Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@YianniZ @halo

 

Και εγώ από εκεί το κατέβασα, δεν είχα κάποιο θέμα να την περάσω ούτε με το rar αρχείο.

 

Μονό "θέμα" προς το παρόν είναι η μπαταριά, μου φαίνεται ότι αδειάζει πολύ γρήγορα, βεβαία μόνο μια φόρτιση έχω κάνει, οπότε το βλέπουμε αυτό.

Αλλιώς το κινητό ΠΕΤΆΕΙ...!!!

Edited by poloman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και έχω πικρή εμπειρία από τις Ρομ της Samsung δεν μπορώ παρά να πω καλά λόγια για αυτήν .Πέρα από το αισθητικό αποτέλεσμα που είναι πολύ ωραίο, δείχνει να κάνει και πολύ καλύτερη διαχείριση μνήμης . Ο χρόνος θα δείξει βέβαια .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακολούθησε τον οδηγό στο link του firmware.

Δουλεύει στην πένα δηλαδή? Να το κάνω ή να περιμένω το ιταλικό?

Link to comment
Share on other sites

πφφ σκέτη απογοήτευση είναι η 5.1.1...:lol: μα ούτε ένα BUG βρε παιδια??? κάτι της, ένα reboot.. η κόλλημα οθόνης, μαααα τπτ :p δλδ να μην μπορούμε να κράξουμε καθόλου..:rotfl:
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα σας φορτίζει? Έμενα πριν έκανε 2+ ώρες να φορτίσει από 1-2% και τώρα κοντά στις 3 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα σας φορτίζει? Έμενα πριν έκανε 2+ ώρες να φορτίσει από 1-2% και τώρα κοντά στις 3 ώρες.

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Το έχεις στη πρίζα 2 ώρες και το ποσοστό της μπαταρίας ανεβαίνει μόνο 1 με 2%? Με τι φορτιστή και καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα σας φορτίζει? Έμενα πριν έκανε 2+ ώρες να φορτίσει από 1-2% και τώρα κοντά στις 3 ώρες.

 

Κι εμένα το ίδιο. Δεν ξέρω τι φταίει. Τώρα έπεσα για ύπνο και το άφησα να φορτίζει στο 19% και ξύπνησα 2 ώρες μετά και είναι 21%!!!!!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Το έχεις στη πρίζα 2 ώρες και το ποσοστό της μπαταρίας ανεβαίνει μόνο 1 με 2%? Με τι φορτιστή και καλώδιο?

 

Δίκιο έχεις δεν το έγραψα σωστά! Εννοώ ότι από 1-2% να φτάσει 100% έκανε 2+ ώρες και τώρα κάνει περίπου 3 ώρες.

Δεν έχω αλλάξει καλώδιο και φορτιστή, τα δικά του! Με άλλα καλώδια μη γνήσιο 1μ το ένα και 3μ το άλλο, το ίδιο κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα το ίδιο. Δεν ξέρω τι φταίει. Τώρα έπεσα για ύπνο και το άφησα να φορτίζει στο 19% και ξύπνησα 2 ώρες μετά και είναι 21%!!!!!

 

Διόρθωσα αυτό που έγραψα πριν, εννοούσα για πλήρη φόρτιση παίρνει περισσότερη ώρα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις δεν το έγραψα σωστά! Εννοώ ότι από 1-2% να φτάσει 100% έκανε 2+ ώρες και τώρα κάνει περίπου 3 ώρες.

Δεν έχω αλλάξει καλώδιο και φορτιστή, τα δικά του! Με άλλα καλώδια μη γνήσιο 1μ το ένα και 3μ το άλλο, το ίδιο κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διόρθωσα αυτό που έγραψα πριν, εννοούσα για πλήρη φόρτιση παίρνει περισσότερη ώρα τώρα.

Εμένα πάντως η μπαταρία έκλεισε χρόνο και από εκεί που είχα 6+ ώρες οθόνης έφτασα στις 2:30 με το ζόρι και με οικονομία στη φωτεινότητα πήρα μια καινούργια γνήσια και πάλι υπέροχα! Αλλά με τη παλιά μου κάνει τέτοια κουλά να αργεί μερικές φορές ή μόλις βγάζω το καλώδιο να δείχνει 97-98 και το 100 μόνο αν είναι συνδεδεμένο... Νομίζω είναι θέμα κούρασης της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπαταρία έκλεισε χρόνο και από εκεί που είχα 6+ ώρες οθόνης έφτασα στις 2:30 με το ζόρι και με οικονομία στη φωτεινότητα πήρα μια καινούργια γνήσια και πάλι υπέροχα! Αλλά με τη παλιά μου κάνει τέτοια κουλά να αργεί μερικές φορές ή μόλις βγάζω το καλώδιο να δείχνει 97-98 και το 100 μόνο αν είναι συνδεδεμένο... Νομίζω είναι θέμα κούρασης της μπαταρίας.

φίλε πόσο την πήρες την μπαταρία

και από που??

Link to comment
Share on other sites

φίλε πόσο την πήρες την μπαταρία

και από που??

21€ την πήρα από κατάστημα της Αθήνας με τα μεταφορικά βγήκε γύρο στα 23! Το κατάστημα δεν το θυμάμαι αλλά μόνο Αθήνα βρήκα απλά με Google search μου έβγαλε αρκετά και όλα με την ίδια πάνω κάτω τιμή, από Θεσσαλονίκη δεν βρήκα τίποτα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Επί την ευκαιρία να πω τι μου συνέβη με το κινητό αυτές τις μέρες

 

 

είχα 3-4 μέρες πρόβλημα στο wifi στο σπίτι από 13mbbs που έχω κανονικά έτρεχε στο 0.5 mbbs

με πολλές αυξομείωσεις τελικά

αφού τα άλλαξα όλα φίλτρα ρουτερ ανακάλυψα

μετά από πολλές δοκιμές ότι έφταιγε το κινητό

 

μόλις έμπαινε στο wifi στο σπίτι ξεκίναγε το πρόβλημά ήταν λες και κατέβαζα τορρεντ

του έκανα Hard reset και έστρωσε να

τονίσω ότι το κινητό ήταν απλά στην άμα αναμονή

 

άσε που μου έτρωγε την μπαταρία σε μισή μέρα ......

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η lolipop 5.1.1. Να τη περάσω τί λέει? Θα βελτιωθεί η κατάσταση ή θα σέρνεται το τηλέφωνο! Να μας πει κάποιος αντυπώσεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η lolipop 5.1.1. Να τη περάσω τί λέει? Θα βελτιωθεί η κατάσταση ή θα σέρνεται το τηλέφωνο! Να μας πει κάποιος αντυπώσεις!!!!

Γαλλικό έχεις? Ανυπομονώ να αρχίσει και στις υπόλοιπες χώρες η ενημέρωση και χωρίς προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η lolipop 5.1.1. Να τη περάσω τί λέει? Θα βελτιωθεί η κατάσταση ή θα σέρνεται το τηλέφωνο! Να μας πει κάποιος αντυπώσεις!!!!

Να την περάσεις . Το τηλέφωνο γίνεται πιο ελαφρύ και γρήγορο. Πολύ καλύτερη διαχείριση Ραμ τελικά . Προσοχή καθαρή εγκατάσταση με format της εσωτερικής μνήμης για να αποφύγεις προβλήματα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γαλλικό έχεις? Ανυπομονώ να αρχίσει και στις υπόλοιπες χώρες η ενημέρωση και χωρίς προβλήματα!

 

Ναι Γαλλικό είναι! Τί λες να την εγκαταστήσω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να την περάσεις . Το τηλέφωνο γίνεται πιο ελαφρύ και γρήγορο. Πολύ καλύτερη διαχείριση Ραμ τελικά . Προσοχή καθαρή εγκατάσταση με format της εσωτερικής μνήμης για να αποφύγεις προβλήματα.

 

Φαντάζομαι εννοείς να κάνω πρώτα την εγκατάσταση και μετά ένα format!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γαλλικό είναι! Τί λες να την εγκαταστήσω???

Εγώ ιταλικό και περιμένω...

Πάντως σε γαλλικό site καλά σχόλια είδα μέχρι στιγμής και απο εδώ μέσα κάποιους που την πέρασαν. Όποιος περνάει παρακαλώ εντυπώσεις για τους υπόλοιπους :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γαλλικό είναι! Τί λες να την εγκαταστήσω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαντάζομαι εννοείς να κάνω πρώτα την εγκατάσταση και μετά ένα format!

Ναι, ακριβώς.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Καλημέρα σας καταρχήν.. Έχουμε και λέμε..

 

Η αναβάθμιση τα σπάει!! Το κινητό απέκτησε άλλο "αέρα"!! Το νιώθω ελαφρώς γρηγορότερο, αν και μπορεί να παίζει ρόλο και η επαναφορά που του έκανα μετά την αναβάθμιση.. Πάντως σίγουρα έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε εμένα!! Ήμουν κι εγώ έτοιμος να αλλάξω μπαταρία γιατί έβλεπα να τελειώνει γρήγορα, αλλά μετά την αναβάθμιση τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολύ θα έλεγα.. Δεν ξέρω αν τελικά έφταιγε κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο που είχα, ή απλά πρέπει να αλλάξω ακόμη την μπαταρία.. Θα δούμε..

 

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι μετά από άνοιγμα της οθόνης από αναμονή, μπορεί ελάχιστες φορές να μου κολλήσει στο ξεκλείδωμα.. Έχω κλείδωμα με μοτίβο.. Σαν να αργεί να "ξυπνήσει" από την αναμονή για ελάχιστα δευτερόλεπτα.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό ή είμαι ο μοναδικός "τυχερός-άτυχος"?:p

 

Για την φόρτιση που ανέφερα προηγουμένως, με τον δικό του φορτιστή φορτίζει μία χαρά.. Με του Α3 της μητέρας μου δεν φόρτιζε.. Ποιος ξέρει.. Θα ξανά δοκιμάσω να δω αν όντως τελικά φταίει ο φορτιστής μόνο..

 

Πριν λίγες μέρες μου ήρθε αυτή η θήκη: http://www.ebay.com/itm/251981979669?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=550848135205&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και σήμερα πριν από λίγο αυτή: http://www.ebay.com/itm/171908807709?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=470828128256&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Είναι και οι δύο φανταστικές και τις συστήνω ανεπιφύλακτα!! Απλά να ξέρετε ότι η πρώτη του προσθέτει λίγο σε όγκο και βάρος, ενώ το πενάκι βγαίνει με δυσκολία γιατί δεν χωράει το δικό μου δάχτυλο στο άνοιγμα της θήκης σε εκείνο το σημείο.. Ενώ η δεύτερη αν πέσει και σπάσει το κούμπωμα που έχει κάτω αριστερά ουσιαστικά αχρηστεύεται!! Το λέω γιατί την είχα ξαναπάρει και μετά από δύο μέρες την έσπασα όταν έπεσε στο δρόμο..

Εμφανισιακά πάντως σκίζουν και οι δυο!! :happy:

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τις θήκες, σίγουρα οι μεταλλικές είναι πιο εντυπωσιακές, αλλά γιατί πιστεύω χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ακόμα βέβαια, οτι οι πλαστικές μειώνουν πολύ περισσότερο τους κραδασμούς σε περίπτωση πτώσης σε σχέση με τις μεταλλικές...?

Δεν ξέρω,ας αναφερθούν και άλλες απόψεις από άλλους χρήστες, γιατί είναι ένα από τα πιο σημαντικά θέματα, αυτό της προστασίας από πτώση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!!! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα από το play store που να αποθηκεύει τις ρυθμίσεις του κινητού ώστε να επαναφέρει τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μετά από format;;;; Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να την περάσεις . Το τηλέφωνο γίνεται πιο ελαφρύ και γρήγορο. Πολύ καλύτερη διαχείριση Ραμ τελικά . Προσοχή καθαρή εγκατάσταση με format της εσωτερικής μνήμης για να αποφύγεις προβλήματα.

 

Φαντάζομαι εννοείς να κάνω πρώτα την εγκατάσταση και μετά ένα format!

 

Format πριν την εγκατάσταση, περνάς την lollipop και μετά πάλι format.

 

 

Ερώτηση!!! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα από το play store που να αποθηκεύει τις ρυθμίσεις του κινητού ώστε να επαναφέρει τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μετά από format;;;; Ευχαριστώ!!!

 

Αν δεν είσαι root:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Edited by enterhere
ενοποίηση απαντήσεων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...