Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@azuli

Άλλαξε το apns-conf.xml στο \system\etc με το οριτζιναλ της ρομ και μετά κάνεις μου φαίνεται restore defaults για να τα φορτώσει

δες και τα permissions μήοως κάτι φταίει

τι σιμ είναι? vodafone?

Για δοκίμασε

 

ΌΝΟΜΑ Vodafone Internet

APN Internet

MCC 202

MNC 05

ΤΥΠΟΣ APN default,supl,dun

 

Η τύπος APN default,supl

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Τι να την κανεις χωρις GPS και χωρις 2 SIM :confused:

 

 

Θυμάσαι μετα απο 11/1 πότε ξαναέβγαλε αναβάθμιση;

Αν μπορεις να την ανεβασεις και πουθενα αλλου καλά θα ήταν.

Νομίζω 24/3 χωρίς να είμαι σίγουρος. Θα την ανεβάσω (την 1101) και στο Google Drive και θα κάνω update το προηγούμενο post.

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κανεις χωρις GPS και χωρις 2 SIM :confused:

 

 

Θυμάσαι μετα απο 11/1 πότε ξαναέβγαλε αναβάθμιση;

Αν μπορεις να την ανεβασεις και πουθενα αλλου καλά θα ήταν.

Αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί gps και έχει μόνο μια σιμ στο κινητό?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι, τα κάνεις install, πας στο μενού του xposed και ενεργοποιείς το module, κάνεις reboot και είσαι έτοιμος.

Sorry ρε που στα πρήζω αλλά τα έκανα install άνοιξα το xposed και στο παράθυρο που άνοιξε μου έβγαλε framework-modules-κατέβασμα-ρυθμίσεις-αρχεία καταγραφής και το σχετικά. Πάτησα το modules τικαρα το KitKat sd card full μου ζήτησε να εγκαταστήσω το framework έτσι και έκανα,έκανε επανεκκίνηση άλλα εξακολουθώ να μην μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι Κινέζοι πρέπει στο πόδι να τις γράφουν τις ρομ. Δείτε εδώ τι ανέβασε ο Liutao σήμερα:

 

http://i57.tinypic.com/2vsqhax.png

 

Και μετά μιλάμε για bugs κλπ σε κινέζικες ρομ

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε που στα πρήζω αλλά τα έκανα install άνοιξα το xposed και στο παράθυρο που άνοιξε μου έβγαλε framework-modules-κατέβασμα-ρυθμίσεις-αρχεία καταγραφής και το σχετικά. Πάτησα το modules τικαρα το KitKat sd card full μου ζήτησε να εγκαταστήσω το framework έτσι και έκανα,έκανε επανεκκίνηση άλλα εξακολουθώ να μην μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην sd.

Το module του xposed δεν κάνει κάτι μόνο του, απλά καταργεί τον περιορισμό της kit kat για χρήση της sd ως χώρου αποθήκευσης. Βάλε τώρα το link2sd και μετέφερε οποία εφαρμογή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Το module του xposed δεν κάνει κάτι μόνο του, απλά καταργεί τον περιορισμό της kit kat για χρήση της sd ως χώρου αποθήκευσης. Βάλε τώρα το link2sd και μετέφερε οποία εφαρμογή θέλεις.

Τελικά δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο :lol:. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!Τώρα μπορώ να απολαύσω το τηλέφωνο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

720 mb τι εχει μεσα?:lol:

Integrated license management for everyone to uninstall built-in app

Add full ROOT program

Support for application status bar hints show screen lock

High imitation of the original Android 5.0, high copy more than a bit, Oh

Global 5.0style, icons, settings, status bar

Retain most of Google Docs, you can play Google games for

Dynamic color scheme support FS, automatically adapt to third party app consistency and color of the status bar

Built-in WI input methods, the most appropriate, most comfortable input method

Εντάξει, μαϊμού ειναι...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι Κινέζοι πρέπει στο πόδι να τις γράφουν τις ρομ. Δείτε εδώ τι ανέβασε ο Liutao σήμερα:

 

http://i57.tinypic.com/2vsqhax.png

 

Και μετά μιλάμε για bugs κλπ σε κινέζικες ρομ

 

κανονικα ομως.τις πορταρουν και τις παρατανε στο χαος του φορουμ.Γι αυτο εχω σταματησει να δοκιμαζω κινεζικες απο τον πρωτο μηνα..

Link to comment
Share on other sites

Πως την βλέπεις?

Ακόμα δεν την δουλεψα αρκετά,το μονο αρνητικό για μένα είναι οτι δεν έχει πληρη πρόσβαση στην sd(όπως αρκετές 4.4.2),πάντως έχει καλό ήχο ,ελάχιστες κινεζιες, xposed 2-3 module που έβαλα τα δούλεψε....για κάμερα πέρασα όπως σε κάθε Ρομ την lg camera με τα 20 mp

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε κανένας την cm11;;; Την πέρασα το πρωι και παρατήρησα οτι δεν ειχα wifi...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω από την στιγμή που η οθόνη στο coolpad λειτουργεί και το touch επίσης παραγγέλνω μόνο digiter?

νομίζω από έξω έχει σπάσει

η να παραγγείλω αυτό http://www.aliexpress.com/item/For-coolpad-F1-Great-God-8297w-LCD-screen-display-Touch-Screen-Digitizer-free-shipping/2055740006.html

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους .

Μιά βοήθεια όποιος ξέρει πήρα και δεύτερο coolpad και έχω πρόβλημα στη σύνδεση με το modem και των δυο ταυτόχρονα , αν θυμάμαι καλά παλαιότερα διάβασα εδώ για κάποιο fix για να μπορούν να συνδέονται και τα δυο τηλ στο modem

Link to comment
Share on other sites

αυτο τωρα που εχω παθει ειναι λογικο?εχω δοκιμασει vanilla,aosp maucat 2 rom,laek,jonzalvo και με καμια απο αυτες δεν μου δουλευουν οι εφαρμογες του καιρου.εχω δοκιμασει 5-6 widget καιρου.μονο με algo δουλεψε και με τα χιλια ζορια.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω από την στιγμή που η οθόνη στο coolpad λειτουργεί και το touch επίσης παραγγέλνω μόνο digiter?

νομίζω από έξω έχει σπάσει

η να παραγγείλω αυτό http://www.aliexpress.com/item/For-coolpad-F1-Great-God-8297w-LCD-screen-display-Touch-Screen-Digitizer-free-shipping/2055740006.html

Ναι αυτο ειναι.απλα ειναι ολα μαζι κοινως OGS (ONE GLASS SCREEN)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι.απλα ειναι ολα μαζι κοινως OGS (ONE GLASS SCREEN)

 

ευχαριστώ πολύ δεν το ήξερα είναι εύκολη η αντικατάσταση;

είδα ότι χρειάζεται και κόλα αυτή κάνει;

http://www.aliexpress.com/item/2mm-Wide-Double-Sided-Adhesive-Sticky-Glue-Tape-for-Mobile-Phone-LCD-Touch-Screen-Display-Digitizer/685727412.html

έχω δει το video

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

jpower73 να σε ρωτήσω σκέφτομαι να περάσω την a310 με Lenovo super camera έχεις δοκιμάσει στα 21mp?

γίνεται;αν ναι τι λέει από ποιότητα;

λογικά πρέπει να περάσω το apk της lenovo super στην s5 και μετά την επαναφέρω με titanium στην a310

ωραία η s5 αλλά θα ήθελα περισσότερο battery ξέρεις πόσο παραπάνω δίνει η a310;

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ δεν το ήξερα είναι εύκολη η αντικατάσταση;

είδα ότι χρειάζεται και κόλα αυτή κάνει;

http://www.aliexpress.com/item/2mm-Wide-Double-Sided-Adhesive-Sticky-Glue-Tape-for-Mobile-Phone-LCD-Touch-Screen-Display-Digitizer/685727412.html

έχω δει το video

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

jpower73 να σε ρωτήσω σκέφτομαι να περάσω την a310 με Lenovo super camera έχεις δοκιμάσει στα 21mp?

γίνεται;αν ναι τι λέει από ποιότητα;

λογικά πρέπει να περάσω το apk της lenovo super στην s5 και μετά την επαναφέρω με titanium στην a310

ωραία η s5 αλλά θα ήθελα περισσότερο battery ξέρεις πόσο παραπάνω δίνει η a310;

 

Να σου πω,

Δεν το έχω επιχειρήσει ακόμη.... Είμαι σίγουρος 99,9% οτι θα δουλέψει το κόλπο, με την ποιοτητα να είναι στα εξαιρετικά επίπεδα των φωτο που εχω ποσταρει προσφατως (oppo find 7, 4.4.2 γαρ)

Όσον αφορά την s5, η καταναλωση κυμαίνεται στα γνωστά πλαίσια των 422.

Ε, με την α310, έγραφα διπλάσια αυτονομία, άνετα

 

Φυσικά, υπάρχουν και κάτι "επικά" ξενύχτια με την Α310ν2 που έγραψα 10 και 12 ώρες οθόνης, τα οποία και ξεσηκωσαν θύελλα αντιδράσεων σε άλλες ιστοσελίδες, ενω γίνανε "viral" σε.. . δημοσιεύματα ιστοσελιδων κοινωνικής δικτύωσης ινδονησιακης προελευσεως... :D

 

Επειδη, σε αυτη τη φάση το σκαλίζω, εχω την ευχέρεια να πειραματιστώ με διάφορες ρομ, έτσι για να ξελαμπικαρω.. .

Επίσης, δεν έχω προγραμματισει κάποιο ταξιδάκι αυτές τις μέρες.

Σε περίπτωση που συμβεί κατι τετοιο, εχω έτοιμο το twrp backup της α310.:p

(64gb sd κάρτα transcend ειναι αυτα........... Και σε λιγο θσ δοκιμασω και 128gb....;))

Όπως επίσης, έτοιμη είναι και η lgcamera στα 20mp..!

 

Προς το παρόν, θα δοκιμασω Cm11, για να την τσεκαρω απο θεμα οικονομίας...

 

Το ζήτημα της φωτογραφίας.... Το εχω λύσει..! :D

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω,

Δεν το έχω επιχειρήσει ακόμη.... Είμαι σίγουρος 99,9% οτι θα δουλέψει το κόλπο, με την ποιοτητα να είναι στα εξαιρετικά επίπεδα των φωτο που εχω ποσταρει προσφατως (oppo find 7, 4.4.2 γαρ)

Όσον αφορά την s5, η καταναλωση κυμαίνεται στα γνωστά πλαίσια των 422.

Ε, με την α310, έγραφα διπλάσια αυτονομία, άνετα

 

Φυσικά, υπάρχουν και κάτι "επικά" ξενύχτια με την Α310ν2 που έγραψα 10 και 12 ώρες οθόνης, τα οποία και ξεσηκωσαν θύελλα αντιδράσεων σε άλλες ιστοσελίδες, ενω γίνανε "viral" σε.. . δημοσιεύματα ιστοσελιδων κοινωνικής δικτύωσης ινδονησιακης προελευσεως... :D

 

Επειδη, σε αυτη τη φάση το σκαλίζω, εχω την ευχέρεια να πειραματιστώ με διάφορες ρομ, έτσι για να ξελαμπικαρω.. .

Επίσης, δεν έχω προγραμματισει κάποιο ταξιδάκι αυτές τις μέρες.

Σε περίπτωση που συμβεί κατι τετοιο, εχω έτοιμο το twrp backup της α310.:p

(64gb sd κάρτα transcend ειναι αυτα........... Και σε λιγο θσ δοκιμασω και 128gb....;))

Όπως επίσης, έτοιμη είναι και η lgcamera στα 20mp..!

 

Προς το παρόν, θα δοκιμασω Cm11, για να την τσεκαρω απο θεμα οικονομίας...

 

Το ζήτημα της φωτογραφίας.... Το εχω λύσει..! :D

για fiui έχουμε λίνκ ; γιατί του modaco κάνει fail κατά την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...