Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν γίνεται κάποιος να μετρήσει τις διαστάσεις της μπαταρίας του θα του ήμουν υπόχρεος ο λόγος είναι ότι έχω παραγγείλει το charging dock της jiayu για το κινητό άλλα θα ήθελα να δω αν θα ήταν συμβατό και με το cubot gt99 που εχω στην κατοχή μου γιατί καιρό τώρα ψάχνω ένα charging dock για το εν λόγω κινητό... ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για τον οποίο κόπο :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που εκανες εσυ περιγράφεται στο πρωτο ζευγαρι εικόνων ή στο τρίτο ζευγαρι εικόνων αυτού του λινκ:http://hείναι//4pda.ru/forum/index.php?showtopic=466839&st=11780#entry25971332

 

Στο τρίτο ζευγάρι... Άνοιξε το προσεκτικά μόνο τις 4 βίδες κάτω κ τοποθέτησε ένα κομματάκι οπως φαίνεται στις φωτογραφίες, ευκολακι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει παραγγειλει προσφατα απο spemall ?? Γιατι εμένα μ εχουν στην αναμονή λόγω ξεστοκαρίσματος στην αποθήκη τους και αρχίζω να αγχώνομαι ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το άνοιξα, όπως δείχνει στις φωτογραφίες στο ρωσικό φόρουμ. Ξεβιδώνετε τις 4 βίδες στο κάτω μέρος στο καπάκι (η μία από αυτές έχει αυτοκόλλητο επάνω, που σημαίνει ότι χάνετε την οποιαδήποτε εγγύηση για να ξεβιδώσετε τη συγκεκριμένη βίδα) και σιγά σιγά ανοίγετε το καπάκι. Δεν χρειάζεται να ξεβιδώσετε όλες τις βίδες, οι 4 αυτές στο κάτω μέρος φτάνουν. Κόβετε ένα μικρό κομματάκι αλουμινόχαρτο και το βάζετε προσεκτικά επάνω. Αν κλείσετε το καπάκι, αυτό θα έρθει και θα εφαρμόσει πάνω στη θύρα του usb και στο μικρόφωνο δίπλα. Πάνω από το μικρόφωνο έχει μια μικρή λαστιχένια μεμβράνη που κάθεται πάνω σε εκείνο. Η μεμβράνη αυτή έχει μια οπή μικρή που πρέπει να κοιτάει προς τα κάτω, εκεί που είναι η τρύπα του μικροφώνου στο κάτω μέρος του κινητού. Το αλουμινόχαρτο το έβαλα λοιπόν, έκλεισα προσεκτικά το καπάκι, έβαλα τις βίδες και το άνοιξα πάλι.

 

Όντως, με το ίδιο Nokia κινητό όπως χθες, εξαφανίστηκε το βουητό! Ακούγεται σαν να καθάρισε και ο ήχος, ίσως είναι ιδέα μου, ίσως όχι. Ελπίζω να αντέξει η πατέντα αυτή και να μην έχω κανά κουλό πρόβλημα στο μέλλον.

 

Άρα, μάλλον φαίνετα να παίζει το αλουμινόχαρτο. :)

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει παραγγειλει προσφατα απο spemall ?? Γιατι εμένα μ εχουν στην αναμονή λόγω ξεστοκαρίσματος στην αποθήκη τους και αρχίζω να αγχώνομαι ..

 

Εγώ το G4s το παρήγγειλα από spemall. Η παραγγελία έγινε στις 16 του Μάη και στις 26 του Μάη το είχα το κινητό στα χέρια μου.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο παντως εχει τρομερα δυνατο φλας και ειναι και πανεμορφο

 

Σε σχεση με το Λενοβο Α850 που πουλησα για να παρω αυτο,εχει πιο αδυναμο φλας.

ομως μια χαρα ειναι κι ετσι!

 

Ας μου απαντησει καποιος γιατι δε μου φορτιζει το κινητο μεχρι 100% και για ποιο λογο μου βγαζει το battery doctor οτι μου απομενουν μονο 23 ωρες μεχρι να ξεφορτισει ενω το Λενοβο μου εδειχνε μετα την αλλαγη ρομ που του ειχα κανει,33 ωρες??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μην εχεις εμπιστοσύνη τι λέει το battery doctor. Αν θες τη γνώμη μου η εφαρμογή αυτή είναι χάλια. Βάλε το gsambabattery monitor που είναι καλύτερο στα στατιστικά. Δες και ο ίδιος πόσο θα κρατήσει.

Μέχρι πόσο την πάει τη φόρτιση? Όταν τερματίσει δες από κάποια εφαρμογή πόσα volt είναι η μπαταρία. Αν είναι 4,2V είσαι οκ αν όχι σαν πρώτη φάση δοκίμασε με άλλο φορτιστή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μην εχεις εμπιστοσύνη τι λέει το battery doctor. Αν θες τη γνώμη μου η εφαρμογή αυτή είναι χάλια. Βάλε το gsambabattery monitor που είναι καλύτερο στα στατιστικά. Δες και ο ίδιος πόσο θα κρατήσει.

Μέχρι πόσο την πάει τη φόρτιση? Όταν τερματίσει δες από κάποια εφαρμογή πόσα volt είναι η μπαταρία. Αν είναι 4,2V είσαι οκ αν όχι σαν πρώτη φάση δοκίμασε με άλλο φορτιστή.

 

Θα δοκιμασω την εφαρμογη σου!

Χθες που το φορτισα 1η φορα εφτανε μεχρι 99...δεν επιανε 100...!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως είστε λίιιιιιιιιιιιιιιγο υπερβολικοί όσοι λέτε για το πρόβλημα του ήχου που ακούει ο συνομιλητής...

Εγώ στις κανα δυό βδομάδες που το χω, αν και ΔΕΝ ρώτησα (δεν πάω και γυρεύοντας..:p), κανείς συνομιλητής δεν μου παραπονέθηκε για θόρυβο....

 

Επίσης στο δικό μου κινητό το φλας ανάβει ΚΑΙ κατα τη διάρκεια της εστίασης, και κατά τη διάρκεια της λήψης φωτογραφίας...

 

Γενικά είμαι κατευχαριστημένος με το κινητό και δεν φανταζόμουν ότι μπορείς να αγοράσεις τέτοιο πράγμα με 150 ευρώ...

Ακόμα κι αν μου παραπονιόντουσαν για θόρυβο δεν θα είχα πρόβλημα να χρησιμοποιώ hands free δεδομένου ότι πήρα τέτοιο τηλέφωνο με τόσο λίγα χρήματα.

Αν και αυτό το κινητό μου το διαψεύδει, πρέπει να ισχύει λίγο και το ότι πληρώνεις παίρνεις...

Ας μην είμαστε πλεονέκτες... (έκανα και το κήρυγμά μου...:p)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως είστε λίιιιιιιιιιιιιιιγο υπερβολικοί όσοι λέτε για το πρόβλημα του ήχου που ακούει ο συνομιλητής...

Εγώ στις κανα δυό βδομάδες που το χω, αν και ΔΕΝ ρώτησα (δεν πάω και γυρεύοντας..:p), κανείς συνομιλητής δεν μου παραπονέθηκε για θόρυβο....

 

Επίσης στο δικό μου κινητό το φλας ανάβει ΚΑΙ κατα τη διάρκεια της εστίασης, και κατά τη διάρκεια της λήψης φωτογραφίας...

 

Γενικά είμαι κατευχαριστημένος με το κινητό και δεν φανταζόμουν ότι μπορείς να αγοράσεις τέτοιο πράγμα με 150 ευρώ...

Ακόμα κι αν μου παραπονιόντουσαν για θόρυβο δεν θα είχα πρόβλημα να χρησιμοποιώ hands free δεδομένου ότι πήρα τέτοιο τηλέφωνο με τόσο λίγα χρήματα.

Αν και αυτό το κινητό μου το διαψεύδει, πρέπει να ισχύει λίγο και το ότι πληρώνεις παίρνεις...

Ας μην είμαστε πλεονέκτες... (έκανα και το κήρυγμά μου...:p)

 

Εγω μια μερα το εχω και συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου!

μονο το GPS στο δρομο δεν εχω δοκιμασει!

Sygic η εφαρμογη μου!

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω την εφαρμογη σου!

Χθες που το φορτισα 1η φορα εφτανε μεχρι 99...δεν επιανε 100...!

99% και σκας? Δες και τα volt και μην ασχοληθείς άλλο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως είστε λίιιιιιιιιιιιιιιγο υπερβολικοί όσοι λέτε για το πρόβλημα του ήχου που ακούει ο συνομιλητής...

Εγώ στις κανα δυό βδομάδες που το χω, αν και ΔΕΝ ρώτησα (δεν πάω και γυρεύοντας..:p), κανείς συνομιλητής δεν μου παραπονέθηκε για θόρυβο....

 

Επίσης στο δικό μου κινητό το φλας ανάβει ΚΑΙ κατα τη διάρκεια της εστίασης, και κατά τη διάρκεια της λήψης φωτογραφίας...

 

Γενικά είμαι κατευχαριστημένος με το κινητό και δεν φανταζόμουν ότι μπορείς να αγοράσεις τέτοιο πράγμα με 150 ευρώ...

Ακόμα κι αν μου παραπονιόντουσαν για θόρυβο δεν θα είχα πρόβλημα να χρησιμοποιώ hands free δεδομένου ότι πήρα τέτοιο τηλέφωνο με τόσο λίγα χρήματα.

Αν και αυτό το κινητό μου το διαψεύδει, πρέπει να ισχύει λίγο και το ότι πληρώνεις παίρνεις...

Ας μην είμαστε πλεονέκτες... (έκανα και το κήρυγμά μου...:p)

Η κύρια λειτουργία ενός κινητού τηλεφώνου είναι να μιλάς με κάποιον. Αν αυτό δεν το κάνει σωστά (τουλάχιστον σε ένα ποσοστό >90-95%), τότε είναι ένα μεγάλο μείον. Εντάξει, τα smartphones πλέον είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό τηλέφωνο, είναι πλέον ένας υπολογιστής ταυτόχρονα. Δε νομίζω ότι είμαστε και τόσο υπερβολικοί με τον ήχο. Μπορεί όντως να μην εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές (μπορεί να ήταν κάποιες παρτίδες...), αλλά όταν ο απέναντι στην περίπτωσή μου είναι η γυναίκα μου, ναι, με ενοχλεί και το θεωρώ μειονέκτημα του συγκεκριμένου κινητού, έστω κι αν μπορεί να μην το κάνει πάντοτε. Φαίνεται ότι η λύση με το αλουμινόχαρτο παίζει, οπότε δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ειδικά αν παίζει με όποιον και να μιλήσω.

 

Κατά τα άλλα το κινητό για τα λεφτά του είναι ό,τι καλύτερο, από τα καλύτερα value for money και δε νομίζω να το αμφισβητεί κανείς. Εδώ είμαστε για να συζητάμε τις εμπειρίες και τα προβλήματά μας και για να βρίσκουμε λύσεις, όχι για να κράζουμε.

 

Αυτά. Τις επόμενες μέρες θα έχω την άνεση να το χαρώ παραπάνω και να δω αν εμφανίζει τυχόν άλλα θέματα.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν πάει στο 100% όταν είναι στο 99% βγάλτο από την πρίζα και δες πόσα volt είναι.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν πάει στο 100% όταν είναι στο 99% βγάλτο από την πρίζα και δες πόσα volt είναι.

 

OK....θα ξαναστειλω οταν ερθει η ωρα...!!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

H Sim για 3g ειναι η μικρη υποδοχη να φανταστω!

Σωστα?

 

Εμενα μια χαρά μου λειτουργεί το 3g με την κανονική SIM (thn micro δεν την έχω βάλει ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρά μου λειτουργεί το 3g με την κανονική SIM (thn micro δεν την έχω βάλει ακόμα)

 

Δηλαδη αν εχεις μια Κοσμοτε και μια Βονταφον το σημα που θα πιανεις θα ειναι ιδιο και για τις δυο????

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το φόρτισα και πήγε κανονικά στο 100%. Είναι η πρώτη φόρτιση. Υποψιάζομαι ότι ίσως είναι κάποιο θέμα rom @Efthimis13.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το φόρτισα και πήγε κανονικά στο 100%. Είναι η πρώτη φόρτιση. Υποψιάζομαι ότι ίσως είναι κάποιο θέμα rom @Efthimis13.

 

Στην πρωτη φορτιση και σε μενα ελεγε 99%

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το φόρτισα και πήγε κανονικά στο 100%. Είναι η πρώτη φόρτιση. Υποψιάζομαι ότι ίσως είναι κάποιο θέμα rom @Efthimis13.

 

Eχω τη MutROM που απ οτι διαβασα ειναι ιδια με την πιο προσφατη μαμισια με τη διαφορα οτι δεν υπαρχουν κινεζιες και η επιλογη ροοτ/ξεροοτ,υπαρχει...!

οπως και να χει...θα ξαναδω στην επομενη φορτιση τι γινεται,θα σας πω τα Βολτ και μου λετε...!

 

Λοιπον...Το εβαλα να φορτισει και εχω πλεον την εφαρμογη GSam battery monitor pro

Αυτη τη φορα εχει φτασει στο 100%

δεν το εχω βγαλει ακομα απ τη φορτιση...

Τα Βολτ ειναι 4.344

Λοιπον?

ολα καλα?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...