Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, μονο τις 2 άλλες. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

 

Την πέρασα 2 φορές και έκανα και επιπλέον ένα factory reset μετά τη δεύτερη. Δε νομίζω ο Apex να έπαιξε ρόλο, τώρα αν το μπλόκαρα παίζοντας με το Gravity, ίσως τι να πω. Αλλά αν δεν μπορείς να πειράξεις και τίποτα δεν έχει νόημα. Έβαλα τώρα τη Mlais 1028 by fefe που μέχρι στιγμής φαίνεται καλή. Αύριο θα δώσω πλήρη αναφορά! :p

 

Έχει επιλογή για μόνο GSM, το είχα κάνει και εγώ (δες και στις φώτο από την πρώτη δοκιμή μου, σήμα G από επιλογή μου)

Για τις αλλαγές εννοώ να τις κάνεις τώρα μία-μία για να βρεις τι έφταιξε και σου έβγαλε προβλήματα. Γιατί δεν μπορεί να έφταιξαν όλα.

Εγώ πάντως δεν είχα αλλάξει τον launcher και δεν μου παρουσίασε προβλήματα, όλα τα άλλα τα πείραξα και γω.

Γιατί δε βάζεις την AOSP 4.4.2 του maucat 19.12?

https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

και να την πειράξεις όσο θες με xposed/gravity

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Όχι, μονο τις 2 άλλες. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

 

Την πέρασα 2 φορές και έκανα και επιπλέον ένα factory reset μετά τη δεύτερη. Δε νομίζω ο Apex να έπαιξε ρόλο, τώρα αν το μπλόκαρα παίζοντας με το Gravity, ίσως τι να πω. Αλλά αν δεν μπορείς να πειράξεις και τίποτα δεν έχει νόημα. Έβαλα τώρα τη Mlais 1028 by fefe που μέχρι στιγμής φαίνεται καλή. Αύριο θα δώσω πλήρη αναφορά! :p

 

Επιβεβαιώνω οτι απ τις ρυθμίσεις δεν εχει σκετο 2g,αλλα μπαινει απο engineer mode του mobileuncle tools(gsm only).

Force closes δεν συναντησα καθολου παντως,και το back button δουλεύει καλα.

Link to comment
Share on other sites

σε οποιαδηποτε rom δεν λειτουργει 100% το gravity να εισαι σιγουρος οτι σε καποια φαση θα σου δημιουργησει προβληματα καποιο xposed module.Το xposed ειναι φτιαγμενο για aosp based roms,oποιοδηποτε module παει να πειραξει κατι στην rom που ειναι διαφορετικο απο το αντιστοιχο της aosp (πχ UI) θα σου δημιουργησει απο θεμα εως bootloop.

 

Οποτε αναφορες προβληματων για μη aosp based roms που εχει περαστει xposed δεν θα πρεπε να γινονται καν..

Πολύ σωστα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες, ίσως έχετε δίκιο ότι τα κολλήματα τα προκάλεσα εγώ με το xposed. Ήταν όμως σπαστική η Rom, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Βλαμμένο supersu, 2G να είσαι ειδήμων για να το βάλεις. Και ναι, το ξέρω ότι δεν παίζεις πολύ με το xposed σε μη aosp, αλλά είναι μικρά πραγματάκια που προσωπικά τα χρειάζομαι. Κάτι να ρυθμίζεις ξεχωριστά τήν ένταση του ήχου κλήσης από αυτή των πολυμέσων, κάτι να έχεις μόνιμα αναμμένα τα capacitive keys όταν είναι ανοιχτή η οθόνη και διάφορα άλλα ψιλολόγια. Σε αυτά λοιπόν δε με κάλυψε η infocus. Στα θετικά της να πω πως ήταν η καλή διαρκεια μπαταρίας (τη φοβόμουν μετά την Α310) και ότι δούλευαν τα 7 χρώματα στο LED (μόνο 3 στην Α310) με το γνωστό patch.

Η Aosp του maucat ήταν η rom που πρωτοέβαλα στο κινητό, μάλλον τα έκανα όλα λάθος (τελείως άπειρος γαρ :lol: ) και την έβγαλα αμέσως (τα έχω γράψει σε προηγούμενο post). Ίσως τη δοκιμάσω κάποια στιγμή στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Όντασ κάτοχος JIAYU G2F,μια ερώτηση παρακαλώ,επειδή το θέμα έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκώμενο:αξίζει το coolpad f1?Για κάποιον που δεν θέλει να ασχολήθει και ιδιαίτερα με το να πειράξει το κινητό...ή να κοιτάξω το coolpad f1 plus,με 4G αλλά χαμηλότερες προδιαγραφές,για να γλιτώσω τα όποια ''τεχνικα'' προβλήματα??Είνα και το android 4.2 κιόλας στο coolpad f1...

 

Γιατί τώρα να ξεπεράσω το όριο-φραγμό των 100 € (~150 ευρωπουλάκια),σε κινεζάκι,και να ξέρω εκ των προτέρων ότι έχει θεματάκια,εε πάει πολύ...:wacko:

 

Μην το πάρεις. Πάρε κανένα κινητό που έχει 2-3 ρομ. Κανένα ZTE V5 2gb ας πούμε, έχει τη δικιά του τη Nubia (δεν έχει ελληνικά αλλά για στοκ είναι καλύτερη από το Cool UI), τη CM11 (έχει ελληνικά και θα δουλεύει το xposed και σχετικά καλά το gravity) και μια άλλη. Και αν δεν σε πειράζει να το κάνεις μονόκαρτο έχουν σε δοκιμαστική έκδοση και CM12 Lollipop. 115€ έχει αντί για 139€ του F1 και νομίζω και από κάμερα του ρίχνει του δικού μας. Είναι και μισό πόντο κοντύτερο, στενότερο και λεπτότερο με ίδιο μέγεθος οθόνης.

 

Το F1 προτιμώ εγώ επειδή είναι η χαρά του μαστορέματος αλλά δεν είναι το πιο vfm πια, ούτε είναι για άτομα που ρωτάνε πως να βάλουν recovery και gravity box. Και δεν έχει ακόμα μια ρομ που να είναι 95-100% σωστή (ίσως μόνο σε 4.2 αν θες να μείνεις). Σε 4.4 το έχει κουτσουρέψει η μαμά του και παίζει με αρκετά μειωμένες επιδόσεις σε κάρτα γραφικών και SD. Όχι ότι θα το καταλάβεις αν δεν παίζεις games αλλά βλακεία.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε καποιος προβλημα μετην καμερα με την emiuiUNICOM 2,3 ??? την εχω φλασαρει δυο φορες και μετα φλασαρω τα gapps και οταν την ανοιγω και παω να ανοιξω την καμερα μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με την καμερα.δοκιμασα κι αλλες εφαρομογες καμερας αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις. Πάρε κανένα κινητό που έχει 2-3 ρομ. Κανένα ZTE V5 2gb ας πούμε, έχει τη δικιά του τη Nubia (δεν έχει ελληνικά αλλά για στοκ είναι καλύτερη από το Cool UI), τη CM11 και μια άλλη. Και αν δεν σε πειράζει να το κάνεις μονόκαρτο έχουν σε δοκιμαστική έκδοση και CM12 Lollipop. 115€ έχει αντί για 139€ του F1 και νομίζω και από κάμερα του ρίχνει του δικού μας.

 

Το F1 προτιμώ εγώ επειδή είναι η χαρά του μαστορέματος αλλά δεν είναι το πιο vfm πια, ούτε είναι για άτομα που ρωτάνε πως να βάλουν recovery και gravity box. Και δεν έχει ακόμα μια ρομ που να είναι 95-100% σωστή (ίσως μόνο σε 4.2 αν θες να μείνεις). Σε 4.4 το έχει κουτσουρέψει η μαμά του και παίζει με αρκετά μειωμένες επιδόσεις σε κάρτα γραφικών και SD. Όχι ότι θα το καταλάβεις αν δεν παίζεις games αλλά βλακεία.

 

εγω δεν εχω καταλάβει ποιος ο λόγος για όλο αυτόν τον μαραθώνιο με τις rom (εκτός βεβαια από την κ....α που ειναι απόλυτα σεβαστή εννοείται). Πέραν του θέματος με την λήψη sms από 4ψήφια που λύνεται εγκαθιστώντας άλλον client, ποιό το πρόβλημα με την στοκ ρομ? Ολο γενικούς χαρακτηρισμούς διαβάζω του στυλ δεν μου κάνει, δεν με βολεψε, προτιμώ την άλλη κτλ. Μια λίστα με συγκεκριμένα τεχνικά προβλήματα υπάρχει? Σε φίλο που του πήρα F1, του έβαλα nova & textra και τέλος. Ειναι υπερευχαριστημένος, επίσης φωτογραφίες και μπαταρία μια χαρά. Και μόνο που το κινητό έχει εκπληκτική λήψη GPS & wifi, είναι αρκετός λόγος για να το προτιμήσω σε σχεση με άλλες επιλογές. Φιλοι και συνάδελφοι μας ρωτάνε συνεχώς (εγώ εχω 7320 και ο κολλητός F1) ποια τηλέφωνα ειναι για να πάρουν ίδια. Εχουν βάλει τα κλάμματα κάτι samsung-ακηδες και iphone-ακηδες που δεν έχουν καθόλου σήμα wifi στο γραφείο μου (ενώ εγώ πιάνω πολυ απομακρυσμένους routers) και για να μην πώ για το gps που με έβαλαν να κάνω καταγραφή διαδρομής αναμεσα σε κτηρια με το androzic για να δουν με τα μάτια τους ότι το δικό μου ήταν το μόνο που δεν είχε απολύτως καμία διακοπή στο track (δλδ στιγμιαία απώλεια σήματος απο τους δορυφόρους) ενώ κάτι άλλα πανάκριβα (κινέζικα κι επώνυμα) ΟΛΑ είχαν μικροδιακοπές. Προχθές ήμουν δικοπές σε ξενώνα που το wifi το ειχαν στο ισόγειο/εστιατόριο και ήμουν ο μοναδικός απο τους φιλοξενούμενους που ειχα σήμα στο δωμάτιο. Οκ, οι υπολοιποι είχαν κινητό που διάλεξαν ο καθένας με το δικό του κριτήριο βέβαια, σήμα όμως δεν είχαν χαχαχα. Θα δυσκολευτώ πολυ να πειστώ να αλλάξω μάρκα.

 

@mindtrapper : αδερφε το quote δεν ειναι προσωπικό ε, αφορμή πήρα απλά από το post σου για να εκφραστώ

Edited by jomor
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε καποιος προβλημα μετην καμερα με την emiuiUNICOM 2,3 ??? την εχω φλασαρει δυο φορες και μετα φλασαρω τα gapps και οταν την ανοιγω και παω να ανοιξω την καμερα μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με την καμερα.δοκιμασα κι αλλες εφαρομογες καμερας αλλα τιποτα.

 

μηπως τα gapps που εβαλες ειχαν και καμια google camera μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις. Πάρε κανένα κινητό που έχει 2-3 ρομ. Κανένα ZTE V5 2gb ας πούμε, έχει τη δικιά του τη Nubia (δεν έχει ελληνικά αλλά για στοκ είναι καλύτερη από το Cool UI), τη CM11 (έχει ελληνικά και θα δουλεύει το xposed και σχετικά καλά το gravity) και μια άλλη. Και αν δεν σε πειράζει να το κάνεις μονόκαρτο έχουν σε δοκιμαστική έκδοση και CM12 Lollipop. 115€ έχει αντί για 139€ του F1 και νομίζω και από κάμερα του ρίχνει του δικού μας. Είναι και μισό πόντο κοντύτερο, στενότερο και λεπτότερο με ίδιο μέγεθος οθόνης.

 

Το F1 προτιμώ εγώ επειδή είναι η χαρά του μαστορέματος αλλά δεν είναι το πιο vfm πια, ούτε είναι για άτομα που ρωτάνε πως να βάλουν recovery και gravity box. Και δεν έχει ακόμα μια ρομ που να είναι 95-100% σωστή (ίσως μόνο σε 4.2 αν θες να μείνεις). Σε 4.4 το έχει κουτσουρέψει η μαμά του και παίζει με αρκετά μειωμένες επιδόσεις σε κάρτα γραφικών και SD. Όχι ότι θα το καταλάβεις αν δεν παίζεις games αλλά βλακεία.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Ίσως ψηθώ να πάρω το plus για να εκμεταλλευτώ και το 4g του και το πιο καινούριο λειτουργικό.Θα τ τσεκάρψ αυτό που προτείνεις πάντως,αν και στην ίδια τιμή έχω σταμπάρει επίσης και το cubot x9 με μακράν πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω δεν εχω καταλάβει ποιος ο λόγος για όλο αυτόν τον μαραθώνιο με τις rom (εκτός βεβαια από την κ....α που ειναι απόλυτα σεβαστή εννοείται). Πέραν του θέματος με την λήψη sms από 4ψήφια που λύνεται εγκαθιστώντας άλλον client, ποιό το πρόβλημα με την στοκ ρομ? Ολο γενικούς χαρακτηρισμούς διαβάζω του στυλ δεν μου κάνει, δεν με βολεψε, προτιμώ την άλλη κτλ. Μια λίστα με συγκεκριμένα τεχνικά προβλήματα υπάρχει? Σε φίλο που του πήρα F1, του έβαλα nova & textra και τέλος. Ειναι υπερευχαριστημένος, επίσης φωτογραφίες και μπαταρία μια χαρά. Και μόνο που το κινητό έχει εκπληκτική λήψη GPS & wifi, είναι αρκετός λόγος για να το προτιμήσω σε σχεση με άλλες επιλογές. Φιλοι και συνάδελφοι μας ρωτάνε συνεχώς (εγώ εχω 7320 και ο κολλητός F1) ποια τηλέφωνα ειναι για να πάρουν ίδια. Εχουν βάλει τα κλάμματα κάτι samsung-ακηδες και iphone-ακηδες που δεν έχουν καθόλου σήμα wifi στο γραφείο μου (ενώ εγώ πιάνω πολυ απομακρυσμένους routers) και για να μην πώ για το gps που με έβαλαν να κάνω καταγραφή διαδρομής αναμεσα σε κτηρια με το androzic για να δουν με τα μάτια τους ότι το δικό μου ήταν το μόνο που δεν είχε απολύτως καμία διακοπή στο track (δλδ στιγμιαία απώλεια σήματος απο τους δορυφόρους) ενώ κάτι άλλα πανάκριβα (κινέζικα κι επώνυμα) ΟΛΑ είχαν μικροδιακοπές. Προχθές ήμουν δικοπές σε ξενώνα που το wifi το ειχαν στο ισόγειο/εστιατόριο και ήμουν ο μοναδικός απο τους φιλοξενούμενους που ειχα σήμα στο δωμάτιο. Οκ, οι υπολοιποι είχαν κινητό που διάλεξαν ο καθένας με το δικό του κριτήριο βέβαια, σήμα όμως δεν είχαν χαχαχα. Θα δυσκολευτώ πολυ να πειστώ να αλλάξω μάρκα.

 

@mindtrapper : αδερφε το quote δεν ειναι προσωπικό ε, αφορμή πήρα απλά από το post σου για να εκφραστώ

 

σε αυτό που αναφέρεις συμφωνώ όσο δεν πάει.Χάλασε ο κόσμος να πάρεις ένα κινητάκι μέχρι 150 ευρώ κινέζικο(στο κάτω κάτω της γραφής όλα κινέζικα είναι :p )να κάνεις και τη δουλειά σου καλύτερα?Στα υπόλοιπα τη μάρκα και το marketing πληρώνεις...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω καταλάβει ποιος ο λόγος για όλο αυτόν τον μαραθώνιο με τις rom (εκτός βεβαια από την κ....α που ειναι απόλυτα σεβαστή εννοείται). Πέραν του θέματος με την λήψη sms από 4ψήφια που λύνεται εγκαθιστώντας άλλον client, ποιό το πρόβλημα με την στοκ ρομ? Ολο γενικούς χαρακτηρισμούς διαβάζω του στυλ δεν μου κάνει, δεν με βολεψε, προτιμώ την άλλη κτλ. Μια λίστα με συγκεκριμένα τεχνικά προβλήματα υπάρχει? Σε φίλο που του πήρα F1, του έβαλα nova & textra και τέλος. Ειναι υπερευχαριστημένος, επίσης φωτογραφίες και μπαταρία μια χαρά. Και μόνο που το κινητό έχει εκπληκτική λήψη GPS & wifi, είναι αρκετός λόγος για να το προτιμήσω σε σχεση με άλλες επιλογές. Φιλοι και συνάδελφοι μας ρωτάνε συνεχώς (εγώ εχω 7320 και ο κολλητός F1) ποια τηλέφωνα ειναι για να πάρουν ίδια. Εχουν βάλει τα κλάμματα κάτι samsung-ακηδες και iphone-ακηδες που δεν έχουν καθόλου σήμα wifi στο γραφείο μου (ενώ εγώ πιάνω πολυ απομακρυσμένους routers) και για να μην πώ για το gps που με έβαλαν να κάνω καταγραφή διαδρομής αναμεσα σε κτηρια με το androzic για να δουν με τα μάτια τους ότι το δικό μου ήταν το μόνο που δεν είχε απολύτως καμία διακοπή στο track (δλδ στιγμιαία απώλεια σήματος απο τους δορυφόρους) ενώ κάτι άλλα πανάκριβα (κινέζικα κι επώνυμα) ΟΛΑ είχαν μικροδιακοπές. Προχθές ήμουν δικοπές σε ξενώνα που το wifi το ειχαν στο ισόγειο/εστιατόριο και ήμουν ο μοναδικός απο τους φιλοξενούμενους που ειχα σήμα στο δωμάτιο. Οκ, οι υπολοιποι είχαν κινητό που διάλεξαν ο καθένας με το δικό του κριτήριο βέβαια, σήμα όμως δεν είχαν χαχαχα. Θα δυσκολευτώ πολυ να πειστώ να αλλάξω μάρκα.

 

@mindtrapper : αδερφε το quote δεν ειναι προσωπικό ε, αφορμή πήρα απλά από το post σου για να εκφραστώ

 

ειναι θεμα τι ζητας και πως εχεις μαθει.Με μια custom ειδικα aosp με xposed το τηλεφωνο κανει πραγματα που δεν μπορεις με την official,φυσικα αν δεν τα εχεις χρησιμοποιησει ποτε και δεν ξερεις οτι μπορει να γινουν δεν σου λειπουν.

 

Τωρα για το gps..μαλλον δεν ειχες κινητο με snapdragon να δεις τι θα πει καλο gps να κλειδωνει σε 5 δευτερολεπτα μεσα σε σπιτι σε device only mode,οχι υποβοηθουμενο απο κεραιες κινητης και wifi.Το gps μας ειναι απο τα χειροτερα που εχω δει σε smartphone.

Eπισης οι photo με την εργοστασιακη την 4.2.2 ειναι ψιλοαπαραδεκτες,απο τους λογους που πολλοι δεν σκεφτονται καν να κατεβουν απο 4.4 σε 4.2.2

 

Eνταξει το τηλ ειναι super vfm αλλα οχι και το τηλεφωνο της 10ετιας.Σε αυτο φταιει μονο το τσιπακι το mediatek που προσωπικα δεν ξαναπλησιαζω σε αλλο τηλ εκτος κι αν γινουν μεγαλες αλλαγες στην φιλοσοφια της εταιριας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φιλε ειχαν

 

αυτο ειναι το θεμα..κανει conflict.Αν ειχες παρει κανα backup πριν περασεις τα gapps περνα το αλλιως φλασαρε παλι την rom και κατεβασε gapps απο PA που εχει πακετα χωρις την google camera (γραψε pa gapps στο google)

Link to comment
Share on other sites

@azuli Για to gps θα διαφωνησω . Με καθαρη maucat aosp που δοκιμασα το gps κλειδωνε πραγματικα αμεσως! Με laek παλι το θελει το λεπτο του.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το gps δεν κλειδωσει σε 5 δευτερα αλλα σε 45 τι θα γινει?θα καθυστερησετε να φτασετε στον προορισμο σας?απαιτειτε απο ενα κινητο τηλεφωνο να βγαζει καλυτερες φωτο απο μια καθαρα ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη.να βγαζει καλυτερο ηχο και απ το πιο τελειο ηχοσυστημα,να κλειδωνει τους δορυφορους πιο γρηγορα και απ την πιο καλη συσκευη πλοηγησης και δεν ξερω και εγω τι αλλο!!!!
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειμαι εδω και 3-4 μερες με την Α310.

οταν ενεργοποιω το τηλεφωνο η μετα απο καποιο reboot,αν δεν εχει φορτωσει τα παντα(widget,εφαρμογες κλπ),και παω να κανω οποιαδηποτε ενεργεια το τηλεφωνο κολλαει και κανει επανεκκινηση απο μονο του.το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειμαι εδω και 3-4 μερες με την Α310.

οταν ενεργοποιω το τηλεφωνο η μετα απο καποιο reboot,αν δεν εχει φορτωσει τα παντα(widget,εφαρμογες κλπ),και παω να κανω οποιαδηποτε ενεργεια το τηλεφωνο κολλαει και κανει επανεκκινηση απο μονο του.το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

 

Με Α310 v2 . Κανενα προβλημα απολυτως. Την Α310 δε ξερω δε την ειχα ποτε.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειμαι εδω και 3-4 μερες με την Α310.

οταν ενεργοποιω το τηλεφωνο η μετα απο καποιο reboot,αν δεν εχει φορτωσει τα παντα(widget,εφαρμογες κλπ),και παω να κανω οποιαδηποτε ενεργεια το τηλεφωνο κολλαει και κανει επανεκκινηση απο μονο του.το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

Το κανει και σε μενα με laek και με maucat που δοκιμασα. Το θεμα ειναι οτι και να το αφησω 3 λεπτα και ανοιξω μια λιγο πιο βαρια εφαρμογη πεφτει το ενα reboot πισω απο το αλλο. Υποψιαζομαι οτι καποια ρυθμιση στο gravity την κανει την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω το είχα πάθει με λαεκ.

Ξηλωσα χποουσντ και ολα τα μοντούλ του και τα πέρασα ένα ένα από την αρχή.

Νομίζω οτι σκαλωνε σε ενα μοντούλ που είχε σχεση με την εγγραφή σε κάρτα sd.

Το άλλαξα

Και ολα οκ.

(δε βάζω και το χέρι στην φωτια, αλλά κάπου εκεί ήταν το θέμα)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δύο ζητήματα

1. Στις CoolUi γνωρίζουμε κάποιο τρόπο να μεγαλώσει η γραμματοσειρά στην πάνω μπάρα (ρολόι, ποσοστό μπαταρίας κλπ)?

2. Στην Micromax θα ήθελα να αλλάξω την lockscreen με την κλασσική (αυτή με το δακτύλιο). Πώς το κάνουμε, όχι με εφαρμογή από το playstore όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ζητήματα

2. Στην Micromax θα ήθελα να αλλάξω την lockscreen με την κλασσική (αυτή με το δακτύλιο). Πώς το κάνουμε, όχι με εφαρμογή από το playstore όμως.

 

Επιλεγεις video orb plugin σαν lock screen kαι μετα disable με Titanium back up

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω το είχα πάθει με λαεκ.

Ξηλωσα χποουσντ και ολα τα μοντούλ του και τα πέρασα ένα ένα από την αρχή.

Νομίζω οτι σκαλωνε σε ενα μοντούλ που είχε σχεση με την εγγραφή σε κάρτα sd.

Το άλλαξα

Και ολα οκ.

(δε βάζω και το χέρι στην φωτια, αλλά κάπου εκεί ήταν το θέμα)

 

kitkat sd card full access η obb on sd?

Oι υπολοιποι με τα reboot εχετε κανενα απο αυτα τα modules?

Link to comment
Share on other sites

kitkat sd card full access η obb on sd?

Oι υπολοιποι με τα reboot εχετε κανενα απο αυτα τα modules?

Εχω το kitkat sd card, ξετικαρα το συγκεκριμενο module μαζι με gravity αλλα παλι. Θα παω τωρα μια σε maucat στην εκδοση που βγηκε στις 19 του μηνα και δεν θα βαλω gravity κλπ να δουμε τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

kitkat sd card full access η obb on sd?

Oι υπολοιποι με τα reboot εχετε κανενα απο αυτα τα modules?

 

το 2ο.

Εβαλα το 1ο και ειμαι οκ.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

kitkat sd card full access η obb on sd?

Oι υπολοιποι με τα reboot εχετε κανενα απο αυτα τα modules?

την Α310 v2 εχω και μου το κανει αυτο.

εχω περασμενο το kitkat sd card full,αυτο φταιει λετε?

παντως με την laek 3 μηνες και με το συγκεκριμενο module περασμενο δεν ειχα το προβλημα

αυτη εχω,ειναι η v2?

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατσε να το απενεργοποιησω και feedαρω..

 

edit:δεν δουλεψε..

 

θα προσπαθησω να θυμηθω τι εκανα και το διορθωσα και θα αναφερω..

μηπως χρησιμοποιειτε κάποια ρυθμιση-εφαρμογή που πουσάρει την ταχυτητα εγγραφής/ανάγνωσης?

btw,

 

ριξτε μια ματια στην sd.

ο φακελος LOST.DIR έχει τιποτα μέσα?

Αν ναι, σωστε οτι μπορείτε από την κάρτα (φωτο, κτλ) και φορμαρετε την σε πισι σε φατ32.

 

Είναι σημάδι ότι θα σας αφήσει σύντομα..

 

υ.γ.: ξηλώστε εντελώς το xposed και τα συναφή του και δοκιμαστε.

Μετά αφαιρέστε τα widjet ενα ενα και δοκιμαστε.

δοκιμαστε αλλαγή του χώρου εγγραφής από sd σε phone storage.

 

(σορρυ, άλλα κάτι από αυτά είχα κάνει και το διορθωσα.. Δεν μπορω να θυμηθω ακριβώς..

Πέρασα και κάτι ζόρια εκείνη την εποχή και δεν θυμάμαι ακριβώς. και πάλι σορρυ):(

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την Α310 v2 εχω και μου το κανει αυτο.

εχω περασμενο το kitkat sd card full,αυτο φταιει λετε?

παντως με την laek 3 μηνες και με το συγκεκριμενο module περασμενο δεν ειχα το προβλημα

αυτη εχω,ειναι η v2?

 

η ν2 ειναι

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...