Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση!!! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα από το play store που να αποθηκεύει τις ρυθμίσεις του κινητού ώστε να επαναφέρει τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μετά από format;;;; Ευχαριστώ!!!

 

Το Helium που σου πρότεινε ο φίλος enterhere πιο πάνω είναι το καλύτερο για backup σε τηλέφωνα που δεν είναι ρουταρισμένα, αλλά θα πρέπει να φυλάξεις το backup είτε σε κάποια εξωτερική κάρτα στο τηλέφωνό σου (αν έχεις), είτε ακόμα καλύτερα στον υπολογιστή σου και να το επαναφέρεις μέσα στην εσωτερική σου αμέσως μετά το φορμάτ. Αν το φυλάξεις στην εσωτερική μαζί με το φορμάτ θα καταστραφεί και το backup που κράτησες. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω με odin την γαλλική στο ιταλικό μου χάνονται τα αρχεία από την μνήμη και οι εφαρμογές ή όλα θα μείνουν όπως ήταν σαν OTA ενημέρωση?
Link to comment
Share on other sites

Από τι είδα κάποιος στο xda βρήκε τρόπο να κάνει ροοτ σε 5.1 ... λεει πως πρέπει να αλλάξουμε το boot.img να φλασαρουμε ενα αλλο που δινει αυτος στο κινητό κ αναρωτιέμαι να το κάνω η θα μου τσακίσει το κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τι είδα κάποιος στο xda βρήκε τρόπο να κάνει ροοτ σε 5.1 ... λεει πως πρέπει να αλλάξουμε το boot.img να φλασαρουμε ενα αλλο που δινει αυτος στο κινητό κ αναρωτιέμαι να το κάνω η θα μου τσακίσει το κινητό

 

http://forum.xda-developers.com/note-3-neo/general/recovery-root-root-lollipop-note-3-neo-t3265412

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη για τα 2πλα μνματα από κινητό πάντα μπερδεύομαι όταν γράφω.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε το μάτι μου, πρέπει λέει να αλλαχθεί ο kernel γιατί στην έκδοση 5.1.1 η Samsung τον έχει κλειδώσει. Καίγομαι να το ρουτάρω, αλλά η διαδικασία μου φαίνεται περίπλοκη και λίγο risky.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε κάποιος φίλος ότι αργεί η οθόνη να ξεκλειδώσει. Το έχω κ εγώ . νόμιζα ότι ήταν έτσι κ δεν είχα δώσει σημασία.. αλλά είναι κοινό θέμα. . κ σ ένα φόρουμ γαλλικό δώσανε ένα τίπ δεν ξέρω αν θα δουλέψει σε όλους σ εμένα από χθες βράδυ δεν αργεί. . Πάτε ρυθμισεις- οθόνη κλειδώματος- εφέ ξεκλειδωματος-βαζετε κανένα. Κάνετε επανεκκίνηση... ξαναπάτε στα εφέ ξεκλειδωματος κ βάζετε ο εφε που θελετε.. σε εμένα δουλεύει ελπίζω κ σε σας
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λοιπόν, όποιος δεν έχει περάσει ακόμα lollipop (γαλλική) ας το κάνει άμεσα!

 

Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο ουαου! Από εμφάνιση άλλο πράγμα υπέροχο design, τα χρώματα, οι εναλλαγές από την μία σελίδα στην άλλη. Από ταχύτητα όχι μόνο δεν κολλάει αλλά έγινε σαν καινούργιο κινητό και χωρίς να έχω κάνει επαναφορά εργοστασικων ρυθμίσεων ούτε μία φορά στον 1 χρόνο και 2 μήνες που το έχω!

 

Από μπαταρία που επίσης φοβόμουν αρκετά είναι ακριβώς στα ίδια επίπεδα ή και καλύτερα από kitkat.

 

Από διαχείριση ram καμία σχέση με kitkat δεν μου κλείνει ποτέ εφαρμογή όσες και να έχω ανοιχτές ούτε μου κάνει refresh στις καρτέλες του Chrome όταν επιστρέφω μετά από αρκετές ώρες, έχει πολύ μεγάλη βελτίωση. Κάτι που μου άρεσε πολύ είναι σίγουρα το multitasking τα πολλαπλά παράθυρα και όλη η χρήση 2 ή περισσότερων εφαρμογών συγχρόνως! Έως τώρα χωρίς να έχω κάνει επαναφορά εργοστασικων ρυθμίσεων εδώ και ένα χρόνο, και με σχετικά βαριά χρήση και πάντα γεμάτη μνήμη το κινητό έγινε καλύτερο που σκέφτομαι ότι θα το κρατήσω για πάντα.

 

Όλα ομαλά και γρήγορα. Απολύτως κανένα πρόβλημα!

 

Προχωρήστε άφοβα!!!

Link to comment
Share on other sites

agapaki ευχαριστούμε για το tip.. Θα το δοκιμάσω.. Ελπίζω να δουλέψει και σε εμένα γιατί είναι το μοναδικό προβληματάκι που έχω βρει μέχρι τώρα..

 

Ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος πως ρυθμίζεται; Από που ενημερώνεται;; Γιατί μου δείχνει μόνιμα συννεφιά και 12 βαθμούς! :lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να την έχω εγκαταστήσει, το μόνο που με χαλάει στην αναβάθμιση της lollipop είναι οτι χρησιμοποιείται πιο πολύ το λευκό χρώμα ως background,παρά το μαύρο όπως είναι στην KitKat.

Προτιμώ το μαύρο... ;)

Link to comment
Share on other sites

agapaki ευχαριστούμε για το tip.. Θα το δοκιμάσω.. Ελπίζω να δουλέψει και σε εμένα γιατί είναι το μοναδικό προβληματάκι που έχω βρει μέχρι τώρα..

 

Ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος πως ρυθμίζεται; Από που ενημερώνεται;; Γιατί μου δείχνει μόνιμα συννεφιά και 12 βαθμούς! :lol:

από της ρυθμίσεις που έχει στο widget του καιρο στην αρχική οθόνη απ εκεί το κανονίζω εγώ..

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες γκαντεμιά εχθές έπεσε και δυστυχώς έσπασε η οθόνη φταίει το 13 δεν ξέρω για πείτε το πάω Χαϊδάρι και αλλάζω οθόνη? Πήρα τηλ δεν μ είπαν τιμή θέλουν να το δουν ένας φίλος άλλαξε μόνο το τζάμι σε s3 κ τώρα δεν του δουλεύει η αφή μάλλον δεν το ρισκάρω κ αλλαζω ολη την οθόνη ευχαριστώ προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές εννοείς? Αν ναι, μπορείς κανονικά!

 

Ναι εφαρμογές αλλα και εικονες αρχεια κλπ...αυτο ειναι μεγαλη υποθεση εφοσον γινεται η μεταφορά. ..πολυ καλα..ευχαριστω

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Ναι εφαρμογές αλλα και εικονες αρχεια κλπ...αυτο ειναι μεγαλη υποθεση εφοσον γινεται η μεταφορά. ..πολυ καλα..ευχαριστω

Και στη κιτκατ γινόταν αν δεν κάνω λάθος. Προσωπικά ότι ήθελα να μεταφέρω μια χαρά μπορούσα και μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι αλλαγές και στο παραθυράκι του S View... Πλέον μπορείς να αλλάξεις το προεπιλεγμένο φόντο, να πάρεις τηλέφωνο τις αγαπημένες σου επαφές και να χρησιμοποιήσεις το φακό χωρίς να ανοίξεις τη θήκη.. :)

 

Πολύ ευχαριστημένος από την αναβάθμιση.. Άξιζε η αναμονή τελικά. :D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά πόση ram σας αφήνει ελεύθερη με lolli??

 

περιπου 1 με 1,2 giga! "Μετρηση" μεσω του smart manager εφαρμογης του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Και πόση δείχνει ως συνολική ram συστήματος; (Αφαιρούμενης δηλαδή το ποσοστό που πιάνει ή vga)
Link to comment
Share on other sites

Και πόση δείχνει ως συνολική ram συστήματος; (Αφαιρούμενης δηλαδή το ποσοστό που πιάνει ή vga)

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/15/cb84f0ce38da270e5bfaa3de8796bd86.jpg

Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει!?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...