Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να το ρουτάρουμε, πράγμα που έπραξα. Διάβασα παραπάνω ότι υπάρχει πρόβλημα με το xposed. Ξέρει κανείς τι ακριβώς; Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εψαξα καλά ακόμα για το xposed γιατί περιμένω ίντερνετ.@YanniZ όταν το ανοίγει το τηλέφωνο πάνω αριστερά σου λέει κάτι εσενα@
Link to comment
Share on other sites

Το xposed θέλει deoxeded rom για να λειτουργήσει και οι stock rom δεν είναι...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εψαξα καλά ακόμα για το xposed γιατί περιμένω ίντερνετ.@YanniZ όταν το ανοίγει το τηλέφωνο πάνω αριστερά σου λέει κάτι εσενα@

Εννοείς ότι έχει γράψει ο knox?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το εψαξα καλά ακόμα για το xposed γιατί περιμένω ίντερνετ.@YanniZ όταν το ανοίγει το τηλέφωνο πάνω αριστερά σου λέει κάτι εσενα@

Αν κατάλαβα αυτό που εννοείς, πρέπει να γράφει ότι έχει γράψει ο knox.

Link to comment
Share on other sites

Το "kernel is not seandroid enforcing" εννοώ. Στο βγάζει?

Ειναι λογικό σου λεει απλα οτι εχει πειραχτεί.. δεν εχει καμια επίπτωση στο κινητό.. το εχω κ εγω ;)

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστό αυτό που λέει...

Δείχνει όχι σωστό τρόπο για root...

 

Μπορεί να δουλεύει και να μην έχει πρόβλημα αλλά δεν είναι σωστό...

 

Aν φλασάρετε official kitkat και κάνετε root θα δείτε ότι δεν βγάζει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

οταν πειραξεις τον κερνελ λογω root ειτε απλα περνωντας καποιον custom η τροποποιημενο αυτο γραφει.σε lollipop τουλαχιστον.και το κινητο δουλευει μια χαρα.δεν εχει καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν έκανα root στην 5.1.1 αυτά έγραφε...

 

Όταν όμως φλάσαρα kitkat και έκανα root δεν έγραφε κάτι και γι' αυτό έμεινα εκεί μέχρι που το έδωσα...

 

Ίσως και να έχεις δίκιο και να είναι ο τρόπος που γίνεται root στη lollipop...

 

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε κανένα νέο με το κόλλημα μετά το ξεκλείδωμα ε; Βασικά έχει να κάνει μάλλον με το άνοιγμα της οθόνης.. Γιατί και άλλο locker που χρησιμοποίησα πάλι μου κολλούσε.. όχι τόσο συχνά, αλλά το έκανε...

 

Δεν είναι κάτι τραγικό.. Αλλά γιατί να υπάρχει.. Κι αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα που κολλάει στην καθημερινότητα που χρειάζεσαι το τηλέφωνο είναι εκνευριστικά!! :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κάποια σχετική βελτίωση είδα με την απενεργοποίηση του εφέ κλειδώματος και της βελτιστοποίησης των εφαρμογών. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι 2 φορές η κάμερα δεν λειτουργούσε, με μη ανταπόκριση της εφαρμογής, κι επανήλθε με επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Το παρατήρησε άλλος κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Εφέ κλειδώματος δεν έχω.. Θα τσεκάρω και τη βελτιστοποίηση εφαρμογών..

Φαντάζομαι αργά ή γρήγορα θα το διορθώσουν με κάποιο μικρό update.. :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα επίσης από kitkat άρχισε το πράγμα σχεδόν ένα χρόνο τεράστιο πρόβλημα με το wifi. Αργεί πολύ να ανοίξει δεν αποθηκεύει καινούργιους κωδικούς ΠΟΤΕ και ως αποτέλεσμα κάθε φορά που πρέπει να συνδεθώ να κάνω 3-4 λεπτά για βα βάλω τον κωδικό... Μόλις ανοίξει το wifi κολλάει όλο το κινητό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Βαριέμαι να κάνω επαναφορά εργοστασικων αλλιώς θα είχε λυθεί πιστεύω!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα επίσης από kitkat άρχισε το πράγμα σχεδόν ένα χρόνο τεράστιο πρόβλημα με το wifi. Αργεί πολύ να ανοίξει δεν αποθηκεύει καινούργιους κωδικούς ΠΟΤΕ και ως αποτέλεσμα κάθε φορά που πρέπει να συνδεθώ να κάνω 3-4 λεπτά για βα βάλω τον κωδικό... Μόλις ανοίξει το wifi κολλάει όλο το κινητό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Βαριέμαι να κάνω επαναφορά εργοστασικων αλλιώς θα είχε λυθεί πιστεύω!

 

Δοκίμασε να βάλεις από Playstore το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dnset&hl=el

(βάζει DNS Google.. το μόνο που κάνεις είναι να επιλέξεις "Auto Start" και να κάνεις Reboot το κινητό. Θα δεις και αύξηση εμβέλειας Wi Fi μετά την αναβάθμιση σε 5.1.1 και μάλλον θα επιλυθεί και το πρόβλημα που αναφέρεις)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω κατέβασα τη γαλλική και σκέφτομαι να τη περάσω μέσω Odin. Οι 2 ερωτήσεις μου ειναι αν θα γράψει το Knox (δεν νομίζω αλλά να είμαι σίγουρος) και αν θα χαθούν τα αρχεία μου (φωτογραφίες κυρίως).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω κατέβασα τη γαλλική και σκέφτομαι να τη περάσω μέσω Odin. Οι 2 ερωτήσεις μου ειναι αν θα γράψει το Knox (δεν νομίζω αλλά να είμαι σίγουρος) και αν θα χαθούν τα αρχεία μου (φωτογραφίες κυρίως).

Τίποτα από τα δύο δεν θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω κατέβασα τη γαλλική και σκέφτομαι να τη περάσω μέσω Odin. Οι 2 ερωτήσεις μου ειναι αν θα γράψει το Knox (δεν νομίζω αλλά να είμαι σίγουρος) και αν θα χαθούν τα αρχεία μου (φωτογραφίες κυρίως).

 

Κράτα καλύτερα αντίγραφα από τα αρχεία σου γιατί πολλά μπορούν να συμβούν σε ένα φλασάρισμα.

Υπαρχει και το αντίστοιχο θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412546

Edited by djhoulio
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα δύο δεν θα γίνουν.

 

Κράτα καλύτερα αντίγραφα από τα αρχεία σου γιατί πολλά μπορούν να συμβούν σε ένα φλασάρισμα.

Υπαρχει και το αντίστοιχο θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412546

 

Ευχαριστω παιδια, το εκανα τελικα και ολα οκ. Καλου κακου ειχα κανει και back up αλλά δεν χα8ηκε κατι :)

Link to comment
Share on other sites

agapaki ευχαριστούμε για το tip.. Θα το δοκιμάσω.. Ελπίζω να δουλέψει και σε εμένα γιατί είναι το μοναδικό προβληματάκι που έχω βρει μέχρι τώρα..

 

Ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος πως ρυθμίζεται; Από που ενημερώνεται;; Γιατί μου δείχνει μόνιμα συννεφιά και 12 βαθμούς! :lol:

 

 

πως θα βαλω τον καιρο στην οθονη κλειδωματος εχω κολησει και δεν μπορω να το βρω με τπτ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά.

Ερώτηση...

Το πενάκι του είναι ίδιο με του Note 3 το μεγάλο?

Λοιπόν, συναντήθηκα εχθές με έναν γνωστό που έχει το κανονικό ΝΟΤΕ 3, κάναμε διάφορες δοκιμές και είδαμε ότι τελικά ΝΑΙ,

Είναι το ίδιο το πενάκι και στα δύο ΝΟΤΕ (κανονικό και ΝΕΟ) ... και μπαίνει το ένα στη θήκη του άλλου και κάνουν τις ίδιες λειτουργίες :)

με το ΝΟΤΕ 4 που δοκίμασα με έναν άλλο γνωστό δεν ταιριάζουν, τουλάχιστον σε διαστάσεις :(

Link to comment
Share on other sites

πως θα βαλω τον καιρο στην οθονη κλειδωματος εχω κολησει και δεν μπορω να το βρω με τπτ :cry:

Ρυθμίσεις > Συσκευή > Κλείδωμα Οθόνης > Εμφάνιση Πληροφοριών Καιρού

Στην 5.1 έτσι; Στη προηγούμενη έκδοση δεν θυμάμαι αν υπήρχε αυτή η επιλογή..

 

Έχει διαβάσει κανείς κάτι για το "πάγωμα" μετά το ξεκλείδωμα; Ξέρουμε αν το έχει εντοπίσει η samsung και θα το διορθώσει σε update;;

Δοκίμασα και την απενεργοποίηση της βελτιστοποίησης εφαρμογών αλλά τίποτα..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...