Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε την Kit Kat 062 έχει βάλει κανείς την εφαρμογή του Twitter? Εμένα μου κρασσάρει συνεχώς μόλις πάω να την τρέξω. Εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά δεν τρέχει
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι ασχετος αντε να καταλαβω αν εχει αυτα τα χαρακτηριστικα.

Οκ αλλά δεν έκατσες να διαβάσεις λίγο τι γράφουν εδώ μέσα τα υπόλοιπα παιδιά για να μάθεις μερικά πράγματα και να βρεις και αξιόπιστο μαγαζί .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε την Kit Kat 062 έχει βάλει κανείς την εφαρμογή του Twitter? Εμένα μου κρασσάρει συνεχώς μόλις πάω να την τρέξω. Εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά δεν τρέχει

Δουλεύει μια χαρά . Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει ήδη να ξαναπεράσεις την εφαρμογή

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

To έκανα αρκετές φορές, αλλά έχω συνεχώς "Δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει"

 

Επανεκκίνηση του κινητού και μετά ξανά ?

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

To έφτιαξα... ΟΚ. Έφταιγε το SECUREit που έκοβε αυτά που ήθελε το twitter. Έδωσα δικαιώματα και η εφαρμογή έτρεξε κανονικά!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Mε την Kit Kat 062 έχει βάλει κανείς την εφαρμογή του Twitter? Εμένα μου κρασσάρει συνεχώς μόλις πάω να την τρέξω. Εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά δεν τρέχει

 

Βάλε το νήμα με την 062 να την κατεβάσουμε, τι διαφορές είδες στα Ελληνικά-gps-μπαταρία, είσαι ικανοποιημένος ?? βάλε foto.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

http://lenovo-forums.ru/topic/10355-lenovo-s660-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5-062savyol-edition/

Κοίτα και μια- δυο σελίδες πιο πίσω σε αυτο το τόπικ για λινκ recovery κτλ.

Λοιπόν, τα ελληνικά είναι... κάπως... Κάποιες στιγμέςνομίζεις ότι έχει γίνει εκείνη η κλασική γελοία μετάφραση του google, αλλά οκ... τρώγεται. Δεν είναι ενοχλητικό.

Το gps δεν είδα διαφορά. Η μπαταρία νομίζω είναι λίιιιιιιγο καλύτερα ακόμα... αλλά μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο. Ούτως ή άλλως, ήταν ήδη πολύ καλή.

Το πιο ωραίο είναι ότι το λειτουργικό σου δίνει περισσότερες δυνατότητες και σε ωραιότερο/λειτουργικότερο περιβάλλον.

Τακτοποιεί πια και επαφές κατά επώνυμο.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα μπαταρίας σε μένα αυτή που βγήκε πρωταθλήτρια είναι η AOSP. Για το GPS απλα το πήρα απόφαση οτι ΔΕΝ δουλεύει σωστά. Κλειδώνει κλπ αλλά στο πρωτο δέντρο που θα βρεθεί κοντά του χάνει το σήμα.
Link to comment
Share on other sites

ALXGS το SECUREit το έχει μέσα ?

 

Όχι, αλλά υπάρχει στο μάρκετ και Ελληνικό. Το κατέβασα.

 

Επίσης η μπαταρία είναι πιο βελτιωμένη όπως είπα. Αυτό το 14% είναι άνετα άλλη μια ώρα οθόνη!

 

Screenshot_2015-01-31-18-50-41.pngScreenshot_2015-01-31-18-50-19.png

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη θα κάνω αναβάθμιση ευχαριστώ ALXGS για τις πληροφορίες αν χρειαστώ κάτι θα στείλω PM

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε αναβάθμιση σε 4.4.2. kitkat είμαι πολύ ευχαριστημένος αυτές τις μέρες θα το λιώσω για να δω τις δυνατότητες όλες, ALEGS διαπίστωσα και εγώ αυτό με το ξυπνητήρι και έκανα ακριβώς τις ενέργειες που περιγράφεις επίσεις κατέβασα το SECUREit στα Ελληνικά και όταν έβαλα το Sygic δεν το άφηνε να ανοίξουν οι χάρτες ( το θέμα το έλυσα μπαίνοντας στις ρυθμίσεις του SECUREit και λύθηκε το θέμα ) και είναι όλα o.k. περισσότερες τεχνικές πληροφορίες θα δώσει ο φίλος μου ASOT που έκανε και την αναβάθμιση του κινητού μου. Εγώ θα σας ενημερώσω για τυχών σφάλματα που ΔΕΝ νομίζω στην πορεία πάντως αξίζει η αναβάθμιση νομίζω ότι ΤΡΕΧΕΙ πολύ ΚΑΛΎΤΕΡΆ.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα και ενα ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές-βοήθεια που προσφέρετε μέσω του forum. το πρόβλημα μου είναι ότι όταν προσπάθησα να κάνω backup rom με την custum recovery η συσκευή κόλλησε για κάνα 20λεπτο και τελικά μου έβγαλε failure.Ακολουθώντας τις συμβουλες του forum δοκιμασα σλλες recovery απο το mobileuncle αλλά όταν κάνω reboot to recovery μου κανει απλα επανεκκινηση.Με την custom recovery εχω κάνει IMEI backup
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σίγουρα ελεύθερο χώρο στην κάρτα microSD για το backup? Για έλεγξέ το αυτό, γιατί το backup όντως κολλάει αν δεν υπάρχει χώρος.

Αν δεν έχεις τον απαιτούμενο χώρο στην κάρτα, πριν κάνεις backup, καλό είναι να μεταφέρεις όλα τα αρχεία που έχεις στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου στον υπολογιστή σου, (video κυρίως αλλά και τις φωτογραφίες) ώστε το backup να είναι κατά πολύ μικρότερο.

 

Βάλε την recovery που προτείνεται σε πιο πίσω ποστ (του Carliv) μέσω mobileuncletool

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Έχω χώρο στη κάρτα (12gb-free).Στο mobileuncle tool δεν μου βγάζει carliv διαθέσιμη παρα μονο καποιες CMW & TRWP.
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζεις ως αρχείο ρε φίλε, και την βάζεις μέσα στην κάρτα σου (δες προηγούμενα ποστ)

Μετά όταν τρέχεις το mobileunclε θα σου την βρει και θα την φλασάρεις.

Κατέβασε την recovery που δίνεται στο παρακάτω ποστ και βαλτην στη κάρτα σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5844037#post5844037

 

Μετά ακολούθησε τον οδηγό που δίνω από κάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5908465#post5908465

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζεις ως αρχείο ρε φίλε, και την βάζεις μέσα στην κάρτα σου (δες προηγούμενα ποστ)

Μετά όταν τρέχεις το mobileunclε θα σου την βρει και θα την φλασάρεις.

Κατέβασε την recovery που δίνεται στο παρακάτω ποστ και βαλτην στη κάρτα σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5844037#post5844037

 

Μετά ακολούθησε τον οδηγό που δίνω από κάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5908465#post5908465

ΟΚ.ευχαριστώ.Νόμιζα οτι πρεπει να κατεβασω κσποια απο αυτές που προτείνει το mobileuncle.

Link to comment
Share on other sites

Για να τσεκαρω εαν έγινε το backup της rom πως ονομάζεται ο φάκελος;Για την περίπτωση που χρειαστεί να ξαναπέρασω την custom να ξέρω ποιόν να επιλεξω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου φτιάχνει φάκελο. Ένα αρχείο φτιάχνεται με όνομα backup και ημερομηνίες στην root της κάρτας sd
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...