Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι αυτό που λέει ο kostas1

Θα το αναιβασω καπου αλλου φιλε μου.

Αλλα και απο εδω 1ο post---->

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737803

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για ότι χρειαστείτε γι το κντ προς το παρόν

http://www.androidrookies.com/2014/05/how-flashing-lenovo-a850-with.html

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είναι αυτό που λέει ο kostas1

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για ότι χρειαστείτε γι το κντ προς το παρόν

http://www.androidrookies.com/2014/05/how-flashing-lenovo-a850-with.html

Κι εγώ αυτό έχω. Μολις πατάω "reboot phone" μου βγάζει δυο επιλογές "No" και "Yes-Disable recovery flash". Με "Νο" κάνει κανονοκά reboot. Την άλλη επιλογή δεν την δοκίμασα γιατι δεν καταλαβαίνω τι κάνει

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους. μολις παρελαβα και γω το λενοβο μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. αλλα επειδη ειμαι και ασχετος τι memory card μου προτεινετε (μαρκα και μεγεθος) για να μην εχω προβληματα. Θα υπαρχει επιλογη να αποθηκευω τις εφαρμογες μου εκει? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω. Μολις πατάω "reboot phone" μου βγάζει δυο επιλογές "No" και "Yes-Disable recovery flash". Με "Νο" κάνει κανονοκά reboot. Την άλλη επιλογή δεν την δοκίμασα γιατι δεν καταλαβαίνω τι κάνει

 

δοκίμασε αυτό http://www.4shared.com/file/mQkIabkice/recovery.html

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους. μολις παρελαβα και γω το λενοβο μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. αλλα επειδη ειμαι και ασχετος τι memory card μου προτεινετε (μαρκα και μεγεθος) για να μην εχω προβληματα. Θα υπαρχει επιλογη να αποθηκευω τις εφαρμογες μου εκει? ευχαριστω πολυ

To μεγεθος τις καρτας παει αναλογα τις απιτησεις που εχεις,αλλα τουλαχιστον 16gb ειναι must δεν το συζηταω καν για τουλαχιστον class10 να ειναι για καλυτερες ταχυτητες.Και απο μαρκα σε επωνυμη εχω τουλαχιστον δουλευω τις samsung.Ναι υπαρχει ηδη επιλογη που θα περνας τις εφαρμογε σου οποτε εισαι κομπλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη γραφετε για το φλας συνεχεια. Δεν μας λετε ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα του? Αν ειναι να το κανουμε και εμεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη γραφετε για το φλας συνεχεια. Δεν μας λετε ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα του? Αν ειναι να το κανουμε και εμεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παράγγειλα το κινητό από to2c και οταν βάζω το tracking number στο singpost.com μου βγαζει αυτο

 

Status Date Status Description

29-05-2014 29-05-2014 Received from Customer

 

εννοεί πως ο πελάτης (δηλαδή εγώ) παρέλαβα το κινητό; :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παράγγειλα το κινητό από to2c και οταν βάζω το tracking number στο singpost.com μου βγαζει αυτο

 

Status Date Status Description

29-05-2014 29-05-2014 Received from Customer

 

εννοεί πως ο πελάτης (δηλαδή εγώ) παρέλαβα το κινητό; :blink::blink:

 

Πελάτης της Singapore είναι το To2C, όχι εσύ :)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απειρου χρηστη. οταν δεχομαι κληση γραφει slide to answear και οταν κανω σλαιντ αποριπτει την κληση!!!! τι δεν κανω σωστα ή τι πρεπει να αλλαξω στις ρυθμισεις??? πλζ σοσ!!!!!

 

Ενταξει οκ ειμαι τεραστιος newbie !!! oλα οκ το βρηκα

Edited by Dimitristhess
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απειρου χρηστη. οταν δεχομαι κληση γραφει slide to answear και οταν κανω σλαιντ αποριπτει την κληση!!!! τι δεν κανω σωστα ή τι πρεπει να αλλαξω στις ρυθμισεις??? πλζ σοσ!!!!!

 

το πλαίσιο που αιωρείται το σέρνεις προς τα κάτω για να απαντήσεις την κλήση

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ μολις το ανακαλυψα αφου εχασα καμια δεκαρια κλησεις, να εισαι καλα

Αρκει βεβαια να μην ηταν η γυναικα που καλουσε........τοτε θα ειχες θεματακι.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος εδώ μέσα ήθελε να μάθει πως απενεργοποιούμε τον ήχο εκκίνησης, το λέω και όποιος το κάνει η ευθύνη δικιά του.

Καταρχάς θέλουμε ένα root file manager και πάμε στο system>media από εκεί σβήνουμε (ή καλύτερα μεταφέρουμε κάπου αλλού) τα αρχεία:

bootaudio.mp3

poweroff.mp4

shutaudio.mp3

start.mp4

αυτό ήταν στην επόμενη εκκίνηση δεν θα ακούγετε.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

παραγγειλα απο Aliexpress το lenovo a850+, το έστειλαν με Μαλαισιανό Ταχυδρομείο!!!!Απο τις 22/5 μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: 2014-05-22 12:10, Dispatch Pre-Alert 21/05/2014, MPC PMIH (KLIA).

Μήπως πρεπει να αρχίζω να ανησυχώ? Κάπου διάβασα οτι ύπαρχει πρόβλημα με τις μπαταρίες και δεν αποστέλουν προιόντα που έχουν μπαταρίες.ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

παραγγειλα απο Aliexpress το lenovo a850+, το έστειλαν με Μαλαισιανό Ταχυδρομείο!!!!Απο τις 22/5 μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: 2014-05-22 12:10, Dispatch Pre-Alert 21/05/2014, MPC PMIH (KLIA).

Μήπως πρεπει να αρχίζω να ανησυχώ? Κάπου διάβασα οτι ύπαρχει πρόβλημα με τις μπαταρίες και δεν αποστέλουν προιόντα που έχουν μπαταρίες.ισχύει κάτι τέτοιο?

Φιλε μου υπαρχει σχετικο τοπικ για να ενημερωθεις καλυτερα σχετικα με το ερωτημα σου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kωστα το τηλεφωνο απο θεμα αυτονομια μπαταριας με ανοικτη οθονη -gps και σημα wi fi ειναι το ιδιο καλο με το huawei g610 ? Βαζω το g610 σαν μετρο συγκρισης γιατι ξερω οτι το ειχες :)

 

Με ενδιαφερει να το παρω στην αδελφη μου για χρηση μικρου tablet και να παιζουν κανα παιχνιδι τα ανιψακια μου, το ruter ειναι στον απο κατω οροφο.

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kωστα το τηλεφωνο απο θεμα αυτονομια μπαταριας με ανοικτη οθονη -gps και σημα wi fi ειναι το ιδιο καλο με το huawei g610 ? Βαζω το g610 σαν μετρο συγκρισης γιατι ξερω οτι το ειχες :)

 

Με ενδιαφερει να το παρω στην αδελφη μου για χρηση μικρου tablet και να παιζουν κανα παιχνιδι τα ανιψακια μου, το ruter ειναι στον απο κατω οροφο.

 

Ευχαριστω

Kαλημερα φιλε μου,πανω-κατω ειναι κοντα,με μια μικρη υπεροχη στο θεμα μπαταρια του 610 λογο και μικροτερης οθονης.Ναι για αυτο που το θες ειναι αωογο!!Θα το ευχαριστηθουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα φιλε μου,πανω-κατω ειναι κοντα,με μια μικρη υπεροχη στο θεμα μπαταρια του 610 λογο και μικροτερης οθονης.Ναι για αυτο που το θες ειναι αωογο!!Θα το ευχαριστηθουν.

Ευχαριστω για την απαντηση Κωστα !

Το μεσημερι που θα παω στο pc στο σπιτι θα ψαξω τα γνωστα καταστηματα για να κανω παραγγελια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για το εξαίρετο forum.

Μπαίνω άσχημα στον πειρασμό να αγοράσω αυτό το lenovακι...καιρο τωρα θέλω να ξεφορτοθώ το samsung galaxy mini που εχω 3 χρόνια και ιδού η ευκαιρία..η τιμή του ειναι ακρως δελεαστική...Όμως εμπιστεύεσται ρε παιδιά αυτες τις κινεζιές;;;Αν το παραγγείλω δλδ και δεν μου δουλευει καθόλου ή χαλάσει σε 1 μήνα, αξίζει;;;Έχετε τέτοια περιστατικά εσείς.;;;;Αγόρασα προ καιρου ενα κινεζικο tablet απο κινα και σε 10 μερες χαλασε...εκεί κολάω αλλιώς θα το είχα ήδη παραγγείλει

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παραγγελια χθες, λεω να παρω και αυτο το Glass Screen , εχει βαλει καποιος απο εσας ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για το εξαίρετο forum.

Μπαίνω άσχημα στον πειρασμό να αγοράσω αυτό το lenovακι...καιρο τωρα θέλω να ξεφορτοθώ το samsung galaxy mini που εχω 3 χρόνια και ιδού η ευκαιρία..η τιμή του ειναι ακρως δελεαστική...Όμως εμπιστεύεσται ρε παιδιά αυτες τις κινεζιές;;;Αν το παραγγείλω δλδ και δεν μου δουλευει καθόλου ή χαλάσει σε 1 μήνα, αξίζει;;;Έχετε τέτοια περιστατικά εσείς.;;;;Αγόρασα προ καιρου ενα κινεζικο tablet απο κινα και σε 10 μερες χαλασε...εκεί κολάω αλλιώς θα το είχα ήδη παραγγείλει

 

Φιλε εαν εισαι τοσο ατυχος πια...........:)Οτι και να γινει απο καποια καταστηματα που αγοραζουμε εδω ολοι μας εδω εχει εγγυηση 1 χρονο.

Βεβαια πρεπει να στειλεις πισω Κινα.Οποτε μιλαμε για 40-50 μερες το ολο σεναριο.Βεβαια η τιμες δεν εχουν καμια σχεση με τις Ελληνικες.....

με τι 1/4 αγοραζεις τουμπανακι απο εκει.Και παντα αγοραζουμε επωνυμα πραματα,που ειναι γνωστα και στην χωρα μας.

@Karthan7

Εχω ενα παρομοιο στο δικο μου,το αγορασα μαζι με του note3 πακετο (εφαγα τον κοσμο αλλα δεν θυμαμαι πιο ειναι να σου δωσω link....)ειναι πολυ ψιλο γυαλι απο οτι καταλαβα.Παρα πολυ καλο και ζωντανευει και τα χρωματα και αλλο.........

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...