Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν , η μπαταρία σήμερα με ενεργοποιημένο το Camera Block και τελείως κλειστό το GPS έχει ως εξής :

14 ώρες και 12 λεπτά συνολική χρήση μπαταρίας (και έχει ακόμη 20%) με

Σύστημα Android 2 ώρες ( γιατί ? )

Οθόνη 2 ώρες και 40 λεπτά ! (φωτεινότητα στο αυτόματο )

Λειτουργικό Σύστημα Android 1 ώρα και 8 λεπτά

και 14 ώρες ανοιχτό WiFi

πως το βλέπετε ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

λοιπόν , η μπαταρία σήμερα με ενεργοποιημένο το Camera Block και τελείως κλειστό το GPS έχει ως εξής :

14 ώρες και 12 λεπτά συνολική χρήση μπαταρίας (και έχει ακόμη 20%) με

Σύστημα Android 2 ώρες ( γιατί ? )

Οθόνη 2 ώρες και 40 λεπτά ! (φωτεινότητα στο αυτόματο )

Λειτουργικό Σύστημα Android 1 ώρα και 8 λεπτά

και 14 ώρες ανοιχτό WiFi

πως το βλέπετε ?

 

δεν ειναι καλα πάλι.εγω απο 100 μεχρι 10% εχω 5 ωρες + το πιο πολυ wifi κανα 3-4 ωρες με 3g και πανω απο 1 ημερα standby.το βραδυ ομως αεροπλανο απο 12 εως 7 .να πω οτι τα εχω ολα ανοιχτα facebook,viber και push τα 2 email αλλα απο παιχνιδια τιποτα εκτος το topeleven.

 

Περιμένω να μου πεις κ μαγαζι!

το μαγαζι το βρίσκεις ευκολα .πανε best price βαλε s5 duos .ειναι αυτο που εχει την καλύτερη τιμη.αλλα περιμενε να παραλαβω και θα σου πω μετα εντυπώσεις.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν , η μπαταρία σήμερα με ενεργοποιημένο το Camera Block και τελείως κλειστό το GPS έχει ως εξής :

14 ώρες και 12 λεπτά συνολική χρήση μπαταρίας (και έχει ακόμη 20%) με

Σύστημα Android 2 ώρες ( γιατί ? )

Οθόνη 2 ώρες και 40 λεπτά ! (φωτεινότητα στο αυτόματο )

Λειτουργικό Σύστημα Android 1 ώρα και 8 λεπτά

και 14 ώρες ανοιχτό WiFi

πως το βλέπετε ?

 

Καλα δεν τα λες αλλα ουτε και κακα. Προφανως και κατι αλλο σου μασουλαει την μπαταρια. Οπως και εσυ απορεις, αυτο το 2ωρο του android δεν ειναι νορμαλ. Ή κατι εχει κωλησει ή καποια εφαρμογη(ες) σε συνδιασμο με το κερνελ την τρωνε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω iphone 5 και σκέφτομαι να πάρω το s5.

Αυτά που με ένδιαφέρουν περισσότερο είναι η μπαταρία(να κρατάει πολύ) και να τα κάνει όλα γρήγορα και χωρίς να κολλάει.

Αξίζει να το πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω iphone 5 και σκέφτομαι να πάρω το s5.

Αυτά που με ένδιαφέρουν περισσότερο είναι η μπαταρία(να κρατάει πολύ) και να τα κάνει όλα γρήγορα και χωρίς να κολλάει.

Αξίζει να το πάρω?

Σε αυτα τα 2 ειναι σιγουρα τοπ οπως επισης και σε καμερα!!

 

ειναι η καλυτερη και πιο απροβληματιστη συσκευη που ειχα μεχρι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω iphone 5 και σκέφτομαι να πάρω το s5.

Αυτά που με ένδιαφέρουν περισσότερο είναι η μπαταρία(να κρατάει πολύ) και να τα κάνει όλα γρήγορα και χωρίς να κολλάει.

Αξίζει να το πάρω?

 

Θα ερωτευτεις μολις συνειδητοποιησεις οτι οταν φτασεις στο 10% μπαταρια, μπορεις να επιλεξεις να εχεις για αλλη 1+ μερα ανοιχτο το τηλεφωνο !!

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Θα ερωτευτεις μολις συνειδητοποιησεις οτι οταν φτασεις στο 10% μπαταρια, μπορεις να επιλεξεις να εχεις για αλλη 1+ μερα ανοιχτο το τηλεφωνο !!

 

πως γινεται αυτο;το εχω απορια

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο;το εχω απορια

 

Μιλαει προφανώς για την επιλογη τις ultra εξοικονόμηση ενέργειας.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας,

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο διαπίστωσα χθες…

είμαι κάτοχος του S5 εδώ και 3 βδομάδες(έχει έρθει από γερμανία)

και χθες καθώς έπαιζα με ένα άλλο S5 ενός φίλου, παρατήρησα πως τα πλήκτρα "back" & "menu",

δεξιά και αριστέρα από το home button, φωτίζονται με λευκό φως όταν ξεκλειδώνεις το κινητό...

Πράγμα το οποίο σε εμένα δεν έχει γίνει απο τη στιγμή που το αγόρασα....:blink::blink:

Είναι προβληματικό το κινητό;; ή υπάρχει κάποια ρύθμιση;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας,

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο διαπίστωσα χθες…

είμαι κάτοχος του S5 εδώ και 3 βδομάδες(έχει έρθει από γερμανία)

και χθες καθώς έπαιζα με ένα άλλο S5 ενός φίλου, παρατήρησα πως τα πλήκτρα "back" & "menu",

δεξιά και αριστέρα από το home button, φωτίζονται με λευκό φως όταν ξεκλειδώνεις το κινητό...

Πράγμα το οποίο σε εμένα δεν έχει γίνει απο τη στιγμή που το αγόρασα....:blink::blink:

Είναι προβληματικό το κινητό;; ή υπάρχει κάποια ρύθμιση;;:worry:

Εχεις ενεργοποιημενη εξ. ενεργειας?

Link to comment
Share on other sites

Nαι...την απλή όχι την Ultra...

 

πως την παλεύεις με την εξοικονομισει συνέχεια ανοιχτή?εχει πολλες καθυστερήσεις παντου ετσι.ειναι μονο για λύση αναγκης.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πως την παλεύεις με την εξοικονομισει συνέχεια ανοιχτή?εχει πολλες καθυστερήσεις παντου ετσι.ειναι μονο για λύση αναγκης.

Υπαρχει η επιλογη να ρυθμισεις την cpu να δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η επιλογη να ρυθμισεις την cpu να δουλευει κανονικα.

 

σοβαρα ?που το βρίσκω αυτο?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -> εξ ενεργειας -> ανοιγεις διακοπτη και απο κατω εχει επιλογες

 

τοσο καιρο το βλεπω και δεν μπηκα ουτε μια φορα να δω τη εχει εκει :)νομιζα ενεργοποιώ την εξοικονόμηση απο εκει.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Όλο και κοντοζυγωνει! Διέρρευσε η lollipop ROM για το Sprint S5 http://www.xda-developers.com/android/lollipop-leak-sprint-galaxy-s5/
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κανέναν αυτό; στο gsam βγάζει συνέχεια περισσότερες ώρες οθόνης σε σχέση με την εργοστασιακή εφαρμογή.

Πχ σήμερα το gsam λέει 2.30 ώρες και το εργοστασιακό 1 ώρα!

Link to comment
Share on other sites

 

το μαγαζι το βρίσκεις ευκολα .πανε best price βαλε s5 duos .ειναι αυτο που εχει την καλύτερη τιμη.αλλα περιμενε να παραλαβω και θα σου πω μετα εντυπώσεις.

 

ευρωπαικο ειναι η χανουμε εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

ευρωπαικο ειναι η χανουμε εγγυηση;

 

Δεν υπάρχουν Ευρωπαϊκά S5 duos. Όλα είναι από Αραβία. Ουσιαστικά δεν υπάρχει εγγύηση. Εγώ το πήρα το καλοκαίρι από e-shop που είχε κάνει μια εισαγωγή από εκεί, και το είχε 600€. Δεν έχω κανένα πρόβλημα, και τα Ελληνικά είναι ΟΚ. Αν πάθει κάτι θα το πάρει το e-shop, και θα με καλύψει αυτό με αντικατάσταση ή πίστωση του ποσού (μου έχει συμβεί σε άλλη συσκευή στο παρελθόν). Γι αυτό το πήρα από εκεί. Δεν διακινδυνεύω αγορά από αλλού χωρίς εγγύηση. Το S5 duos είναι ότι καλύτερο σε δίκαρτο, και με διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

:!: Η συζήτηση σχετικά με τους S5 κλώνους και το τελωνείο μεταφέρθηκε - εδώ - , παρακαλώ να συνεχίσουμε στα της συσκευής. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...