά δεν πιάνει κανένας συνδιασμός .

Καμιά ιδέα?

 

Μετα πολλά κατάφερα να μπω στο recovery

Το βάζω να κάνει wiping

κάνει στο system και κολλάει στο data

Edited by onastrom
Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι λεβεντιές

Με περασμένη την official 4.4.2 καμιά δεκαπενταριά μέρες τώρα το πυραυλάκι χθες αποφάσισε να κάνει μια επανεκκίνηση.

Δεν ξανα άνοιξε ποτέ. Εμφανίζει το Logo της εταιρίας και μένει στο σηματάκι της android που περιστρέφεται γύρω γύρω.

Δοκίμασα να μπω σε recovery mode αλλά δεν πιάνει κανένας συνδιασμός .

Καμιά ιδέα?

 

Μετα πολλά κατάφερα να μπω στο recovery

Το βάζω να κάνει wiping

κάνει στο system και κολλάει στο data

Έτσι όπως το λες είναι λογισμικό το θέμα, αν έχεις back up και δεν έπιασε ούτε αυτό τότε δοκίμασε με flash tool και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω TWRP για να φλασάρω την νέα MG Rom και αρνείται να δεχτεί το custom recovery. Προσπάθησα με MobileUncle , ManagerRom ... φλάσαρα την recovery.img μέσω FlashTools αλλά τίποτα.

 

Όταν επιλέγω reboot σε recovery απλά κάνει επανεκκίνηση.

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα ROM Version: 4.4 20141113-154404

 

Την έχει δοκιμάσει κανένας ? Λένε ότι μάλλον ότι δεν είναι ROOT...

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τους Πολωνούς, την επίσημη αντιπροσωπεία της Jiayu στην Πολωνία. Δεν την βάζω καθόλου. Δεν είναι επίσημη της Jiayu.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα θεματακι με την κάμερα . όταν πήρα το κινητό πριν ένα μήνα δούλευε κανονικά. Τώρα μπαίνει στην εφαρμογή και κρασαρει. Δεν ανοίγει καθόλου. Κατέβασα και άλλες εφαρμογές με κάμερα από το μάρκετ αλλά τα ίδια. Το κινητό δεν έχει χτυπηθεί καθόλου.

Αν έχει κάποιος κάποια λύση θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ο γιος μου άφησε το τηλέφωνο λέγοντας μου ότι δεν φορτίζει. Δοκίμασα και εγώ το σύνδεσα στον Η/Υ τίποτα. Τελικά το έβαλα με έναν φορτιστή LG που είχα με μικρότερα χαρακτηριστικά και άρχιζε να φορτίζει. Άφησα το ίδιο καλώδιο του LG και έβαλα τον φορτιστή του και συνέχιζε να φορτίζει. Άρα ή το καλωδιο (USB- miniUSB) ή τα πινακια του τηλεφώνου. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση ακόμη αλλά ποιος το στέλνει Κίνα, καμία γνώμη να το αφήσω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας! επειδη θελω να το παρω μεταχειρισμενο...σαν τηλεφωνο αξιζει? παει καλα? παρουσιαζει κανενα σοβαρο προβλημα?απο υποστηριξη και ρομ?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι και πολύ γνώστης του θέματος,πως γίνεται αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε ένα wipe την Dalvik Cache...

 

το έκανα αλλά δεν διορθωθηκε το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...