Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε, το κινητό ζεματίστηκε, η θερμοκρασία βάρεσε 69C μετά απο 15 λεπτά asphalt 8. Άλλο ένα παράδοξο είναι ότι το GPS πιάνει αμέσως στη περιοχή μου και σε καθαρό ουρανό ενώ όταν πάω αλλού πχ χαιδάρι, μουλαρώνει. Wifi μια χαρά, bluetooth όποτε γουστάρει πιάνει και σήμερα όσες φορές και να προσπάθησα να ανοίξω τη μουσική>τραγούδια μου έβγαλε το μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή Μουσική έχει σταματήσει". Κανείς άλλος; Αν συνεχίσει έτσι θα τους το επιστρέψω (Minideal).

 

Ps. Η θήκη θρυμματίστηκε.

Edited by Eleuterio21
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όντως ζεσταίνεται πολύ.

 

Το bluetooth δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Το ''Δυστυχώς η εφαρμογή Μουσική έχει σταματήσει'' μου το βγάζει και εμένα αλλά δεν με ενδιαφέρει.

Αν θέλω μουσική ψάχνω τα κομμάτια μέσω προγράμματος

 

Το GPS το έχω δοκιμάσει μόνο στην περιοχή μου και έπιασε αμέσως.

 

Στατικά μόνο , ακόμα δεν έχω κινηθεί με αμάξι για να δοκιμάσω συμπεριφορά εν κινήσει

 

Τα ίδια ''προβλήματα'' έχουμε (αν είναι βέβαια προβλήματα)

 

Εγώ παρατήρησα ότι ενώ έχω τις επαφές αποθηκευμένες στο τηλέφωνο αν με πάρουν και έχει μπροστά το +30 δεν μου γράφει όνομα (ενώ είναι στον κατάλογο)

 

Αν πάω στον κατάλογο και διορθώσω τον αριθμό (δηλαδή βάλω στην επαφή το +30) τότε όλα κανονικά.

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Θέλει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω κ γω στην κατοχη μου το amoi a928w. ειμαι καινουργια στο φορουμ και στα smartphones γενικα. το κινητο μου παει πολυ καλα σε ολα...το μονο που ειδα σαν προβλημα και που αναφερθηκε και στο φορουμ ειναι η υπερθερμανση και η μικρη ενταση του ηχειου. στα παιχνιδια παει πολυ καλα και δεν κολλαει πουθενα. καμερα πολυ καλη οπως και οθονη-αφη. απο σημερα ομως αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα. ειχα κατεβασει την εφαρμογη rom toolbox γιατι μου ειχαν πει οτι αλλαζει τα fonts και τις εικονες της εναρξης του κινητου. εκανα το λαθος να προσπαθησω να εγκαταστησω καποιες καινουργιες γραμματοσειρες και εικονες κατα την εναρξη του κινητου. απο εικονες εναρξης, οκ τις εγκατεστησε, στις γραμματοσειρες ομως που εβαλα σε μια ηθελε επανεκκινηση. κανω την επανεκκινηση και απο τοτε το κινητο κολλαει στην εικονα εναρξης και παιζει και λιγο απο τον ηχο της amoi. αυτο. δεν ανοιγει με τιποτα. μπορει καποιος να με βοηθησει στο τι να κανω. ηταν ρουταρισμενο. προσπαθησα με τα power button κ volume up και δεν βγαζει παρα μονο κατι κινεζικα. δεν βλεπω τροπο να μπορει να ανοιξει. τι να κανω? γνωριζει καποιος? εχω φρικαρει.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αναβάθμιση σε v5 το πρωί. Το βρίσκω πιο ελαφρύ, το music έφτιαξε, ελληνικά έχει, όλα δουλεύουν. Επίσης δεσμεύει λιγότερη μνήμη ram το σύστημα.

 

Έχουμε και λέμε, το κινητό ζεματίστηκε, η θερμοκρασία βάρεσε 69C μετά απο 15 λεπτά asphalt 8. Άλλο ένα παράδοξο είναι ότι το GPS πιάνει αμέσως στη περιοχή μου και σε καθαρό ουρανό ενώ όταν πάω αλλού πχ χαιδάρι, μουλαρώνει. Wifi μια χαρά, bluetooth όποτε γουστάρει πιάνει και σήμερα όσες φορές και να προσπάθησα να ανοίξω τη μουσική>τραγούδια μου έβγαλε το μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή Μουσική έχει σταματήσει". Κανείς άλλος; Αν συνεχίσει έτσι θα τους το επιστρέψω (Minideal).

 

Ps. Η θήκη θρυμματίστηκε.

 

Λες να σου έτυχε ελλατωματική συσκευή; θερμοκρασία σε μένα φτάνει στους 60 μετά από παιχνίδια, το gps τζάμι, bluetooth δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα, το θέμα με την μουσική το φτιάχνεις με εφαρμογή από το store ή αναβάθμιση σε v5. Η θήκη μου άρεσε αρκετά, ξεκόλλησα το πλαστικό από το υπόλοιπο και κόλλησα το δερμάτινο κατευθείαν στο κινητό.

(το πλαστικό που έβγαλα το θεωρούσα αρκετά σφιχτό)

 

Παιδια καλησπερα. εχω κ γω στην κατοχη μου το amoi a928w. ειμαι καινουργια στο φορουμ και στα smartphones γενικα. το κινητο μου παει πολυ καλα σε ολα...το μονο που ειδα σαν προβλημα και που αναφερθηκε και στο φορουμ ειναι η υπερθερμανση και η μικρη ενταση του ηχειου. στα παιχνιδια παει πολυ καλα και δεν κολλαει πουθενα. καμερα πολυ καλη οπως και οθονη-αφη. απο σημερα ομως αντιμετωπιζω ενα μεγαλο προβλημα. ειχα κατεβασει την εφαρμογη rom toolbox γιατι μου ειχαν πει οτι αλλαζει τα fonts και τις εικονες της εναρξης του κινητου. εκανα το λαθος να προσπαθησω να εγκαταστησω καποιες καινουργιες γραμματοσειρες και εικονες κατα την εναρξη του κινητου. απο εικονες εναρξης, οκ τις εγκατεστησε, στις γραμματοσειρες ομως που εβαλα σε μια ηθελε επανεκκινηση. κανω την επανεκκινηση και απο τοτε το κινητο κολλαει στην εικονα εναρξης και παιζει και λιγο απο τον ηχο της amoi. αυτο. δεν ανοιγει με τιποτα. μπορει καποιος να με βοηθησει στο τι να κανω. ηταν ρουταρισμενο. προσπαθησα με τα power button κ volume up και δεν βγαζει παρα μονο κατι κινεζικα. δεν βλεπω τροπο να μπορει να ανοιξει. τι να κανω? γνωριζει καποιος? εχω φρικαρει.

 

Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα να το επαναφέρεις.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελε για να φαίνονται οι επαφές και μου είχε σπάσει τα νεύρα; Μουσική κατέβασα άλλο προγραμματάκι. Τσεκάρω GPS εν κινήση και επανέρχομαι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα κ γω την V5 κ όντως είναι η καλύτερη μέχρι στιγμής!με φυσιολογική χρήση ανεβάζει νορμάλ θερμοκρασίες,δοκίμασα το gps στο αυτοκίνητο κ ήταν άψογο!σε γενικές γραμμές είναι ενα καλό κινητό αλλά θέλει πολύ σκάλισμα μέχρι να στρώσει,ευχαριστώ για την βοήθεια κ τις πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Έχω την multilingual A928W_V5.0_INT_USER_2014-03-10 (google play store) που πρέπει να περαστεί με SPI FLASH TOOLS. Mου έστειλε link με κωδικό στο κινεζικο baidu drive το to2c και μετά από παίδεμα την κατέβασα. Έπρεπε να χρησιμοποιήσω κινέζικες οθόνες και να κάνω λογαριασμό στο baidu και με τον download manager του baidu να την κατεβάσω.

Δυστυχώς το τηλέφωνο το χρησιμοποιεί η γυναίκα μου με την κινεζοαγγλική ROM V4 (έβαλα facebook, outlook, κλπ), είναι ικανοποιημένη και δεν βλέπω να βρίσκω σύντομα χρόνο να το σκαλίσω. Το μόνο παράπονο είναι ο χαμηλός ήχος των ringtones. Εγώ παράγγελια το Doogee DG 550 και το περιμένω αρχές Αυγούστου.

Όποιος θέλει να την δοκιμάσει μπορώ να του στείλω σύνδεσμο από το dropbox μου να την κατεβάσει.

 

θα μπορούσα να έχω το σύνδεσμο για να την κατεβάσω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει τους Usb VCOM Drivers? Χωρις αυτούς δεν το αναγνωρίζει καν. Εγώ στο spi όταν κάνω flash, πατάω format all and download και μετά συνδέω τo κινητό χωρίς την μπαταρία. Edited by CSALAS
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε τη V5 παιδιά; Απο που τη κατεβάζουμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

θα μπορούσα να έχω το σύνδεσμο για να την κατεβάσω;

 

Ευχαριστώ

 

https://www.dropbox.com/s/18n5nb4y8dnahps/A928W_V5.0_INT_USER_2014-03-10.rar

 

Επιτρέπονται τα links έτσι δεν είναι;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Xx4m0uR4sS την κατέβασα:)

 

Κατέβασα και το SP_Flash_Tool_v5.1352.01 που δίνεται στην προηγούμενη σελίδα.

 

Πως γίνεται η δουλειά?

 

Τι πατάω στο SP_Flash_Tool?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Xx4m0uR4sS την κατέβασα:)

 

Κατέβασα και το SP_Flash_Tool_v5.1352.01 που δίνεται στην προηγούμενη σελίδα.

 

Πως γίνεται η δουλειά?

 

Τι πατάω στο SP_Flash_Tool?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες από

το video.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Xx4m0uR4sS το είδα το βίντεο:)

 

Μπορείς να μου στείλεις αυτούς τους drivers?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Xx4m0uR4sS το είδα το βίντεο:)

 

Μπορείς να μου στείλεις αυτούς τους drivers?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στο description τους έχει. :blink: εδώ

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Xx4m0uR4sS

 

Ας κάνω μιά επανεκκίνηση διότι δεν το βλέπει στο device manager...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να τα καταφέρνω:(

 

Δεν το βλέπει στο device manager:(:(

 

Το σύνδεσες με βγαλμένη την μπαταρία;

Δοκίμασε σε άλλη usb θύρα

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα windows είναι ότι 'να ναι:mad::mad::mad:

 

Το κατάφερα αλλά στο device manager ποτέ δεν είδα αυτούς τους drivers που βλέπει ο τύπος στο βίντεο και κάνει update κ.λ.π κ.λ.π

 

Τέσπα πήγα στο επόμενο βήμα (flash tool) έκανα ότι κάνει και ξεκίνησε και τώρα έχει ανάψει και το ρυθμίζω.

 

Ευχαριστώ για άλλη μία φορά Xx4m0uR4sS:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πες μου αν καταλάβεις διαφορά, γιατί εγώ δεν κατάλαβα.:lol: Είναι πολύ μικρή η τιμή που πειράξαμε.

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να αλλάξεις το level 14 και όχι το 7. Εγώ που το άλλαξα είδα μία μικρή διαφορά στην ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα και εγώ το amoi a928w, έχω μία ερώτηση βάζω συντομεύσεις από τις εφαρμογές αλλά κάθε φορά που ξεκινάει το τηλέφωνο αλλάζουν θέση και πρέπει να τις ξαναφτιάξω ξέρει κανείς να μου απαντήσει, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Για να μη μου κάνει τέτοια χαζά έβαλα Nova Launcher...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

 

και ησύχασα , άσε που μου αρέσει και πιό πολύ;)

 

 

Δοκίμασέ το...

Link to comment
Share on other sites

Και με το Update v5 νομίζω διορθώνεται αυτό το πρόβλημα.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...