Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jpower πέρασα με dirty flash την τελευταία σου αλλά δεν μου δουλεύει το security center κολλάει στον καθαρισμό των ads....επίσης κατέβασα τον browser από το Mega και δεν μου επιτρέπει την εγκατάσταση. έχεις λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Πριν ανεβάσει ο θεός jpower την νέα miui (θα την δοκιμάσω όταν έχω χρόνο) έβαλα την hive ui από needrom η οποία επίσης φαίνεται πολύ καλή.

 

Μόνο ένα θεματάκι που αφορά το γνωστό widget. Αυτό μένει έτσι παγωμένο στο βελάκι χωρίς να δείχνει καν τον καιρό;

 

Το widget δυστυχώς δεν φεύγει με τίποτα. Προβάλλει τις αναπάντητες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ανεβάσει ο θεός jpower την νέα miui (θα την δοκιμάσω όταν έχω χρόνο) έβαλα την hive ui από needrom η οποία επίσης φαίνεται πολύ καλή.

 

Μόνο ένα θεματάκι που αφορά το γνωστό widget. Αυτό μένει έτσι παγωμένο στο βελάκι χωρίς να δείχνει καν τον καιρό;

 

Καλά τον τρώω τον μη καιρό, αλλα το να μου δειχνει σήμερα οτι είναι Jan7 γιατι χτές το μπουταρα τελευταια φορά δε μπορω να το χωνέψω

Link to comment
Share on other sites

Το widget δυστυχώς δεν φεύγει με τίποτα. Προβάλλει τις αναπάντητες κλήσεις.

 

Φυσάει πάντως η Hive

Link to comment
Share on other sites

Φυσάει πάντως η Hive

 

μπορεις να δωσεις ενα λινκ?Μιας και θα βαλω την Χs μπορω να δοκιμασω και αυτη μια να δω και αν μπορεσω να βγαλω το widget που λετε.

 

 

 

Επισης ποια απο emui 3/hive εχετε βρει καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις ενα λινκ?Μιας και θα βαλω την Χs μπορω να δοκιμασω και αυτη μια να δω και αν μπορεσω να βγαλω το widget που λετε.

 

 

 

Επισης ποια απο emui 3/hive εχετε βρει καλυτερη?

 

Ειχα την emui 268 και ηταν μια χαρά αλλά όταν έχασε στα καλά του καθουμένου τις επαφές και με κρέμασε μέση της μέρας τη σούταρα χωρίς δεύτερη σκέψη. Η Hive μέχρι στιγμής τα πάει καλά, έλυσα και το πρόβλημα του χαμηλού κουδουνισμού με το ντόλμπυ που είπε ο μηχανικός. Μου κάνει καναδυό μέρες τωρα ψιλοκαθυστερήσεις να φορτωσει επαφές, το παρακολουθώ.

H HiVE 41 είναι αν δε κάνω λάθος

ΑΥΤΗ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις ενα λινκ?Μιας και θα βαλω την Χs μπορω να δοκιμασω και αυτη μια να δω και αν μπορεσω να βγαλω το widget που λετε.

 

 

 

Επισης ποια απο emui 3/hive εχετε βρει καλυτερη?

 

Βάλε αυτή από το Needrom.

 

Οι άλλες έχουν μονοφωνικό ήχο στο ηχείο. Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ο dialer, έβαλα True Phone Dialer and Contacts και ησύχασα.

 

Push notifications άψογες, πρώτη φορά σε rom.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Επισης ποια απο emui 3/hive εχετε βρει καλυτερη?

 

Καλύτερη hive είναι η 32 από το needrom, το λινκ από επάνω. (καλύτερη μπαταρία & επιδόσεις)

 

για emui 3 κάνε μια δοκιμή αυτή που ανέβασα εδώ

EMUI3GR

απλά σβήσε στο ζιπ τις 2 εφαρμογές που είναι στο system/vendor/operator/app

για μην τις σβήνεις μετά

Δεν έχουν χαθεί επαφές ,ούτε σήμα.

Βαλτην και βρες κανα κουσούρι

 

Push notifications άψογες, πρώτη φορά σε rom.

γιατί σε emui υπάρχει πρόβλημα?

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Ειχα την emui 268 και ηταν μια χαρά αλλά όταν έχασε στα καλά του καθουμένου τις επαφές και με κρέμασε μέση της μέρας τη σούταρα χωρίς δεύτερη σκέψη. Η Hive μέχρι στιγμής τα πάει καλά, έλυσα και το πρόβλημα του χαμηλού κουδουνισμού με το ντόλμπυ που είπε ο μηχανικός. Μου κάνει καναδυό μέρες τωρα ψιλοκαθυστερήσεις να φορτωσει επαφές, το παρακολουθώ.

H HiVE 41 είναι αν δε κάνω λάθος

ΑΥΤΗ

 

Βάλε αυτή από το Needrom.

 

Οι άλλες έχουν μονοφωνικό ήχο στο ηχείο. Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ο dialer, έβαλα True Phone Dialer and Contacts και ησύχασα.

 

Push notifications άψογες, πρώτη φορά σε rom.

 

Thanks για τα links,θα περασω την Hive μια πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τα links,θα περασω την Hive μια πρωτα

 

αν βάλεις αυτή πρώτα, εκεί θα μείνεις :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη hive είναι η 32 από το needrom, το λινκ από επάνω. (καλύτερη μπαταρία & επιδόσεις)

 

για emui 3 κάνε μια δοκιμή αυτή που ανέβασα εδώ

EMUI3GR

απλά σβήσε στο ζιπ τις 2 εφαρμογές που είναι στο system/vendor/operator/app

για μην τις σβήνεις μετά

Δεν έχουν χαθεί επαφές ,ούτε σήμα.

Βαλτην και βρες κανα κουσούρι

 

 

γιατί σε emui υπάρχει πρόβλημα?

 

thanks,κατεβαζω

Link to comment
Share on other sites

Απλη εγκατασταση

https://mega.nz/#!BNAWAISR!b28BLCEIZ5zrHgmfdImvxm9SERzCrmJz-nifxFNNVnw

 

Αν οχι, τότε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mark.via.gp

Που είναι και πολύ γρηγορότερος και καθαρότερος

 

ειχα και εγω θεμα με τον περιηγητη και τελικα απο τις επιλογες εφαρμογων εδωσα δικαιωμα να ανοιγει μονο ο speed που τον χρησιμοποιω ταυτοχρονα

αυτος που λες jpower ειναι καλυτερος η ειναι στα ιδια επιπεδα με τον speed?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά sos κάποιο φθηνό μαγαζί για service σε ομόνοια?

για samsung ?θέλω j1 digiter help.την παρέα εδώ την εμπιστεύομαι μην πάει σε άλλο νήμα .ευχαριστώ!!!

και αλλαγή και φθηνα parts ή και σε άλλη περιοχή.από νότια προάστια είμαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η Hive παιρνει Xposed?Κατι βασικο που ξεχασα να ρωτησω!

 

Αν καποιος το εχει και δεν βαριεται ας το ανεβασει,απο kitkat xposed εχω μονο το modded για miui που δεν θα κανει

Link to comment
Share on other sites

η Hive παιρνει Xposed?Κατι βασικο που ξεχασα να ρωτησω!

 

Αν καποιος το εχει και δεν βαριεται ας το ανεβασει,απο kitkat xposed εχω μονο το modded για miui που δεν θα κανει

 

Παίρνει τα πάντα, είμαι στο δρόμο, θα δώσω link αργότερα, κατέβασέ το όμως, κι εγώ έτσι το έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τις 6άρες τις ROM τι γίνεται; Δε βλέπω να ασχολείται πολύς κόσμος τελευταία.

Προσωπικά είμαι με RR 5.7.3 του jpower η οποία βγήκε πολύ καλή ROM, αλλά έχει μερικά μικρά bugάκια (καμιά φορά κολλάει ο dialer, έχω αραιά κ που random restarts κλπ).

Υπάρχει τίποτα πιο σύγχρονο που να 'χετε δοκιμάσει σε CM ή AOSP-based που να την παλεύει για καθημερινή χρήση;

Δε μ' αρέσουν καθόλου οι MIUI και σε kitkat δε μπορώ να γυρίσω πλέον, έχω συνηθίσει στις 6άρες :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/file/ixrrlfascox5c5r/mindtrapper_logo_KK.zip

 

http://www.mediafire.com/file/d31va1and1ch5a6/Replace_KK_libshowlogo.zip

 

Το πρώτο είναι το boot logo, το δεύτερο είναι το αιωρούμενο εικονίδιο της μπαταρίας όταν το φορτίζεις σβηστό.

 

Ευχαριστώ... :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τις 6άρες τις ROM τι γίνεται; Δε βλέπω να ασχολείται πολύς κόσμος τελευταία.

Προσωπικά είμαι με RR 5.7.3 του jpower η οποία βγήκε πολύ καλή ROM, αλλά έχει μερικά μικρά bugάκια (καμιά φορά κολλάει ο dialer, έχω αραιά κ που random restarts κλπ).

Υπάρχει τίποτα πιο σύγχρονο που να 'χετε δοκιμάσει σε CM ή AOSP-based που να την παλεύει για καθημερινή χρήση;

Δε μ' αρέσουν καθόλου οι MIUI και σε kitkat δε μπορώ να γυρίσω πλέον, έχω συνηθίσει στις 6άρες :(

 

η kitkat η lollipop/mm με bugs (σοβαρα κιολας αν χρησιμοποιεις 2 καρτες και data σε πολη)..αν υπηρχε αλλη εναλλακτικη εκει θα ειμασταν!

 

Αν δεν σε νοιαζουν τα bugs με τα data μπες στο mtk-dev.com και διαλεξε,εχει απειρες 6αρες και δινει και καινουργιες συχνα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

η Hive παιρνει Xposed?Κατι βασικο που ξεχασα να ρωτησω!

 

Αν καποιος το εχει και δεν βαριεται ας το ανεβασει,απο kitkat xposed εχω μονο το modded για miui που δεν θα κανει

 

Xposed framework για Android 4.0.3 έως 4.4.

Link to comment
Share on other sites

γιατί σε emui υπάρχει πρόβλημα?

 

Στη UNICOM 2.3 υπήρχε. Στην emui 3.0 B268 έρχονταν αλλά όχι όλες.

Link to comment
Share on other sites

Στη UNICOM 2.3 υπήρχε. Στην emui 3.0 B268 έρχονταν αλλά όχι όλες.

 

εμ, δεν εβαλες αυτη που έχω τώρα να τη δοκιμάσεις

Δεν πειράζει όμως, σου έχω αυτό για δοκιμή

https://www.sendspace.com/file/2hbcpy

launcher για τη hive από την αρχική ρομ του λιουταο που είναι odexed, (η ρομ 032 είναι τελικά από 3ο χέρι πορτ, όχι κατυεθειαν από του λιουταο)

πάρε μπακαπ και πες μου αν λύνεται το θέμα με το widget, αλλιώς κάποια στιγμή θα φλασάρω την οριτζιναλ για να δω αν είναι ΟΚ το widget

Αν θέλεις να την ανεβάσω στο μεγκα να τη δοκιμάσεις και συ, αλλά να ξέρεις έχει κινεζοεφαρμογές πολλές, μόνο για το widget

Link to comment
Share on other sites

εμ, δεν εβαλες αυτη που έχω τώρα να τη δοκιμάσεις

Δεν πειράζει όμως, σου έχω αυτό για δοκιμή

https://www.sendspace.com/file/2hbcpy

launcher για τη hive από την αρχική ρομ του λιουταο που είναι odexed, (η ρομ 032 είναι τελικά από 3ο χέρι πορτ, όχι κατυεθειαν από του λιουταο)

πάρε μπακαπ και πες μου αν λύνεται το θέμα με το widget, αλλιώς κάποια στιγμή θα φλασάρω την οριτζιναλ για να δω αν είναι ΟΚ το widget

Αν θέλεις να την ανεβάσω στο μεγκα να τη δοκιμάσεις και συ, αλλά να ξέρεις έχει κινεζοεφαρμογές πολλές, μόνο για το widget

 

Το κατέβασα, θα το δοκιμάσω αύριο, ρε συ δεν φλασάρω κάθε μέρα, αν κάτι μου κάνει μένει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ενημερωτικά στην τελευταία Miui του jpower73 (Coolpad_8297W_MIUI8_17.01.05_Jpower73.zip) το nod32 αναφέρει ότι το αρχείο system/app/SysService.apk έχει μία παραλλαγή του android/Spy.Agent.ABG trojan.

 

Μπορεί να είναι false alarm, όμως εγώ θεώρησα καλό να ενημερώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο alarm που χτυπάει το nod32 και για τις δύο προηγούμενες εκδοσεις του jpower73, ενώ για την 6.1.28 miui έκδοση από needrom χτυπάει στο αρχείο miuivideo.aok

 

Τελικά νομίζω ότι κακώς το ανέφερα. Το πιθανότερο είναι να είναι false alarm του antivirus.

 

Καλημέρα,

 

Ενημερωτικά στην τελευταία Miui του jpower73 (Coolpad_8297W_MIUI8_17.01.05_Jpower73.zip) το nod32 αναφέρει ότι το αρχείο system/app/SysService.apk έχει μία παραλλαγή του android/Spy.Agent.ABG trojan.

 

Μπορεί να είναι false alarm, όμως εγώ θεώρησα καλό να ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ενημερωτικά στην τελευταία Miui του jpower73 (Coolpad_8297W_MIUI8_17.01.05_Jpower73.zip) το nod32 αναφέρει ότι το αρχείο system/app/SysService.apk έχει μία παραλλαγή του android/Spy.Agent.ABG trojan.

 

Μπορεί να είναι false alarm, όμως εγώ θεώρησα καλό να ενημερώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο alarm που χτυπάει το nod32 και για τις δύο προηγούμενες εκδοσεις του jpower73, ενώ για την 6.1.28 miui έκδοση από needrom χτυπάει στο αρχείο miuivideo.aok

 

Τελικά νομίζω ότι κακώς το ανέφερα. Το πιθανότερο είναι να είναι false alarm του antivirus.

 

Nod32 έχω κι εγώ, δεν βρήκα κάτι, την τελευταία δεν την κατέβασα αλλά οι προηγούμενες ήταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...