Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει προεγκατεστημενο όχι μονο ελληνικο, αλλα κανένα αλλο πληκτρολόγιο. δλδ EN & CN

ισως υπαρχει και στο Baidu αυτό δυνατότητα προσθήκης άλλων γλωσσών, αλλά εγώ δεν ξερω κινέζικα :)

 

Πήγαινε στο playstore και κατέβασε το google keyboard. Μετά θα σου βγάλει να επιλέξεις και ποια γλώσσα θέλεις. Το baidu πληκτρολογεί Λατινικά - Αγγλικά.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το πληκτρολογιο δεν ειναι θεμα

απλα εχει κατι συμβολα κινεζικα σε μερικα σημεια..ολα τα αλλα ειναι με αγγλικα

εγω εβαλα το touchpal , αλλα υπαρχουν και αλλα πχ greek keyboard κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι αγχώνεστε; Το κινητό έχει ελληνική γλώσσα για τα μενού. Για πληκτρολόγιο έχει το baidu το οποίο πληκτρολογεί και στα Αγγλικά. Για να προσθέσετε ελληνικό πληκτρολόγιο θα πρέπει να κατεβάσετε το google keyboard από το playstore, απλά τα πράγματα. Εγώ πως το έκανα; Γιατί πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό.

 

Για να αποδείξω ότι το κινητό έχει καλύτερη ασύρματη λήψη και γενικότερα λειτουργία του WiFi παραθέτω και φωτογραφίες ισχύς σημάτων από το ίδιο σημείο και ενός Xperia Ray (του αδελφού μου). Να σημειώσω δε ότι το G4A που είχα στο ίδιο σημείο μετά βίας έβλεπε το δικό μου δίκτυο (CCCP).

 

http://s29.postimg.org/qxmxu0t07/xperia.png

http://s28.postimg.org/580xvdw99/G4_S.png

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

''ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 04-06-2014 07:20 Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ''

 

άντε ρεεεεεεε, λίγο ακόμα... και να φανταστείς οτι είμαι επαγγελματικό ταξίδι και δεν θα υποδεχτώ τον ταχυδρόμο προσωπικά...

Link to comment
Share on other sites

Hotspot έχουν όλοι οι Πομποδέκτες wi-fi απ' όσο ξέρω, αρκεί να το υποστηρίζει και το software. Αφού έχει android 4.2.2 έχει σίγουρα.(προσωπική εκτίμηση) Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Hotspot έχει;

 

Φυσικά και υποστηρίζει. Μια δωρεάν εφαρμογή υπάρχει στο playstore, το Hotspot Control που είναι από το XDA. Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς τίποτε.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Από που να παραγγειλω παιδιά; μου είπαν για Μerimobiles..Είναι αξιοπιστο; κανουν και ρουτ αυτο το site κτλ..
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα περιμενω εκανα παραγγελεια απο vickmall στις 14/5

 

κι εγώ 14/05 το παρήγγειλα και μέχρι χθες στο tracking είχε μόνο την αποστολή από κίνα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει Wifi Display? Να πάρω αυτό η το Coolpad f1?

 

για πιο λογο να παρεις το coolpad?

το jiayu εχει 3000 mAh ενω το coolpad 2500.

Επισης το Jiayu ειναι 4.7 ιντσες ενω το coolpad 5...

Οσον αφορα τα bugs που διαβασες εδω περα οπως βλεπεις ειναι θεμα της mediatek οποτε θα τα συναντησεις και στο coolpad.

Θα επερνα το coolpad μονο εαν μου αρεσε παραπανω εξωτερικα και οχι για καποιον αλλο λογο.

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο να παρεις το coolpad?

το jiayu εχει 3000 mAh ενω το coolpad 2500.

Επισης το Jiayu ειναι 4.7 ιντσες ενω το coolpad 5...

Οσον αφορα τα bugs που διαβασες εδω περα οπως βλεπεις ειναι θεμα της mediatek οποτε θα τα συναντησεις και στο coolpad.

Θα επερνα το coolpad μονο εαν μου αρεσε παραπανω εξωτερικα και οχι για καποιον αλλο λογο.

 

Η Coolpad ειναι πολυ πιο μεγαλη εταιρεια απο την Jiayu και το F1 εχει 2GB ram.

Παντως αν το G4s ελυσε τα προβληματα που ειχε το G4 ειναι κορυφαιο VFM.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η Coolpad ειναι πολυ πιο μεγαλη εταιρεια απο την Jiayu και το F1 εχει 2GB ram.

Παντως αν το G4s ελυσε τα προβληματα που ειχε το G4 ειναι κορυφαιο VFM.

 

και το G4s 2gb ram εχει...

απλως υπαρχει και η εκδοση με το 1g για αυτους που θελουν να γλιτωσουν 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

και το G4s 2gb ram εχει...

απλως υπαρχει και η εκδοση με το 1g για αυτους που θελουν να γλιτωσουν 30 ευρω.

 

Για την εκδοση με το 1GB λεω οτι θεωρω VFM.Οχι με τα 2.Αν ηθελα 2GB ram προσωπικα θα πηγαινα σε Coolpad F1 ή Honor 3C στα 180$.Πολυ πιο μεγαλες μαρκες και οι δυο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Για την εκδοση με το 1GB λεω οτι θεωρω VFM.Οχι με τα 2.Αν ηθελα 2GB ram προσωπικα θα πηγαινα σε Coolpad F1 ή Honor 3C στα 180$.Πολυ πιο μεγαλες μαρκες και οι δυο.

 

Το να θεωρεις την coolpad και την honor πολυ πιο μεγαλες μαρκες απο thn jiayu μου φενεται αστειο...

Και οι 3 ειναι τις ιδιας κατηγοριας καθαρα...

Link to comment
Share on other sites

Το να θεωρεις την coolpad και την honor πολυ πιο μεγαλες μαρκες απο thn jiayu μου φενεται αστειο...

Και οι 3 ειναι τις ιδιας κατηγοριας καθαρα...

 

Η ημιμάθεια, είναι χειρότερη της αμάθειας... Honor ειναι σειρά της Huawei, BTW...

http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prCN24344613

 

Μια γευση μόνο...

http://www.idc.com/getfile.dyn?sectionId=prCN24344613_pressrelease&containerId=prCN24344613&elementId=prCN24344613-F-1&attachmentId=47065873

 

Αλλα να φτάσει η Jiayu να συγκρίνεται με τους κολοσσούς, δεν το φανταζόμουνα

Α, ρίξε μια ματια στο google: Jiayu factory photos, θα γελάσει το χειλάκι σου....

και ενα

... Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτά που προσφέρει η Jiayu μια χαρά είναι! Υπέροχη είναι για την ακρίβεια. Βέβαια απέχει πολύ μακρυά από το να φτάσει τους άλλους Κολοσσούς της Κίνας, αλλά αργά και σταθερά μπορεί και να τα καταφέρει.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι δείχνει ο πίνακας ακριβώς? Το 8,7% δε λέει και πολλά.Αντίθετα το 41% λέει πολύ περισσότερα. Είναι και το προμοταρισμα στη μέση. Άσε που δεν υπάρχουν μεγάλες και μικρές εταιρείες, αλλά πιο πλούσιες και πιο φτωχές.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Jiayu την έμαθα πριν 1 μήνα και αγόρασα το G4S, από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σαν όνομα δεν συγκρίνεται με Lenovo, Huawei & ZTE που είναι premium κινεζιές (την Coolpad να πω την αλήθεια δεν την ξέρω).

 

2 ερωτήσεις.

i)Έχει βρει κανείς τα "πραγματικά" Ευρωπαϊκά SAR του G4S;

ii) Από που μπορώ να κατεβάσω την τελευταία έκδοση Facebook που δεν κρασάρει; Νομίζω είναι η v8 αλλά δεν την βρίσκω.

 

ΥΓ. mods , πότε θα βάλετε avatar το μάυρο G4S; ;)

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

Το να θεωρεις την coolpad και την honor πολυ πιο μεγαλες μαρκες απο thn jiayu μου φενεται αστειο...

Και οι 3 ειναι τις ιδιας κατηγοριας καθαρα...

Eγω να δεις τι γελιο εριξα μολις ειδα το ποστ σου...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...