Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το radio της 1.19 που το βρίσκουμε παρακαλώ ;

Το βρηκα, οκ

 

Καλησπέρα σας, Τι κάνει ακριβώς αυτό το radio?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξαναπέρασαν στοκ Ρομ 1.19

Σβελτη ειναι με nova

Η Μοοκε έκανε νερα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Τι κάνει ακριβώς αυτό το radio?

 

"είναι κάτι σαν drivers για σήμα, Wifi, camera κτλ.." post #550

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ξαναπέρασαν στοκ Ρομ 1.19

Σβελτη ειναι με nova

Η Μοοκε έκανε νερα

 

Βαριεμαι να περναω stock recovery μην τα κανω μανταρα αθελα μου,οταν βγει η custom εκδοση ισως την δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Το radio δεν έχει να κάνει με το wifi και την κάμερα... Στο android το συναντάμε ώς "Baseband" και έχει να κάνει με (call/data) δλδ το gsm/wdcma module
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βιάζεστε να βάλετε την 1.19.. 1oν απ ότι φαίνεται είναι beta και όχι final, 2ον, αφηστε να την δοκιμάσουν πρώτα άλλοι να δουμε τυχόν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

"είναι κάτι σαν drivers για σήμα, Wifi, camera κτλ.." post #550

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαριεμαι να περναω stock recovery μην τα κανω μανταρα αθελα μου,οταν βγει η custom εκδοση ισως την δοκιμασω.

Ευχαριστω για τις απαντήσεις

Το radio δεν έχει να κάνει με το wifi και την κάμερα... Στο android το συναντάμε ώς "Baseband" και έχει να κάνει με (call/data) δλδ το gsm/wdcma module
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.19 και δοκίμασα την mokee, μου φάνηκε πολύ ωραία για λίγο που την δούλεψα αλλά δεν έχει επιλογή για εγκατάσταση στην sd οπότε κατέληξα στην τελευταία cm12.1. Έχω βάλει ως προεπιλογή την εγκατάσταση των εφαρμογών στην sd και δεν έχω πρόβλημα χώρου με το 1/4. Τώρα αν κάποιος θέλει να έχει εκατό εφαρμογές με παιχνίδια κτλ μπορεί να υπάρχει πρόβλημα δεν ξέρω. Επίσης σε καμία δεν υπάρχει ρύθμιση για εναλλαγή των πλήκτρων(-άκυρο στην cm υπάρχει, απλά δεν την είχα βρει) . Η κάμερα της 12.1 μου φαίνεται καλή , και γενικά το κινητό δουλεύει μια χαρά Edited by theok7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια!Εβαλα την CM12.1 και κατοπιν εγκατεστησα το xposed framework για 5.1 Μετα την επαννεκινηση ειχα bootloop.Το εψαξα αρκετα το θεμα και ειδα οτι το εχω brickαρει.Δεν αναγνωριζει καθολου τον εσωτερικο χωρο και την εξωτερικη καρτα μνημης.Ειδα οτι υπαρχει ενας οδηγος αλλα δεν εχω linux και γενικα δεν εχω ασχοληθει ποτε!Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο;;;HELP!!!

 

EDIT:

Ενταξει παιδια,το εφτιαξα μετα απο πολυυυυ διαβασμα στο xda και μαλλον αρκετη τυχη γιατι δεν ειχαν καταστραφει ολα τα partition του τηλεφωνου!Ευχαριστω παντως!!Απλα μην προσπαθησετε να περασετε σε 5.1.1 εκδοση το xposed framework γιατι δεν θα δουλεψει!

Edited by geo307cc
Link to comment
Share on other sites

Το radio δεν έχει να κάνει με το wifi και την κάμερα... Στο android το συναντάμε ώς "Baseband" και έχει να κάνει με (call/data) δλδ το gsm/wdcma module

το radio αν θυμαμαι καλά, έχει να κάνει με οτιδηποτε έχει να κάνει με συχνότητες. οποτε μέσα σε αυτό έχει και το bluetooth αλλά και το wifi πέρα απο τα gsm/wdcma modules. με την καμερα ναι, δεν εχει να κάνει.

 

Πάντως παιδια καλό θα ήταν να παραμείνετε σε 1.17 μιας και η 1.19 ειναι τελικα οντως beta και δεν ξερουμε τι τυχον θεματάκια μπορεί να έχει (μπορει να μην έχει και τπτ βεβαια και να ειναι κομπλε για χρηση).

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ουσιαστικές διαφορες στην τελευταια cm12.1 (5.1.1) δεν έχω δει, περα απο κάποιες μικροδιορθώσεις που ήταν ακριβώς αυτό που χρειαζόμουν! Πλεον στα quick settings όταν κάνεις scroll down από την μπαρα ειδοποιησεων, όταν πατας πλεον το εικονίδιο σηματος μια φορά, σου εμφανιζει ποσο χρήση δεδομένων έχεις κάνει, και αν το πατήσεις παρατεταμένα, σε βγάζει πλεον σε νέο μενου (σε σχεση με την προηγουμενη έκδοση), στην ρυθμιση καρτών SIM οπου μπορεις να επιλεξεις εναλλαγη gsm/3g. πολύ χρησιμη και ουσιωδη αλλαγή!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις φλασαρει καποιο συγκεκριμενο radio ?

Με radio της 1.17 ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω cm11(με βαση 1.16) εδω και καιρο και ελεγα να περασω την 12.1 τωρα.

Ειναι καλυτερο να περασω πρωτα την 1.17 και το radio και μετα την cm12.1?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω cm11(με βαση 1.16) εδω και καιρο και ελεγα να περασω την 12.1 τωρα.

Ειναι καλυτερο να περασω πρωτα την 1.17 και το radio και μετα την cm12.1?

Ναι. γενικά είναι καλό να περασεις την 1.17 γιατι διορθωνει κάποια θεματάκια με το σημα και διαφορα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα μία ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με τη mokee (ίσως και για την 12.1.1) εδώ καμιά 20αριά μέρες έχω το 12.1 περάσει στην αδερφή αλλά αντιμετωπίζει το πρόβλημα με τον χώρο από τις εφαρμογές έχει φτιάξει κάτι με τις επόμενες rom ή να την γυρίσω σε kit kat ....

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα μία ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με τη mokee (ίσως και για την 12.1.1) εδώ καμιά 20αριά μέρες έχω το 12.1 περάσει στην αδερφή αλλά αντιμετωπίζει το πρόβλημα με τον χώρο από τις εφαρμογές έχει φτιάξει κάτι με τις επόμενες rom ή να την γυρίσω σε kit kat ....

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

 

Στην cm μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές στην sd οπότε δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω. μονο σε μένα στην cm12.1 δεν μου εμφανιζει εικονίδιο όταν έχω συνδεμένα ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω. μονο σε μένα στην cm12.1 δεν μου εμφανιζει εικονίδιο όταν έχω συνδεμένα ακουστικά;

 

Ούτε σε μένα εμφανίζεται, άρα είναι γενικό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Στην cm μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές στην sd οπότε δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα

 

Μπορείς να μου πεις που είναι η δυνατότητα αυτή γιατί δεν το βρίσκει ?? ή κάποιο screen shot ?

 

Το κιν φοράει cm 12.1-20150412 ( 5.1 android H117)

 

Παιδια να ρωτησω. μονο σε μένα στην cm12.1 δεν μου εμφανιζει εικονίδιο όταν έχω συνδεμένα ακουστικά;

 

Μια από τα ίδια και στο κινητό μου

Edited by tsifwr
Link to comment
Share on other sites

σε κανεναν δε εμφανιζει εικονιδιο για τα ακουστικα...

Σε καθε εφαρμογη πας και την μεταφερεις στην sd

Εχεις αλαξει το main storage σε sdcard ?

settings-> additional settings-> storages -> main storage.. and select sdcard

Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές με τα firmware του V5 1/4, έχω αρχίσει να χάνω το μπούσουλα. :D

 

Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να φλασάρω CWM, το οποίο συνίσταται για 1/4 από ό,τι έχω καταλάβει. Από εκεί και πέρα για να φέρω την έκδοση που δίνει το minideal στην 1.17 δε βρήκα έτοιμη μανίσια 1.17.

 

@kallair: έχω δει incremental updates στο Gdrive σου. Υπάρχει μήπως έτοιμο 1.17 (μαζί με το radio) για φλασάρισμα απευθείας; Αν όχι, λ.χ. στο φάκελο 1.13 update έχεις 3 αρχεία. Με ποια σειρά μπαίνουν;

 

Μακάρι να υπήρχε κάτι σε fastboot να μπαίνει η 1.17 και να τέλειωνα :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγές με τα firmware του V5 1/4, έχω αρχίσει να χάνω το μπούσουλα. :D

 

Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να φλασάρω CWM, το οποίο συνίσταται για 1/4 από ό,τι έχω καταλάβει. Από εκεί και πέρα για να φέρω την έκδοση που δίνει το minideal στην 1.17 δε βρήκα έτοιμη μανίσια 1.17.

 

@kallair: έχω δει incremental updates στο Gdrive σου. Υπάρχει μήπως έτοιμο 1.17 (μαζί με το radio) για φλασάρισμα απευθείας; Αν όχι, λ.χ. στο φάκελο 1.13 update έχεις 3 αρχεία. Με ποια σειρά μπαίνουν;

 

Μακάρι να υπήρχε κάτι σε fastboot να μπαίνει η 1.17 και να τέλειωνα :)

πέρνα custom recovery και μετά, ΑΦΟΥ κανεις full wipes, πέρνα την ROM του navin. είναι η τελευταια 1.19 και λογικά αυτός την έχει έτοιμη μαζί με root και playstore. οποτε μονο το zip κάνεις εγκατάσταση μέσω cwm μετά από τα wipes και είσαι έτοιμος.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B4xSaS99TWc2cVZMSXcwVjRKUFE&usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

το είν' αυτό το BlissPop που εμφανίστηκε στο MEGA στην ημερομηνία 04/05/2015;

άλλη μια ROM. πχ δες εδώ που είναι για το one plus one.

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-bliss-stalk-team-bliss-bacon-10-28-t2921057

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...