Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη αρχισε να κολαει ολο και πιο πολυ με την miui 4.8.3,λεω να βαλω την miui του emjot 4.6.21(η να βαλω καποια αλλη?),πρεπει να κανω ολα τα wipes και factory reset?

 

Σας το'πα, δεν κανει η 4.8.3,υπερβολικα πολλα bugs σε σημειο μη λειτουργειας του τηλ.,εγω ξαναβαλα την v5 του emjot και το τηλ. ειναι αψογο ξανα,κανονικη εγκατασταση με ολα τα wipes οπως στον οδηγο στη σελιδα 12!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σας το'πα, δεν κανει η 4.8.3,υπερβολικα πολλα bugs σε σημειο μη λειτουργειας του τηλ.,εγω ξαναβαλα την v5 του emjot και το τηλ. ειναι αψογο ξανα,κανονικη εγκατασταση με ολα τα wipes οπως στον οδηγο στη σελιδα 12!

Δηλαδη την 4.6.16?

Link to comment
Share on other sites

windows 7 32bit εχω

 

Κατέβασε το Flashtool και τους drivers από εδώ και επίσης εδώ.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει 5 ώρες οθόνη είναι super...

Πολυ παραπανω βγαζει ;)

 

Εχω ποσταρει ξανα, αρκετες σελιδες πιο πισω.

Εγω βγαζω απο 5 μεχρι 8 ωρες οθονη, αναλογα το ποσο 3g θα παιξει

Link to comment
Share on other sites

φίλε grgz με έσωσες σήμερα..... χίλια ευχαριστώ

 

Αφού πρώτα σε μπέρδεψα....:lol:

 

Έχω πει χίλιες φορές να γράψω ένα tutorial για το πως ακριβώς γίνεται debrick και το έχω αναβάλλει χίλιες μία. :p

 

Υπόσχομαι αύριο να το φτιάξω, πιστεύω ότι θα σωθεί πολύς κόσμος αφού οι οδηγίες που υπάρχουν σε συνδυασμό με τον τρισάθλιο driver της Coolpad, πιο πολύ μπερδεύουν παρά βοηθούν. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μια ερώτηση... που θα βρω battery cover ( το οποίο είναι ψιλό άθλιο) και έξτρα μπαταρία... στο vickmall δεν μου βγάζει κάτι...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μια ερώτηση... που θα βρω battery cover ( το οποίο είναι ψιλό άθλιο) και έξτρα μπαταρία... στο vickmall δεν μου βγάζει κάτι...

 

Battery cover και μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μια ερώτηση... που θα βρω battery cover ( το οποίο είναι ψιλό άθλιο) και έξτρα μπαταρία... στο vickmall δεν μου βγάζει κάτι...

 

κοιταξε και εδω http://www.aliexpress.com/item/For-Coolpad-F1-8297-8297W-3G-MTK6592-Original-Back-cover-for-Coolpad-f1-cell-phone-Accessory/1753966149.html

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ... φαντάζομαι είναι safe το aliexpress, δεν ειδα κάπου PayPal...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ... φαντάζομαι είναι safe το aliexpress, δεν ειδα κάπου PayPal...

 

Απολύτως ασφαλές είναι αρκεί να επιλέξεις και εσύ αξιόπιστο προμηθευτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ... φαντάζομαι είναι safe το aliexpress, δεν ειδα κάπου PayPal...

το aliexpress δεσμευει τα χρηματα μέχρι να επιβεβαιώσεις οτι σ ήρθε το προιον και είναι όπως στην περιγραφή. κ τότε τα δίνει στον πωλητή! σε καμια περιπτωση αν υπαρξει προβλημα δεν κανει συνεννοηση μονο με τον πωλητή, ότι δικαιολογια και να σ δωσει! παιρνεις πισω τα χρήματα κ κανεις απ την αρχη την αγορα

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι η μπαταρια του.

 

Καποιοι πετυχαινουν καλυτερη αυτονομια, γιατι τον μισο χρονο εχουν κλειστο ακομα και το wifi.........

Oποτε μην αγχωνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το wifi στις ρυθμίσεις έχω βάλει να κλείνει οταν κλείνει η οθόνη του τηλεφώνου εξοικονομόντας ενέργεια που θα χανόταν άσκοπα οταν εχω το τηλ κλειστό
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι η μπαταρια του.

 

Καποιοι πετυχαινουν καλυτερη αυτονομια, γιατι τον μισο χρονο εχουν κλειστο ακομα και το wifi.........

Oποτε μην αγχωνεστε.

 

Νατος:

 

Εγώ το wifi στις ρυθμίσεις έχω βάλει να κλείνει οταν κλείνει η οθόνη του τηλεφώνου εξοικονομόντας ενέργεια που θα χανόταν άσκοπα οταν εχω το τηλ κλειστό

 

Ο rebel λοιπον μπορει να βγαλει και 6 και 7 ωρες οθονη.

Εγω δεν μπορω να διανοηθω καν να εχω κλειστο το wifi, και μαλιστα κανει και τα backup του οταν ειμαι σπιτι (πχ photos στο google+) οποτε ειναι λογικο να βγαζω λιγοτερες ωρες.

 

Μην αγχεστε λοιπον, ολα εξαρτωνται απο την χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα την miui του emjot v5a και το κινητο δουλευει πολυ καλα αν εξαιρεσω βεβαια οτι τα notification led δεν δουλευουν πλεον και τα νουμερα του dialer ειναι οτι ναναι (εβαλα τον ex dialer).

Μεχρι στιγμης ολα τα αλλα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα την miui του emjot v5a και το κινητο δουλευει πολυ καλα αν εξαιρεσω βεβαια οτι τα notification led δεν δουλευουν πλεον και τα νουμερα του dialer ειναι οτι ναναι (εβαλα τον ex dialer).

Μεχρι στιγμης ολα τα αλλα μια χαρα!

 

Ρε συ, έτσι δεν είναι μια χαρά, είναι δυο τρομάρες...:lol:

 

Λυπάμαι αλλά όλα δουλεύουν μόνο με την official. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα την miui του emjot v5a και το κινητο δουλευει πολυ καλα αν εξαιρεσω βεβαια οτι τα notification led δεν δουλευουν πλεον και τα νουμερα του dialer ειναι οτι ναναι (εβαλα τον ex dialer).

Μεχρι στιγμης ολα τα αλλα μια χαρα!

Όταν είχα την miui θυμάμαι για τις ειδοποιήσεις έπρεπε να βάλω νομίζω μπλε χρώμα να ανάβει από τις ρυθμίσεις, για να ανάβει το πράσινο ledaki, δοκίμασε το

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, έτσι δεν είναι μια χαρά, είναι δυο τρομάρες...:lol:

 

Λυπάμαι αλλά όλα δουλεύουν μόνο με την official. ;)

Μα ουτε με την official δουλευαν τα led(μονο με την 4.8.3 δουλευαν)!

Για τον dialer εβαλα τον ex και ειναι μια χαρα.

Με την 4.8.3 ενω δουλευαν ολα μα ολα οταν εσβηνε η οθονη μετα δεν ανοιγε η ανοιγε μετα απο ωρα ενω στην αρχη δεν το εκανε καθολου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είχα την miui θυμάμαι για τις ειδοποιήσεις έπρεπε να βάλω νομίζω μπλε χρώμα να ανάβει από τις ρυθμίσεις, για να ανάβει το πράσινο ledaki, δοκίμασε το

Το θεμα ειναι οτι κρασαρει μολις παω να αλλαξω χρωμα στα led!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεχειλωσει σε κανεναν η υποδοχη του φορτιστη η μονο σε εμενα τυχαινουν αυτα τα ωραια?? εμενα με το παραμικρο βγαινει ο φορτιστης συγνωμη αλλα εγω δεν το λεω καλη ποιοτητα κατασκευης αυτο..... πρωτη φορα μου τυχαινει σε κινητο αυτο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεχειλωσει σε κανεναν η υποδοχη του φορτιστη η μονο σε εμενα τυχαινουν αυτα τα ωραια?? εμενα με το παραμικρο βγαινει ο φορτιστης συγνωμη αλλα εγω δεν το λεω καλη ποιοτητα κατασκευης αυτο..... πρωτη φορα μου τυχαινει σε κινητο αυτο!!

 

Το εχω ενα μηνα και δεν εχω τετοιο προβλημα... ισα ισα που ειναι αρκετα σφιχτη η υποδοχη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...