Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτό για μενα είναι?

Που το κανω εγκατασταση,στο τηλ. η στον υπολογιστη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καθαρισμα παλιων drivers και ξαναπερασμα τους..μονοδρομος!

 

Πως γινεται να καθαρισω τους παλιους drivers ιλε?

Σορρυ ρε παιδια για την ασχετοσυνη που με δερνει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μου βγαζει μυνημα ότι "η συσκευή(αγνωση συσκευή δεν εχει πρόγραμμα οδηγησης",υπαρχει driver που μπορω να περασω στο τηλ. ετσι ώστε να αναγνωριζει το pc το τηλ.?

Τωρα φωραει την miui 7 του kouskous και όλα φαινονται να δουλευουν καλα πλην τοου ότι δεν μπορω να συνδεθω στο pc!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για μενα είναι?

Που το κανω εγκατασταση,στο τηλ. η στον υπολογιστη?

 

 

oxi, είναι ενα xposed module που βρήκα και δοκιμαζω..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τα data στην rr τραγικα για αλλη μια φορα,αλλα τα ιδια παιχνιδια που στην miui σερνονταν παιζουν μια χαρα.

 

Δεν υπαρχει σωτηρια λεμε!

Link to comment
Share on other sites

τα data στην rr τραγικα για αλλη μια φορα,αλλα τα ιδια παιχνιδια που στην miui σερνονταν παιζουν μια χαρα.

 

Δεν υπαρχει σωτηρια λεμε!

εμενα παντος συνεχιζει και πεφτει σε bootloop δε μπορω να την δοκιμασω. κανω reboot μετα απο καθε κομματι. κολαει παντα στο sound patch

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ ξανα που σας πριζω αλλα εχω νταλκα μεγαλο.μου βγαζει μυνημα ότι "η συσκευή(αγνωση συσκευή δεν εχει πρόγραμμα οδηγησης",αρα το πρόβλημα είναι στο τηλ. και όχι σε drivers του υπολογιστη(αφου όπως ειπα δοκιμασα και στον αλλον υπολογιστη και εκει τα ιδια μου βγαζει)/

Όταν συνδεω το τηλ. στον υπολογιστη μου βγαζει κανονικα ηχο το τηλ. και την εοδοποιηση 'Συσκυη πολυμεσων(ΜΤΡ),μου βγαζει και στο εικονιδιο της αφαλης καταργησης κατω στην μπαρα του υπολογιστη "εξαγωγή ΜΤ65xx android phone", εκει λοιπον στο ανοιγμα συσκευών και εκτυπωτων μου βγαζει το ΜΤ65xx android phone στην κατηγορια απροσδιοριστο καιόταν το διπλο κλικαρω στα Γενικα μου εμφανιζει "Κατασκευαστης:μη διαθεσιμο",Αριθμος μοντελου:μη διαθεσιμο,περιγραφη:μη διαθεσιμο,κατηγορια:αγνωστο,και μονο στο Μοντελο: μου βγαζει ΜΤ65xx android phone.

Eπισης μου βγαζει:

Η ρύθμιση των παραμέτρων αυτής της συσκευής δεν είναι σωστή. (Κωδικός 1)

 

Η ενότητα για την εγκατάσταση μιας υπηρεσίας σε αυτό το αρχείο INF δεν είναι έγκυρη.

 

Για να βρείτε ένα πρόγραμμα οδήγησης για αυτήν τη συσκευή, κάντε κλικ στο κουμπί "Ενημέρωση προγράμματος οδήγησης".

Στην καρτελα ιδιότητες ΜΤΡ μου γραφει "Τα Windows δεν είναι δυνατό να εκκινήσουν αυτήν τη συσκευή υλικού επειδή οι πληροφορίες παραμέτρων της (στο μητρώο) δεν είναι πλήρεις ή έχουν καταστραφεί. (Κωδικός 19)"

 

Eκανα και τα προγραματα οδηγησης αλλα και παλι τιποτα!

Τωρα τι κανω?

Υπαρχει driver που μπορω να περασω στο τηλ. ετσι ώστε να το κανω ετσι ώστε να το αναγνωριζει το pc το ?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει R72....

Μόλις ευκαιρισω, θα φτιαξω την rr σε all in one zip.

που τις βρισκεις να δοκιμασουμε και εμεις?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο χρόνο να βρω και θα ασχοληθώ...

 

Άλλωστε, για την χρησιμότητα των all in a zip, τα χω πει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6903092#post6903092

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που τις βρισκεις να δοκιμασουμε και εμεις?

 

Θα αναβαθμίσω τα αρχεία τηλεφωνίας σε r72

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι.

 

Ο μικρότερος Launcher ever ( ίσως). Μόλις 80,45κβ

 

https://mega.nz/#!gRwCCCbQ!EOq_wqV-DwbORgOSvtkW-M9hzgENS9phnnRemXmtKiE

 

Και ειναι και 3D...;)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ ξανα που σας πριζω αλλα εχω νταλκα μεγαλο.μου βγαζει μυνημα ότι "η συσκευή(αγνωση συσκευή δεν εχει πρόγραμμα οδηγησης",αρα το πρόβλημα είναι στο τηλ. και όχι σε drivers του υπολογιστη(αφου όπως ειπα δοκιμασα και στον αλλον υπολογιστη και εκει τα ιδια μου βγαζει)/

Όταν συνδεω το τηλ. στον υπολογιστη μου βγαζει κανονικα ηχο το τηλ. και την εοδοποιηση 'Συσκυη πολυμεσων(ΜΤΡ),μου βγαζει και στο εικονιδιο της αφαλης καταργησης κατω στην μπαρα του υπολογιστη "εξαγωγή ΜΤ65xx android phone", εκει λοιπον στο ανοιγμα συσκευών και εκτυπωτων μου βγαζει το ΜΤ65xx android phone στην κατηγορια απροσδιοριστο καιόταν το διπλο κλικαρω στα Γενικα μου εμφανιζει "Κατασκευαστης:μη διαθεσιμο",Αριθμος μοντελου:μη διαθεσιμο,περιγραφη:μη διαθεσιμο,κατηγορια:αγνωστο,και μονο στο Μοντελο: μου βγαζει ΜΤ65xx android phone.

Eπισης μου βγαζει:

Η ρύθμιση των παραμέτρων αυτής της συσκευής δεν είναι σωστή. (Κωδικός 1)

 

Η ενότητα για την εγκατάσταση μιας υπηρεσίας σε αυτό το αρχείο INF δεν είναι έγκυρη.

 

 

Για να βρείτε ένα πρόγραμμα οδήγησης για αυτήν τη συσκευή, κάντε κλικ στο κουμπί "Ενημέρωση προγράμματος οδήγησης".

Eκανα και τα προγραματα οδηγησης αλλα και παλι τιποτα!

Τωρα τι κανω?

Υπαρχει driver που μπορω να περασω στο τηλ. ετσι ώστε να το κανω ετσι ώστε να το αναγνωριζει το pc το ?

Κάνε απ εγκατάσταση τους drivers απο το PC και ξανά πέρασε τους για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω drivers αλλα αλλα τιποτα!

Μου βγαζει μυνημα:Tα windows βρηκαν λογισμικο προγραματος οδηγησης για τη συσκευή σας αλλα αντιμετωπισα ένα σφαλμα κατά την προσπαθεια εγκαταστασης του.

 

Η ενοτητα για την εγκατασταση μιας υπηρεσίας σε αυτό το αρχειο ΙΝF δεν είναι εγκυρη.

Εάν γνωρίζεται πιος είναι ο κατασκευαστης της συσκευης σας μπορειτε να επισκεφτείτε την τοποθεσια του στο web και να ελεγξετε την ενοτητα υποστήριξης για λογισμικο προγράμματος οδηγησης!

Δοκιμασα να συνδεσω και ένα ulefone u007 της κορης μου και τωρα δεν συνδέεται ουτε και αυτό!

Ακολουθησα και αυτόν τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/elephone-m2/help/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-32-64-t3267033 αλλα και παλι τιποτα!

SOMEONE HELP PLEASE!!!!!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος συνεχιζει και πεφτει σε bootloop δε μπορω να την δοκιμασω. κανω reboot μετα απο καθε κομματι. κολαει παντα στο sound patch

 

βαλτην χωρις το soundpatch τοτε η πετα την,ετσι κι αλλιως τα data εχουν μεγιστο προβλημα.Καθε 3 λεπτα θελει airplane mode,ουτε 2 μηνυματα στο messenger δεν προλαβαινω να κανω και εξαφανιζονται.

 

Γενικα οι τελευταιες εκδοσεις mm ειναι απαλευτες με τα data.Οι πρωτες που βγηκαν μετα τις lollipop ηταν πολυ πιο σταθερες

Link to comment
Share on other sites

μαρεσουν οι mm γιαυτο θελω να την δοκιμασω. γιαυτο επιμενω κιολας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βαλτην χωρις το soundpatch τοτε η πετα την,ετσι κι αλλιως τα data εχουν μεγιστο προβλημα.Καθε 3 λεπτα θελει airplane mode,ουτε 2 μηνυματα στο messenger δεν προλαβαινω να κανω και εξαφανιζονται.

 

Γενικα οι τελευταιες εκδοσεις mm ειναι απαλευτες με τα data.Οι πρωτες που βγηκαν μετα τις lollipop ηταν πολυ πιο σταθερες

οι λολιποπ ειναι σταθερες?

Link to comment
Share on other sites

μαρεσουν οι mm γιαυτο θελω να την δοκιμασω. γιαυτο επιμενω κιολας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οι λολιποπ ειναι σταθερες?

 

οχι,τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη mm που θα δωσω λινκ, θα έχει διορθωμενα ril. Τόσο σε ομιλία, όσο και data. Θα λειτουργεί, όπως ακριβώς μια kitkat.

 

Όχι το 2g/3g

Αλλά τα δεδομένα, θα είναι σταθερά.

 

Ξέρω, είναι μεγάλη κουβέντα. Νομίζω, κάτι έχω βρει....

 

Θα κάνω πρώτα τις δοκιμές μου και εφ όσον όλα οκ, θα σάς την δωσω για τεσταρισμα σε δύσκολες συνθήκες.

 

Απλά, το αναφέρω, και μένω εδω...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στην εγκατασταση της ρομ του jpower πρεπει να εκανα η μπαρουφα,μαλλον δεν ειχα κατεβασει σωστα μεσο αυτου του mega sync την rom γιατι την ξανακατεβασα την εβαλα στην sd και ξαναφλασαρα με όλα τα wipes και περαστηκε μια χαρα αλλα εξακολουθει να μην μπορει να δει την sd το pc ,δοκιμασα και στα 2 pc του σπιτιου αλλα τζιφος!

Μου βγαζει:

Δεν έχουν εγκατασταθεί τα προγράμματα οδήγησης για αυτήν τη συσκευή. (Κωδικός 28)

 

Η ενότητα για την εγκατάσταση μιας υπηρεσίας σε αυτό το αρχείο INF δεν είναι έγκυρη.

 

 

Για να βρείτε ένα πρόγραμμα οδήγησης για αυτήν τη συσκευή, κάντε κλικ στο κουμπί "Ενημέρωση προγράμματος οδήγησης".

 

Βοηθήστε με ρε παιδια γιατι κοντευω να σκασω,εχω φαει ολη την μερα και ολη την νυχτα(δεν κοιμηθηκα παρα 2 ωρες ολες κι'ολες!).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Υπάρχει ένα πρόγραμμα

Usbdeview

Χρησιμοποίησε το και ξηλωσε ότι usb driver έβαλες τελευταία. Ξηλωσε και τους drivers του τηλεφώνου

Αυτή είναι η μια λύση..

 

Η άλλη, κάνε επαναφορά τα Windows σε προηγούμενη κατάσταση

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Υπάρχει ένα πρόγραμμα

Usbdeview

Χρησιμοποίησε το και ξηλωσε ότι usb driver έβαλες τελευταία. Ξηλωσε και τους drivers του τηλεφώνου

Αυτή είναι η μια λύση..

 

Η άλλη, κάνε επαναφορά τα Windows σε προηγούμενη κατάσταση

 

Φιλε πως ξηλωνω τους drivers του τηλεφώνου?

Και χρειαζεται να τους ξαναπερασω,και αν ναι πως και που βρισκω drivers του τηλεφώνου?

Επισης ,χρειαζεται αφου ξηλωσω τους drivers του υπολογιστη να ξαναπερασω drivers kai ekei?

Θα προσπαθήσω αλλα μεχρι χθες πριν φλασαρω την ρομ σου συνδεομουν κανονικα και στους 2 υπολογιστες,μηπως λεω μηπως δεν φταιει ο υπολογιστης αλλα εκανα καμια πατατα στο φλασαρισμα και γι'αυτο δεν αναγνωριζουν οι υπολογιστες το κινητο,δηλ. μηπως είναι θεμα κινητου και όχι υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις και 2ο τηλέφωνο στο σπίτι και παρουσιάζει τα ιδια, τότε φταίει το πισι.

 

Καλύτερα, κάνε επαναφορά τα Windows.

 

Μήπως συνδεσες κάτι τελευταία? Κάνα σκανερ, κάνα usb multiport?

 

Η ρομ δεν έχει το παραμικρό θέμα στον τομέα αυτό.

Εδώ δεν έχουν οι lp, mm...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη mm που θα δωσω λινκ, θα έχει διορθωμενα ril. Τόσο σε ομιλία, όσο και data. Θα λειτουργεί, όπως ακριβώς μια kitkat.

 

Όχι το 2g/3g

Αλλά τα δεδομένα, θα είναι σταθερά.

 

Ξέρω, είναι μεγάλη κουβέντα. Νομίζω, κάτι έχω βρει....

 

Θα κάνω πρώτα τις δοκιμές μου και εφ όσον όλα οκ, θα σάς την δωσω για τεσταρισμα σε δύσκολες συνθήκες.

 

Απλά, το αναφέρω, και μένω εδω...

 

H αυτοματη συνδεση σε αποθηκευμενα δικτυα wifi θα δουλευει ? Γιατι μεχρι τωρα σε mm δεν εχει λειτουργησει σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Changelog - China] MIUI 8 China Developer ROM 6.10.13 Changelog Preview: Automated Tasks and More!

 

Greetings MIUIers !

 

Today we are bringing you with the following recommended features:

 

Notes - A switch in the settings for showing only quick notes

In previous versions, the default setting was to show all notes on the homepage of Notes app. We have added the "Show quick notes in homepage" switch in Note app setting. When the switch is on, Only notes in "Quick notes" folder will be displayed on the homepage of Notes app.

 

Security - Added automated tasks in Security

This function was in MIUI 7, but we optimized it. It features more condition/action settings, such as time slot, duration period, specify battery remaining point and etc.

 

Phone - Carrier info on the call screen

Carrier info can be displayed during the call. It is now more convenient to know caller's carrier info.

 

Messaging - Optimizations with floating notifications.

Extended time for floating notifications about verification messages

Messaging - Added “”Copy” buttons for message items in the Notification shade

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδάκια!!

 

Θα ήθελα μια χάρη! Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει την εφαρμογή Snaplock Lockscreen και να μου πει συγκεκριμένα αν συνδέεται στο ίντερνετ και αν κατεβάζει νέες ταπετσαρίες διαδικτυακά;;

 

Η εφαρμογή είναι εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wandoujia.roshan

 

Και, αφού έχουμε μπει στην εφαρμογή, πάμε Settings ➡ Wallpaper settings ➡ Daily wallpaper ➡ Switch.

 

Είμαι με τη Miui του Jpower και, ενώ μπόρεσα και άλλαξα την ταπετσαρία μέσω ίντερνετ το Σάββατο που κατέβασα την εφαρμογή, από τότε δεν έχει μπορέσει να συνδεθεί και εμφανίζει μήνυμα λάθους!

 

Κατά τα άλλα, μου αρέσει πολύ σαν εφαρμογή και αξίζει να την δοκιμάσετε αν ψάχνετε κάποια εφαρμογή για κλείδωμα οθόνης!

 

Σόρρυ για το οφφτόπικ!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις και 2ο τηλέφωνο στο σπίτι και παρουσιάζει τα ιδια, τότε φταίει το πισι.

 

Καλύτερα, κάνε επαναφορά τα Windows.

 

Μήπως συνδεσες κάτι τελευταία? Κάνα σκανερ, κάνα usb multiport?

 

Η ρομ δεν έχει το παραμικρό θέμα στον τομέα αυτό.

Εδώ δεν έχουν οι lp, mm...

 

Φιλε jpower δεν εχω δευτερο τηλεφωνο στο σπιτι, εχω δευτερο πισι στο σπιτι, και το τηλ. παρουσιαζει την ιδια συμπεριφορά και στο δευτερο πισι!

Αρα με το μυαλο μου και τα λιγα που καταλαβαίνω πρεπει να φταιει το τηλ. ,δηλ. εχει χασει την ταυτοτητα του (αγνωστη συσκευή)και δεν το αναγνωριζει κανενα πισι,γι'αυτο και ρωταω μηπως υπαρχει κανα driver apk που μπορω να εγκαταστήσω στο τηλ. μπας και γινει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...