Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την Ελλάδα η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η D500BDEB2 και εκδόθηκε στις 16-2-2005. Πληκτρολόγησε *#1234# για να δεις την έκδοση λογισμικού ή *#8999*8376263# για πιο αναλυτικές πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για την Ελλάδα η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η D500BDEB2 και εκδόθηκε στις 16-2-2005. Πληκτρολόγησε *#1234# για να δεις την έκδοση λογισμικού ή *#8999*8376263# για πιο αναλυτικές πληροφορίες.

 

Εγώ έχω την D500BDEΑ4 (προηγούμενη) και είμαι πολύ ευχαριστημένη, κανένα bug :rolleyes:

Στον 2ο κωδικό που δίνεις πρέπει να υπάρχει κάποιο λάθος γιατί δεν μου τον παίρνει το κινητό :(

 

EDIT: Τελικά τους βρήκα τους κωδικούς. :p

ΜΥΣΤΙΚΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟ D500

 

ο κωδικός για όλες τις λεπτομέρειες είναι *#8999*8378# :cool:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την D500BDEΑ4 (προηγούμενη) και είμαι πολύ ευχαριστημένη, κανένα bug :rolleyes:

Στον 2ο κωδικό που δίνεις πρέπει να υπάρχει κάποιο λάθος γιατί δεν μου τον παίρνει το κινητό :(

φιλη TinaChriss ο κωδικος ειναι σωστος(και ο πρωτος κ ο δευτερος)

Τελικα εχω την τελευταια βερσιον αλλα εδω κι ενα μηνα εχω προβληματακια.

Κολληματα,"ασπρες"φωτογραφιες,σκοτεινη οθονη,μεγενθυμενες φωτογραφιες χωρις λογο,απροβλεπτες αλλαγες ηχου στα μηνυματα(ηχοι που δεν υπαρχουν στο μενου μηνυματων) κλπ...

Μου προτεινετε να κανω κατι αλλο εκτος απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?(εχει συμβει σε καποιον αλλον?)

Σας ευχαριστω ρε παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλη TinaChriss ο κωδικος ειναι σωστος(και ο πρωτος κ ο δευτερος)

Τελικα εχω την τελευταια βερσιον αλλα εδω κι ενα μηνα εχω προβληματακια.

Κολληματα,"ασπρες"φωτογραφιες,σκοτεινη οθονη,μεγενθυμενες φωτογραφιες χωρις λογο,απροβλεπτες αλλαγες ηχου στα μηνυματα(ηχοι που δεν υπαρχουν στο μενου μηνυματων) κλπ...

Μου προτεινετε να κανω κατι αλλο εκτος απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?(εχει συμβει σε καποιον αλλον?)

Σας ευχαριστω ρε παιδια!!!

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να του βάλεις προηγούμενη βερσιον ;)

Η δικιά μου είναι πιο σταθερή.

Ρώτα στη samsung...

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ με Version D500BDE1 και σήμερα αφού χρησιμοποίησα το Bluetooth έφαγε 3 απανωτά κολλήματα και αυτόματα Reset...

 

Το σφάλμα είναι το υπαριθμόν 0X3D010017....

 

Το έσβησα το ξαναάναψα και λειτουργεί.....

 

Να πάω 9Volto για αναβάθμιση????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το δικο μου οπως θα θυμωσαστε, δεν αναβε, χωρις να εχω καποιο προβλημα πριν. Το εχω στειλει εντος εγγυησης για επισκευη απο τις 13/07/05 και σημερα που το αναζητησα μου ειπαν πως ηθελε αναβαθμιση! Κλεινω 15 μερες αυριο χωρις το D 500 μου... :cry: :cry: :cry:
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε αυτός ο κωδικός. *#8999*3825523# = External Display

 

Με ένα τέτοιο reset ήρθαμε στα ίσια μας... *2767*3855# = E2P Full Reset

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε αυτός ο κωδικός. *#8999*3825523# = External Display

 

Με ένα τέτοιο reset ήρθαμε στα ίσια μας... *2767*3855# = E2P Full Reset

ρε συ...επρεπε να πεις οτι σβηνονται τα παντα απο επαφες

Μολις εχασα ολον μου τον τηλεφωνικο καταλογο

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις Sony εσύ.........

Anyway δεν διαβάζεις FULL reset!!!

Tεσπά, ας υποθέσουμε ότι δεν κάνεις πλάκα και να φανταστούμε ότι έχεις ένα backup του καταλόγου σε outlook........

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις Sony εσύ.........

Anyway δεν διαβάζεις FULL reset!!!

Tεσπά, ας υποθέσουμε ότι δεν κάνεις πλάκα και να φανταστούμε ότι έχεις ένα backup του καταλόγου σε outlook........

TO D500 το ειχα κανει δωρο στην κοπελα μου κ ενω πηγα να της κανω καλο...της τα εσβησα ολα...αστα...το τι σου'συρε :lol:

αλλα ειχαμε καποια τηλ στο αουτλουκ ευτυχως...παντως απο 20 μαιου που της ειχα κανει συγχρονισμο κ backup,ειχε γραψει καμια 20 αρια ακομα τηλεφωνα.Δε λες παλι καλα που δε σβηστηκαν οι φωτο,ΜΡ3,βιντεο κλπ...

Παντως οσον αφορα το full Reset εχεις αδικο.Δηλαδη τι...κανει διακρισεις ποια σβηνει κ ποια οχι? Τοτε τι full reset ειναι?

Κατα τη γνωμη μου αν το ηξερες επρεπε να το επισημανεις κ αν δεν το ηξερες

να το παραδεχτεις.Τωρα...δικαιολογιες ξερουμε ολοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το κινητο μου απο το service της Κορινθου...

Δεν μου εξηγησαν τι ειχε παθει, ουτε αυτοι δεν ηξεραν! Αναβαθμιση ΔΕΝ εγινε, γιατι υπηρχαν ολα τα τηλεφωνα, μηνυματα, φωτο, ηχοι και βιντεο που ειχα μεσα πριν χαλασει.

Στο συνοδευτικο χαρτι απο την μαμα SAMSUNG εγραφαν τα εξης:

 

Βλαβη που αναφερθηκε: 1801 Fuctionality / Switch On Problems

Επιβεβαιωμενη βλαβη: Fuctionality / Switch On Problems

Επισκευη: FLIP / FLIP

 

Οποιον και αν ρωτησα τι ειναι το FLIP μου ειπε δεν ξερει. Ο πωλητης επεμενε πως εγινε αναβαθμιση, χωρις να ξερει πως ειμαι και εγω τεχνικος και δε τρωω κουτοχορτο! Μπροστα του του εδειξα πως η Version ηταν η ιδια (D500BDEB2) και τελικα παραδεχτηκε πως δε ξερει.

 

Ξερει κανεις τι ειναι το FLIP? Ετσι, να ξερουμε απο τι πασχει!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φίλε skatzoxoirε δεν ξέρω τι σημαίνει το flip αλλά έχω ένα άλλο πρόβλημα που δεν ξέρω αν έχει λύση. Στο menu ασφάλεια στην επιλογή κρυπτογράφηση δεν υπάρχει επιλογή για κλείδωμα των sms. Υπάρχει δυνατότητα να τα κλειδώσω έτσι ώστε κάποιος που θα ανοίξει το τηλέφωνο να μη μπορεί να τα δει? Έχω την έκδοση D500BDEA4 και δεν γνωρίζω αν κάποια από τις επόμενες έχει και αυτήν την επιλογή. Αν όχι υπάρχει καμιά ιδέα για software που να κάνει αυτή τη δουλειά?
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τωρα παρατηρησα οτι υπαρχει αυτη η επιλογη! Δεν ειχα ιδεα! Οχι, ουτε σε εμενα υπαρχει επιλογη για κλειδωμα των sms.

Software δεν περναει στο κινητο, δεν ειναι smartphone...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

TO D500 το ειχα κανει δωρο στην κοπελα μου κ ενω πηγα να της κανω καλο...της τα εσβησα ολα...αστα...το τι σου'συρε :lol:

αλλα ειχαμε καποια τηλ στο αουτλουκ ευτυχως...παντως απο 20 μαιου που της ειχα κανει συγχρονισμο κ backup,ειχε γραψει καμια 20 αρια ακομα τηλεφωνα.Δε λες παλι καλα που δε σβηστηκαν οι φωτο,ΜΡ3,βιντεο κλπ...

Παντως οσον αφορα το full Reset εχεις αδικο.Δηλαδη τι...κανει διακρισεις ποια σβηνει κ ποια οχι? Τοτε τι full reset ειναι?

Κατα τη γνωμη μου αν το ηξερες επρεπε να το επισημανεις κ αν δεν το ηξερες

να το παραδεχτεις.Τωρα...δικαιολογιες ξερουμε ολοι μας.

 

Συγνώμη παλικάρι αλλά ακόμα απορώ με το σκεπτηκό σου.

Γράφω ότι ο συγκεκριμένος κωδικός παρουσίασε το συγκεκριμένο πρόβλημα και έπρεπε να γίνει Full Reset για να επαναφέρω το τηλ.

Εσύ γιατί τον έβαλες και μάλιστα στο κινητό της κοπέλας σου?

Μήπως ήθελες να τις τα σβήσεις τα τελευταία τηλεφωνάκια?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδειά και καλώς σας βρήκα!! ΓΕΙΑ ΣΟΥ Felleas...............

Καθότι νέος με το D 500 μήπως ξέρει κανείς εκτός από τους στάνταρ ήχους που έχει για την ειδοποίηση sms, mms kai e-mail πως μπορώ να περάσω και άλλους για την συγκεκριμένη επιλογή;

Για ήχους και μουσική για κλήση το έχω ήδη κάνει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παλικάρι αλλά ακόμα απορώ με το σκεπτηκό σου.

Γράφω ότι ο συγκεκριμένος κωδικός παρουσίασε το συγκεκριμένο πρόβλημα και έπρεπε να γίνει Full Reset για να επαναφέρω το τηλ.

ΦΙΛΕ felleas..ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΑΥΤΟ:

Τελικά έφταιγε αυτός ο κωδικός. *#8999*3825523# = External Display

Με ένα τέτοιο reset ήρθαμε στα ίσια μας... *2767*3855# = E2P Full Reset

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ,ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ?

Εσύ γιατί τον έβαλες και μάλιστα στο κινητό της κοπέλας σου?

Μήπως ήθελες να τις τα σβήσεις τα τελευταία τηλεφωνάκια?

Σε προηγουμενο ποστ απο αυτο που σου πρωτοεγραψα,αναφερομουν στο γιατι ηθελα να κανω full reset (κι οχι "μερικο" remove οπως περιεργως εγινε).

Τοσα χρονια,ξερω πως reset & remove εχουν τεραστια διαφορα κ ολοι ξερουμε

την χρηση της καθε ορολογιας.

Επι του πιεστηριου λοιπον...Ειχα αναφερει πως το κινητο της, ετρωγε κολληματα διαφορων τυπων κ πιστευα πως με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα λυνοταν.Ετυχε να διαβασω τον κωδικο που παρεθεσες κ μου φανηκε λογικο,(απ τη στιγμη που δε ζητουσε κ κωδικο ξεκλειδωματος) οτι δε θα σβηνοταν κατι.

Ε...Τωρα...κοντος ψαλμος...αλληλουια!!! :)

Την υγεια μας να'χουμε κ ολα γινονται ;)

Αλλωστε ας μην ξεχναμε οτι για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον ειμαστε εδω...κι οχι για προσωπικου περιεχομενου "μπηχτες".. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδειά και καλώς σας βρήκα!! ΓΕΙΑ ΣΟΥ Felleas...............

Καθότι νέος με το D 500 μήπως ξέρει κανείς εκτός από τους στάνταρ ήχους που έχει για την ειδοποίηση sms, mms kai e-mail πως μπορώ να περάσω και άλλους για την συγκεκριμένη επιλογή;

Για ήχους και μουσική για κλήση το έχω ήδη κάνει. Ευχαριστώ.

Δεν μπορεις δυστυχως φιλε μου..ζησε μ'αυτο!

Αλλα μην κολλας σε κατι τετοιες λεπτομερειες..εχεις ενα καταπληκτικο κινητο στα χερια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου φαινέται πως ο Singer με γκαντέμιασε για την ζημιά που του εκάνα, και ετσί από χτες όταν πατάω το πράσινο πλήκτρο της επανάκλησης το τηλ κολάει και κάνει Reset.

Πέρασα μια βόλτα από τα 9 βολτ αλλά μου είπαν ότι δεν ειναι πρόβλημα Software αλλά βραχυκυκλώματος του πλήκτρου.

Εντάξει λέω εγώ αλλά γιατί σε άλλες φάσεις όπως στην απάντηση κλήσης δεν κολάει???

Anyway το τηλεφώνο το έχω λιγότερο από 3 εβδομάδες και το πείρα από κατάστημα ΤΙΜ.

Nα το παω στην TIM που λέει ότι δίνει και τηλέφωνο αντικατάστασης ή κατευθείαν στην Samsung για πιο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου φαινέται πως ο Singer με γκαντέμιασε για την ζημιά που του εκάνα, και ετσί από χτες όταν πατάω το πράσινο πλήκτρο της επανάκλησης το τηλ κολάει και κάνει Reset.

Πέρασα μια βόλτα από τα 9 βολτ αλλά μου είπαν ότι δεν ειναι πρόβλημα Software αλλά βραχυκυκλώματος του πλήκτρου.

Εντάξει λέω εγώ αλλά γιατί σε άλλες φάσεις όπως στην απάντηση κλήσης δεν κολάει???

Anyway το τηλεφώνο το έχω λιγότερο από 3 εβδομάδες και το πείρα από κατάστημα ΤΙΜ.

Nα το παω στην TIM που λέει ότι δίνει και τηλέφωνο αντικατάστασης ή κατευθείαν στην Samsung για πιο γρήγορα?

Φίλε μου αν μένεις Αθήνα και σε βολεύει,προτείνω να το πας στην πλατεία Κάνιγγος στην οδό Τζωρτζ,δεν θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό.Ένα μικρό δρομάκι είναι.Μ' ένα Ε700 είχα φοβερή αντιμετώπιση κι εξυπηρέτηση.Όσον αφορά το τηλ αντικατάστασης που δίνει η ΤΙΜ,αν το δεις θα θα σου κοπεί η μιλιά.Έτσι και σου πέσει απο τα χέρια σε κανά πόδι,παει στο τσάκισε. :cry: Ένα αρχαίο nokia δίνει.Που το ξέθαψαν αλήθεια. :blink: Το ξέρω γιατί χθες το απόγευμα ήμουν σε κατάστημα της ΤΙΜ στην Υμητού στο Παγκράτι,κι έπεσα σε πελάτη που έδωσε το κινητό του για service και είδα τι του έδιναν.Τρελλάθηκε ο άνθρωπος και έφευγε και για διακοπές.Η κοπέλα είπε ότι αυτά τους δίνει η ΤΙΜ.Πιστεύω να βοήθησα λιγάκι...
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Κατά τ'άλλα παιδιά,σήμερα το πήρα δώρο στη κόρη μου.Το έχουμε βάλει να φορτίσει εδώ και τέσσερεις ώρες.Αλήθεια πόσες ώρες πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση?Ήταν καλή επιλογή τελικά?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Ponstan pisteuo pos itan kali epilogi alla ego perimeno to D-600! :D an den erthei mexri teli augoustou perno kai ego to D-500.exo P900 kai ena V3 black alla tha to doso sti mana mou na paro allo :p
michael
Link to comment
Share on other sites

Ponstan pisteuo pos itan kali epilogi alla ego perimeno to D-600! :D an den erthei mexri teli augoustou perno kai ego to D-500.exo P900 kai ena V3 black alla tha to doso sti mana mou na paro allo :p
Αν θέλεις μπορώ να σε υιοθετήσω... :D
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...