Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καινούργια καθαρή εγκατάσταση παιδιά, δεν είναι τίποτα με το Titanium. Μην κάνετε dirty flash, ειδικά από τόσο παλιά σε φρέσκια version.
Link to comment
Share on other sites

Azuli αν περάσω την global πάνω από του Kouskous πρέπει να περαστεί και το patch A310 ? Τι λες?

 

λογικα ναι,αλλα δοκιμασε και χωρις,μπορεις να βαλεις ανα πασα στιγμη το a310 patch.Θα δεις αν δουλεψε αν δουλευει σωστα το volume up.

 

Bεβαια δεν προτεινω dirty flash αλλα αυτο ειναι επιλογη σου!

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι,αλλα δοκιμασε και χωρις,μπορεις να βαλεις ανα πασα στιγμη το a310 patch.Θα δεις αν δουλεψε αν δουλευει σωστα το volume up.

 

Bεβαια δεν προτεινω dirty flash αλλα αυτο ειναι επιλογη σου!

Οκ αλλά Azuli θύμισε μου τι wipe κάνουμε?

Ερώτηση αρχαρίου......αλλά περνάνε τα χρονια και κουρκουτιενει το μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Η miui 8 είναι μια Ρομ που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος ,έχει τα παντα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα σε σχέση με 5.0 η 6.0. Οποίος θέλει ας ρίξει μια ματια στο youtube θα δει πληθώρα λειτουργιών!

 

συμφωνω απολυτα!Οι τυποι εχουν καταφερει να κανουν το ιδιο λειτουργικο να τρεχει το ιδιο και σε kitkat και σε lollipop και σε mm! Πιο full πακετο δεν παιζει,η rom τα εχει ολα μεσα και χρειαζεσαι ελαχιστα 3rd party apps.Στις aosp/cm υπηρχαν πολλες εφαρμογες της rom που δεν χρησιμοποιουσα ποτε γιατι ηταν ''δευτερες'' σε σχεση με τι παιζει στο play store,αλλα οι εφαρμογες που εχει ως default η miui ειναι και αισθητικα και λειτουργικα πολλα σκαλια πανω.Και μονο που ολες οι εφαρμογες εχουν το ιδιο design ειναι μεγαλο συν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ αλλά Azuli θύμισε μου τι wipe κάνουμε?

Ερώτηση αρχαρίου......αλλά περνάνε τα χρονια και κουρκουτιενει το μυαλό.

 

Για clean install κανεις (σε twrp 3.0.2.0) format data,dalvik/system/cache/data/internal

Για dirty κανεις dalvik,cache και δεν θυμαμαι τι αλλο,δεν κανω ποτε dirty.Ας πει καποιος που την εβαλε dirty

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να σημειωσω οτι η rom δεν εχει apn προεγκατεστημενα,θελει να κανουμε add apn εμεις.Αλλιως δεν θα παιζουν τα data

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε χρήση της μυιυ, παρακαλώ ανεβάστε screenshot με κατανάλωση σε sot σε 75 και 50 τοις εκατό.

Ευχαριστώ.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω αναθμισει τα ριλ απο 66 σε 68....

Στο δικό μου τηλ.

 

Σου είναι εύκολο να μας δώσεις draft οδηγίες για το πως να το κάνουμε κι εμείς; :O

 

JP, έχεις κανένα νεότερο σχετικά με τα παραπάνω;

Ειδικά για το παρακάτω, είναι κάτι που μπορώ να κάνω για να βοηθήσω; Στείλε μου PM για ό,τι χρειάζεσαι...

Λοιπόν, έχω cm13 όπου παίζουν όλα.

Vpn, sim deactivation, gps, stable data και Πιθανότατα, δυνατότητα επιλογής 2g/3g...

Μόλις βρω χρόνο και πισι

Link to comment
Share on other sites

 

Το xMιui παιζει κανονικα (αυτο απο το link Που ειχα δωσει πριν μερες,αυτο απο το thread της rom ειναι demo και σε καθε reboot χανει τις ρυθμισεις

 

εχω φτιαξει δικο μου Patch με τιμες κοντα σε αυτες που ειχε η official οταν το αγορασαμε γιατι αυτο το patch Που δινει μαζι με την rom δυναμωμει και χαλαει πολυ τον ηχο

 

 

αυτο ειναι?> MIUI.Tweaks.v.2.6.b.23.apk

οσο για τον ηχο μηπως μπορεις να ανεβασεις το πατς η να με στειλεις πμ? για να υπαρχει... μπορω να το φλασαρω πανω απ'αυτο που εβαλα?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή το κύριο γνώρισμα αυτού του thread ήταν η συμπύκνωση γνώσεων και οδηγιών εγκατάστασης και η τακτοποιημένη παράθεσή τους στη βιβλιοθήκη της πρώτης σελίδας, μήπως θα μπορούσε γίνει αυτό και για την Μiui 8 ?
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι?> MIUI.Tweaks.v.2.6.b.23.apk

οσο για τον ηχο μηπως μπορεις να ανεβασεις το πατς η να με στειλεις πμ? για να υπαρχει... μπορω να το φλασαρω πανω απ'αυτο που εβαλα?

 

xMiui http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=438&t=1719894&hilit=MIUI+tweaking+Xposed+module

sound patch https://www.sendspace.com/file/8ypsb8

 

ναι μπορεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή το κύριο γνώρισμα αυτού του thread ήταν η συμπύκνωση γνώσεων και οδηγιών εγκατάστασης και η τακτοποιημένη παράθεσή τους στη βιβλιοθήκη της πρώτης σελίδας, μήπως θα μπορούσε γίνει αυτό και για την Μiui 8 ?

 

βαζεις twrp recovery 3.0.2.0 μεσω mobile uncle tools η μεσω φλασαρισματος απο custom recovery (οχι αυτη που ειχε το τηλεφωνο) αυτου του zip https://www.sendspace.com/file/m34s8g (οποιος θελει να το κανει απο mobile uncle tools μπορει να ανοιξει το zip και να παρει απλα το recovery απο μεσα και να το πεταξει στην εξωτερικη ωστε να το δει το m.u.t.)

 

στην recovery κανουμε τα γνωστα wipes : format data,dalvik/system/cache/data/internal

και περναμε την rom.Δεν θυμαμαι αν απο recovery θελει μετα τα wipes να κανουμε unmount κατι.Aν βγαλει error (κοκκινες γραμμες) τοτε κανουμε reboot recovery και κανουμε unmount τα παντα εκτος απο την sd card.

Φλασαρουμε την rom,μετα καπακι το a310 patch,το superSU zip και αν θελουμε το sound patch.Μολις μπουταρει το τηλεφωνο κανουμε αλλο ενα reboot.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ azuli :rolleyes:

 

azuli υπαρχει τροπος με το xmiui να μας βαζει αλφαβητικα τις εφαρμογες???

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Με την miui δεν βλεπει την καρτα sd to pc .Εχω ενεργοποιησει usb debuging, δηλωνω το usb σαν mtp. αλλα τιποτε. Πρωτη φορα το αντιμετωπιζω αυτο. Υπαρχει καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Με την miui δεν βλεπει την καρτα sd to pc .Εχω ενεργοποιησει usb debuging, δηλωνω το usb σαν mtp. αλλα τιποτε. Πρωτη φορα το αντιμετωπιζω αυτο. Υπαρχει καμια λυση?

 

κανονικα τις βλεπει και τις 2 καρτες.Σιγουρα τα εκανες ολα σωστα?Περιμενες λιγο μεχρι να διαβασουν την συσκευη για πρωτη φορα τα windows?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

κανονικα τις βλεπει και τις 2 καρτες.Σιγουρα τα εκανες ολα σωστα?

Οταν ειναι mtp δεν βλεπει καν το τηλεφωνο. Οταν ειναι PTP βλεπει μονο την μνημη του τηλεφωνου και οταν το ανοιγω , μονο τους φακελους DCIM και pictures. Αλλη επιλλλογη στο usb δεν μου εμφανιζει. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2016_10_01_23_32_56.png Screenshot_2016_10_01_23_33_03.png Screenshot_2016_10_01_23_33_08.png

 

Screenshot_2016_10_01_23_33_49.png Screenshot_2016_10_01_23_34_55.png Screenshot_2016_10_01_23_35_09.png

 

Screenshot_2016_10_01_23_35_30.png Screenshot_2016_10_01_23_36_16.png Screenshot_2016_10_01_23_36_53.png

 

Screenshot_2016_10_01_23_37_37.png Screenshot_2016_10_01_23_44_53.png Screenshot_2016_10_01_23_46_00.png

 

(τουλάχιστον, όσο έψαξα, δεν την έχει πορτάρει κανείς ως τώρα για το δικό μας......Μέχρι τώρα..:p)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ναι...... :)

 

bitmap_2.jpg bitmap.jpg

image hosting

 

θελει μικροδιορθώσεις, όπως αποκωδικοποιητες εικονας και ηχου βιντεο και να διορθωσω το volume up.

Επίσης, αναβάθμιση με τελευταία ril.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s10.postimg.org/oh5nsnrd5/Screenshot_2016_10_02_00_26_05.png http://s10.postimg.org/i60gc8q4p/Screenshot_2016_10_02_00_26_14.png

 

http://s10.postimg.org/755b77xvt/Screenshot_2016_10_02_00_26_24.png http://s10.postimg.org/mgf47tv7t/Screenshot_2016_10_02_00_26_33.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η νέα MIUI! Είχα πάλι θέμα με το LED αλλά με το πατσάκι έφτιαξε και τώρα όλα κομπλέ! Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους είχαν μείνει τόσους μήνες με του κουσκους.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η νέα MIUI! Είχα πάλι θέμα με το LED αλλά με το πατσάκι έφτιαξε και τώρα όλα κομπλέ! Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους είχαν μείνει τόσους μήνες με του κουσκους.

 

Φιλε για πες μου λιγο αυτό που ρωτησα πιο πριν,οι εφαρμογες και τα παιχνίδια γινεται να αποθηκευθουν στην καρτα sd με την νέα MIUI?

Επισης για να περαστει ποια ακριβος είναι η διαδικασια φλασαρισματος και τι εξτρα (αν)χρειαζεται να φλασαρουμε(όπως π.χ πατς ηχου η sms κ.τ.λ!)?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς λίνκ για TWRP 3.0.2.0?

 

https://www.sendspace.com/file/m34s8g

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ azuli :rolleyes:

 

azuli υπαρχει τροπος με το xmiui να μας βαζει αλφαβητικα τις εφαρμογες???

 

δεν εχω δει κατι τετοιο..Μαλλον μονο αν βαλεις αλλο launcher

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν ειναι mtp δεν βλεπει καν το τηλεφωνο. Οταν ειναι PTP βλεπει μονο την μνημη του τηλεφωνου και οταν το ανοιγω , μονο τους φακελους DCIM και pictures. Αλλη επιλλλογη στο usb δεν μου εμφανιζει. Καμια ιδεα?

 

τι να σου πω..εγω κανονικα τις βλεπω.Δεν χρειαστηκε να κανω καν κατι στις usb επιλογες,με το που το συνεδεσα το εβγαλε κατευθειαν ως mtp στα windows.Μιλαω παντα για clean install

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...