Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Doogee έβγαλε ROM στο σάιτ με ημερομηνία 23/7/2014. Δεν γνωρίζω αν είναι η kitkat, είναι όμως η πρώτη που δημοσιεύεται στο official site.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Doogee έβγαλε ROM στο σάιτ με ημερομηνία 23/7/2014. Δεν γνωρίζω αν είναι η kitkat, είναι όμως η πρώτη που δημοσιεύεται στο official site.

 

απ'οσο είδα είναι η 4.2.9 με ημ.13/6/14

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω παρει και εγω αυτο το κινητο γενικα ολα καλα εκτος απο ενα θεμα

 

στη κληση ενω ο αλλος σε ακουει δυνατα και πεντακαθαρα ο ηχος που τον ακους εσυ ειναι πολυ σιγανος και πρεπει να προσπαθεις πολυ για να καταλαβεις τι λεει ειδικα οταν εχει φασαρια.....υπαρχει κανενας τροπος να φτιαχτει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω παρει και εγω αυτο το κινητο γενικα ολα καλα εκτος απο ενα θεμα

 

στη κληση ενω ο αλλος σε ακουει δυνατα και πεντακαθαρα ο ηχος που τον ακους εσυ ειναι πολυ σιγανος και πρεπει να προσπαθεις πολυ για να καταλαβεις τι λεει ειδικα οταν εχει φασαρια.....υπαρχει κανενας τροπος να φτιαχτει αυτο?

 

έχει βγάλει η εταιρία official update γι'αυτό το θέμα

https://docs.google.com/file/d/0B-eEVUUoOlT4ZEF1OW5GM2lVb2c/edit

Tools and Instructions:https://drive.google.com/file/d/0B-eEVUUoOlT4WS13OFBjYnBWSzA/edit?usp=sharing

εγω,όπως πιστεύω και πολλοί άλλοι αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα,δεν το έχω δοκιμάσει να δω αν λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

 

Πριν λίγο ανέβασαν ένα πιο κατατοπιστικό tutorial

(όλα τα λεφτά το ηχητικό που παίζει στο βίντεο...μεγάλο hit :p )

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, προφανώς όλα τα dg550.

Εγώ δοκίμασα με την εφαρμογή viper 4 Android FX και ήταν λίγο καλύτερα, επίσης μπορείς να ρυθμιστεί και ο ήχος του speaker και των ακουστικών.... Θα δοκιμάσω και τα links πριν όμως...

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

help!!! ενω προσπαθησα να κανω εγκατασταση τους drivers μου βγαζει μην. (operation failed σε win7/64)

αν το εκανε καποιος ας μας πει το πως και αν εχει αποτελεσμα το update...

Link to comment
Share on other sites

help!!! ενω προσπαθησα να κανω εγκατασταση τους drivers μου βγαζει μην. (operation failed σε win7/64)

αν το εκανε καποιος ας μας πει το πως και αν εχει αποτελεσμα το update...

 

Μηπως αν εκτελουσες το flash tool με δικαιωματα διαχειριστη να αλλαζε κατι;

Αν ειναι κατι αλλο, τοτε θα πρεπει να σου απαντησει καποιος αλλος, γιατι απο android ειμαι σε νηπιακο σταδιο

Link to comment
Share on other sites

help!!! ενω προσπαθησα να κανω εγκατασταση τους drivers μου βγαζει μην. (operation failed σε win7/64)

αν το εκανε καποιος ας μας πει το πως και αν εχει αποτελεσμα το update...

Απευθύνσου εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 προσπαθειες το καταφερα. thanks παντως!

 

Διαπίστωσες διαφορά στην ένταση του ακουστικού;

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την καινουργια rom με τις οδηγιες της doogee

 

σιγουρα υπαρχει καποια βελτιωση αλλα η διαφορα δεν ειναι μεγαλη......ειναι απαραδεκτο ενα παλιο galaxy mini να εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου

 

αν καποιος ξερει να μου πει που να επεμβω μονος μου αλλου για να φερω τον ηχο εκει που πρεπει θα του ημουν υποχρεος......γιατι αν περιμενω απ'τη doogee η την mediatek που ουτε καν δοκιμαζουν τις συσκευες/τσιπακια τους για ενα τοσο βασικο πραγμα......τι να πεις απαραδεκτοι

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσες διαφορά στην ένταση του ακουστικού;

Οχι μεγαλη διαφορα αλλα καπως καλυτερα.Επισης δοκιμασα και το mtk engennier και απο κει ειδα καποια διαφορα.

Edited by gino27
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μερες ηρθε και το δικο μου καλο κινιτο παει σφαιρα αλλα και εγω οπως επισης ολοι οι υπολοιποι εχω το ιδιο προβλημα με το ακουστικο ο ηχος απλα δεν ειναι καθαρος απο ενταση ειναι ενταξει. Προς το παρον δεν εκανα τιποτα επειδη δεν γνωριζω και πολλα πραγματα με τις ρομ ας βοηθησει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Χρήστης από xda-developers προτείνει το παρακάτω για τον ήχο του ακουστικού:

 

Mobileuncle MTK Tools

 

Engineer Mode ->Engineer Mode (MTK) ->"Hardware Testing" ->Audio ->Normal Mode ->Type -> Sph ->

Level 6 choose

"Value is" change 150 ->SET

Level 5 (130)

Level 4 (115)

Level 3 (100)

Level 2 (75)

Level 1 (60)

Level 0 (40)

 

and also change at Type -> SPH2

 

Αν το δοκιμάσει κανείς, ας μας πει αν είδε διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης από xda-developers προτείνει το παρακάτω για τον ήχο του ακουστικού:

 

Mobileuncle MTK Tools

 

Engineer Mode ->Engineer Mode (MTK) ->"Hardware Testing" ->Audio ->Normal Mode ->Type -> Sph ->

Level 6 choose

"Value is" change 150 ->SET

Level 5 (130)

Level 4 (115)

Level 3 (100)

Level 2 (75)

Level 1 (60)

Level 0 (40)

 

and also change at Type -> SPH2

 

Αν το δοκιμάσει κανείς, ας μας πει αν είδε διαφορά...

Το δοκιμασα και οντως εχει διαφορα,ακουγεται πλεον αρκετα πιο δυνατα.Απλα στο level 5 εβαλα 145 αντι για 130.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και οντως εχει διαφορα,ακουγεται πλεον αρκετα πιο δυνατα.Απλα στο level 5 εβαλα 145 αντι για 130.

 

:happy: Και σε αλλον που διαβασα δουλεψε καλα! Αντε ωραια, μπορει να μη το εχω ακομα στα χερια μου, αλλα το καλο ειναι οτι βρισκονται λυσεις, για να μη ξενερωσω οταν ερθει με το καλο :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το δοκιμασα το εβαλα στο λεβελ 6 και ειδα διαφορα πολυ καλυτερα σχεδον τελεια. Με το wifi γινεται να κανουμε κατι να πιανει λιγο πιο μακρια διοτι σε συγκριση με το zopo zp900 που ειχα ειναι λιγο χειροτερο.
Link to comment
Share on other sites

Guest CoTeCyprusEshop

Καλησπέρα παιδιά,

Ειμε κατοχος του κινιτου εδώ και σχεδόν ένα μήνα και εχτες μου εσπασε η οθονη , ξερει κανενας τι μπορω να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ειμε κατοχος του κινιτου εδώ και σχεδόν ένα μήνα και εχτες μου εσπασε η οθονη , ξερει κανενας τι μπορω να κανω ;

Υπομονή μέχρι να διαθέσει η Doogee ανταλλακτικές οθόνες

Το δοκιμασα και οντως εχει διαφορα,ακουγεται πλεον αρκετα πιο δυνατα.Απλα στο level 5 εβαλα 145 αντι για 130.

Βάλτο 160 που ναι το μέγιστο

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος αν εχει notification led αν ναι που ειναι πως το ρυθμιζω μηπως ειναι αυτο το μπλε λαμπακι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το sph2 τι ειναι να το βαλουμε και αυτο στο 160;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος αν εχει notification led αν ναι που ειναι πως το ρυθμιζω μηπως ειναι αυτο το μπλε λαμπακι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το sph2 τι ειναι να το βαλουμε και αυτο στο 160;

 

http://forum.faeamobile.com/thread-1116-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος αν εχει notification led αν ναι που ειναι πως το ρυθμιζω μηπως ειναι αυτο το μπλε λαμπακι;

 

Notification led δεν έχει το κινητό το μπλε λαμπάκι είναι το Home button...

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω πριν 3 ημερες.

Το κινητο οντως δειχνει μεγαλο (προφανως, μιας και ειναι 5,5")

Απο την οθονη περιμενα κατι καλυτερο συμφωνα με οσα διαβαζα μεχρι να παραλαβω. Δεν ειναι κακη βεβαια, αλλα εχω δει κινητο με ιδια αναλυση 1280x720 να εχει καλυτερη ευκρινεια (αναφερομαι στο Oppo r819)

Απο design ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Το καπακι σε ενα συγκεκριμενο σημειο δεν κουμπωνει καλα (δεν ξερω αν ειναι ολα ετσι, η αν ετυχα στην περιπτωση)

Δεν εχω εντοπισει κολληματα, μεχρι στιγμης εχει μια αρκετα καλη συμπεριφορα, και ειναι γρηγορο.

Αρνητικη εντυπωση μου εκαναν, η ποιοτητα του ηχειου, αλλα και ο ιδιαιτερα χαμηλος ηχος στα βιντεο (αν γνωριζει κανεις αν μπορει να φτιαχτει αυτο με καποιο τροπο παρακαλω ας μου πει)

27005 antutu.

Σε γενικες γραμμες για τα 125 ευρω που εδωσα θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος. Δεν ειχα την απαιτηση με αυτα τα χρηματα να ειναι ολα τελεια. Συνεχιζω το σκαλισμα....

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...