Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

telika ola kala re paidia alaksame kai to post apo D500 se D500e alla opws ta lete sta parapanw minimata den evgala akri auto to D500e einai mono stin TIM italias i einai mia siskeuh pou 8a er8ei ki edw se ligo isws?

mporei kaneis na analabei na apanthsei episima?

edw eimaste etoimoi na paroume to D500 me 96 MB an einai na er8ei s ena mhna to D500e me 165MB as perimenoume ligo :)

kai na rwthsw kati poio praktiko ta 96MB posa lepta mousiki as poume mou dinoun an riksw mesa mp3? kai posa ta 156MB kserei kaneis na pei?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

telika ola kala re paidia alaksame kai to post apo D500 se D500e alla opws ta lete sta parapanw minimata den evgala akri auto to D500e einai mono stin TIM italias i einai mia siskeuh pou 8a er8ei ki edw se ligo isws?

mporei kaneis na analabei na apanthsei episima?

edw eimaste etoimoi na paroume to D500 me 96 MB an einai na er8ei s ena mhna to D500e me 165MB as perimenoume ligo :)

Το περίεργο είναι ότι στην επίσημη ιστοσελίδα της Samsung υπάρχει μόνο το D-500 και πουθενά το D-500e.Πώς κυκλοφορεί λοιπόν χωρίς να υπάρχει επίσημα ως μοντέλο από την εταιρία;Επιμένω πως το D-500e είναι branted :confused: :confused: :confused:

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.hirc.it/show_content.php?id=254 Διαβάστε κι αυτό.Είναι στα ιταλικά αλλά το λέει καθαρά ότι η έκδοση e είναι branted από τηνTIM.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio to site pou les anaferei oti einai branted από τηνTIM.sto site omws tis tim den to exei sta branted tilefwna tis kai oute exei kapoio diakritiko simataki tis tim!otan brw xrono 8a paw mia bolta se ena katastimata tis tim na mas lu8ei auti i aporia!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζεται αν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και σε ασημί?

Νομίζω είμαι ο μόνος που προτιμά το ασημί από το μαύρο και από

ότι έχω δει στο site του πλαισίου και του OteShop (από εκεί σκέφτομαι

να το πάρω) έχουν μόνο το μαύρο στη ¨βιτρίνα".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζεται αν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και σε ασημί?

Νομίζω είμαι ο μόνος που προτιμά το ασημί από το μαύρο και από

ότι έχω δει στο site του πλαισίου και του OteShop (από εκεί σκέφτομαι

να το πάρω) έχουν μόνο το μαύρο στη ¨βιτρίνα".

ΟΓερμανός έχει και τα δύο χρώματα.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω πως το D-500e είναι branted

bergyr pes kai se mas tous adaeis apo texnologia file ti einai to branted?

kai mipws ksereis na mou peis posa lepta mousikis 8a einai ta 96Mb kai posa ta 156MB na doume an aksizei na to perimenoume

:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

οχι στο κουτί δεν έχει κάποιο cd ή καλώδιο data, παρά μόνο handsfree και το ηχειάκι της ανοικτής ακρόασης
Link to comment
Share on other sites

Επιμένω πως το D-500e είναι branted

bergyr pes kai se mas tous adaeis apo texnologia file ti einai to branted?

kai mipws ksereis na mou peis posa lepta mousikis 8a einai ta 96Mb kai posa ta 156MB na doume an aksizei na to perimenoume

:)

Σημαίνει ότι είναι ρυθμισμένο αποκλειστικά για τις υπηρεσίες της ΤΙΜ κάτι ανάλογο με το voda live ή i-mode.Πάντως και το κατάστημα TIM στην πόλη μου έφερε το D-500 χωρίς e με 96Mb μνήμη.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Bluetooth Headset Manager της Mobile Action. Aν κατεβάσω τους drivers και το software update για το D500, θα μα καλύψει πλήρως για σύνδεση με PC ή μήπως το Easy Tools είναι καλύτερο; (είναι και 120MB download :wacko: ).

 

Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα για backup αρχείων, SMS, mp3 tones, 3gp files, να μπορώ να διαβάσω τα περιεχόμενα του κινητού, να μπορώ να αποθηκεύω από και προς το κινητό διάφορα αρχεία και γενικότερα να έχω πλήρη πρόσβαση. Γίνεται;;;;;

 

Και κάτι ακόμα. Η ταχύτητα πλοήγησης στο μενού και αποθήκευσης ενός video ή φωτογραφίας είναι καλή σαν του Nokia 6230; Γιατί αν είναι σαν του Motorola V620 τότε πίκρα! :cry:

Link to comment
Share on other sites

kai na rwthsw kati poio praktiko ta 96MB posa lepta mousiki as poume mou dinoun an riksw mesa mp3? kai posa ta 156MB kserei kaneis na pei?

Ανάλογα την ποιότητα του mp3(kbps,khz)... Π.χ. αν είναι πoιότητα CD (128kbps,44khz) το κάθε mp3 είναι 4-6MB και υποθέσουμε ότι 1min μουσικής(σ'αυτήν την ποιότητα)είναι 1ΜΒ..., τότε αν "ρίξεις" τραγούδια των 5min, θα πάρεις: 96:5=19 τραγούδια(χοντρικά) με δεδομένο ότι τίποτε άλλο(εικόνες,video κτλ) δεν καταλαμβάνει χώρο...

Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα για backup αρχείων, SMS, mp3 tones, 3gp files, να μπορώ να διαβάσω τα περιεχόμενα του κινητού, να μπορώ να αποθηκεύω από και προς το κινητό διάφορα αρχεία και γενικότερα να έχω πλήρη πρόσβαση. Γίνεται;;;;;

Βέβαια και μπορείς... Με το EasyStudio σίγουρα... Τώρα για το Easytools δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την ποιότητα του mp3(kbps,khz)... Π.χ. αν είναι πoιότητα CD (128kbps,44khz) το κάθε mp3 είναι 4-6MB και υποθέσουμε ότι 1min μουσικής(σ'αυτήν την ποιότητα)είναι 1ΜΒ..., τότε αν "ρίξεις" τραγούδια των 5min, θα πάρεις: 96:5=19 τραγούδια(χοντρικά) με δεδομένο ότι τίποτε άλλο(εικόνες,video κτλ) δεν καταλαμβάνει χώρο...

 

 

diladi ta 96MB einai liga souza malista ,auto to 156MB lete na er8ei ellada apo tin

TIM elladas? h 8a einai mono gia tin italia?

mou fenete kalitera na perimenw mipws kai to vgaloun me megaliteri mnimi i to ftiaksoun oste na dexete kartes mnhmhs poios kserei,an kai den eimai toso ths texnologias opws ta lete eseis edw me kalwdia istories upologistes telika ,kai ta 96MB isws na einai arketa pw re se dillima epesa pali ouf :cry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Από την Παρασκευή είμαι κάτοχος του D500. Eίχα μια αντιπάθια σε αυτή την εταιρία λογω γνωστών προβλημάτων (Το ευρετληριο δεν χόραγε πολλά Ελληνικά γράμματα, κλειδωμένες υπέρυθρες, έλληψη bluetooth, πρόγραμμα συγχρονισμού που δεν έβλεπε Ελληνικά). Όλα αυτά για εμένα ήταν απαράδεκτα. Σε αυτό το μοντέλο άλλαξαν πολλά. Έτσι στην πανέμορφη σχεδίαση και κορυφαία ποιότητα της samsung προστέθικαν και τα ποιό πάνω. Το τηλέφωνο είναι άψογο. Μετά από πολλά τηλέφωνα άλλων κατασκευαστών (nokia, sonyericsson, siemens, sharp) μπορώ να πω με συγουριά ότι είναι ίσως το καλύτερο. Μου κάνει εντύπωση η τσιγκουνιά της samsung. Πόσο θα κόστιζε ένα δισκάκι με το πρόγραμμα του υπολογιστή; Δεν είναι τόσο εύκολο να κατευάσει ο καθένας 120ΜΒ! Το θετικό είναι ότι το πρόγραμμα πλέον υποστιρίζει Ελληνικά. (Το κατέβαζα εχτές όλο το βράδυ). Επειδη δεν ήξερα τι θα γινόταν με τα Ελληνικά, πέρασα τα τηλέφωνα με το χέρι (220 ονόματα!!! ουφ!) και έκανα συγχρονισμό μόνο τις εργασίες και το ημερολόγιο. Τα Ελληνικά τα πήρε κανονικά.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση:

Αν κάνετε συγχρονισμό των επαφών με το outlook, στο τηλέφωνο εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο ή το όνομα; Αυτό φυσικά θα επιρρεάσει και την αναζήτηση που θα γίνεται βάση μικρού ονόματος και όχι επώνυμου.

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω αυτά τα 120mb των Easy Tools που λέτε;

 

Έχετε κανένα link?

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και καλορίζικο το D500!!

 

Ορισμένες γρήγορες ερωτήσεις και από εμένα:

 

1) Διαθέτει δυνατότητα εισαγωγής λέξεων στο ελληνικό Τ9?

2) Δεν πρέπει να είναι εφικτή η φωνητική εντολή κλήσης μέσω BT, ισχύει αυτό?

3) Ποιότητα λήψης βίντεο πως την κρίνετε? Διαθέτει και εφέ κατα την λήψη?

4) Η φωτογραφία του καλούντος στην οθόνη τι χώρο καταλαμβάνει (ολόκληρη, ένα μέρος κλπ)? Αναγνώριση με animated picture δεν πρέπει να γίνεται έτσι (βλ. gif)?

 

P.S. Γνωρίζει κανένας πότε θα είναι διαθέσιμο από Voda shop το εν λόγω μοντελάκι?

 

Thank you for your time...

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω αυτά τα 120mb των Easy Tools που λέτε;

 

Έχετε κανένα link?

Το κατέβασα από εδώ http://uk.samsungmobile.com/mobile_phone/manual.jsp?model_name=SGH-D500 όμως σήμερα πρεπει να έχει κάποιο πρόβλημα η σελίδα αυτή. Δοκίμασε αργότερα ή αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και καλορίζικο το D500!!

 

Ορισμένες γρήγορες ερωτήσεις και από εμένα:

 

1) Διαθέτει δυνατότητα εισαγωγής λέξεων στο ελληνικό Τ9?

2) Δεν πρέπει να είναι εφικτή η φωνητική εντολή κλήσης μέσω BT, ισχύει αυτό?

3) Ποιότητα λήψης βίντεο πως την κρίνετε? Διαθέτει και εφέ κατα την λήψη?

4) Η φωτογραφία του καλούντος στην οθόνη τι χώρο καταλαμβάνει (ολόκληρη, ένα μέρος κλπ)? Αναγνώριση με animated picture δεν πρέπει να γίνεται έτσι (βλ. gif)?

 

P.S. Γνωρίζει κανένας πότε θα είναι διαθέσιμο από Voda shop το εν λόγω μοντελάκι?

 

Thank you for your time...

 

1)Κανονικό Τ9 με 160 χαρακτήρες ανα μήνυμα.

2)Δεν έχει φωνητική κλήση η συσκευή αυτή. Είναι ίσως η μόνη σοβαρή έλιψη

3)Δεν το έχω δοκιμάσει

4) Αναλογα το μέγεθος της φωτογραφίας. Πάντος gif & bitmap δεν δέχεται.

- Το Πλαίσιο το έχει και από ότι ξέρω έχει την καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. s/w upgrade μονος σου μπορεις να κανεις ? ή χρειαζεται να πας στην Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα :

Επειδή τα 120mb του software μου φαίνονται λίγο εξωφρενικά, γνωρίζεται αν 8α είναι εφικτό να στέλνω αρχεία στο κινητό από τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το EasyStudio PIMS & File Manager που έχω κατεβάσει από πέρσι για το Samsung Ε700?

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λετε παντως το κινητακι συνεχιζει και συμπεριφερετε ως αψογο μπαταρια 2,5 μερες με φουλ χρηση,αρκετα καλη τη βρισκω αφου το χω ξεσκισει ως τωρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο νεο θες φιλε μου το κινητο πεταει ειναι αψογο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έμαθα οτι καποια καταστήματα tim εφεραν κάποια κομμάτια σημερα. Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο καλή είναι η ποιότητα των φωτογραφιών και αν ακούγονται καλά τα mp3 απο το επιπρόσθετο ηχειάκι; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...