Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά όλα καλά αλλά το photo ID είναι τόσο μικρό που δεν διακρίνεις τίποτα! Λέτε να μπορεί να γίνει κάτι? Επίσης το να μην μπορείς να προσθέσεις λέξεις στο Τ9 είναι σοβαρό let down... Όλα τα άλλα μεχρι στιγμής σούπερρρρ.

 

δεν γινεται τιποτα με το id οπως ειναι ετσι μενει,δεν μπορει να αποθηκευσει τιποτα στο τ-9

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν γινεται τιποτα με το id οπως ειναι ετσι μενει,δεν μπορει να αποθηκευσει τιποτα στο τ-9
Έλεος βρε παιδιά, σιγά τα προβλήματα.Το κινητό είναι κορυφή. :)

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω κι εγω το κινητο ειναι τοσο καλο που πρεπει οπωσδηποτε να του βρουμε καποιο προβλημα ακομα κι αυτα τα μικρα που λενε οτι εχει τουλαχιστον σε μενα δεν εχουν γινει ακομα αλλα ακομα κι αν τα ειχα ολα θα εφτιαχναν με μια αναβαθμιση οποτε cool this mobile is perfect

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΤ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΒΤ HEADSET ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ RESTART ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Τ9;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ;ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ SOFTWARE;

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΤ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΒΤ HEADSET ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ RESTART ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Τ9;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ;ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ SOFTWARE;

Βρε παιδιά πού τα βρήκατε τα προβλήματα με το Τ9 και το bt;Πόσοι από αυτούς που λένε ότι έχουν πρόβλημα με το bt headset ή το car cit έχουν δοκιμάσει με original της Samsung;Όσο για το Τ9, εντάξει δεν αποθηκεύει νέα λέξη και τι έγινε;Σου δίνει την επιλογή να την πληκτρολογήσεις.Σε λίγο θα ζητάμε να αναγνωρλιζει και το επίθετό μας κατά την πληκτρολόγηση. :X

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

kalispera, thelw na kanw 2 erwthseis :wacko:

yposthrizei thn yphresia 3g ths vodafone (oxi pws exw vodafone alla enhmerwtika) k deyteron oi fwtografies tou exoun megalh diafora apo aytes tou gx30?? thanx!

Ανέφερα και κάποιες σελίδες πιο πίσω ότι η camera του D500 από αυτήν του GX30i είναι σχετικά χειρότερη...Έχει η κοπελιά μου το GX30i και στην οθόνη της το ίδιο θέμα τραβηγμένο από τη δικιά της συσκευή είναι πολύ πιο "καθαρό"... Παρ'όλα αυτά είναι στα ίδια επίπεδα με του S700... Άρα από τις καλύτερες της αγοράς... Αλλά του GX30i έιναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε κινητό μέχρι στιγμής...

Για τη μπαταρία έχω και εγώ παρατηρήσει ότι με πολύ "πείραγμα"(χρήση camera,tooth,mp3) κρατάει το πολύ 1 μέρα... Δηλαδή τις 3 πρώτες φορτίσεις τις έκανα τις 3 πρώτες μέρες... Φίλε, ταξιδιώτη, πρέπει να έχεις super μπαταρία...Πάντως τώρα τελευταία που έχει "ηρεμήσει" το κινητό από το ασταμάτητο "ψάξιμο", κρατάει 2,5 μέρες...

Μικρά-μικρά let down:

1)Το κλείδωμα(κρυπτογράφηση)των photos,videos κλπ κλειδώνει όλους τους φακέλους, ενώ θα προτιμούσα να ήταν up to me ποιό φάκελο να κλειδώσω(π.χ. οι φωτογραφίες μου)...όχι τίποτα φοβερό πάντως...

2)Στη σύνταξη των SMS στο πλήκτρο 1 όταν γράφεις ελληνικά στο multitap, ενώ έχει θαυμαστικό,τελεία δεν έχει κόμμα και απόστροφο και βαριέμαι να τρέχω στα σύμβολα...

Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kaneis an mporw me to wap na katebasw sto kinito mp3?

an kserei kapoios as mou pei analutika tin diadikasia :D

episeis mias kai skeftome na parw ena wirelles hands free poio sinergazete kalitera me to BT tou samsung?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΤ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΒΤ HEADSET ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ RESTART ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Τ9;

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ;ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ SOFTWARE;

 

εγω δεν αντιμετωπιζω απολυτως κανενα προβλημα με το τ-9 πλην του οτι δε μπορει να αποθηκευσει λεξη αλλα ενταξει μικρο το κακο αν κι αυτο δε διορθωνεται με καποια αναβαθμιση.

η αναβαθμιση του κι αννοω καινουριο λογισμικο κι οχι αυτο που φοραει λογικα θα πρεπει να ερθει τον επομενο μηνα,λεω τωρα εγω. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kai sthn pali me bt otan to ekleina ekane reset mono tou.to 2o pou grafw apoti eida exei sumbei kai se alon alla to prwto mono semena eimai na skasw tosa lefta kai na mou kanei istories kata ta allla einai gamato!!!!!!

 

se mena me to bt estrwse file kai den kanei pleon reset, tora an tha to ksanakanei den kserw.pantws apo oti vlepw kai me tin mpataria pou lene kai oi alloi, to kinito parousiazei kapoia provlimata ta opoia omws diorthonontai meta apo kairo... :wacko: :wacko:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

στο κατω κατω πειτε μου ενα κινητο που να μην ειχε καποιο προβλημα με τη πρωτη του αναβαθμιση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

poleitai d 500 5 imeron me apodixi apo to germano 420E.

Εφόσον ενδιαφέρεσαι να πουλήσεις το εν λόγω κινητό, κάνε καλύτερα μια αγγελία στο forum του Buy & Sell δηλαδή εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=39 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ενδιαφέρεσαι να πουλήσεις το εν λόγω κινητό, κάνε καλύτερα μια αγγελία στο forum του Buy & Sell δηλαδή εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=39 ;)
Γιατί τόσο θάψιμό στο κινητό;Μήπως επειδή δεν είναι Nokia ή Sonyericsson;Σε αυτές τις εταιρίες πάνε κι έρχονται τα bugs και μάλιστα σοβαρά και οι περισσότεροι τα υμνούν!!!Δύο έχω και δουλεύουν άψογα(το ένα το γιου) και κάμερα και Τ9 και bt μάλιστα το τελευταίο στην επιλογή εμφάνιση αρχείων σαρώνει όλο τον φάκελο bt exchange folder από το pc και μπορώ ναδω τα αρχεία του στο κινητό.Η μπαταρία με ξέσκισμα πάει 2,5 μέρες, restart κανέναΑλλά έστω ότι κάνει ένα-δύο, ποιο κινητό δεν κάνει;Παραπονιέστε μερικοί για το Τ9 ότι στο πλήκτρο 1 δε βγάζει κόμμα και απόστροφο(απόστροφο βγάζει), εντάξει βάλτην με τα σύμβολα, χάλασε ο κόσμος;Όσο για το ότι δεν αποθηκεύει λέξεις μπορείς να πληκτρολογήσεις όποια θέλεις, πού το πρόβλημα!!!Για να ηρεμήσουμε λίγο παρακαλώ.Johny τα παράπονα δεν είναι για σένα φυσικά, αλλά κάνω παράθεση γι΅αυτόν που το πουλάει. :mad:

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχει κατεφερει κανεις να περασει παιχνιδια με τον τροπο που γραφουν στα site? Εγω φτανω μεχρι το τελος αλλα οταν βγαινει ο cloon δεν μου ανεβαζει το παιχνιδι απο το java uploader στο serial download.

Ξερει κανεις τι μπορει να κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω ότι αυτό με τα bt όταν συνδεθείς με ένα άλλο κινητό με την επιλογή εμφάνιση αρχείων μπορείς να σηκώσεις όποιο αρχείο θέλεις από την έκθεση του άλλου κινητού ακόμα κι από την κάρτα μνήμης του χωρίς έγκριση ή αποστολή από το άλλο κινητό, απλά σου εμφανίζει όλα τα αρχεία του, εικόνες, ήχους, βίντεο διαλέγεις και παίρνεις.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο θάψιμό στο κινητό;Μήπως επειδή δεν είναι Nokia ή Sonyericsson;Σε αυτές τις εταιρίες πάνε κι έρχονται τα bugs και μάλιστα σοβαρά και οι περισσότεροι τα υμνούν!!!Δύο έχω και δουλεύουν άψογα(το ένα το γιου) και κάμερα και Τ9 και bt μάλιστα το τελευταίο στην επιλογή εμφάνιση αρχείων σαρώνει όλο τον φάκελο bt exchange folder από το pc και μπορώ ναδω τα αρχεία του στο κινητό.Η μπαταρία με ξέσκισμα πάει 2,5 μέρες, restart κανέναΑλλά έστω ότι κάνει ένα-δύο, ποιο κινητό δεν κάνει;Παραπονιέστε μερικοί για το Τ9 ότι στο πλήκτρο 1 δε βγάζει κόμμα και απόστροφο(απόστροφο βγάζει), εντάξει βάλτην με τα σύμβολα, χάλασε ο κόσμος;Όσο για το ότι δεν αποθηκεύει λέξεις μπορείς να πληκτρολογήσεις όποια θέλεις, πού το πρόβλημα!!!Για να ηρεμήσουμε λίγο παρακαλώ.Johny τα παράπονα δεν είναι για σένα φυσικά, αλλά κάνω παράθεση γι΅αυτόν που το πουλάει. :mad:

 

 

 

bergyr na giasi to xeri sou file pou ta egrapses kala ta les akoma den to piasane sta xeria tous kai amesws kakies imarton :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

στο θαψιμο μονο θα μεινουν,το κινητο σαρωνει και το αξιζει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

egw pantws paidia den exw kanena problima me to kinitaki,oute restart mou exei kanei oute h mpataria teleiwnei amesws...ki epeidh oli mera doulevw e3w akouw mp3 apo ta akoustika...to mono problima pou eixa oti den mou anagnwrizei to bt jabrabt200,alla oute to palio mou sonyericsson t610 to anagnwrizei...to nokia6600 ths kopelias mou to briskei,alla telos pantwn...8a agorasw ena au8entiko ths samsung kai teleiwse h ypo8esh...edw ta nokia kai alles markes einai synexws me problhmata kai oloi trexoun gia service,alla ekei...kollimenoi kai agorazoun olo ta idia kai ta idia...ti na pw!!!
Link to comment
Share on other sites

σωστος ο φιλος,παρε το motorola bluetooth δουλευει αψογα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψυχραιμία... Δεν θάβει κανείς το κινητό... Όταν κάποιος λέει κάτι που θα προτιμούσε να ήταν λίγο διαφορετικό, δε λέει πως το κιν είναι για πούλημα ή για πέταμα... Π.χ. Όταν είπα για το πλήκτρο 1 ότι δεν έχει κάποια σύμβολα στο multitap, ενώ κάποια άλλα τα έχει, το είπα όχι γιατί το είδα και ξενέρωσα και είπα:"Τι χάλια...Θα το πουλήσω" αλλά γιατί πολύ απλά θα προτιμούσα να είχε και το κόμμα και την απόστροφο... Τίποτα φοβερό όμως... Το βάζω από τα σύμβολα και το κάνω και γρήγορα... Συμπέρασμα: Θεωρώ ότι το D500 είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί σε μη smartphone... Τα setbacks που ανέφερα έιναι μηδαμινά σε σχέση με αυτά που μπορεί να κάνει...

Παραπονιέστε μερικοί για το Τ9 ότι στο πλήκτρο 1 δε βγάζει κόμμα και απόστροφο(απόστροφο βγάζει),

Πόσο σίγουρος είσαι γι'αυτό; Εγώ που το πάτησα αρκετές φορές συμπληρώνοντας τον κύκλο των πιθανών γραμμάτων, συμβόλων απόστροφο δεν είδα πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

peite mou th gnwmh sas..

exw twra to nokia 7610 alla den mou aresei katholou to megethos tou :angry: kathws k h poiothta twn fwtografiwn.

axizei na agorasw to d500? :O parousiazei paromoies leitourgies?

yposthrizei arxeia amr k an nai mporeis na ta valeis ws hxous klhseis?

Link to comment
Share on other sites

[quote=souzas

Πόσο σίγουρος είσαι γι'αυτό; Εγώ που το πάτησα αρκετές φορές συμπληρώνοντας τον κύκλο των πιθανών γραμμάτων, συμβόλων απόστροφο δεν είδα πουθενά...

 

 

 

 

to 1 sto SMS bazei tin teleia kai meta me to miden (0) allazeis se ola ta simeia stiksis an oxi se ola sta basika sigoura einai poli aplo ok den apo8ikeuei nees lekseis e kala an grapseis kai mia leksi se ena minima den xa8ike o kosmos :)

apla 8a ksanapw gia tin mpataria opws tin leei o ταξιδιωτης22 na doume an 8a strwsei.

kapios eipe gia BT akoustika poio modelo sinergazete kalitera me to D500?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

peite mou th gnwmh sas..

exw twra to nokia 7610 alla den mou aresei katholou to megethos tou :angry: kathws k h poiothta twn fwtografiwn.

axizei na agorasw to d500? :O parousiazei paromoies leitourgies?

yposthrizei arxeia amr k an nai mporeis na ta valeis ws hxous klhseis?

 

φιλε μου θα σου πω τα πραγματα οπως εχουν τουλαχιστον με τα δικα μου ματια.

αρχιζω απο τις φωτογραφιες λοιπον στη καμερα δεν εχουν και την τρομερη διαφορα λιγο καλυτερα μου φαινεται οτι τραβαει το d-500 το καλο που εχει ειναι οτι εχει και φλας και δε τραβαει καθολου ασχημα σε συνθηκες πολυ χαμηλου φωτισμου σε αντιθεση με το 7610 που δε τραβαει καθολου.αλλη η καμερα ειναι το τελευταιο που με απασχολει,υπαρχουν και οι ψηφιακες.

στο μεγεθος θα μεινεις εκπληκτος ειναι απλα ολα τα λεφτα τεραστια η διαφορα του με το 7610 σε γενικες γραμμες ειναι ενα κινητο που θα σε αφησει πληρως ικανοποιημενο κι ας μη βαζει και προγραμματα στο κατω κατω δεν ειναι και το παν τα smartphones καποια στιγμη τα βαριεσαι ;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πρέπει να εξηγήσουμε κάτι, γιατί φοβάμαι πως κάποιοι τα αγνοούν.... :O

 

Τα forums δεν είναι για να ευλογούν τα "γενια" των νέων κινητών.... :!:

 

Και αν κάτι ενδιαφέρει τους νέους και σοβαρούς χρήστες αλλά και τους υποψήφιους χρήστες είναι τα αρνητικά σημεία, τα σημεία δηλ. που κατά λάθος ή εξεπίτηδες δεν προσέχτηκαν στον σχεδιασμό των εκάστοτε κινητών, ενώ η απο μηχανής "ευλογία" των κατόχων νομίζω ότι τουλάχιστον είναι τετριμένη και βαρετή στην συνεχόμενη επανάληψή της....Όμως είναι απαράδεκτο φανατικά "ικανοποιημένοι" χρήστες να αναγκάζουν τους πιό ψαγμένους να μην μιλάνε για τα σημεία που πρέπει να γνωρίζουμε όλοι μας...Φανατισμοί μόνο στα γήπεδα και στις ομάδες, όχι και στα κινητά.... :O

 

Κανένα κινητό χρόνια τώρα δεν είναι τέλειο και αυτό δεν είναι τυχάιο, αλλά γνωστό ως η οικονομία του επόμενου μοντέλου...Τίποτα δεν είναι άλλωστε άφθαρτο, αλλά ως γνωστό αυτό έχει μεγαλύτερη πέραση στις εταιρείες κινητων που επιδίδονται σε ένα συνεχόμενο αγώνα ικανοποίησης των εμπορικών τους προσδοκιών...Στα πλαίσια αυτά σήμερα τα νεα κινητά παραμένουν ελάχιστα νέα, από την συνεχόμενη παραγωγή νεώτερων μοντέλων...

 

...Ξαναεύχομαι σε όλους μεγιά και παρακαλώ για μια ενδιαφέρουσα συζήτηση επιπέδου και όχι...δαπέδου!..Όχι άλλο κάρβουνο... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...