Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά, στις εισερχόμενες κλήσεις και τα μηνύματα, ο ήχος κλήσης να ακούγεται από το μεγάφωνο του τηλεφώνου κι όχι από τα ακουστικά; Δεν έχει νόημα έτσι γιατί πρέπει να έχεις συνέχεια τα ακουστικά στα αφτιά για να μην χάνεις κλήση. :confused:

 

Αυτό δείχνει οτι τα σύγχρονα κινητά κάνουν χίλια δυό και δεν μπορούν να κάνουν τα αυτονόητα...

 

Mπορεί κάπoιος να μου πει πως μπορώ να κάνω search σε παλιά μου ραντεβού στο calendar? Ψάχνω ένα ραντεβού μου πριν 2 μήνες και δεν μπορώ να το βρώ! :lol:

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα από τα καλά της αναβάθμισης είναι ότι επιτέλους δουλεύει η αυτόματη ενημέρωση της ώρας, πράγμα που δεν συνέβαινε προηγουμένως στο dual sim μου. Πάμε για ατελείωτα soft reset λοιπόν
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,χρειάζομαι βοήθεια,,συγγενικό μου πρόσωπο εχει το 630 Dyal sim ,& πήγε σε 1 κατάστημα νοκια care ..

& πήρε 1 ζευγάρι ακουστικά -> Coloud Pop στα 23 ευρω,

Αλλα το θέμα είναι ότι όταν δέχεται κλήσεις & έχει φορεμένα τα ακουστικά στο κινητό ,δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου,

Υπάρχουν ακουστικά δοκιμασμένα από φίλο που να ταιριάζουν στο 630 άλλα να ακούγεται κανονικά η κλήσεις που δέχεται..?

αν κάποιος φίλος γνωρίζει ας μου απαντήσει..σε ελληνικό κατάστημα θα ηταν προτεραιότητα :worry: :worry: :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά, στις εισερχόμενες κλήσεις και τα μηνύματα, ο ήχος κλήσης να ακούγεται από το μεγάφωνο του τηλεφώνου κι όχι από τα ακουστικά; Δεν έχει νόημα έτσι γιατί πρέπει να έχεις συνέχεια τα ακουστικά στα αφτιά για να μην χάνεις κλήση. :confused:

Στο 535 ακούγεται και από τα δυο. Υποθέτω ότι θα το πάρεις με την denim.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Στο 535 ακούγεται και από τα δυο. Υποθέτω ότι θα το πάρεις με την denim.

 

Σε 520 και 630 με Denim ισχύει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο 535 ακούγεται και από τα δυο. Υποθέτω ότι θα το πάρεις με την denim.

 

Σε 520 και 630 με Denim ισχύει το ίδιο.
Εμένα στο 630 DS δεν ακούγεται από ηχείο του τηλεφώνου παρά μόνο από τα ακουστικά ο ήχος κλήσης... Το ίδιο ισχύει και με την cyan και την denim :(

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Στο 520 το είχα δοκιμάσει με ένα ζευγάρι από Samsung Galaxy mini 2 ενώ στο 630 το δοκίμασα την ώρα που έκανα το post με ένα ζευγάρι απλά ακούστικά (χωρίς μικρόφωνο) της creative (από ένα mp3 player 10ετίας).
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο 630 DS δεν ακούγεται από ηχείο του τηλεφώνου παρά μόνο από τα ακουστικά ο ήχος κλήσης... Το ίδιο ισχύει και με την cyan και την denim :(

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείτε;

Αυτά ποy είχε στο κουτί... που υποθέτω ότι ειναι τα ποιο φθηνά nokia

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ποy είχε στο κουτί... που υποθέτω ότι ειναι τα ποιο φθηνά nokia

 

Στο κουτί δεν έχει ακουστικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί δεν έχει ακουστικά.
Ούτε εμένα...
Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερείς προδιαγραφές - Nokia Lumia 630

 

Περιεχόμενα συσκευασίας

Nokia Lumia 630

Φορτιστής High Efficiency AC-20

Γρήγορες οδηγίες

 

Η συσκευασία δεν περιέχει ακουστικά, το ίδιο λέει και το review του myphone.gr.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση λειτουργικου και εχασα την φωνη απο την πλοηγηση καθως επισης αργει να βρει τους δορυφορους..εχει συμβει σε αλλον αυτο??? Φυσικα το επαναφερα στην προηγουμενη εκδοση με κοπο..
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση λειτουργικου και εχασα την φωνη απο την πλοηγηση καθως επισης αργει να βρει τους δορυφορους..εχει συμβει σε αλλον αυτο??? Φυσικα το επαναφερα στην προηγουμενη εκδοση με κοπο..

 

Έγινε και σε εμένα μετά από την αναβάθμιση σε 8.1, συγκεκριμένα ενώ έπιανε δορυφόρο άμεσα και μέσα στο σπίτι, δεν είχε την φωνητική οδήγηση.

 

Αυτό που έκανα και πλέον λειτουργεί, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο βέβαια, αλλά εκατέστησα μια αγγλική φωνή, έσβησα την ελληνική, ξαναέβαλα την ελληνική και έσβησα την αγγλική.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελαν αναβάθμιση οι χάρτες;

 

Εμένα έχει "χαλάσει" η αίσθηση του touch αλλά μόνο στον explorer...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και αναβαθμηση στους χαρτες, αλλαξα και γλωσσες αλλα τιποτα..το gps ηθελε μεχρι και 30 δευτερα να κλειδωσει..το γυρισα στην εργοστασιακη εκδοση λειτουργικου και δουλευει παλι αψογα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μου παραπονιεται η γυναικα

πως ο ηχος ειναι πολυ δυνατος

τριζει το ηχειο ή κατι τετοιο μεχρι που ακουγεται η συνομιλια σαν να εχει ανοχτο το ηχειο:wacko:

 

εχει κανεις αλλος αυτην την αισθηση?

νομιζω πως εχει παει ντενιμ το κινητο

 

υπαρχει καμμια εφαρμογη ωστε να μετριαζει αυτο το πραμα?

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Εδώ και ένα μήνα περίπου, είμαι κάτοχος του Nokia Lumia 630 ds.Δεν είναι αγορασμένο από κατάστημα του skroutz, καθώς εμφανίζεται το λογότυπο της cosmote κατά την εκκίνηση.

 

Από τις λειτουργίες της συσκευής δεν έχω κανένα παράπονο, εκτός από ένα θέμα που έχω παρατηρήσει σχετικά με την θερμοκρασία της συσκευής.

 

Κατά την διάρκεια του browsing η κάποιας εφαρμογής (π.χ παιχνίδι), η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά στο πάνω δεξί τμήμα, στην οθόνη αλλά και στο πίσω μέρος.Επίσης, κατά της διάρκεια κλήσης 20λεπτων περίπου, ήταν αρκετά ζεστό στην περιοχή που ανέφερα.

 

Η απορία μου. Είναι αυτή η συμπεριφορά, στα πλαίσια της φυσιολογικής λειτουργίας η υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;

 

Να προσθέσω ότι συσκευή έχει όλες τις ενημερώσεις (denim),έχει γίνει hard reset και περιορισμό εφαρμογών στο παρασκήνιο.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν κατεβασει την ενταση?

ετσι λεει

σημερα θα το παρω στα χερια μου και εγω

και θα αναφερω αναλογα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε σε λεκάνη με νερό το κινητό της συζύγου. Εκτός από άνοιγμα και καλό σκούπισμα τι άλλο μπορεί να του κάνει για το ενδεχόμενο που έχει πιάσει υγρασία σε μη ορατά σημεία; Προς το παρόν παντός δουλεύει. Καμια ιδέα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο σε ένα ταπερ με ρύζι,καπέλωσε το.Εχει δοκιμαστεί με θετική κατάληξη.

Αλλιώς στειλτο για καθαρισμα προληπτικά στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, μου δώσανε ένα 630 δώρο, έχω βάλει ένα τραγούδι το οποίο θέλω να το βάλω ήχο κλήσης. Πώς μπορώ να το κάνω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, μου δώσανε ένα 630 δώρο, έχω βάλει ένα τραγούδι το οποίο θέλω να το βάλω ήχο κλήσης. Πώς μπορώ να το κάνω? Ευχαριστώ

Θα το συνδέσεις στον υπολογιστή και θα το βάλεις στον φάκελο ringtones.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, μου δώσανε ένα 630 δώρο, έχω βάλει ένα τραγούδι το οποίο θέλω να το βάλω ήχο κλήσης. Πώς μπορώ να το κάνω? Ευχαριστώ

 

Θα το συνδέσεις στον υπολογιστή και θα το βάλεις στον φάκελο ringtones.

 

Ή εναλλακτικά θα κατεβάσεις την εφαρμογή Ringtone Maker και θα το κάνεις ringtone μέσω αυτής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...