Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εκδοση V1.2.1i

 

Τι να κανω λες?

 

Μόλις το παρέλαβα πριν 15 μέρες μου είχε ζητήσει πρώτα να αναβαθμίσει στην 1.2.2 μόλις ολοκλήρωσε την αναβάθμιση αμέσως μετά ζήτησε να πάει στην 1.2.3 και τώρα στην 1.2.4 χωρίς πρόβλημα.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το παρέλαβα πριν 15 μέρες μου είχε ζητήσει πρώτα να αναβαθμίσει στην 1.2.2 μόλις ολοκλήρωσε την αναβάθμιση αμέσως μετά ζήτησε να πάει στην 1.2.3 και τώρα στην 1.2.4 χωρίς πρόβλημα.

Ok ευχαριστω, οποτε το κανω κι εγω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μεσα επεσα!!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου επανεφερε λογαριασμους με τα δεδομενα τους,εφαρμογες με δεδομενα,μηνυματα,επαφες και τις περισσοτερες ρυθμισεις,οχι ολες

ομως!το σκεφτομαι κι εγω για το tempered glass!σου εκανε wipe μονο του μολις αλλαξες recovery;

 

μετά το update μου έκανε το wipe

Link to comment
Share on other sites

μετά το update μου έκανε το wipe

Δηλαδή μετά το update με το wipe, θα χαθούν κάποιες ρυθμίσεις-δεδομενα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις κάνει root ή εγκατασταση custom recovery μπορεί και να μην τα χάνεις.

μπορεί να έκανα κάποιο λάθος στην επαναφορά από το backup και γι αυτό δεν επανέφερε και τις ρυθμίσεις.

Ίσως με μια πρώτη σκέψη να θέλει πρώτα να επαναφέρεις τις εφαρμογές και μετά λογαριασμούς - ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις κάνει root ή εγκατασταση custom recovery μπορεί και να μην τα χάνεις.

μπορεί να έκανα κάποιο λάθος στην επαναφορά από το backup και γι αυτό δεν επανέφερε και τις ρυθμίσεις.

Ίσως με μια πρώτη σκέψη να θέλει πρώτα να επαναφέρεις τις εφαρμογές και μετά λογαριασμούς - ρυθμίσεις.

Οχι ουτε root ουτε custom recovery εγκατεστησα ακομη. Οπότε το δοκιμαζω ετσι.

 

EDIT: Το led sky notification ολα τα λεφτα!!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

είπα μπορεί μην σε πάρω και στον λαιμό μου ...

Ηδη εκανα την πρωτη απο τις τρεις και ολα μια χαρα, δεν εσβησε τιποτα. Τωρα κανω την δευτερη 1.2.3

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ηδη εκανα την πρωτη απο τις τρεις και ολα μια χαρα, δεν εσβησε τιποτα. Τωρα κανω την δευτερη 1.2.3

 

 

Τι έγινε με την δεύτερη ;

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με την δεύτερη ;

Την 2η και την 3η τις πηρε μαζι, δεν ξερω γιατι. Ολα μια χαρα, δεν εσβησε καμια εφαρμογη ειτε επαφη ή μηνυμα.

Γενικως λεω να μεινω με την color os μια χαρα δειχνει, δεν με ενοχλει κατι, εκτος και την βαρεθω στο μελλον.

 

Τωρα δυο λογια για το τηλεφωνο. Η συσκευη εξωτερικα ειναι απιστευτα ποιοτικη, καμια σχεση με οτι ξεραμε

μεχρι τωρα με τα κινεζικα. Η οθονη παρα πολυ καλη, και τα χρωματα πολυ ζωηρα. Πολυ γρηγορο στο σερφαρισμα

με dolphin που το δοκιμασα. Ο ηχος του ηχειου κλησης πολυ δυνατος και καθαρος. Για το ηχειο του ακουστικου

αυριο θα σας πω, δεν μιλησα με καποιον ακομα. :D

Λιγο που το φορτισα η φορτιση του τηλεφωνου με το vooc ειναι αστραπιαια, απο το 15% εφτασε στο 70 σε μερικα λεπτα.

Το μονο που με ξενισε λιγο ηταν οτι ζεσταθηκε λιγο απο πισω κυριως απο τη μεση και πανω. Ισως να ειναι και λιγο

φυσιολογικο γιατι το ξεσκισε λιγο σημερα. :D

Αυτα απο τις πρωτες ωρες συμβιωσης με το κινητο. Στο μελλον θα τα πουμε εκτενεστερα απο δω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα με τα update ...http://www.oppoforums.com/index.php?threads/Update-FIND7WX_12%2EA%2E08_INT_008_140712-Q%26A.18509/

Ενώ στους περισσότερους κάνει wipe ,σε άλλους δεν κάνει ...

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα με τα update ...http://www.oppoforums.com/index.php?threads/Update-FIND7WX_12%2EA%2E08_INT_008_140712-Q%26A.18509/

Ενώ στους περισσότερους κάνει wipe ,σε άλλους δεν κάνει ...

 

ΑΝ εχεις κανει ροοτ και πρεπει να γυρισεις σε stock recovery για να κανεις το update σου κανει σιγουρα wipe.Αν εισαι ηδη σε stock recovery δεν σου κανει απ'οτι καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ εχεις κανει ροοτ και πρεπει να γυρισεις σε stock recovery για να κανεις το update σου κανει σιγουρα wipe.Αν εισαι ηδη σε stock recovery δεν σου κανει απ'οτι καταλαβα...

 

 

Δεν νομιζω να ειναι αυτο ...στο φόρουμ της oppo πολλοί αναφέρουν οτι δεν έχασαν το root και δεν έγινε wipe.

Ίσως έχει να κάνει με την μοντα για το titanium που έχει κάνει ο φίλος Chilavert_gr ...

Που θα παει θα το εντοπίσουμε το προβλημα !

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι αυτο ...στο φόρουμ της oppo πολλοί αναφέρουν οτι δεν έχασαν το root και δεν έγινε wipe.

Ίσως έχει να κάνει με την μοντα για το titanium που έχει κάνει ο φίλος Chilavert_gr ...

Που θα παει θα το εντοπίσουμε το προβλημα !

και σε αυτον εκανε wipe!δεν νομιζω να εκανε το titanium,εκανε το αντιγραφο ασφαλειας που εχει εγκατεστημενο η coloros.μακαρι να βρεθει καποια λυση γιατι ειναι λιγο σπαστικο!

Link to comment
Share on other sites

και σε αυτον εκανε wipe!δεν νομιζω να εκανε το titanium,εκανε το αντιγραφο ασφαλειας που εχει εγκατεστημενο η coloros.μακαρι να βρεθει καποια λυση γιατι ειναι λιγο σπαστικο!

 

 

Αυτο λέω . Οτι του έκανε wipe.

Δεν λέω για την επαναφορά . Ο φίλος Chilavert_gr έχει κάνει την διαδικασία οπως περιγράφεται στο φόρουμ της oppo για να λειτουργεί το titanium .

Δεδομένου οτι δεν κατάφερα να βρω κάτι κοινό μεταξύ αυτών που τους έκανε wipe ,είπα μήπως έχουν αυτο το κοινό ...

Link to comment
Share on other sites

Το gps αψογο, με το που ανοιγει, στο δευτερόλεπτο 21 δορυφορους!

Επισης αψογα τρέχει και με το sygic που το δοκιμασα.

 

[ATTACH]47567[/ATTACH]

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

O SERS1612 λέει ότι έχω κάνει αυτό για να δουλέψει το titanium. Εγω λέω μήπως επειδή το αρχείο του stock recovery είναι του 9077 δημιουργεί θέματα στο 9076?
Link to comment
Share on other sites

Το gps αψογο, με το που ανοιγει, στο δευτερόλεπτο 21 δορυφορους!

Επισης αψογα τρέχει και με το sygic που το δοκιμασα.

 

[ATTACH]47567[/ATTACH]

 

 

Το GPS ειναι κορυφαίο .

Κλειδώνει και μέσα στο σπίτι .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγα να πω και γω την πρώτη φορά το δοκίμασα μέσα στο σπίτι και έπαθα πλάκα. Μάλιστα με τρομερή ακρίβεια!!
Link to comment
Share on other sites

O SERS1612 λέει ότι έχω κάνει αυτό για να δουλέψει το titanium. Εγω λέω μήπως επειδή το αρχείο του stock recovery είναι του 9077 δημιουργεί θέματα στο 9076?

Δεν ξέρω ρε φίλε...

Το flashify pro έχει την δυνατότητα να πάρει backup την recovery αλλά όταν το χρησιμοποίησα είχα custom...

Link to comment
Share on other sites

Τη πεμπτη το βραδυ το παρηγκηλα τη παρασκευη μου εστηλαν progresive πιστευω την δευτερα να μου στηλουν email shiped

Μπορεί να το χεις την Δεύτερα. Για δες στο site της DHL μήπως είναι στην Γερμανία σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχουν στηλει email shiped οποτε δεν εχω track number για να δω στο site της dhl

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελος παντων οποτε ερθει τι δςυτερα τι τριτη τι τεταρτη.......καπου διαβασα οτι με την επομενη αναβαθμιση στης 26 ιουλιου θα μπει ελληνικη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

O SERS1612 λέει ότι έχω κάνει αυτό για να δουλέψει το titanium. Εγω λέω μήπως επειδή το αρχείο του stock recovery είναι του 9077 δημιουργεί θέματα στο 9076?

Βρήκα αυτό http://wiki.lucky.li/android/oppo/x90x6 πού λέει ότι είναι για την X7076...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχουν στηλει email shiped οποτε δεν εχω track number για να δω στο site της dhl

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελος παντων οποτε ερθει τι δςυτερα τι τριτη τι τεταρτη.......καπου διαβασα οτι με την επομενη αναβαθμιση στης 26 ιουλιου θα μπει ελληνικη γλωσσα

Υπολογισε Τριτη με Τεταρτη θα το εχεις.

Ελληνικα εχει κανονικα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...