Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η επόμενη αναβάθμιση δηλαδή θα είναι miui 7? :-)

 

σημερα εκανα τη αναβαθμιση σε 7 με μια κρυφη ελπιδα να διορθωθει το προβλημα με το wifi που οπως ειδα εχουν κι αλλοι.

 

το προβλημα παραμενει !!!! δε μπορει να συνδεθει στο κοντινο ρουτερ (3 μετρα) και συνδεετε στο αλλο ενα οροφο κατω.

και δε νομιζω να εχει προβλημα το ρουτερ γιατι συνδεονται 4 διαφορετικες συσκευες χωρις προβλημα......

 

edit δοκιμασε κανεις τη cm 12.1 lolipop?

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

edit δοκιμασε κανεις τη cm 12.1 lolipop?

 

Εγω παντως που την εβαλα δοκιμαστικα για λιγο, λογω των πολλαπλων προβληματων της δεν την κρατησα πανω απο μιση μερα.. γιατι αρχισε να μου κολλαει στις κλησεις, το σημα στο notification bar των 2 καρτων που εχω, μια το εβγαζε σωστα και την αλλη χαλια, στο GPS αντιμετωπιζα προβλημα (ενω με την 4.4.2 δεν ειχα θεμα κλπ.)

 

Γενικα ειναι ακομη πιστευω σε πολυ πρωιμο σταδιο για να την εχεις βασικη για καθημερινη χρηση.. ωστοσο πιστευω οτι τα παιδια που ασχολουνται συντομα θα βρουνε τους τροπους και τις λυσεις για μια πιο ολοκληρωμενη lollipop για το κινητο μας.. γιατι για official δεν βλεπω να κουνιεται φυλλο.. :-)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε το εξής πρόβλημα:

Είχα πάρει πριν περίπου 10 μήνες το κινητό και δεν είχα πειράξει τίποτα από rom κλπ.

Τώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ, σε σημείο να σταματάει να δουλεύει και να πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να στρώσει.

Το φαινόμενο παρατηρείται πάντα όταν φορτίζει και κάποιες φορές που είναι για αρκετά λεπτά ανοιχτή η οθόνη και internet.

http://s10.postimg.org/ut2mb6o7t/jiayu3.jpg

 

Έχουμε λύση??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχουμε το εξής πρόβλημα:

Είχα πάρει πριν περίπου 10 μήνες το κινητό και δεν είχα πειράξει τίποτα από rom κλπ.

Τώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ, σε σημείο να σταματάει να δουλεύει και να πρέπει να βγάλεις μπαταρία για να στρώσει.

Το φαινόμενο παρατηρείται πάντα όταν φορτίζει και κάποιες φορές που είναι για αρκετά λεπτά ανοιχτή η οθόνη και internet.

http://s10.postimg.org/ut2mb6o7t/jiayu3.jpg

 

Έχουμε λύση??

Καταρχήν κοίτα να αλλάξεις ρομ και να βάλεις την πιο σταθερή που υπάρχει. Από εκεί και μετά βλέπουμε

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει μετα απο αρκετές ώρες χρήσης κάψιμο και πόνο στα δάχτυλα;;;;;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.

Εχω και εγω το Jiayu G4S και δεν εχω(εκτος απο τις φωτο που βγαζει και την αθλια μπροστινη καμερα) σχεδον κανενα προβλημα.

Ομως μερικα προγραμματα (What's up messenger ,κλπ)αρνειται να τα εγκαταστησει και αναφερει το "Δεν υπαρχει αρκετος χωρος στην μνημη σας.Απεγκαταστειστε καποιο αλλα προγραμμα και ξαναδοκιμαστε".Χωρος βεβαια υπαρχει,7-8 GB.Προφανως θαχει συμβει και σε σας.Οποιος ξερει και θελει ,ας μου πει τι να κανω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.

Εχω και εγω το Jiayu G4S και δεν εχω(εκτος απο τις φωτο που βγαζει και την αθλια μπροστινη καμερα) σχεδον κανενα προβλημα.

Ομως μερικα προγραμματα (What's up messenger ,κλπ)αρνειται να τα εγκαταστησει και αναφερει το "Δεν υπαρχει αρκετος χωρος στην μνημη σας.Απεγκαταστειστε καποιο αλλα προγραμμα και ξαναδοκιμαστε".Χωρος βεβαια υπαρχει,7-8 GB.Προφανως θαχει συμβει και σε σας.Οποιος ξερει και θελει ,ας μου πει τι να κανω.

Ευχαριστω

Δοκίμασε αυτο, πας ρυθμισεις, αποθηκευτικος χώρος, στο κομάτι που λεει "Εσ. αποθ. χώρος" εχει μια γραμμη που γράφει "Δεδομένα προσωρινής μνήμης", αμα πατήσεις πάνω του καθαριζει την προσωρινή μνημη και λογικά θα σε αφησει να κανεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι Μετά τη αναβάθμιση σε miuI 7 δΕ παίζουν τα βίντεο στο φβ. Ακόμη και τα διαφημιστικά βίντεο των παιχνιδιών έχουν ήχο Αλλά μαύρη οθόνη. Συμβαίνει κάτι σε σας αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με την Lollipop ROM? Γνωριζει κανεις? Αφαιρεθηκε απο το needrom και σταματησε εκει το project?

Batsilos εσυ θα ασχοληθεις καθολου?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

O drteufel θα βγάλει τη μόνη σταθερη και γνήσια συντομα , απλά είναι σε διακοπες.

Ακόμα έχει προβλημα με την εγγράφη video...... που θα αντιμετωπιστει με blobs απο sprout. Εγώ πολεμάω το Inew ακόμα!

 

[/color]για το router άλλαξε το pass σε wpa απο wep H το αντίστροφο!

Το ότι συνδέωνται άλλες συσκευές δεν λέει τίποτα!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Πως γινεται με ελευθερο χωρο 421 mb να μου λεει μη επαρκης αποθηκευτικος χωρος και δε μπορω να κανω κανενα update ?

Εχει καθαριστει ολη η cache οποτε εχω απλετο χωρο..και ομως...δε μου επιτρεπει να βαλω τιποτα !

Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Πως γινεται με ελευθερο χωρο 421 mb να μου λεει μη επαρκης αποθηκευτικος χωρος και δε μπορω να κανω κανενα update ?

Εχει καθαριστει ολη η cache οποτε εχω απλετο χωρο..και ομως...δε μου επιτρεπει να βαλω τιποτα !

 

Τα 421ΜΒ ελευθερα που εχεις δεν θα ειναι στον χωρο που αποθηκευει το τηλ. τις εφαρμογες του. Τα εχεις ελευθερα καπου αλλου (π.χ εσωτ. ή εξωτ. καρτα SD) για να σου βγαζει αυτο το μηνυμα..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Εχω στο κινητο την MIUI του Batsilos και εχω 2 καρτες. Στην 1η θεση (κανονικη SIM) εχω το ιντερνετ και στην 2η (mini SIM) κανονικα για κλησεις. Υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιω μονο την 1η SIM και να κραταω την 2η για κλησεις? Γιατι στη δουλεια δεν εχει καλο σημα (σχεδον καθολου) η 1η SIM (Vodafone) με αποτελεσμα να ψαχνει συνεχως το κινητο για σημα και να μου τρωει γρηγορα την μπαταρια. Οποτε θελω να απενεργοποιω την 1η SIM (Vodafone) στη δουλεια και να κανω τις κλησεις μου με την 2η SIM (Cosmote) πραγμα που στην προηγουμενη ROM (Chillapos) γινοταν.. Τωρα με την MIUI οταν παω Ρυθμισεις -> Διαχειριση SIM -> 1η SIM (vodafone) -> Απενεργοποιηση.. μου λεει οτι "αυτη η καρτα εχει οριστει ως η προεπιλεγμενη σας SIM..... μπορειτε να σταματησετε αυτην την καρτα SIM αφου πρωτα ορισετε αλλη καρτα SIM ως προεπιλογη."

 

Το παραπανω προβλημα πως λυνεται.. Αυτο πως το κανω?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτήσω κατι πολυ απλό, το κινητό το εχει η κοπέλα μου πολυ καιρο με τη πρώτη ρομ που ηρθε 4.2.2 μετα απο χρόνο και βαλε άρχισε να κανει προβλήματα, μιας που θα το φαει το φορματ καλύτερα να της κανω και μια αναβάθμιση, δε με νοιάζει να ειναι κατι ψαγμενο καποια φοβερή ρομ κλπ, εχει συνηθίσει τον luncher και τη ρομ της jiayu και δεν τα αλλάζει... ΟΠΟΤΕ η τελευταία ποιο stable rom που μπορω να της βαλω να εχω ήσυχο το κεφάλι μου ειναι αυτη? http://www.needrom.com/download/jiayu-g4s-2gb16gb/#comments

ΥΓ : διαβασα τις τελευταίες 6-7 σελιδες αλλα ολοι λετε για miui και ο μονος που ρωτησε κατι τετοιο ηταν σε λαθος νημα και δε πήρε απαντηση.

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτήσω κατι πολυ απλό, το κινητό το εχει η κοπέλα μου πολυ καιρο με τη πρώτη ρομ που ηρθε 4.2.2 μετα απο χρόνο και βαλε άρχισε να κανει προβλήματα, μιας που θα το φαει το φορματ καλύτερα να της κανω και μια αναβάθμιση, δε με νοιάζει να ειναι κατι ψαγμενο καποια φοβερή ρομ κλπ, εχει συνηθίσει τον luncher και τη ρομ της jiayu και δεν τα αλλάζει... ΟΠΟΤΕ η τελευταία ποιο stable rom που μπορω να της βαλω να εχω ήσυχο το κεφάλι μου ειναι αυτη? http://www.needrom.com/download/jiayu-g4s-2gb16gb/#comments

ΥΓ : διαβασα τις τελευταίες 6-7 σελιδες αλλα ολοι λετε για miui και ο μονος που ρωτησε κατι τετοιο ηταν σε λαθος νημα και δε πήρε απαντηση.

 

Καντο αφοβα.. θα παρει τα πανω του το κινητο..

 

Miui ειναι ported ROM.. με παρα πολυ καλη εφαρμογη στο κινητο μας.. Ωστοσο και εφοσον η κοπελα σου εχει συνηθισει το μενου της jiayu, θα σου προτεινα να πας ανετα σε Kitkat και θα δεις και μεγαλη διαφορα στην λειτουργια του κινητου..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες εδω και καμποσες ημέρες έχω το εξής πρόβλημα με το wifi...

Ενώ συνδέεται κανονικά (αν και αργεί στην αρχή σε σχέση με το παρελθόν) μετά από λίγο το σήμα χάνεται (το έχω παρατηρήσει αυτό και με την εφαρμογή WiFi Analyzer) μετά ξαναεπανέρχεται κοκ με αποτέλεσμα τη μία να έχω Internet και την άλλη όχι πράγμα τουλάχιστον σπαστικό :mad:

Τα δεδομένα έχουν ως εξής:

1)router ZTE H168N (να και δε νομίζω να είναι θέμα router καθότι το κινητό της γυναίκας μου Samsung Dual Core παίζει σφαίρα!!!)

2)το JIAYU G4S το έχω 1,5χρόνο και τώρα τελευταία παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

3) έχω αλλάξει τo εσωτερικό καλώδιο Wifi (όποιος έχει κάνει βίδες το κινητό ξέρει τι εννοώ)

4)αν και δε νομίζω ότι έχει σημασία το κινητό φοράει την ROM GAS 20141022-222444

Εάν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα με το και το έχει λύσει ή έχει διαβάσει κάπου αλλού σχετικά με αυτό θα εκτιμούσα μια απάντηση

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το ίδιο περίπου θέμα και νόμιζα ότι φταίει η ρομ. Σε μένα συνδέεται για λίγο στο ρούτερ το δικό μου, μετα αποσυνδέεται και συνδέεται με αλλο πιο μακρινό και μένει εκεί και δουλεύει κανονικά. Οπότε η λύση είναι να πάρεις το κωδικό του γείτονα. Χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Το κινητο μετό απο ενάμιση χρόνο απροβληματιστης λειτουργίας εβγαλε πρόβλημα στο digitizer Στα κάτω κομματι της οθόνης που βρισκονται τα πληκτρα καθως και μισό εκατοστό πάνω απο αυτά δεν λειτουργεί καθόλου.Ετσι ξαφνικά, μια μέρα ξύπνησα και δεν μπορούσα να το χεριστώ (χωρις να εχει προηγηθει κάποια πτώση ή κάτι αλλο παρόμοιο) Προς το παρόν κάνω τη δουλεία μου με το προγραμματακι "Βutton Savior" που εμφανίζει εικονικά πλήκτρα σε άλλο μερος της οθόνης αλλα δεν με βολεύει και πρεπει να αντικατασταθεί άμεσα.

 

 

Ξέρετε ποια οθόνη ειναι 100% συμβατή με τη δική μας; γιατί στα κινεζομάγαζα βλεπω να πουλανε μόνο οθόνες για το G4.

 

Exω το μαύρο με τα 2 giga Ram . Το τελευταίο το αναφέρω καθώς νομίζω πως το λευκό από το άσπρο είχαν διαφορετικές οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια. Το κινητο μετό απο ενάμιση χρόνο απροβληματιστης λειτουργίας εβγαλε πρόβλημα στο digitizer Στα κάτω κομματι της οθόνης που βρισκονται τα πληκτρα καθως και μισό εκατοστό πάνω απο αυτά δεν λειτουργεί καθόλου.Ετσι ξαφνικά, μια μέρα ξύπνησα και δεν μπορούσα να το χεριστώ (χωρις να εχει προηγηθει κάποια πτώση ή κάτι αλλο παρόμοιο) Προς το παρόν κάνω τη δουλεία μου με το προγραμματακι "Βutton Savior" που εμφανίζει εικονικά πλήκτρα σε άλλο μερος της οθόνης αλλα δεν με βολεύει και πρεπει να αντικατασταθεί άμεσα.

 

 

Ξέρετε ποια οθόνη ειναι 100% συμβατή με τη δική μας; γιατί στα κινεζομάγαζα βλεπω να πουλανε μόνο οθόνες για το G4.

 

Exω το μαύρο με τα 2 giga Ram . Το τελευταίο το αναφέρω καθώς νομίζω πως το λευκό από το άσπρο είχαν διαφορετικές οθόνες.

Σε περίπτωση που δεν είναι θέμα ROM δες εδώ...

http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-100-top-quality-original-jiayu-G4-touch-screen-with-LCD-dispplay-screen-black-white-JIAYU/1851096058.html

Link to comment
Share on other sites

Θέμα ROM το βρίσκω εξαιρετικα δύσκολο να ειναι γιατι το κινητο παρουσίασε το πρόβλημα στα καλα καθούμενα. Επεσα για υπνο και οταν σηκωθηκα είχε φάει εγκεφαλικό. Εξαλλου εχω πολλους μηνες να ασχοληθω με ROM με την συγκεκριμένη συσκευή. Θα το κάνω βίδες να δω μήπως δεν κάνει καλή επαφή η καλωδιοταινια (το είχα ανοίξει πριν ενα 6μηνο για να του αλλάξω την κεραία τουgps γιατι η δικιά του για κάποιο λόγο τα έφτυσε στα καλά καθούμενα) αλλά είμαι πεπεισμένος ότι φταιει το digitizer του. Οπότε αν δεν διαπιστωθεί κάποιο (ορατό ) πρόβλημα στο HW πάμε για παραγγελία απο τον Ali...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Atndam

Διεγραψα ολα τα αρχεια στην εσωτερικη μνημη οπως μου ειπες,αλλα το μηνυμα παραμενει.

Δεν μπορω να κανω εγκατασταση(του Tubemate)επειδη λεει δεν υπαρχει ελευθερος χωρος,

ενω στην πραγματικοτητα εχω ελευθερη 8GB(εσωτερικη) και 10GB(εξωτερικη)μνημη ελευθερη.

Οποιος φιλος μπορει ας βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...