Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε φιλαράκι το έχω δεί, αλλά αυτό γράφει κατόπιν παραγγελίας. Μήπως αργήσει και το "Tokinito" είναι έμπιστο;

sorry κιόλας αλλά όπως προείπα δεν έχω ξαναψωνίσει από τέτοια μάγαζιά και δε κατέχω πολλά.

 

Δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα την αληθεια θα την πω.Παρηγγειλα το κινητο απο tokinito.gr και βρισκοταν σε αποθεμα.Ειμαι σε επαρχια κοντα στην Αθηνα σε 2 μερες το ειχα με ταινια κανονικοτατα κλειστη ολα αθικτα μεσα και με σειρα.Ειχα διαβασει πολλες κριτικες και ολες σχεδον ηταν αριστες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα την αληθεια θα την πω.Παρηγγειλα το κινητο απο tokinito.gr και βρισκοταν σε αποθεμα.Ειμαι σε επαρχια κοντα στην Αθηνα σε 2 μερες το ειχα με ταινια κανονικοτατα κλειστη ολα αθικτα μεσα και με σειρα.Ειχα διαβασει πολλες κριτικες και ολες σχεδον ηταν αριστες.

ΟΚ φίλε μου ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Είμά από Πάτρα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς την βλέπεις την θήκη, είναι καλή ποιοτικά, δίνει πολύ όγκο;

 

Λοιπόν τη θήκη αυτή την είδα σε γνωστό μου που έχει το note 3 και είναι πολύ καλή! Δεν δίνει ιδιαίτερο όγκο και δείχνει ποιοτικό το δέρμα της! Εγώ με τη πρώτη ευκαιρία θα τη χτυπήσω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει καθόλου όγκο.είναι κομψή.ωραία.Εγώ την έχω βολευτεί.έχει και το s view.δίνει καλή αίσθηση στο χέρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά να δεις να είναι η αυθεντική με τον μαγνήτη για να σου δουλεύει το s view.υπάρχουν και χωρίς μαγνήτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!! :D Παρήγγειλα το κινητό σήμερα και το περιμένω αύριο από ότι μου είπαν...

 

Και το πρώτο πράγμα φυσικά που κοιτάω να πάρω είναι μια θήκη.. Με μια πρώτη γρήγορη ματιά βρήκα αυτές εδώ: http://www.ebay.com/itm/New-NFC-Wake-up-S-View-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/231267154164?pt=AU_TabletAccessories&hash=item35d898b8f4

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Premium-Frosted-Hard-Case-Cover-LCD-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/141364439915?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20e9fa2b6b

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-S-View-Flip-Leather-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-N7502-/141335987088?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20e8480390

 

Tις έχει κανείς για να μου πει εντυπώσεις;;

Πάντως αυτές που βρήκα εδώ στην Ελλάδα με 40€ είναι πανάκριβες απλά! :rolleyes:

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Από το πρώτο site έχω παραγγείλει και εγω τη λευκή.είναι νομιζω η αυθεντική.τη περιμένω.αλλά για να μη το έχω "γυμνο" μέχρι να έρθει,πήρα και τη μαύρη ήδη από Ελλάδα.τη πλήρωσα βέβαια 38€.αλλά χαλάλι.προκειμένου να πάθει κάτι το τηλ...
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ αυτή λέω τελικά.. Θα πάρω αυτή και τη δεύτερη, αν βαρεθώ τη μία να αλλάζω με την άλλη...

 

Για root ακολουθούμε αυτό τον οδηγό ή υπάρχει κάποιος άλλος: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2777693

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!! :D Παρήγγειλα το κινητό σήμερα και το περιμένω αύριο από ότι μου είπαν...

 

Και το πρώτο πράγμα φυσικά που κοιτάω να πάρω είναι μια θήκη.. Με μια πρώτη γρήγορη ματιά βρήκα αυτές εδώ: http://www.ebay.com/itm/New-NFC-Wake-up-S-View-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/231267154164?pt=AU_TabletAccessories&hash=item35d898b8f4

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Premium-Frosted-Hard-Case-Cover-LCD-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/141364439915?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20e9fa2b6b

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-S-View-Flip-Leather-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-N7502-/141335987088?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20e8480390

 

Tις έχει κανείς για να μου πει εντυπώσεις;;

Πάντως αυτές που βρήκα εδώ στην Ελλάδα με 40€ είναι πανάκριβες απλά! :rolleyes:

Από πού και πόσο, αν επιτρέπεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από πού και πόσο, αν επιτρέπεται;

sorry ΑΚΥΡΟ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!! :D Παρήγγειλα το κινητό σήμερα και το περιμένω αύριο από ότι μου είπαν...

 

Και το πρώτο πράγμα φυσικά που κοιτάω να πάρω είναι μια θήκη.. Με μια πρώτη γρήγορη ματιά βρήκα αυτές εδώ: http://www.ebay.com/itm/New-NFC-Wake-up-S-View-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/231267154164?pt=AU_TabletAccessories&hash=item35d898b8f4

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Premium-Frosted-Hard-Case-Cover-LCD-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/141364439915?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20e9fa2b6b

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-S-View-Flip-Leather-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-N7502-/141335987088?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20e8480390

 

Tις έχει κανείς για να μου πει εντυπώσεις;;

Πάντως αυτές που βρήκα εδώ στην Ελλάδα με 40€ είναι πανάκριβες απλά! :rolleyes:

Από πού παράγγειλες το κινητό και πόσο; Ρωτάω για τη διαθεσιμότητα περισσότερο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.. Το παρήγγειλα σε ένα κατάστημα εδώ στην περιοχή μου που αγόρασε μετρητοίς και το προηγούμενο τηλέφωνο μου.. Στα 320€.. Το είχα βρει και στα 300€ στο skroutz αλλά έπρεπε να κατέβω κέντρο οπότε για ευκολία το πήρα από εδώ....

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.. Το παρήγγειλα σε ένα κατάστημα εδώ στην περιοχή μου που αγόρασε μετρητοίς και το προηγούμενο τηλέφωνο μου.. Στα 320€.. Το είχα βρει και στα 300€ στο skroutz αλλά έπρεπε να κατέβω κέντρο οπότε για ευκολία το πήρα από εδώ....

ΟΚ. Ευχαριστω φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Back up & restore πως κάνουμε?

 

Ρυθμίσεις--->Γενικά--->Cloud--->Αντίγραφο Ασφαλείας

 

Πρέπει φυσικά να διαθέτεις Samsung account...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το 1 δευτερόλεπτο (όχι παντά, αλλά συνήθως) που χρειάζεται η συσκευή από αδράνεια να παρουσιάσει την κλειδωμένη οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το 1 δευτερόλεπτο (όχι παντά, αλλά συνήθως) που χρειάζεται η συσκευή από αδράνεια να παρουσιάσει την κλειδωμένη οθόνη;

 

Και σε μένα τόσο θέλει, μην ανησυχείς δεν έχει κάτι το δικό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι τέλειο!!! Έχω ξετρελαθεί!!!! Έχετε να προτείνετε κάτι για gps;

 

Εγώ το Navigon έχω και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά το GPS και την πλοήγηση μπορείτε να συνεχίσετε εκει ώστε να μην βγαίνουμε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,Έχει παρατηρήσει κανένας τη μπαταρία?Παρατηρώ ότι μέχρι το 90% φεύγει νερό.Και μετά από εκεί είναι σκυλί,μετά το 90% πέφτει πολύ αργά η μπαταρία του.για παράδειγμα,το βγάζω από τη φόρτιση στις 11πμ με 100% μπαταρία και μέχρι τις 12 είναι ήδη στο 93%,ΧΩΡΊΣ να το ακουμπησω καν.Ούτε να ανοίξω την οθόνη για να δω αν έχω κάνα μνμ ή αναπάντητη.Μετά από εκεί λοιπόν και μόλις το χρησιμοποιησω λίγο,αργεί να πέσει η μπαταρία του.σκυλί σοβαρά .αν δε παίξω και παιχνίδια μου βγάζει άνετα 1.5-2 μερες μέχρι να κλεισει.στις πληροφορίες για τη μπαταρία μου δείχνει τις υπηρεσίες Google να είναι πρώτες σε κατανάλωση ενέργειας με 40-50% αν θυμάμαι καλά.Ενώ η οθόνη που είναι το αμέσως επόμενο μου βγάζει 3% κατανάλωση (τραγικο?).Όταν βέβαια το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο αλλάζει η κατάταξη και μου βγάζει άλλοτε το παιχνίδι που παίζω,άλλοτε την οθόνη, άλλοτε τις κλήσεις,ανάλογα με το τι χρησιμοποιώ.να σημειώσω ότι συνήθως το φορτίζω κλειστό και αφού έχει τελειώσει πλήρως η μπαταρία του και αυτό μου το κάνει όταν το ανοίγω και το αφήνω για καμιά ώρα χωρίς να το ακουμπησω καν όπως είπα και πιο πάνω.Επίσης να πω ότι έχω χαμηλή σε φωτεινότητα την οθόνη κάτω του μισού και γενικά τις αυτόματες λειτουργίες που έχει το τηλέφωνο όλες κλειστές.το wifi είναι μονο μόνιμα ανοιχτό. Όλα τα άλλα κλειστά.δε ξέρω πως μπορώ να κλείσω αυτό με τις υπηρεσίες της Google για να μη μου καταναλώνει τόση ενέργεια ώστε να μη πέφτει στην αρχή τόσο γρήγορα.Εσείς πώς το βλέπετε?Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?έχετε να μου προτείνετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν είναι σωστό?Οι περισσότεροι λένε ότι είναι καλό να αφήνεις τη μπαταρία να τελειώσει μέχρι να κλείσει το κινητο και να το φορτιζεις κλειστό γιατι έτσι έχει μεγαλύτερο χρόνο ζωής η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω διαβάσει από άλλα παιδιά οι μπαταρίες δεν πρέπει πλέον να τελειώνουν.. όσο πιο συχνά φορτίζονται τόσο το καλύτερο.. Προσωπικά δεν το αφήνω ποτέ να πέσει κάτω από 20% αν έχω τη δυνατότητα να το φορτίσω...

 

Μου ήρθε το μεσημέρι κι εμένα το κινητό!! Τα σπάει!!! :D :D :D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.Καλώς ήρθες στο κλαμπ. Χαχα.σε ευχαριστώ για τη πληροφορία.Θα το δοκιμάσω έτσι και θα το παρατηρήσω. Τις υπηρεσίες Google play πώς μπορώ να τις μειώσω στη κατανάλωση?μπορεί να μην είναι πρώτο μετά από κάποια χρήση παραμένει όμως ψηλά στη λίστα κατανάλωσης της μπαταρίας.Κάτω από 20% δε το έχω δει να πέφτει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...