Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα στο sp flash tool. Και μου βγαζει το παρακατω σφαλμα οταν παει να κανει την εγκατασταση.

http://img179.imagevenue.com/img.php?image=243461270_Untitled_122_54lo.jpg

 

Χανακατεβασα το sp flash tool και τωρα δεν φορτωνει καν το σκατερ. Μου βαζει αυτο το παραθυρακι χωρις να λεει τιποτα.

 

http://img133.imagevenue.com/img.php?image=243725418_Untitled_122_168lo.jpg

 

Δοκιμασε και το δικο μου flashtool ειναι στα Κινεζικα αλλα εαν το ψαξεις λιγο θα καταλαβεις πως αλλαζει γλωσσα.

http://www.gigasize.com/get/hjwy2dorwbf

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Τις τελευταίες 3 μέρες έχω πρόβλημα με την εφαρμογή google maps. Ανοίγει και μετα απο λιγο και αφου κανω μερικα ζουμ και μετακινησεις κλείνει και βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή χάρτες έχει σταματήσει" . Την έσβησα και την ξαναπέρασα και παλι τα ίδια. Μέχρι και factory reset εκανα και δεν έφτιαξε. Παλιότερα δούλευε απροβληματιστα. Είναι πρόβλημα της εφαρμογής ή του κινητού; Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα; Δεν έχω πρόβλημα με καμια αλλη εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες 3 μέρες έχω πρόβλημα με την εφαρμογή google maps. Ανοίγει και μετα απο λιγο και αφου κανω μερικα ζουμ και μετακινησεις κλείνει και βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή χάρτες έχει σταματήσει" . Την έσβησα και την ξαναπέρασα και παλι τα ίδια. Μέχρι και factory reset εκανα και δεν έφτιαξε. Παλιότερα δούλευε απροβληματιστα. Είναι πρόβλημα της εφαρμογής ή του κινητού; Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα; Δεν έχω πρόβλημα με καμια αλλη εφαρμογή

Εαν ειναι προβλημα hardware δεν θα σου δουλευει και το gps με καποια αλλη εφαρμογη πλοηγησης(π.χ. igo).google maps με data τo δουλευεις η wifi?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες 3 μέρες έχω πρόβλημα με την εφαρμογή google maps. Ανοίγει και μετα απο λιγο και αφου κανω μερικα ζουμ και μετακινησεις κλείνει και βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή χάρτες έχει σταματήσει" . Την έσβησα και την ξαναπέρασα και παλι τα ίδια. Μέχρι και factory reset εκανα και δεν έφτιαξε. Παλιότερα δούλευε απροβληματιστα. Είναι πρόβλημα της εφαρμογής ή του κινητού; Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα; Δεν έχω πρόβλημα με καμια αλλη εφαρμογή

 

το ίδιο κάνει και σε μένα, το navigon όμως δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Aρα παιδια ευτηχως ειναι καθαρα θεμα software.Πιθανοτατα θεμα rom.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το google maps δεν δουλευει. Μαλλον θα εχει προβλημα η καινουρια εκδοση 8,1 πως λεγεται.

 

Αν κατεβασεις το apk google maps 8, θα παιζει ανετα.

 

Παιδια εσεις με το πληκτρολογιο εχετε κανενα προβλημα? Εγω βαζω το swiftkey και δεν το κραταει οταν κλεινω και ξανανοιγω το κινητο. Μου βαζει ξανα το android keyboard. Ειναι σπαστικο να βαζω συνεχεια τις ρυθμισεις. Δοκιμασα και αλλα πληκτρολογια αλλα κανει το ιδιο.

 

Δοκιμασε και το δικο μου flashtool ειναι στα Κινεζικα αλλα εαν το ψαξεις λιγο θα καταλαβεις πως αλλαζει γλωσσα.

http://www.gigasize.com/get/hjwy2dorwbf

 

Φιλε μου θα το ξαναδοκιμασω. Εκανα φορματ το pc το πρωι και δεν προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο κάνει και σε μένα, το navigon όμως δουλεύει κανονικά

Δεν έχω πρόβλημα με το gps. Άλλωστε δεν χρησιμοποιώ το google maps για πλοήγηση. Μου κανει το ίδιο και με wifi και με data

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα του νεου update των maps.Μπορει να ειναι καποιο bug που εχει να κανει με το οχταπυρινο. Εαν δεν το δουλευετε για πλοηγηση(το google maps),και εαν ολα τα αλλα ειναι οκ με το κντ σας μην το πειραξετε καθολου θα ελεγα,και μην περασετε αλλη rom,δεν υπαρχει λογος νομιζω.

Aπο την αλλη οπως λεει και ο φιλος Χρηστος βρισκεται το 8 apk και εισται οκ.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,αυτη ειναι η rom που εχω περασει σε ολα τα 850+ που περασαν απο τα χερια μου,και δουλευει απροβληματιστα.Εαν εχετε καποιο θεμα με την rom που εχει το κν σας δοκιμαστε και αυτη.Ειναι με full Ελληνικα και με τα gapps κομπλε.Επαναλαμβανω δοκιμαστε την με δικη σας ευθυνη και μονο εαν εχετε καποιο θεματακι με το κντ σας.:)

Την περνατε κανονικα με το flashtool.

http://www.gigasize.com/get/qgpz0zjyryf

Κωστα σου ειναι ευκολο να την ανεβασεις καπου αλλου ? πχ google drive

προσπαθησα δυο φορες να την κατεβασω, και τις δυο φορες κατεβαζε παρα πολυ αργα και καποια στιγμη με πεταγε εξω :(

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σου ειναι ευκολο να την ανεβασεις καπου αλλου ? πχ google drive

προσπαθησα δυο φορες να την κατεβασω, και τις δυο φορες κατεβαζε παρα πολυ αργα και καποια στιγμη με πεταγε εξω :(

Ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Μολις μπορεσω ναι να την αναιβασω αλλα εχω γεματο τον χωρο εκει.

Κατσε να δουμε τι γινεται γιατι ο φιλος Χρηστος δεν μπορει να την φλασαρει στο δικο του,το ψαχνω να βρω το γιατι.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγινε, δεν βιαζομαι :)

 

Αν θες κανε εναν λογαριασμο στο mail.ru, ειχα προλαβει την προσφορα με το 1Τ, δεν ξερω αν υπαρχει ακομα η προσφορα. Μπορεις να ανεβασεις αρχειο μεχρι 2gb

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5117320#post5117320

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις μου ηρθε και εμενα το ΤΕΡΑΑΑΣ..πολυ ομορφοο και φοβερη οθονη..!!το μονο κακο αν και το ηξερα ειναι η καμερα η μπροστινη που ειναι vga αλλα δεν πειραζει..να ρωτησω η μπαταρια ηταν στη μεση οταν το ανοιξα να το φορτισω τωρα η να περιμενω να τελειωσει τελειως η μπαταρια και μετα να το φορτιζω κανα 5αρο?!

 

Υ.Γ πηγα να το ανοιξω εγραφε λενοβο και μετα εσβηνε μηπως τελειωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτισει τωρα!!!!!

Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις μου ηρθε και εμενα το ΤΕΡΑΑΑΣ..πολυ ομορφοο και φοβερη οθονη..!!το μονο κακο αν και το ηξερα ειναι η καμερα η μπροστινη που ειναι vga αλλα δεν πειραζει..να ρωτησω η μπαταρια ηταν στη μεση οταν το ανοιξα να το φορτισω τωρα η να περιμενω να τελειωσει τελειως η μπαταρια και μετα να το φορτιζω κανα 5αρο?!

 

Υ.Γ πηγα να το ανοιξω εγραφε λενοβο και μετα εσβηνε μηπως τελειωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτισει τωρα!!!!!

 

απενεργοποιησε το fastboot οταν κλεινεις το κινητο.Εαν δεν ανοιξει βγαζεις μπαταρια και το ξαναξεκινας!

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Post/EMS tracking

μου βγάζει

Arrived at overseas (Country code: GR)

που σημαίνει ότι ήρθε Ελλαδα?

Το ειχα παραγγείλει στις 2 Μαιου

Που το ψάχνω τώρα?

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους/ολες . Η ερωτηση του newbie vol2 μολις εβαλα καρτα μνημης. θα μπορω να κανω εγκατασταση των προγραμματων κατευθειαν εκει (και πως?) η θα πρεπει να κανω εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη και να τα μεταφερω με προγραμμα οπως μου ειπε ενας φιλος. Γενικως αν εχετε καμια συμβουλη - οδηγια καλοδεχουμενη. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους/ολες . Η ερωτηση του newbie vol2 μολις εβαλα καρτα μνημης. θα μπορω να κανω εγκατασταση των προγραμματων κατευθειαν εκει (και πως?) η θα πρεπει να κανω εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη και να τα μεταφερω με προγραμμα οπως μου ειπε ενας φιλος. Γενικως αν εχετε καμια συμβουλη - οδηγια καλοδεχουμενη. ευχαριστω πολυ

 

Εχει επιλογη που θες να γινεται εγκατασταση.Κλικαρε στην εξωτερικη καρτα και εισαι ετοιμος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οποιος ξερει μπορει να μου απαντηση γιατι σε καθε φορα που ακουμπαω την οθονη στο κατω μερος μου βγαζει ενα μικρο εικονιδιο και γραφει power manager και κατι κινεζικα διπλα?!!η εφαρμογη π εχει ειναι αλλα γιατι το κανει αυτο και πως βγανει..ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω βάλει το Αγγλικό recovery και προσπάθησα να κάνω "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά με έβγαλε στο recovery. Δηλαδή τώρα μπορώ να κάνω "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μόνο μέσα από το recovery; Πριν βάλω το Αγγλικό recovery έκανε "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μέσα από τις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω βάλει το Αγγλικό recovery και προσπάθησα να κάνω "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά με έβγαλε στο recovery. Δηλαδή τώρα μπορώ να κάνω "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μόνο μέσα από το recovery; Πριν βάλω το Αγγλικό recovery έκανε "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" μέσα από τις ρυθμίσεις

 

Αφου μπορεις να το κανεις μέσα από τις ρυθμίσεις τις συσκευης για ποιο λογο ακριβως να το κανεις απο το recovery?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Είμαι κατοχος του Α850+ εδω και κανα 2 μηνες.Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνο!Περα απο την ποιοτητα φωτογραφιας ειναι πολυ καλο!Απλα εχω καποιες ερωτησεις αν μπορειτε να βοηθησετε.Χωρις να το καταλαβω εσβησα το contact manager της συσκευης με αποτελεσμα να πρεπει να χρησιμοποιω το dw Επαφες και τηλεφωνο.Μπορω να βρω με καποιο τροπο ξανα το contact manager?Περα απο αυτο δεν μπορουσα να στειλω με την εργοστασιακη εφαρμογη μνμ με 160 χαρακτηρες.Ο μονος τροπος ηταν να χρησιμοποιω το handcent sms.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Είμαι κατοχος του Α850+ εδω και κανα 2 μηνες.Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνο!Περα απο την ποιοτητα φωτογραφιας ειναι πολυ καλο!Απλα εχω καποιες ερωτησεις αν μπορειτε να βοηθησετε.Χωρις να το καταλαβω εσβησα το contact manager της συσκευης με αποτελεσμα να πρεπει να χρησιμοποιω το dw Επαφες και τηλεφωνο.Μπορω να βρω με καποιο τροπο ξανα το contact manager?Περα απο αυτο δεν μπορουσα να στειλω με την εργοστασιακη εφαρμογη μνμ με 160 χαρακτηρες.Ο μονος τροπος ηταν να χρησιμοποιω το handcent sms.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει?

 

http://www.doctorandroid.gr/2011/11/ex-dialer-dialer-miui-android-market.html

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπορεις να το κανεις μέσα από τις ρυθμίσεις τις συσκευης για ποιο λογο ακριβως να το κανεις απο το recovery?

 

Μα αυτο που λεω ειναι οτι δεν μπορω να το κανω μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης γιατι οταν επιλεγω "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων" μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης με βγαζει στο αγγλικο recovery

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο που λεω ειναι οτι δεν μπορω να το κανω μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης γιατι οταν επιλεγω "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων" μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης με βγαζει στο αγγλικο recovery

:blink:Μαλιστα......απο εκει μπορεις?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...