Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανένας πότε θα βγει ή αν θα βγει καμιά καινούργια ? Τώρα έχω την 4.4.2/

 

Ακούστηκε ότι μπορεί να πάτουμε lollipop.

5 μηνύματα πίσω να διάβαζες θα το είχες δει:

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-Confirmed-Android-5-0-1-Lollipop-update-for-Galaxy-Note-3-Neo

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο απλά είχα δει ότι είναι για το Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750) ενώ εμένα είναι το (SM-N7505) και δεν ήξερα αν κάνει. Όταν βγει με το καλό θα μας έρθει σαν αναβάθμιση στο κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο απλά είχα δει ότι είναι για το Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750) ενώ εμένα είναι το (SM-N7505) και δεν ήξερα αν κάνει. Όταν βγει με το καλό θα μας έρθει σαν αναβάθμιση στο κινητό ?

 

Κι εγώ το ίδιο έχω ,τώρα το προσεξα να σου πω την αλήθεια.

Ελπίζω να ισχυει και γι αυτό. Τι διαφορά έχουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο έχω ,τώρα το προσεξα να σου πω την αλήθεια.

Ελπίζω να ισχυει και γι αυτό. Τι διαφορά έχουν;

 

Το ένα είναι 3g και το δικό μας είναι lte+. Επεξεργαστής κτλ είναι ίδια αν δεν κάνω λάθος άρα αν βγει για το ένα θα βγει κατευθείαν και στο άλλο ( η λογική αυτό λέει δηλαδη, η Samsung δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι 3g και το δικό μας είναι lte+. Επεξεργαστής κτλ είναι ίδια αν δεν κάνω λάθος άρα αν βγει για το ένα θα βγει κατευθείαν και στο άλλο ( η λογική αυτό λέει δηλαδη, η Samsung δεν ξέρω)

 

Εδώ δεν δίνει στο 4 εδώ θα μασήσει λες;

Ελπίζω να είναι όπως τα λες και να την δώσει αν ειναι και στα δυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη την παρέα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Εντελώς ξαφνικά όταν κάνω swipe στο spacebar του πληκτρολογίου δεν μου αλλάζει τη γλώσσα από ελληνικά στα αγγλικά και το αντίστροφο. Στις ρυθμίσεις έχω επιλεγμένες και τις δύο γλώσσες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει το greenify; Συνήθως αυτό φταίει. Διάλεξε άλλο πληκτρολόγιο ή πήγαινε ρυθμίσεις, προσβασιμοτητα, greenify.

 

Δεν έχω greenify. Έχω ψάξε τα πάντα και άκρη δεν βγάζω. Έχω πελαγώσει....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειχε συμβει το ιδιο στα καλα καθουμενα....στο τελος του εκανα hard reset και εφτιαξε

και γω εκεί βλέπω να καταλήγω.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διαχείριση εφαρμογών, πληκτρολόγιο samsung, εκκαθάριση δεδομένων, εκκαθάριση μνήμης cache, και κάνε επανεκκίνηση μήπως και στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς λόγια για το stock πληκτρολόγιο.

Και αν ναι γιατί δεν χρησιμοποιείς κάποιο άλλο από το να κάνει factory reset? ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διαχείριση εφαρμογών, πληκτρολόγιο samsung, εκκαθάριση δεδομένων, εκκαθάριση μνήμης cache, και κάνε επανεκκίνηση μήπως και στρώσει.

 

Το δοκίμασα και δεν έγινε τίποτε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλάς λόγια για το stock πληκτρολόγιο.

Και αν ναι γιατί δεν χρησιμοποιείς κάποιο άλλο από το να κάνει factory reset? ;)

 

τώρα έχω βάλει το swiftkey. Ένας λόγος που θέλω να γυρίσω στο stock είναι πως μου αναγνωρίζει το πενάκι όταν αφαιρεθεί από την υποδοχή και αυτόματα σε γυρνάει στην επιλογή χειρογράφου ενώ με το swiftkey δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και το Swype και έβγαλε πρόσφατα και η Google χειρόγραφο πληκτρολόγιο, αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζει ακόμα τα Ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν έγινε τίποτε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τώρα έχω βάλει το swiftkey. Ένας λόγος που θέλω να γυρίσω στο stock είναι πως μου αναγνωρίζει το πενάκι όταν αφαιρεθεί από την υποδοχή και αυτόματα σε γυρνάει στην επιλογή χειρογράφου ενώ με το swiftkey δεν γίνεται..

 

 

Για δοκίμασε και το Swype και έβγαλε πρόσφατα και η Google χειρόγραφο πληκτρολόγιο, αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζει ακόμα τα Ελληνικά...

Το Swype σίγουρα έχει αυτήν την δυνατότητα και συν τοις άλλοις είναι για μένα το καλύτερο πληκτρολόγιο που υπάρχει. :)

Link to comment
Share on other sites

Το Swype σίγουρα έχει αυτήν την δυνατότητα και συν τοις άλλοις είναι για μένα το καλύτερο πληκτρολόγιο που υπάρχει. :)

 

Θα το δοκιμάσω. Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με google keuboard μου αναγνωρίζει κανονικά το πενάκι. Απο χθες όμως στο myphone δεν το βλέπει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αναγνωρίζει το πενάκι το google .Για το Samsung πληκτρολόγιο φταίει το greenify

 

Να το βγάλω τελείως λες ή να του κόψω την πρόσβαση,ξέρεις?

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα τη βοήθειά σας, αγόρασα μια μπαταρία από Κίνα μεγαλύτερης χωρητικότητας 4700ma και δεν μου φορτίζει πλήρως με κανένα φορτιστή πηγαίνει μέχρι το 87% και έτσι δεν κερδίζω όλη την ενέργειά της αλλά ένα 10% παραπάνω από την κανονική.

Τι προτείνεται;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα τη βοήθειά σας, αγόρασα μια μπαταρία από Κίνα μεγαλύτερης χωρητικότητας 4700ma και δεν μου φορτίζει πλήρως με κανένα φορτιστή πηγαίνει μέχρι το 87% και έτσι δεν κερδίζω όλη την ενέργειά της αλλά ένα 10% παραπάνω από την κανονική.

Τι προτείνεται;

Ευχαριστώ.

 

Εχεις μήπως κάποιον φορτιστη απο ταμπλετ; Αυτό ίσως να την καταφέρει να την γεμίσει, μιας και είναι για πιο μεγαλα φορτία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τα volt μπορεί να είναι άλλα και θα καεί.

 

Τι να σου πω, εγώ φόρτιζα το G3 έτσι πάνω από μήνα και δεν μου έκατσε στραβή. Πόσο ισχύει τελικά αυτό στην πράξη δεν το ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...