Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να συνδεθω με τα δεδομένα και δεν γίνεται παρόλο ότι έχω βάλει τις ρυθμίσεις.εχω wind

Είμαι με την miui

Θέλει να περαστούν χειροκίνητα APN του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Azuli thanks! :) (για το sound patch)

 

Σχετικά με την κατανάλωση, εγώ είμαι τρισευτυχισμένος. Σε καθημερινές συνθήκες λειτουργίας, η μπαταρία με βγάζει 2 ημέρες, σχεδόν το διπλάσιο από τις άλλες ROM. Έχω εγκατεστημένη την MiUi 8 6.9.22 Global - MT6592 και είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου (και δε χρησιμοποιώ λίγες!)

 

Αλήθεια, η 6.9.29 περνιέται «από πάνω» χωρίς wipes; Θα με ενδιέφερε να τη δοκιμάσω, αλλά δε θέλω να χάσω χρόνο με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα ΑΡΝ, μπορεί να λυθεί εξαιρετικά εύκολα. Θα μπορούσα να περάσω όλους τους vendors, αλλά δεν ήθελα να την σκαλιξω άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Idneaspats, δες το εδω ποστ μου....

 

http://www.modaco.com/forums/topic/376576-nitro-baseband-imei-patch-for-mmx-a310a311/

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Komiti, για τα δίκτυα τηλεφωνίας, εχω γράψει πολλά.... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμαζω την "δική μου" έκδοση. Παίζουν ολα.

 

Θα την κρατήσω λίγες μέρες, περισσότερο, για να τιμησω τον κοπο μου μιάς και πρόκειται για δικό μου πορτ απο την αυθεντική .. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Azuli thanks! :) (για το sound patch)

 

Σχετικά με την κατανάλωση, εγώ είμαι τρισευτυχισμένος. Σε καθημερινές συνθήκες λειτουργίας, η μπαταρία με βγάζει 2 ημέρες, σχεδόν το διπλάσιο από τις άλλες ROM. Έχω εγκατεστημένη την MiUi 8 6.9.22 Global - MT6592 και είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου (και δε χρησιμοποιώ λίγες!)

 

Αλήθεια, η 6.9.29 περνιέται «από πάνω» χωρίς wipes; Θα με ενδιέφερε να τη δοκιμάσω, αλλά δε θέλω να χάσω χρόνο με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους.

 

ναι ειναι αψογη η μπαταρια.

 

Δεν θα προτεινα να την περασεις απο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα κρυφο setting στην miui που δεν υπαρχει προσβαση απο πουθενα στη rom!

 

Ο λογος για το ''battery performance mode'' που κανονικα υπαρχει μονο στις lollipop αλλα υπαρχει κρυμμενο σαν λειτουργια και στην miui 8 6.9.22..!

 

Για να το βρουμε κανουμε το εξης:

 

Κατεβαζουμε απο το play store την εφαρμογη quick shortcut maker και την ανοιγουμε.

 

Στην καρτελα activities βρισκουμε το "settings" και απο τα settings το "com.android.settings.fuelgauge.PowerModeSettings"

Με παρατεταμενο πατημα βγαινει ενα αστερακι το παταμε και αποθηκευεται στην διπλανη καρτελα,favorites.

Απο κει το επιλεγουμε και παταμε create.Αν θελουμε αλλαζουμε εικονιδιο και ονομα.

 

Τωρα πατωντας στην home screen το shortcut που δημιουργηθηκε μπορουμε να αλλαξουμε αναμεσα σε balanced και performance mode,οπως στην lollipop!

 

Το performance mode κανει τον επεξεργαστη να δουλευει σε μεγαλυτερη ταχυτητα και φυσικα το τηλεφωνο πιο γρηγορο.

 

Δεν ειναι για συνεχεια γιατι προφανως καιει πιο πολυ μπαταρια,αλλα για παιχνιδια και βαριες εφαρμογες η αν δεν σε νοιαζει η μπαταρια κανει την διαφορα..!

 

Στην ιδια κατηγορια,στο "settings" υπαρχουν κι αλλες κρυφες ρυθμισεις μη προσβασιμες απο τα κανονικα μενου της rom.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαίνει σε mega...

33% uploaded....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον βρηκα κρυφο setting στην miui που δεν υπαρχει προσβαση απο πουθενα στη rom!

 

Ο λογος για το ''battery performance mode'' που κανονικα υπαρχει μονο στις lollipop αλλα υπαρχει κρυμμενο σαν λειτουργια και στην miui 8 6.9.22..!

 

Για να το βρουμε κανουμε το εξης:

 

Κατεβαζουμε απο το play store την εφαρμογη quick shortcut maker και την ανοιγουμε.

 

Στην καρτελα activities βρισκουμε το "settings" και απο τα settings το "com.android.settings.fuelgauge.PowerModeSettings"

Με παρατεταμενο πατημα βγαινει ενα αστερακι το παταμε και αποθηκευεται στην διπλανη καρτελα,favorites.

Απο κει το επιλεγουμε και παταμε create.Αν θελουμε αλλαζουμε εικονιδιο και ονομα.

 

Τωρα πατωντας στην home screen το shortcut που δημιουργηθηκε μπορουμε να αλλαξουμε αναμεσα σε balanced και performance mode,οπως στην lollipop!

 

Το performance mode κανει τον επεξεργαστη να δουλευει σε μεγαλυτερη ταχυτητα και φυσικα το τηλεφωνο πιο γρηγορο.

 

Δεν ειναι για συνεχεια γιατι προφανως καιει πιο πολυ μπαταρια,αλλα για παιχνιδια και βαριες εφαρμογες η αν δεν σε νοιαζει η μπαταρια κανει την διαφορα..!

 

Στην ιδια κατηγορια,στο "settings" υπαρχουν κι αλλες κρυφες ρυθμισεις μη προσβασιμες απο τα κανονικα μενου της rom.

 

Πολλαπλά πατήματα στις πληροφορίες του about, εμφανίζουν κρυφά μενου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s15.postimg.org/vjy0vrarv/Screenshot_2016_10_04_23_12_36_296_com_longcheer.png http://s15.postimg.org/99a5vsdhn/Screenshot_2016_10_04_23_12_45_561_com_longcheer.png http://s15.postimg.org/6t8chxvez/Screenshot_2016_10_04_23_12_48_680_com_longcheer.png

image hosting over 2mb

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s22.postimg.org/rhp01d3nl/Screenshot_2016_10_04_23_18_56_198_com_android_s.png http://s22.postimg.org/ib6pe2yf5/Screenshot_2016_10_04_23_21_59_477_com_android_s.png

http://s9.postimg.org/b7lqgymun/Screenshot_2016_10_04_23_25_39_970_com_android_s.png

image url

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα ΑΡΝ, μπορεί να λυθεί εξαιρετικά εύκολα. Θα μπορούσα να περάσω όλους τους vendors, αλλά δεν ήθελα να την σκαλιξω άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Idneaspats, δες το εδω ποστ μου....

 

http://www.modaco.com/forums/topic/376576-nitro-baseband-imei-patch-for-mmx-a310a311/

Jpower δεν μπορώ να το φλασαρω, βγάζει αυτό. http://imgur.com/a/AGXdA

και όλα αυτά επειδή φλασαρα μη συμβατή ρομ ο μ......ας. Τι λες? πάω για καινούργιο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Η Miui η 8κάτι έχει apn που μας κάνουν. Αν την έχετε τσιμπάτε το αρχείο από το zip στο system/etc και το πετάτε στο zip της 6κάτι και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

 

Πολλαπλά πατήματα στις πληροφορίες του about, εμφανίζουν κρυφά μενου...

 

αυτο ειναι το test menu,ειναι αλλο πραγμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η miui δεν εχει android 5 η 6?

 

και 4 και 5 και 6,αλλα φτιαχνουν την ιδια rom για ολες τις εκδοσεις android

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα την κρατήσω λίγες μέρες

 

σε βλεπω να την κρατας πολλες μερες..!

Link to comment
Share on other sites

Jpower δεν μπορώ να το φλασαρω, βγάζει αυτό. http://imgur.com/a/AGXdA

και όλα αυτά επειδή φλασαρα μη συμβατή ρομ ο μ......ας. Τι λες? πάω για καινούργιο τηλέφωνο?

 

Μάλιστα,

Φλασαρες ρομ με λάθος mount points

 

Η μόνη λύση, μια εργοστασιακή με sp flash tools.

Έχει οδηγίες και στο μοντακο και στην αρχική. Υπ όψιν, ΜΗΝ ΤΣΕΚΆΡΕΙΣ ΤΟΝ PRELOADER

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε βλεπω να την κρατας πολλες μερες..!

 

Μακάρι, γιατί μ έχει κουράσει αυτή η ιστορία.

 

Ετοιμάζω κατι σπέσιαλ.... :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η 6.9.29 υπάρχει και σε πατσομορφή αν έχουμε ήδη την προηγούμενη πάνω; Στο blog του mtkdev δεν βλέπω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διότι, είμαι ο πρώτος που την έχω κάνει port. :)

Ούτε στο xda, ούτε πουθενά...

:):)

 

Αν θελεις, κάνε ένα νανροιδ και περνα την dirty. Έχω πολύ σοβαρή υποψία οτι θα παίξει...

 

Δεν έχω δοκιμάσει...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διότι, είμαι ο πρώτος που την έχω κάνει port. :)

Ούτε στο xda, ούτε πουθενά...

:):)

 

Αν θελεις, κάνε ένα νανροιδ και περνα την dirty. Έχω πολύ σοβαρή υποψία οτι θα παίξει...

 

Δεν έχω δοκιμάσει...

 

Μη με πειτε ασχετο αλλα nandroid κανουμε απο recovery? και τα επιλεγουμε ολα? εχω κανει καποια backup αλλα δεν εχω επαναφερει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για την 6.9.29 του φίλου jpower73, την su την κάνουμε αναβάθμιση, ή το αγνοούμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για τις mm βρέθηκε καμιά λύση για το bluetooth?

 

Έχω την temasek και με εξαίρεση το bluetooth όλα τα υπόλοιπα είναι οκ. Παλαιότερα δεν μου χρειαζόταν το bluetooth αλλά πλέον έχω την δυνατότητα να συνδέω το κινητό στο αυτοκίνητο και δεν μπορώ. Στην αρχή συνδεόταν αλλά χανόταν η σύνδεση και ξανά και ξανά... Τις τελευταίες μέρες δεν συνδέεται καθόλου...

 

Αν δεν υπάρχει λύση ποια ρομ έχει δοκιμασμένο bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Το αποφασισα και το βαλα αγγελια,θα παω σε Xiaomi.

Aν εχετε καποιο φιλο που μπορει να ενδιαφερεται,το δινω 80e.

Φυσικα αψογη κατασταση και θηκη απο την πρωτη μερα!

Link to comment
Share on other sites

Το αποφασισα και το βαλα αγγελια,θα παω σε Xiaomi.

Aν εχετε καποιο φιλο που μπορει να ενδιαφερεται,το δινω 80e.

Φυσικα αψογη κατασταση και θηκη απο την πρωτη μερα!

 

εγω πηρα το oneplus 2 αλλα την coolpadαρα την κραταω ;) και παρακολουθω και το νημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...