Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε τον Now Browser, σε μένα δεν καταναλωνει πολλα MB.

κι εγω το Vanilla εχω.

 

Όλα μου τρώνε πολλα mb όχι μονο ο browser,ενα παράδειγμα έδωσα. Καμια αλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >χρήση δεδομένων >επιλέγεις την καρτέλα που έχεις την κάρτα για το Internet >μετά το σχεδιάγραμμα δείχνει τις εφαρμογές με την σειρά κατανάλωσης σε mb πάτα σε κάθε εφαρμογή και τικαρε >περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >χρήση δεδομένων >επιλέγεις την καρτέλα που έχεις την κάρτα για το Internet >μετά το σχεδιάγραμμα δείχνει τις εφαρμογές με την σειρά κατανάλωσης σε mb πάτα σε κάθε εφαρμογή και τικαρε >περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου

Το έχω κανει και αυτό!!!! Είμαι σε αδιέξοδο. Μπορεί να είναι hardware?

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ "LINK2SD" ΚΑΙ ΠΑΓΩΣΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

Mε χρηση internet browser λεει ο ανθρωπος οτι εχει μεγαλη καταναλωση σε mb.

οχι οτι του τρωνε διαφορα προγραματα.

 

 

@ nospa12

 

κοιταγες μηπως τα mb που βλεπεις ως χρηση ειναι πλασματικα ??

ελεγξε το με το προγραμα κινητης που εχεις αν το υπολοιπο ανταποκρινεται και συμφωνει στην χρηση mb που βλεπεις στα στατιστικα στο mobile σου.

Link to comment
Share on other sites

Mε χρηση internet browser λεει ο ανθρωπος οτι εχει μεγαλη καταναλωση σε mb.

οχι οτι του τρωνε διαφορα πρ. ραματα.

 

 

@ nospa12

 

κοιταγες μηπως τα mb που βλεπεις ως χρηση ειναι πλασματικα ??

ελεγξε το με το προγραμα κινητης που εχεις αν το υπολοιπο ανταποκρινεται και συμφωνει στην χρηση mb που βλεπεις στα στατιστικα στο mobile σου.

 

Η αλήθεια είναι πως δε συμφωνούν απολυτα (το data usage του κινητου με το προγραμμα κινητης τηλεφωνιας) αλλα εξακολουθει να χαλαει.Πραγματικα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δε συμφωνούν απολυτα (το data usage του κινητου με το προγραμμα κινητης τηλεφωνιας) αλλα εξακολουθει να χαλαει.Πραγματικα δεν ξερω

 

Mια μικρη αποκλιση μπορει να εχουν, αλλα αν ειναι μεγαλη πχ. διπλασια τοτε εχει προβλημα ο μετρητης του data usage.

Εσενα σε ενδιαφερει αυτο που μετραει το δικτυο της κινητης σου.

αν τωρα συμφωνει στο περιπου με το data usage και το δικτυο της κινητης σου τοτε υπαρχει θεμα.

Τι αλλο να σου πω δεν ξερω,,,, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι θεμα που θα αλλαξει κατι με ξαναπερασμα η με αλλη ρομ.

 

Φανταζομαι στον browser που χρησιμοποιεις το εχεις σε mobile view και οχι σε classic view οπως απο το pc/laptop.

Δοκιμασε τον UC browser που ειναι νομιζω με σχετικο low usage. Αν και δεν εχουν ιδιαιτερες διαφορες μεταξυ τους ολοι οι mobile browsers.

Link to comment
Share on other sites

Mια μικρη αποκλιση μπορει να εχουν, αλλα αν ειναι μεγαλη πχ. διπλασια τοτε εχει προβλημα ο μετρητης του data usage.

Εσενα σε ενδιαφερει αυτο που μετραει το δικτυο της κινητης σου.

αν τωρα συμφωνει στο περιπου με το data usage και το δικτυο της κινητης σου τοτε υπαρχει θεμα.

Τι αλλο να σου πω δεν ξερω,,,, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι θεμα που θα αλλαξει κατι με ξαναπερασμα η με αλλη ρομ.

 

Φανταζομαι στον browser που χρησιμοποιεις το εχεις σε mobile view και οχι σε classic view οπως απο το pc/laptop.

Δοκιμασε τον UC browser που ειναι νομιζω με σχετικο low usage. Αν και δεν εχουν ιδιαιτερες διαφορες μεταξυ τους ολοι οι mobile browsers.

 

Εχω δοκιμάσει παρα πολλους browsers και είναι σχεδόν το ίδιο. Εχω αλλάξει και Ρομ επισης και τιποταα. Το μονο που δεν έχω κανει είναι να αλλάξω sim να δω τι κανει με άλλης εταιριασ δίκτυο,λέτε ν έχει διάφορα? Ρυχαριστω

Edited by nospa12
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει παρα πολλους browsers και είναι σχεδόν το ίδιο. Εχω αλλάξει και Ρομ επισης και τιποταα. Το μονο που δεν έχω κανει είναι να αλλάξω sim να δω τι κανει με άλλης εταιριασ δίκτυο,λέτε ν έχει διάφορα? Ρυχαριστω

 

Τώρα θυμήθηκα ότι κάποιο διάστημα είχα και εγώ το ίδιο θέμα λόγο πειράγματος που είχα κάνει μέσα από το Mobileuncle Tools οπότε αν το έχεις πάμε (αν δεν το έχεις μπαίνει και μέσα από το gravity box):

Mobileuncle Tools>Engineeg Mode (MTK)>καρτέλα Telephony>Mobile data service preferred>και το ξετικάρεις αν είναι τικαρισμένο

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκα ότι κάποιο διάστημα είχα και εγώ το ίδιο θέμα λόγο πειράγματος που είχα κάνει μέσα από το Mobileuncle Tools οπότε αν το έχεις πάμε (αν δεν το έχεις μπαίνει και μέσα από το gravity box):

Mobileuncle Tools>Engineeg Mode (MTK)>καρτέλα Telephony>Mobile data service preferred>και το ξετικάρεις αν είναι τικαρισμένο

 

Δεν είναι τικαρισμενοο στο mobileuncle. Μπορεί να είναι στο gravity?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τικαρισμενοο στο mobileuncle. Μπορεί να είναι στο gravity?

 

όχι είναι το ίδιο

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

όχι είναι το ίδιο

 

Το ψάχνω όλη μέρα εδώ και μια εβδομαδα και τίποτα.. Πριν λίγο ανοιξα google maps για 15 δευτερόλεπτα να βρει την τοποθεσία μου και το data usage έγραψε 3,3 mb. Δε γίνεται άλλο αυτή η καταστασηη

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω όλη μέρα εδώ και μια εβδομαδα και τίποτα.. Πριν λίγο ανοιξα google maps για 15 δευτερόλεπτα να βρει την τοποθεσία μου και το data usage έγραψε 3,3 mb. Δε γίνεται άλλο αυτή η καταστασηη

 

το internet το έχεις με σύνδεση ή με κάρτα;; μέσα από την εταιρεία δεν μπορείς να δεις τα mb που έχεις υπόλοιπο;;;πιστεύω θα είναι ποιο αξιόπιστο

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

το internet το έχεις με σύνδεση ή με κάρτα;; μέσα από την εταιρεία δεν μπορείς να δεις τα mb που έχεις υπόλοιπο;;;πιστεύω θα είναι ποιο αξιόπιστο

Είναι με κάρτα ,cosmote πιο συγκεκριμενα και για να βλέπω το υπολοιπο μου έχω την εφαρμορη του what's up. Για ενα 3λεπτο video που είδα για δοκιμη μέσω youtube μου έφαγε 10 mb. Και για λιγες ανανεώσεις της αρχικής σελιδας στο facebook αλλά 10 περιπου(αυτές τις 2 δοκιμές τις τσεκαρα με το app της cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Είναι με κάρτα ,cosmote πιο συγκεκριμενα και για να βλέπω το υπολοιπο μου έχω την εφαρμορη του what's up. Για ενα 3λεπτο video που είδα για δοκιμη μέσω youtube μου έφαγε 10 mb. Και για λιγες ανανεώσεις της αρχικής σελιδας στο facebook αλλά 10 περιπου(αυτές τις 2 δοκιμές τις τσεκαρα με το app της cosmote)

 

καλά το video λογικό μου ακούγετε αλλά το facebook;;; μήπως δεν έχεις απενεργοποιήση την αυτόματη έναρξη video;;;

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

καλά το video λογικό μου ακούγετε αλλά το facebook;;; μήπως δεν έχεις απενεργοποιήση την αυτόματη έναρξη video;;;

 

Απενεργοποιημένο είναι.. Τώρα εμπαινα σε σελιδες και εκανα ανανεώσεις στο facebook και ενω στο data usage έγραφε οτι αυξάνεται ,στο app δεν έπεφταν τα mb ,το άφησα λίγη ωρα χωρίς να κάνω τίποτα με ανοιχτό 3g και ξαναδοκιμασα το app και έγραψε πλην 7 mb....

Link to comment
Share on other sites

Για χαμένες κλήσεις - μηνύματα και όχι μόνο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hidtechs.alertme

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Για χαμένες κλήσεις - μηνύματα και όχι μόνο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hidtechs.alertme

 

απο καταναλωση μπαταριας πως ειναι φιλε πισονς ?

Link to comment
Share on other sites

απο καταναλωση μπαταριας πως ειναι φιλε πισονς ?

Αμελητέα!!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν έρχονται η ειδοποίησης από το instagram μόνο αυτό παρατήρησα από το μεσημέρι που το έχω. Τα έχω όλα ανοιχτά στην ρύθμισης του ινστα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα πρεπει να εχω την εφαρμογή ανοιχτή στην ραμ για να έρχονται

 

Καλησπέρα με έβγαλε

New version 3.2.129.14 ktlp

Να το κάνω?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,με την vanilla δεν μου δουλευει το klick που εχω στα χερια μου το φισακι που μπαινει στην τρυπα των ακουστικων ξερει κανεις γιατι? σε lenovo z k910! δουλευει
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι κάποιο bug της ρομ και εμένα δεν δούλευε ξαναγύρισα σε στοκ και δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποια λυση? την εχω βολευτει την vanilla

 

δύστυχος όχι, ίσος σε κάποια νεότερη rom αν βγει......

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...