Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει θέμα το tracking των ελτα ή μονο εγω το βλέπω?

 

όντως έχει πρόβλημα τώρα...δημόσιο...δοκίμασε από αύριο πρωί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουμε κάποιο νεότερο σχετικά με το Facebook app και τα crash-αρίσματα;

 

έχει λυθεί στη νέα έκδοση και ενημέρωση που θα κατεβάσεις από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες, σημερα λοιπον παρειγγειλα το G4S 2GB (Λευκο) και σε 10μερουλες θα το εχω στα χερια μου, τι πρεπει να προσεξω;

Αναβαθμησεις, προγραμματα κτλ; Πως πρεπει να γινει σωστα η πρωτη - δευτερη φορτιση;

 

Το παρεγγειλα τελικα απο εδω: http://www.aliexpress.com/item/3000mAh-Original-JIAYU-G4-G4T-G4C-Advanced-MTK6589T-Quad-Core-1-5GHz-Smart-Mobile-Phone-Android/712476939.html μαζι με τα ακουστικα και ξεχωριστη δερματινη θηκη, με τροπο αποστολης DHL, εχεις αναλογη συνεργασια;

 

Υ.Γ συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ειναι το μονο κινητο που με αρεσε μετα το lg arena που ειχα ακριβοπληρωσει!

Link to comment
Share on other sites

με τροπο αποστολης DHL!

Με Dhl περνας τελωνειο δηλαδη ενα 100αρικο πανω υπολογιζε,αν μπορεις αλλαξε τον τροπο αποστολης

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Με Dhl περνας τελωνειο δηλαδη ενα 100αρικο πανω υπολογιζε,αν μπορεις αλλαξε τον τροπο αποστολης

 

Υπαρχει κανενας τροπος να το γλιτωσω;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας τροπος να το γλιτωσω;

 

Ακυρωσε την παραγγελια.

Παραγειλε με ΕMS...!Δεν περναει απο τελωνειο και σε 1μιση-2 βδομαδες μου ηρθε εμενα...!!!

 

Μαγκες προσεξα το εξης σημερα.

Στη ΣΙΜ 1 που ειναι microSIM και δεν πιανει 3G σημα,εχω μια Vodafone

Στη ΣΙΜ 2 εχω μια Κοσμοτε.

 

Οταν με παιρνουν τηλεφωνο στο Βονταφον ο ηχος κλησης ακουγεται τουμπανο και το ακουω απ τα 100 μετρα...

Οταν με παιρνουν στο Κοσμοτε ο ηχος ακουγεται πολυ σιγανος...Στις ρυθμισεις δεν υπαρχει ρυθμιση ηχου για καθε σιμ ξεχωριστα...

Υπαρχει μονο γενικα...!

Σ αυτες τις ρυθμισεις εγω τα εχω ολα φουλ γεματα...!!!

Παρ ολα αυτα οταν με παιρνουν στο 3G σημα μου,την Κοσμοτε,ο ηχος δεν ακουγεται πολυ και μονο αν ειμαι σε ησυχο μερος το ακουω...

Σπιτι μου τηλεοραση ανοικτη,δεν το ακουω εκτος κι αν ειμαι διπλα στο κινητο!

Οταν με καλουν στο Βονταφον δεν εχω τετοιο θεμα!

 

UPDATE....

 

ο ηχος κλησης ειναι πολυ σιγανος και στις δυο καρτες τελικα...

Σκεφτηκα οτι το μονο προγραμμα που εχω που μπορει να επηρεασει τον ηχο ειναι το Viper4Android το οποιο το εχω συνεχως σε λειτουργια με τη χρηση του Clean Master...

Σκεφτηκα λοιπον να την τερματισω...

Οταν ξαναπηρα τηλεφωνο και στις δυο σιμ ο ηχος κλησης ΤΟΥΜΠΑΝΟ...

Εχει κανεις ιδεα γιατι γινεται αυτο?

η εφαρμογη φταιει που δεν ακουγεται ο ηχος κλησης...ενω οταν ακους μουσικη ειναι τουμπανο ο ηχος...!!!

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα παρέλαβα κι εγώ λευκό με 16gb/2gb ram. Το κινητό φοράει την G4S 20140410-165225 rom. Κάποιο stable official update στην rom που προτείνετε? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο σταθερό που μίλησα, μου έλεγε ο απέναντι ότι ακούγεται θόρυβος, ακόμη και μετά την επέμβαση με το αλουμινόχαρτο... Τελικά αρχίζει και είναι σπαστικό αυτό. Άντε να δεήσουν τα ακουστικά και να έρθουν κάποια στιγμή.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω με τπτ να βαλω τους drivers σε windows 7 64bit καμια ιδέα πως κάνουμε εγκατάσταση? Κατέβασα τους drivers από Jiayu.es έχει μέσα το zip 5 φακέλους και δεν μπορώ να τους εγκαταστήσω με τπτ. Θέλω να το flashαρω με SP Tools
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο σταθερό που μίλησα, μου έλεγε ο απέναντι ότι ακούγεται θόρυβος, ακόμη και μετά την επέμβαση με το αλουμινόχαρτο... Τελικά αρχίζει και είναι σπαστικό αυτό. Άντε να δεήσουν τα ακουστικά και να έρθουν κάποια στιγμή.

 

Κοίτα να δεις που ένα ελκυστικό πακέτο (ειδικά αυτή η μπαταρία, αχ αχ...) χαλάει από μια βλακεία. Δηλαδή τι θα τους κόστιζε να βάλουν ένα καλύτερο μικρόφωνο / να το θωρακίσουν καλύτερα...; Τηλέφωνο είναι στην τελική, απαράδεκτα πράγματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ένα ελκυστικό πακέτο (ειδικά αυτή η μπαταρία, αχ αχ...) χαλάει από μια βλακεία. Δηλαδή τι θα τους κόστιζε να βάλουν ένα καλύτερο μικρόφωνο / να το θωρακίσουν καλύτερα...; Τηλέφωνο είναι στην τελική, απαράδεκτα πράγματα αυτά.

 

Ούτε που με νοιάζει. Δεν το αλλάζω με τίποτε το G4s. Για τα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο. Δεν αποτελεί αυτό κριτήριο επειδή κάποιοι συνομιλητές παίζει να ακούνε θορύβους.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε που με νοιάζει. Δεν το αλλάζω με τίποτε το G4s. Για τα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο. Δεν αποτελεί αυτό κριτήριο επειδή κάποιοι συνομιλητές παίζει να ακούνε θορύβους.

 

Εγώ θα προτιμούσα να είμαι σίγουρος ότι με ακούνε καλά, δεν το θεωρώ μη πρόβλημα δηλαδή επειδή δεν το ακούω εγώ. Νομίζω αποτελεί κριτήριο σε ένα τηλέφωνο. Αλλά φυσικά αυτό είναι υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ένα ελκυστικό πακέτο (ειδικά αυτή η μπαταρία, αχ αχ...) χαλάει από μια βλακεία. Δηλαδή τι θα τους κόστιζε να βάλουν ένα καλύτερο μικρόφωνο / να το θωρακίσουν καλύτερα...; Τηλέφωνο είναι στην τελική, απαράδεκτα πράγματα αυτά.
Συμφωνώ. Χαλάει την πολύ καλή εικόνα του τηλεφώνου.

 

Είμαι ήδη στην 7η μέρα με την μπαταρία... Ελάχιστη χρήση μεν, αλλά δείχνει την χωρητικότητά της.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα να είμαι σίγουρος ότι με ακούνε καλά, δεν το θεωρώ μη πρόβλημα δηλαδή επειδή δεν το ακούω εγώ. Νομίζω αποτελεί κριτήριο σε ένα τηλέφωνο. Αλλά φυσικά αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Στις 50 κλήσεις, 4 θα σε ακούνε με παράσιτα. Και τι έγινε;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλος εμένα δεν μου έχει παραπονεθεί κανείς για παράσιτα...τουλάχιστον στον ενα μηνα και κατι που το έχω! το μονο που με ενοχλει ειναι το gps, κατά τα άλλα άψογο
Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει σε όλους τους κατόχους του τηλεφώνου?
Τουλάχιστον σε μένα, μου παραπονέθηκαν δύο (από ένα κινητό Cosmote, από ένα σταθερό). Το πρώτο λύθηκε με την επέμβαση της προσθήκης της "προστασίας", το δεύτερο παραμένει.

 

Από τα λεγόμενα των υπολοίπων, θεωρώ ότι ίσως είναι προβληματικές κάποιες παρτίδες. Ελπίζω να μην υπάρχει το θέμα, ακόμα και με τα ακουστικά.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρελαβα..... το τηλ δεν ανοιγει με το κουμπι δεξια και παω να το φορτισω και μεσω μπριζασ και μεσω υπολογιστη και τπτ.

τι κανω?

μαλ@@@α μου δεν εβγαλα το πλαστικο απο την μπαταρια σορρυ

το τηλ ανοίγει και ήδη κάνω την πρωτη φόρτηση.

εντυπωσεις από αυριο.

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρελαβα..... το τηλ δεν ανοιγει με το κουμπι δεξια και παω να το φορτισω και μεσω μπριζασ και μεσω υπολογιστη και τπτ.

τι κανω?

μαλ@@@α μου δεν εβγαλα το πλαστικο απο την μπαταρια σορρυ

το τηλ ανοίγει και ήδη κάνω την πρωτη φόρτηση.

εντυπωσεις από αυριο.

Χαχαχαχα τρομερος.

Τουλαχιστον ελπιζω να δουλευει κανονικα

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εμενα ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...!!!

ουτε θεμα με τις κλησεις ουτε GPS εχω θεμα....!!!!

κι εχει βαλθει ο γειτονας μου να εξηγησει στον εαυτο του πως γινεται το G4S να ειναι καλυτερο απ το δικο του LG G2....!!!

 

To μονο που με χαλαει ειναι οτι η μπαταρια με μετρια χρηση μου βγαζει ειδοποιησεις για τη θερμοκρασια της...Πολυ γρηγορα φτανει στους 40...!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τωρα αρχίζω και το ψαχνω....εχω προς το παρον 2 αποριες.

1) κατεβασα το swiftkey και οταν παω να γραψω πχ ΓΙΑΝΝΗΣ αυτο υπογραμμιζει την λεξη και γραφει Για νησια. σαν να εχει <<εξυπνο λεξικο>> πως το διορθωνω?

2) στο προηγουμενο τηλ ειχα κατεβασει μια εφαρμογη τη music storm απο την οποια κατεβαζα ενα τραγουδι, το ρετουσαριζα και το χρησιμοποιουσα ως ringtone. δεν την βρισκω την εφαρμογη αυτη πουθενα τωρα. υπάρχει καποιος αλλος τροπος να κατεβασω τραγουδι και να το μετατρεψω σε ηχο κλησης?

ευχαριστω παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εμενα ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...!!!

ουτε θεμα με τις κλησεις ουτε GPS εχω θεμα....!!!!

κι εχει βαλθει ο γειτονας μου να εξηγησει στον εαυτο του πως γινεται το G4S να ειναι καλυτερο απ το δικο του LG G2....!!!

 

To μονο που με χαλαει ειναι οτι η μπαταρια με μετρια χρηση μου βγαζει ειδοποιησεις για τη θερμοκρασια της...Πολυ γρηγορα φτανει στους 40...!!!

 

Γιατί είναι καλύτερο πως να το κάνουμε; Πες του ότι η οθόνη είναι LG από τις καλύτερες 10 σημείων και ότι ο μηχανισμός της φωτογραφικής είναι της Sony...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στις 50 κλήσεις, 4 θα σε ακούνε με παράσιτα. Και τι έγινε;

 

φαντάζεσαι αυτοί οι 4 να είναι η γυναικα σου , το παιδί σου , το αφεντικό σου και η πεθερά σου !!!

Link to comment
Share on other sites

φαντάζεσαι αυτοί οι 4 να είναι η γυναικα σου , το παιδί σου , το αφεντικό σου και η πεθερά σου !!!

 

Χρησιμοποιώ Hands Free και ευτυχώς δεν είμαι παντρεμένος, αλλά δυστυχώς είμαι άνεργος. Ευτυχώς που δεν έχω αφεντικό όμως.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τωρα αρχίζω και το ψαχνω....εχω προς το παρον 2 αποριες.

1) κατεβασα το swiftkey και οταν παω να γραψω πχ ΓΙΑΝΝΗΣ αυτο υπογραμμιζει την λεξη και γραφει Για νησια. σαν να εχει <<εξυπνο λεξικο>> πως το διορθωνω?

2) στο προηγουμενο τηλ ειχα κατεβασει μια εφαρμογη τη music storm απο την οποια κατεβαζα ενα τραγουδι, το ρετουσαριζα και το χρησιμοποιουσα ως ringtone. δεν την βρισκω την εφαρμογη αυτη πουθενα τωρα. υπάρχει καποιος αλλος τροπος να κατεβασω τραγουδι και να το μετατρεψω σε ηχο κλησης?

ευχαριστω παιδια.

Απενεργοποιησε τον ορθογραφικο ελεγχο ή αν τον θελεις, απενεργοποιησε τις "προτασεις" που κανει η συσκευη

Μεσα απο τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου το παραπανω

 

Για το δευτερο σου ερωτημα, κατεβασε το Zedge, που εχει ετοιμα τα ringtones

 

 

Είμαι ήδη στην 7η μέρα με την μπαταρία... Ελάχιστη χρήση μεν, αλλά δείχνει την χωρητικότητά της.

 

Οταν λες ελαχιστη χρηση τι εννοεις?

Ποση ωρα οθονη, κλισεις, κτλ?

Εχεις εγκατεστημενο το greenify?

 

Μπορεις να ανεβασεις ενα screenshot με τις καταναλωσεις?

 

Δεν αμφισβητω τα λεγομενα σου, αλλα 7 ημερες αυτονομια ειναι υπερβολικο για χρηση τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εδω και μια εβδομαδα παρηγγειλα και γω το κινητο απο pandawill . μου εδωσαν το tracking number του και μολις το βαζω εδω http://www.singpost.com.sg/ra/ra_article_status.asp μου λεει "received from customer" . τι εννοει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...