Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά...έχει περάσει κανένας την spectrum κι αν ναι τη εντυπώσεις έχει...

 

Τη δοκιμασα και την την κρατησα μια μερα, μετα ξανα miui, δεν βρηκα κατι ιδιαιτερο να με δελεασει, καλη χρονια ;)

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια, δεν εχει φουσκωσει, την συγκρινα με την δευτερη μπαταρια που εχω. Απλα εχει παρει μια μικρη κλιση. Αρκετα περιεργο.. Bendgate; :p

 

Βεβαια δε φαινεται με το ματι, παρα μονο εαν την κουμπωσω στο κινητο. Αλλα δε βλεπω να υπαρχει λειτουργικο προβλημα, οποτε την αφηνω ως εχει.. Δε μπορω να πεσω 300 ολοκληρα mAH.. Ειναι το 1/10 δλδ 20 λεπτα περιπου λιγοτερης ενεργης οθονης!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ξανα διαθεσιμα τα κινητα στο oppostyle στις ιδιες τιμες, δλδ 399 και 479!

 

Πηραν ξαφνικα αξια ή ποτε δεν την ειχαν χασει; Θυμαμαι καποιο καιρο που εδιναν το 7a για 249 ευρω!

 

Βεβαια ποτε δεν το ειχα βρει διαθεσιμο σε εκεινη τη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο διαφορες δοκιμες, ειπα να παω για πρωτη φορα στην 4.4.2, καθως οταν ειχα παρει το κινητο ειχα περασει απευθειας android 5. Συγκεκριμενα εβαλα την Color Os 2.0.8i που λενε οτι ειναι η καλυτερη εκδοση που εχει βγει για το κινητο. Ολα καλα μεχρι στιγμης, απλα εχει τρομερη σαβουρα μεσα. Θα πεσει αρκετο disable!

 

Και στο Honor 6 που εχει η γυναικα μου εβαλα 4.4.2.. Και στο Ipad εχω ακομα 8.1.2..

 

Μου φαινεται καθε περυσι και καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σαβούρα έχει; Δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο.

Το πρόβλημα με τις παλιότερες εκδόσεις είναι ο περιορισμός της μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστεις οτι η Nameless εχει κατω απο 100 system apps και η Color Os εχει 208 αν θυμαμαι καλα. Τωρα απενεργοποιησα περιπου 20 ( τα περισσοτερα ηταν της google ) και επεσα στις 180.
Link to comment
Share on other sites

Καμία μπαταρία δεν φερνουν **** το oppostyle τους..πληρώσαμε 50€ μουφα μπαταρία ίσα ίσα που δουλεύει.απο την αρχή έψαχνα,να βράσιμο, να το ενα να το άλλο ήμουν ένα μήνα με το power bank συνέχεια,Μόλις σταματούσε να περνει ρεύμα πέθαινε.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καμία μπαταρία δεν φερνουν **** το oppostyle τους..πληρώσαμε 50€ μουφα μπαταρία ίσα ίσα που δουλεύει.απο την αρχή έψαχνα,να βράσιμο, να το ενα να το άλλο ήμουν ένα μήνα με το power bank συνέχεια,Μόλις σταματούσε να περνει ρεύμα πέθαινε.

 

 

Αυτό είναι ένα θέμα... Στο oppostyle North America έχει μπαταρίες αλλά δεν σε αφήνει να παραγγείλεις.

Στο Europe τους είχα στείλει μήνυμα σχετικά με την διαθεσιμότητα των μπαταριών. Και αυτοί μού απάντησαν με συμβουλές για εξοικονόμηση μπαταρίας!!!

 

Marco Carusi01:03, 2015-12-23

Hello,

 

Thank you for contacting OppoStyle customer support.

 

We appreciate your interest and support with our OPPO phones. We are more than glad to assist you.

 

As of the moment, we are unable to provide exact information about the availability of OPPO Find 7 battery. For up to date announcement, we suggest to visit our website (oppostyle.com) for further updates.

 

We also suggest you to perform the following steps for you to save some more battery for your OPPO Find 7.

 

•Display Settings – Adjust display to lower/auto brightness.

•Running Apps – Close the running apps on the background.

•Multimedia Usage – Playing games or full screen activity will consume more battery.

•Network signal strength – The use of mobile data in areas with very low signal uses a lot of power and should be avoided if possible.

•Connectivity Functions – Turn off the Wi-Fi, GPS, Mobile data, Personal hotspot, Bluetooth when not using it.

•Power Saving Mode – Security center > Power Manager > Enable the Normal power saving.

 

Should you need further assistance, please feel free to contact us.

 

Have a nice day!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Best Regards,

OppoStyle Customer Delight Team

 

Keep yourself updated on the latest news and promotions from OppoStyle by subscribing to our newsletter and follow our social media channels below:

http://bit.ly/OppoStyleNews | http://facebook.com/oppostyle | http://plus.google.com/+oppostyle |

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αγοραζεις απο καποιο κινεζικο μαγαζι;

 

 

Όπως; Δεν την βρίσκεις φίλε μου...

Ή αν την βρεις δεν ξέρεις τι είναι πραγματικά (όπως ο φίλος από πάνω).

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καποια πραγματακια περι fast dormancy. Ειδα οτι στο Oppo Find 7 ειναι απενεργοποιημενο, οποτε το ενεργοποιησα μεσα απο το engineering mode ( *#36446337# ).

 

Ισως βεβαια η μπαταρια να πεφτει πιο γρηγορα ετσι.. Εχω Cosmote και καπου διαβασα οτι υποστηριζεται αυτη η λειτουργια.

 

Δε ξερω ενα θα πρεπει να την αφησω ενεργοποιημενη ή οχι..

Link to comment
Share on other sites

Όπως; Δεν την βρίσκεις φίλε μου...

Ή αν την βρεις δεν ξέρεις τι είναι πραγματικά (όπως ο φίλος από πάνω).

 

θεμα για μπαταρίες στο xda

 

aliexpress link για μπαταρίες

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Βέβαια... Aliexpress και capital controls δεν είναι καλό δίδυμο!

Είσαι με miui ακόμα; Πώς είναι η συμβίωση;!

Link to comment
Share on other sites

καλά πάει άλλα θέλει το ψάξιμο της.Έχει εβδομαδιαία updates.

περιμένω βέβαια και την επόμενη stable για δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα! Κάνω εγκατάσταση άλλους launchers αλλά όταν παταω το home button επιστρέφει στον προεγκατεστημένο launcher! Τι πρέπει να αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάνω εγκατάσταση άλλους launchers αλλά όταν παταω το home button επιστρέφει στον προεγκατεστημένο launcher! Τι πρέπει να αλλάξω;

Ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογής-όλες-διαχείριση προεπιλεγμένης εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-διαχείριση εφαρμογής-όλες-διαχείριση προεπιλεγμένης εφαρμογής.

 

Μου εμφανίζει μόνο το color os launcer κι όχι buzz launchr που εγκατέστησα..

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει μόνο το color os launcer κι όχι buzz launchr που εγκατέστησα..

 

 

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί το κανει αυτό.

Αν πατήσεις στο εικονίδιο τού launcher τρέχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήγα να κάνω εγκατάσταση ξανά το color os μήπως μπορέσω να αλλάξω launcher και ενώ έγινε η εγκατάσταση και άρχισα τις ρυθμίσεις το κινητό έκλεισε και δεν ξαναανοίγει! Ακολούθησα διάφορους οδηγούς αλλά δεν κατάφερα κάτι! Με το που το συνδέω στο κομπιούτερ μπαίνει στο recovery αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι αφού το partition είναι εντελώς άδειο! Τι να κάνω; Σε fastboot δεν μπορώ να συνδεθώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήγα να κάνω εγκατάσταση ξανά το color os μήπως μπορέσω να αλλάξω launcher και ενώ έγινε η εγκατάσταση και άρχισα τις ρυθμίσεις το κινητό έκλεισε και δεν ξαναανοίγει! Ακολούθησα διάφορους οδηγούς αλλά δεν κατάφερα κάτι! Με το που το συνδέω στο κομπιούτερ μπαίνει στο recovery αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι αφού το partition είναι εντελώς άδειο! Τι να κάνω; Σε fastboot δεν μπορώ να συνδεθώ!

 

 

Βάλε την Rom στην κάρτα sd και κάνε εγκατάσταση από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Από recovery μόνο στην εσωτερική μνήμη έχω πρόσβαση και δεν μπορώ να βάλω άλλο recovery γιατί δεν συνδέεται στο fastboot!

Είσαι σίγουρος;

Το έχω κάνει στο παρελθόν (με στοκ recovery) γι'αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...