Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

οχι δεν εχω κανει κατι τετοιο.. Που ειναι αυτο?

Ρυθμίσεις, επιλογες για προγραματιστες ,εντοπισμός σφαλμάτων USB... αν δεν υπάρχει πας σχετικά με το τηλέφωνο και πατας πάνω στον αριθμό έκδοσης καμία 10φορες

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, επιλογες για προγραματιστες ,εντοπισμός σφαλμάτων USB... αν δεν υπάρχει πας σχετικά με το τηλέφωνο και πατας πάνω στον αριθμό έκδοσης καμία 10φορες

 

Το εκανα αλλα παλι no device found..:mad:

Ασχετο αλλα οταν βαζω το usb δεν επρεπε να μου βγαζει τα αρχεια του τηλ στον υπολογιστή?

Edited by anubis21r
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα παλι no device found..:mad:

Ασχετο αλλα οταν βαζω το usb δεν επρεπε να μου βγαζει τα αρχεια του τηλ στον υπολογιστή?

Εφόσον το USB debugging είναι ενερποποιημενο δεν υπάρχει θέμα! Φυσικά και θα έπρεπε να στα δείχνει...δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5720598#post5720598

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το USB debugging είναι ενερποποιημενο δεν υπάρχει θέμα! Φυσικά και θα έπρεπε να στα δείχνει...δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5720598#post5720598

 

μου βγαζει κατι να κανω εγκατάσταση στον υπολογιστη αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι ειναι γιατί τα βγάζει ολα καπως ετσι ?#@#@???????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! αυτη την rom εβαλα GalaxyS5_4.4_8297w.20141016.by lzy

 

αυτη που εχω βαλει εγω ειναι 4.4.2 οντως οπως λεει ή ειναι και αυτη 4.2.2;

 

εχει βγει cynogen για τα κινητο μας;

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει κατι να κανω εγκατάσταση στον υπολογιστη αλλα δεν μπορω να καταλάβω τι ειναι γιατί τα βγάζει ολα καπως ετσι ?#@#@???????

Τι windows εχεις? Εμένα και το vroot και το kingoroot λειτουργούν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Τι windows εχεις? Εμένα και το vroot και το kingoroot λειτουργούν κανονικα

win 8.1 x64

Στο τηλ μου βγαζει οτι συνδέθηκε ο εντοπισμός σφαλμάτων μαζι με το εικονίδιο πανω. Και στον υπολογιστή μου βγαζει ποτε no device found ποτε usb debuging mode in not open

 

edit.

εκανα reinstall το vroot και τωρα δείχνει να δουλεύει.

Edited by anubis21r
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το vroot(1.7.9) η το kingoroot για να το ρουταρεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά έχω εκτυπωσει φωτογραφίες με τα 20mp και σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι υστερουσαν κάπου...ίσα -ίσα που ήταν καλύτερες

 

δοκιμασε και ενα κινητο που εχει καμερα με αισθητηρα στα 20 mp τοτε θα καταλάβεις τη διαφορα interpolation και κανονικό

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή γραφει rooting now και το τηλ εχει κανει 4 reboot.. Ειναι φυσιολογικό?

 

ROOt failed....Τα νευρα μου..

 

Το αλλο που μου ειπες το κατεβάζω απο εδω? http://kingoroot.org/kingo-root/#.VRqTce6sU4U

Edited by anubis21r
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή γραφει rooting now και το τηλ εχει κανει 4 reboot.. Ειναι φυσιολογικό?

 

ROOt failed....Τα νευρα μου..

Δοκίμασε kingoroot (πάντως χειρότερα από win8 ×64 δεν υπαρχουν:p)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε και ενα κινητο που εχει καμερα με αισθητηρα στα 20 mp τοτε θα καταλάβεις τη διαφορα interpolation και κανονικό

φίλε μου εδώ μιλάμε για το coolpad f1 με 13mp και πως μπορεί (εάν μπορεί) να γίνει καλύτερο....δεν κάνουμε συγκρίσεις με 20mp interpolation με 20mp αισθητήρα...

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή γραφει rooting now και το τηλ εχει κανει 4 reboot.. Ειναι φυσιολογικό?

 

ROOt failed....Τα νευρα μου..

 

Το αλλο που μου ειπες το κατεβάζω απο εδω? http://kingoroot.org/kingo-root/#.VRqTce6sU4U

 

Κατέβασε αυτό

https://mega.co.nz/#!QVoCFJKQ!6NpuR6bwtPw6pE1Vrr6LgaDtKzUUfHvrSecFUMCH1FY

 

Βρές τα 2 αρχεία ζιπ που γράφουν official root και βάλτα στην κάρτα

Κλείνεις το τηλέφωνο, μπαίνεις στο official recovery (πατώντας vol+ & power) και πατάς εγκατάσταση απο ζιπ το πρώτο, αν δεν δουλέψει το 2ο

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω φως ουτε με το αλλο και βλεπω να το πεταω απο το παράθυρο ακόμα δεν το πήρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε αυτό

https://mega.co.nz/#!QVoCFJKQ!6NpuR6bwtPw6pE1Vrr6LgaDtKzUUfHvrSecFUMCH1FY

 

Βρές τα 2 αρχεία ζιπ που γράφουν official root και βάλτα στην κάρτα

Κλείνεις το τηλέφωνο, μπαίνεις στο official recovery (πατώντας vol+ & power) και πατάς εγκατάσταση απο ζιπ το πρώτο, αν δεν δουλέψει το 2ο

 

Για να δοκιμάσω και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό

https://mega.co.nz/#!QVoCFJKQ!6NpuR6bwtPw6pE1Vrr6LgaDtKzUUfHvrSecFUMCH1FY

 

Βρές τα 2 αρχεία ζιπ που γράφουν official root και βάλτα στην κάρτα

Κλείνεις το τηλέφωνο, μπαίνεις στο official recovery (πατώντας vol+ & power) και πατάς εγκατάσταση απο ζιπ το πρώτο, αν δεν δουλέψει το 2ο

Σωστός τρόπος και αυτός!καλό θα ήταν να μπει στην πρώτη σελίδα για τα παιδιά που δεν μπορούν να βρουν άκρη με το root!

Δεν βλεπω φως ουτε με το αλλο και βλεπω να το πεταω απο το παράθυρο ακόμα δεν το πήρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για να δοκιμάσω και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Ενω το kingoroot μου εβγαλε failed στο τηλ το root checker μου βγαζει congratulations root access is properly installed on this device..

Τι εγινε τωρα ολα ok?

Link to comment
Share on other sites

Ενω το kingoroot μου εβγαλε failed στο τηλ το root checker μου βγαζει congratulations root access is properly installed on this device..

Τι εγινε τωρα ολα ok?

Έχει εικονίδιο στο μενου kinguser?

Link to comment
Share on other sites

Ενω το kingoroot μου εβγαλε failed στο τηλ το root checker μου βγαζει congratulations root access is properly installed on this device..

Τι εγινε τωρα ολα ok?

 

Κάνε επανεκκίνηση και τσέκαρέ το ξανά, αν σου κρατήσει το ρουτ είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το root. Τωρα κανω ενα back up την rom καλου κακου γιατι θα αρχισω τα πειραματα να περασω αλλη rom.

Δώσε μου σε παρακαλώ αν μπορεις ενα λινκ απο κάποια rom της προκοπής που να μην εχει θέματα με τις 2 κάρτες με κατανάλωση μπαταρίας και γενικά διάφορα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το root. Τωρα κανω ενα back up την rom καλου κακου γιατι θα αρχισω τα πειραματα να περασω αλλη rom.

Δώσε μου σε παρακαλώ αν μπορεις ενα λινκ απο κάποια rom της προκοπής που να μην εχει θέματα με τις 2 κάρτες με κατανάλωση μπαταρίας και γενικά διάφορα προβλήματα.

 

 

Να κάνεις ένα αντίγραφο του φακέλου nvram ολοκληρο (βρίσκεται μέσα στο data), έχει τα ΙΜΕΙ, mac-address κλπ

 

1η σελίδα emui unicom

Link to comment
Share on other sites

εδω γιατι ειναι διαφορετικό το recovery απο το δικό μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνεις ένα αντίγραφο του φακέλου nvram ολοκληρο (βρίσκεται μέσα στο data), έχει τα ΙΜΕΙ, mac-address κλπ

 

1η σελίδα emui unicom

απλα με copy paste απο το τηλ στον υπολογιστή το φάκελο?

Link to comment
Share on other sites

εδω γιατι ειναι διαφορετικό το recovery απο το δικό μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλα με copy paste απο το τηλ στον υπολογιστή το φάκελο?

 

Θα ακολουθήσεις τον πρώτο οδηγό και θα βάλεις custom recovery (τωρα έχεις το επίσημο) από εδώ (προτείνω το CWM 6.0.5.0)

https://drive.google.com/folderview?id=0B36Ay7pVtck6SzRlQ2RsMllPNms#list

στο βίντεο δείχνει το TWRP 2.4 που είναι αφής

 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω καποιο φακελο nvram..

Πες μου σε παρακαλώ με την σειρά τη πρέπει να κανω γιατι εχω βραχυκύκλωση κυριολεκτικά...

Παιρνω το nvram back up (τον οποιο ακομα τον ψαχνω..)

Μετα τι κανω? Περνάω το custom recovery? Και μετά την rom?

Edited by anubis21r
Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω καποιο φακελο nvram..

 

Πρέπει να μπεις με εφαρμογή που να έχει δικαιώματα root.

Κατέβασε από το Playstore τον ES explorer και στο μενού στα εργαλεία να βάλεις τον εξερευνητή root στο on,

θα σου ζητήσει δικαιώματα και θα πεις ναι, και μετά μπορείς να βρεις το φάκελο και να το αντιγράψεις.

 

1. root

2. nvram copy

3. custom recovery

4. backup rom

5. wipes & new rom

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...