Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά η παραγωγή τους έχει σταματήσει. Το 7 είναι φοβερή συσκευή. Το μόνο πού με χάλασε είναι πού σταμάτησαν την ανάπτυξη τής coloros (έρωτας!). Απ ότι φαίνεται τούς αρέσει να παίζουν στην μεσαία κατηγορία ,τελευταία. Το κακό ( για μας που θέλουμε μια κορυφαία συσκευή από την εταιρία) είναι ότι τους βγαίνει. Τον τελευταίο καιρό πάνε πολύ καλά στις πωλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνε πολύ καλά, ειδικά στις νότιας χώρες της Ασίας στην συγκεκριμένη κατηγορία, και στην Κίνα, και για αυτό είναι επί του παρόντος 5η εταιρία στην αντίστοιχη κατάταξη. Για το Find9 έχω να ακουσω από το 2015

 

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από μια πτώση, το touch δεν λειτουργέι πλέον. Έψαξα στο google αλλά κάποιοι που πήρανε οθόνη από το ebay δεν ήταν ικανοποιημένοι :confused: Έχει αλλάξει κάποιος κάτοχος από εδώ οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα eshop κοίταξες καθόλου μήπως έχουν (πιο) γνήσια από ότι θα κυκλοφορεί στο ebay ;

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έσπασε η οθόνη καθώς και νέκρωσε το digiter αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.βρισκεις απο 7 ευρω εως 77

 

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορέσετε να βρείτε και να αγοράσετε μαζί από alibaba, alixpress είναι νομίζω η καλύτερη λύση. Άμα θέλεις δείξε μου τα λινκ να δω τι παίζει μπας και μπορώ να βοηθήσω λίγο.

 

Sent from my Find7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο, οταν το κινητο ειναι με κλειστη οθονη, χανει το wifi.. Οταν το ανοιγω συνδεεται ξανα.. Δεν εχω πειραξει κατι απο τις ρυθμισεις. Εχω την εκδοση 4.4.2. Παιζει να τα εχει φτυσει μετα απο 2 χρονια και καμμια 100αρια τουμπες που εχει φαει;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο άμα έχει ξεκολλήσει κάτι... Τόσο πολύ το έχεις παιδέψει το καημένο ;;; xD Δοκίμασες βέβαια να περάσεις ξανά τη ρομ ή κάποια άλλη;

 

Sent from my Find7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο, οταν το κινητο ειναι με κλειστη οθονη, χανει το wifi.. Οταν το ανοιγω συνδεεται ξανα.. Δεν εχω πειραξει κατι απο τις ρυθμισεις. Εχω την εκδοση 4.4.2. Παιζει να τα εχει φτυσει μετα απο 2 χρονια και καμμια 100αρια τουμπες που εχει φαει;

 

 

 

Αν πας ρυθμίσεις - WiFi - σύνθετα, το "διατήρηση WiFi κατά την αδράνεια" είναι ενεργό;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν πας ρυθμίσεις - WiFi - σύνθετα, το "διατήρηση WiFi κατά την αδράνεια" είναι ενεργό;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σωστος φιλε. Τωρα ειναι μια χαρα. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια miui 8 ηcoloos 3.0 για τοfind7 υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εχω περασει resurection remix 5.7.4 και ο εσωτερικος αποθηκευτικος χορος ειναι 4gb πως θα το διόρθωσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια miui 8 ηcoloos 3.0 για τοfind7 υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εχω περασει resurection remix 5.7.4 και ο εσωτερικος αποθηκευτικος χορος ειναι 4gb πως θα το διόρθωσω

 

δεν υπάρχει καμία από τις δυο.Για την resurrection διάβασε προσεκτικά εδώ

Link to comment
Share on other sites

αν δεμ εχεις κανει baidu acount πατσς αιτηση ιστοτόπου για υπολογιστή στο hrome και σε αφηνει να το κατεβασεις αλλα αργει πολυ και μπορεί και να μην στο κατεβασει αλλα εγω την δοκιμασα εχει προβλήματα σου βγαζει σφαλμα android process media has stopped miui
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια,θελω βοηθεια!

 

Αλλαξα προσφατα την σπασμενη οθονη στο x9076 και η καινουρια οταν αναβει ειναι χωρισμενη στα δυο αντιστροφα ακριβως στη μεση.Το θεμα ειναι οτι δειχνει κανονικα στο logo οταν αναβει και επισης κανονικα σε recovery και fastboot.Δοκιμασα με omnirom που λενε πως υποστιριζει καινουριες οθονες αλλα παλι τα ιδια.Νομιζω πως δεν ειναι ελλατωματικη γιατι χωριζει στα δυο μονο οταν αναβει το κινητο ενω σε recovery δειχνει κανονικα.

 

Παρακαλω μια βοηθεια!Δεν ξερω τι να κανω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω βοηθεια!

 

Αλλαξα προσφατα την σπασμενη οθονη στο x9076 και η καινουρια οταν αναβει ειναι χωρισμενη στα δυο αντιστροφα ακριβως στη μεση.Το θεμα ειναι οτι δειχνει κανονικα στο logo οταν αναβει και επισης κανονικα σε recovery και fastboot.Δοκιμασα με omnirom που λενε πως υποστιριζει καινουριες οθονες αλλα παλι τα ιδια.Νομιζω πως δεν ειναι ελλατωματικη γιατι χωριζει στα δυο μονο οταν αναβει το κινητο ενω σε recovery δειχνει κανονικα.

 

Παρακαλω μια βοηθεια!Δεν ξερω τι να κανω!

 

Με την cos 2.1.3 αναβει κανονικα,δειχνει κανονικα αλλα μολις το κλειδωσω και το ξεκλειδωσω παλι τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Με την cos 2.1.3 αναβει κανονικα,δειχνει κανονικα αλλα μολις το κλειδωσω και το ξεκλειδωσω παλι τα ιδια...

Καλησπέρα, κάνοντας restart δείχνει και πάλι κανονικά; Σίγουρα πρόκειται για bug, απευθύνθηκες στην επίσημη ιστοσελίδα της OPPO για να το δει κάποιος τεχνικός της εταιρίας;

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...