Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα εκανα ολα κομπλε. Μια απορια. Το σκληρο δισκο του συστηματος μπορω να τον βλεπω μονο μεσα απο το κινητω αμα κανω root και με καποιον ειδικο explorer; Δεν υπαρχει δυνατοτητα να γινει αυτη η δουλεια μεσω υπολογιστη; Υπαρχει περιπτωση saves παιχνιδιων να αποθηκευονται σε εκεινο το χωρο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε βλεπω κινηση στο θεμα.. Απλα θελω να ρωτησω κατι για να μη τη ξαναπατησω. Δε μπορεσα να βρω πουθενα που αποθηκευονται οι χαρτες απο το Here Maps της Nokia. Επισης δε καταφερα να κρατησω backup απο το viber. Εκανα αντιγραφη-επικολληση ολο το φακελο, χωρις αποτελεσμα..

 

Επισης εχω προβλημα στα μηνυματα, πλεον δε μου δειχνει ποιος ειναι ο αποστολεας, αλλα τον αριθμο του μονο. Αναφερομαι στα μηνυματα που εκανα backup και restore.

 

Πολυ σταθερη η Color Os 2.10i beta, αν και δε μου αρεσει και τοσο σε σχεση με τη Nameless.. Ξερετε εαν υπαρχει η δυνατοτητα να δημιουργησω κενη οθονη; Δε θελω με το που ανοιγω το κινητο να βλεπω τοσα εικονιδια.. Βασικα δε θελω κανενα.. Εκτος απο τα 4 κεντρικα που βρισκονται στο κατω μερος της οθονης.

 

Και αν υπαρχει καποια επιλογη, οπως στη Nameless, οταν πατουσα το volume up/down μου εμφανιζε ενα μενου για να ρυθμιζω τον ηχο απο κλησεις, προγραμματα, ειδοποιησεις και ξυπνητηρι. Τωρα μου εμφανιζει μονο απο τις κλησεις. Για τα υπολοιπα πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

Για το viber υπαρχει μονος ενας τροπος να κρατησεις μηνυματα και δεδομενα...εισαι root??δουλευει μονο με root...με το nova launcher μπορεις να δημιουργησεις κενη οθονη σιγουρα..
Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω κινηση στο θεμα.. Απλα θελω να ρωτησω κατι για να μη τη ξαναπατησω. Δε μπορεσα να βρω πουθενα που αποθηκευονται οι χαρτες απο το Here Maps της Nokia. Επισης δε καταφερα να κρατησω backup απο το viber. Εκανα αντιγραφη-επικολληση ολο το φακελο, χωρις αποτελεσμα..

 

Επισης εχω προβλημα στα μηνυματα, πλεον δε μου δειχνει ποιος ειναι ο αποστολεας, αλλα τον αριθμο του μονο. Αναφερομαι στα μηνυματα που εκανα backup και restore.

 

Πολυ σταθερη η Color Os 2.10i beta, αν και δε μου αρεσει και τοσο σε σχεση με τη Nameless.. Ξερετε εαν υπαρχει η δυνατοτητα να δημιουργησω κενη οθονη; Δε θελω με το που ανοιγω το κινητο να βλεπω τοσα εικονιδια.. Βασικα δε θελω κανενα.. Εκτος απο τα 4 κεντρικα που βρισκονται στο κατω μερος της οθονης.

 

Και αν υπαρχει καποια επιλογη, οπως στη Nameless, οταν πατουσα το volume up/down μου εμφανιζε ενα μενου για να ρυθμιζω τον ηχο απο κλησεις, προγραμματα, ειδοποιησεις και ξυπνητηρι. Τωρα μου εμφανιζει μονο απο τις κλησεις. Για τα υπολοιπα πρεπει να μπαινω στις ρυθμισεις..

 

 

Για κενή οθόνη θέλεις κάποιον άλλον launcher .Πράγμα που ούτος ή άλλος το θεωρώ μονόδρομο,από την στιγμή πού σε κάποιο update (δεν θυμάμαι ποιο) είχαν την φαεινή ιδέα να μιμηθούν το iOS ( όλες οι εφαρμογές χύμα).

Αυτό με τα sms είναι bug της 2.1 (δεν έχει να κάνει με το restore).

Επίσης αυτό με τον ήχο ήταν διαθέσιμο μέχρι την 2.08 .

Πιστεύω ότι θα το το ξαναδούμε στις επόμενες εκδόσεις.

Είπαμε, η 2.1 είναι beta...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με τα μηνυματα δεν υπαρχει λυση; Και τα επομενα μηνυματα ετσι θα ερχονται; Δε θα βλεπω ποιος το στελνει, παρα μονο τον αριθμο;;

 

Εψαξα στον φακελο Android, αλλα οι περισσοτεροι φακελοι ηταν αδειοι μεσα.

 

Ειμαι root. Πως κανω backup για viber; Ειχα κρατησει τον φακελο που ηταν 300mbs. Τον εχω ακομα.

 

Ειναι η ιδεα μου ή η φωτεινοτητα εχει ελλατωθει κατα πολυ απ'οτι ηταν στη Nameless;

 

Και το σπαστικο που βγαζει συνεχεια με το misoperation prevention, οταν πιανω το κινητο με τα δυο δαχτυλα απο πανω. Καποιος αισθητηρας ισως εμποδιζεται; Δε καταλαβαινω..

 

 

 

Στα θετικα το γεγονος οτι πλεον δεν εχω καποιο προβλημα με το Wi-Fi, καθως και με τα random restarts και κολληματα του κινητου. Ισως και καλυτερη μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

Για το viber με αυτο θα κανεις https://play.google.com/store/apps/details?id=oliver.ehrenmueller.dbadmin viber data και πατα create backup και βαλτα στην sd και μετα στο viber messages και κανε το ιδιο...και για να τα επαναφερεις πατας απλα restore....
Link to comment
Share on other sites

Για το viber με αυτο θα κανεις https://play.google.com/store/apps/details?id=oliver.ehrenmueller.dbadmin viber data και πατα create backup και βαλτα στην sd και μετα στο viber messages και κανε το ιδιο...και για να τα επαναφερεις πατας απλα restore....
Παιρνει backup και απο τα παιχνιδια;
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει backup και απο τα παιχνιδια;

 

Για τα παιχνιδια δεν ξερω!Δοκιμασε το!Στο viber το εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες και δουλευει 100%!:)

Link to comment
Share on other sites

To viber είναι πραγματικά σπαστικό στο restore

Εγώ αυτό κάνω κάθε φορά στο περίπου

https://android.stackexchange.com/questions/68796/how-to-transfer-viber-message-history-to-a-new-phone

Για την πρώτη απάντηση αναφέρομαι

Link to comment
Share on other sites

To viber είναι πραγματικά σπαστικό στο restore

Εγώ αυτό κάνω κάθε φορά στο περίπου

https://android.stackexchange.com/questions/68796/how-to-transfer-viber-message-history-to-a-new-phone

Για την πρώτη απάντηση αναφέρομαι

 

δοκιμασε την απο πανω εφαρμογη!ειναι ευκολο και δουλευει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Repartition δεν υπάρχει σαν οδηγός κάτι για 7a

LVM είναι αυτή που χρησιμοποιεί και η Oppo στο ColorOS, αυτή θα έκανα κι έχω κάνει εγώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα τελευταία μου κάνει αρκετά...νερά η συσκευή με επανεκκινησείς χασιμο κλήσεων κτλ.. ποια rom θα προτείνατε να περάσω και αν υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός; Τώρα τρέχει την "μαμά" 4.4.
Link to comment
Share on other sites

Το Find 7 δεν εχει ραδιοφωνο παιδια??

Δεν έχει, αλλά άμα ενδιαφέρεσαι υπάρχουν ακουστικά Bluetooth με ραδιόφωνο ή άμα έχεις δεδομένα μπορείς να βάλεις το tunein που το προτιμώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή τώρα τελευταία μου κάνει αρκετά...νερά η συσκευή με επανεκκινησείς χασιμο κλήσεων κτλ.. ποια rom θα προτείνατε να περάσω και αν υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός; Τώρα τρέχει την "μαμά" 4.4.

Δοκίμασε nameless, για lollipop είναι αρκετά καλή, ή αν θέλεις να μείνεις σε 4.4 την pacman rom όπου υπάρχει οδηγός στο ελληνικό forum. Και μην ξεχάσεις να βάλεις το camera mod!

Link to comment
Share on other sites

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

2.1.1 beta

http://www.oppoforums.com/index.php?threads/27381/

 

Find 7/7a ColorOS V2.1.1i Beta -- Lollipop Based

Φαίνεται να λύνει όλα τα θέματα που είχαν προκύψει.

Μηνύματα, OTG κ.τ.λ.

Δεν την δοκίμασα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα και παίζει μια χαρά για την ώρα. Το μόνο θέμα που έχω αλλά και είχα και με την 2,1 είναι όταν πάω να στείλω πολλά SMS σε group που έχω στις επαφές μου. Μετά από λίγο μου ζητά επιβεβαίωση για κάθε SMS που φεύγει για λόγους ασφαλείας και στο τέλος μου βγάζει κάποια μηνύματα πως δεν φύγανε. Δεν μπόρεσα να βρω καμία ρύθμιση, ούτε κάτι στο scurity center για να το αποτρέψω. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη γιατί στέλνω πολλά group SMS και μου έχει σπάσει τα νεύρα....
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με τον next launcher.

Δεν μού τον κρατάει σαν προεπιλεγμένο.

Στις ρυθμίσεις φαίνεται ο next προεπιλεγμενος launcher αλλά αν πατήσω το home με πάει στον stock. Με την 2.1 δεν το έκανε αυτό.

Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πεδία...έχουμε κανένα νέο για το πότε θα πάρουμε lollipop σε σταθερή έκδοση??

 

 

Όχι.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξακολουθει να μην υπάρχουν google services στην Νέα έκδοση..Κάτι κουφά με επανεκιννησεις διορθωθηκαν;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξακολουθει να μην υπάρχουν google services στην Νέα έκδοση..Κάτι κουφά με επανεκιννησεις διορθωθηκαν;;

 

 

Εγώ πάντα είχα google services. Και στην 2.1 και στην 2.1.1 .

Δεν υπάρχει θέμα με επανεκκινησεις πλέων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...