Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατ΄αρχάς σε ευχαριστώ για την παρέμβασή σου.

 

Κατά δεύτερον γι΄αυτό που λες εδώ...

 

 

 

αν εννοείς προσωρινά το αν μου χάνεται όταν κάνω rebbot η power off το κινητό , όχι δεν συμβαίνει αυτό.

 

Ότι και να κάνω η custom recovery είναι στη θέση της.

 

Μήπως ξέρεις κάποιος πρόγραμμα για να φλασάρω τη recovery?

 

Σαν το sp flash tools δηλαδή ή μήπως κάνει και αυτό?:confused:

Παραπάνω, γράφεις "Βρήκα TWRP recovery 2.7.1.0 για το τηλεφωνάκι μας". Πως την πέρασες αρχικά?

Link to comment
Share on other sites

Mε mobileuncle tools και δουλεύει κανονικά.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να μπω recovery με τα κουμπιά.

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει αυτή την εφαρμογή, αλλά υποθέτω ότι λειτουργεί όπως όλες αυτού του είδους. Δηλαδή όταν πατήσεις στο κουμπί επανεκκίνησης σε recovery mode(ή όποια άλλη ονομασία έχει), φλασάρει τη TWRP recovery και επανεκκινεί τη συσκευή σε αυτή. Δεν υπάρχει όμως μόνιμα στη συσκευή. Η recovery mode βρίσκεται σ' ένα συγκεκριμένο partition της συσκευής. Τώρα το που και πως διαφέρει στην κάθε συσκευή. Στη δική μου συσκευή για παράδειγμα υπάρχει ένα ειδικό διαμέρισμα και από εκεί φλασάρεται στο διαμέρισμα αυτό. Σε μια παλαιότερη συσκευή που είχα χρειαζόταν να εγκατασταθεί μέσω του adb και της εντολής flashimage(αν θυμάμαι καλά). Οι εφαρμογές σαν αυτή που ανέφερες πάντως εγκαθιστούν τη recovery προσωρινά. Εσύ δε μπορείς να το ελέγξεις βέβαια μιας και δε μπορείς να μπεις στη recovery με το συνδυασμό πλήκτρων. Υπάρχει βέβαια τρόπος να το τσεκάρεις μέσω του adb, το οποίο είναι η γέφυρα επικοινωνίας της συσκευής με τον υπολογιστή. Μπορείς να το τσεκάρεις και από τη συσκευή με κάποιον terminal emulator(υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στο google play). Γράφεις εκεί την εντολή "reboot recovery" χωρίς τα εισαγωγικά και πατάς το enter.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα αυτό που είπες με τον terminal emulator και μου έβγαλε

 

reboot: Operation not permitted

 

Τι θέλει να πει ο ποιητής?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλει να έχεις δικαιώματα root. Αν η συσκευή είναι rooted γράψε πρώτα στον terminal emulator "su" χωρίς τα εισαγωγικά, "enter" για να μπεις στο λογαριασμό υπερχρήστη. Αν γίνει σωστά θ' αλλάξει το σύμβολο από "$" σε "#"
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...

 

Το έκανα και με έβαλε στην twrp.

 

Σε αυτήν που εγκατέστησα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι λοιπόν μόνιμη. Τότε φαίνεται πως η συσκευή σου δεν μπαίνει σε recovery με συνδυασμό πλήκτρων. Έχω κι εγώ ένα τάμπλετ που δε μπαίνει σε recovery με συνδυασμό πλήκτων.
Link to comment
Share on other sites

Άπ' ότι καταλαβαίνω αυτό που βγάζει με τη χρήση των πλήκτρων είναι κάτι σαν recovery με πιό πολλές επιλογές όμως.

 

Αλλά όλα στα κινέζικα:(:mad:

 

Απ' το λίγο που έπαιξα με αυτό (αφού σταυροκοπήθηκα μερικές φορές) είναι μάλλον κάτι δικό τους διότι έχει πολλές επιλόγές.

 

Ίσως σε κάποια επιλογή να μπορείς να μπεις στη recovery:confused:

 

Π.χ μέσω αυτού έκανα hard reset (κατα λάθος εννοείται) και αφού μπήκα στο λειτουργικό αμέσως έκανα reboot στη recovery και restore και το κινητό ξανάγινε όπως ήταν (μιλάμε για 4Gb backup).

 

Τέσπα ευχαριστώ πολύ dancer_69 (είναι ωραία να μιλάς με έναν developer):cool:

 

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω κάποια στιγμή με τους κινέζους στην Amoi ή με το μαγαζί που το πήρα για να μου πουν αν μπορώ μέσω αυτών των κινέζικων μπορώ να μπω σε recovery ή ότι άλλο...

 

Ότι μάθω εννοείται θα το ποστάρω προς ενημέρωση όλων:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να μην εχει δονηση οταν γραφω μηνυμα και οταν κανω κληση κ μολις το σηκωνει ο καλουμενος;εχω βγαλει τη δονηση απο τα πληκτρα αλλα μονο στο μην εχει δονηση με απο τελεσμα να μου τρωει τη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

αυτό για την κλήση δεν το ξέρω αλλά για το μήνυμα πας ρυθμίσεις->γλώσσα και εισαγωγή->πληκτρολόγιο android aosp και πατάς δίπλα τις μπάρες. και μετά δόνηση κατά το πάτημα πλήκτρου και το ξετικάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα παρατηρησα εγω την συσκευη και αποτι ειδα με ενδιαφερει πολυ, μου φαινεται πραγματικα μια επιλογη value for money και θα ηθελα να ρωτησω καποιον που ειναι κατοχος εδω και καιρο να δωσει μια αναλυτικη συμπεριφορα του κινητου, με τα αρνητικα και τα θετικα που προσφερει αν γινετε. Επισης ηθελα να ρωτησω γιατι οσο εψαξα εγω το συγκεκριμενο μοντελο το ειδα μονο στο minideal, γιατι αυτο???

 

Ευχαριστω πολυ. :D

Link to comment
Share on other sites

Θετικά

-Η οθόνη ~ Καλή ανάλυση, φωτεινή και βλέπεις την μέρα, αλλά και σκοτεινή για το βράδυ, οι γωνίες θέασης είναι τέλειες και μοιάζει σαν να μην έχει γυαλί από πάνω.

-Σαν οχταπύρηνο θα το αποκαλούσες γρήγορο.

-Σηκώνει ό,τι παιχνίδι μπορείς να το φορτώσεις

-Τα 32 Gb είναι υπέρ αρκετά.

-Αρκετά καλό design.

-Το λογισμικό είναι μέτριο, αλλά το κουμπί εκκαθάρισης εργασιών (κρατημένο home) είναι το καλύτερο.

-Η κάμερα είναι αρκετά καλή την μέρα.

-Η μπροστά η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

-Οι σιμ δουλεύουν μια χαρά.

 

Αρνητικά

-Η μπαταρία βγάζει με το ζόρι μία μέρα μέτριας χρήσης.

-Ζεσταίνεται εύκολα (αρκετά υψηλές θερμοκρασίες) κατα την χρήση παιχνιδιών ή full hd ταινιών.

-Η αφή μπερδεύεται ώρες ώρες, παρατήρησα όμως ότι συμβαίνει όταν έχει υποστεί υγρό περιβάλλον.

-Ένα άλλο χρώμα καπάκι θα ήταν πολύ πιο όμορφο.

-Το λογισμικό το βαριέσαι εύκολα αλλά ένα launcher το διορθώνει.

-Το ηχείο είναι ψώφιο σε εξωτερικούς χώρους.

-Το βράδυ οι φωτογραφίες είναι μέτριες, αλλά το φλας είναι αρκετό

-Το χρώμα από το καπάκι αρχίζει να βγαίνει αλλά από κάτω είναι το ίδιο άσπρο (δεν ξέρω για ποιον λόγο να το βάψουν)

 

ΥΓ άμα θυμηθώ κάτι άλλο θα το συμπληρώσω. :D

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την A928W_MIUI v4.9.3 https://yadi.sk/d/N7CcIuLObKtmo ;

 

Δεν έχει Ελληνικά:mad::mad::mad:

Δεν έχει play store:mad::mad:

Δεν έχει root:mad:

 

Ωραία η miui (δεν είχα δει ποτέ) και αν είχε Ελληνικά θα προσπαθούσα για τα υπόλοιπα...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου στείλει κάποιος το scatter αρχείο του κινητού; το εχω ψιλο brickarei και τα scatter αρχεία μέσα στα rom τα βγάζει το sp flashtool σαν παράνομα, το mkt tools δεν αναγνωρίζει το κινητό και είμαι κάπως ξεκρέμαστος..

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου στείλει κάποιος το scatter αρχείο του κινητού;

 

Πες τον τρόπο να στο στείλω

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου στείλει κάποιος το scatter αρχείο του κινητού; το εχω ψιλο brickarei και τα scatter αρχεία μέσα στα rom τα βγάζει το sp flashtool σαν παράνομα, το mkt tools δεν αναγνωρίζει το κινητό και είμαι κάπως ξεκρέμαστος..

 

Εαν δεν αναγνωρίζεται το κινητό και έχεις windows 7, vista, ή windows 8 πας αλλού, δεν είναι το scatter. Δηλαδή επιλέγεις τα partitions προς εγκατάσταση βγάζεις την μπαταρία και αφού πατήσεις download και το συνδέσεις σου βγάζει σφάλμα μετά από λίγο ενώ ακούς συνέχεια ότι συνδέθηκε κάτι στην θύρα usb και κατευθείαν το ξεσυνδέει από μόνο του το pc έχεις πρόβλημα με τους drivers. Δεν έχουν ψηφιακή υπογραφή. Αν έχεις αυτό το πρόβλημα έχω την λύση γι αυτό. Πες μου αν έχεις αυτά τα συμπτώματα να σου πω την λύση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θετικά

-Η οθόνη ~ Καλή ανάλυση, φωτεινή και βλέπεις την μέρα, αλλά και σκοτεινή για το βράδυ, οι γωνίες θέασης είναι τέλειες και μοιάζει σαν να μην έχει γυαλί από πάνω.

-Σαν οχταπύρηνο θα το αποκαλούσες γρήγορο.

-Σηκώνει ό,τι παιχνίδι μπορείς να το φορτώσεις

-Τα 32 Gb είναι υπέρ αρκετά.

-Αρκετά καλό design.

-Το λογισμικό είναι μέτριο, αλλά το κουμπί εκκαθάρισης εργασιών (κρατημένο home) είναι το καλύτερο.

-Η κάμερα είναι αρκετά καλή την μέρα.

-Η μπροστά η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

-Οι σιμ δουλεύουν μια χαρά.

 

Αρνητικά

-Η μπαταρία βγάζει με το ζόρι μία μέρα μέτριας χρήσης.

-Ζεσταίνεται εύκολα (αρκετά υψηλές θερμοκρασίες) κατα την χρήση παιχνιδιών ή full hd ταινιών.

-Η αφή μπερδεύεται ώρες ώρες, παρατήρησα όμως ότι συμβαίνει όταν έχει υποστεί υγρό περιβάλλον.

-Ένα άλλο χρώμα καπάκι θα ήταν πολύ πιο όμορφο.

-Το λογισμικό το βαριέσαι εύκολα αλλά ένα launcher το διορθώνει.

-Το ηχείο είναι ψώφιο σε εξωτερικούς χώρους.

-Το βράδυ οι φωτογραφίες είναι μέτριες, αλλά το φλας είναι αρκετό

-Το χρώμα από το καπάκι αρχίζει να βγαίνει αλλά από κάτω είναι το ίδιο άσπρο (δεν ξέρω για ποιον λόγο να το βάψουν)

 

ΥΓ άμα θυμηθώ κάτι άλλο θα το συμπληρώσω. :D

 

Εκτός από το ηχείο και και τις θερμοκρασίες (πέρασα κάποιες φορές τους 70 βαθμούς) δεν έχω άλλα προβλήματα. Η μπαταρία του με μέτρια χρήση (τουλάχιστον στο δικό μου) βγάζει 2 μέρες άνετα. όσον αφορά το καπάκι εγώ μετά από κάτι ρωγμές που είδα στο χρώμα πήρα ένα ντουκόχαρτο 1000 το έτριψα, έφυγε το χρώμα και μετά το πέρασα και μια αλοιφή αυτοκινήτου και έγινε τζάμι. :cool:

Edited by CSALAS
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά το καπάκι εγώ μετά από κάτι ρωγμές που είδα στο χρώμα πήρα ένα ντουκόχαρτο 1000 το έτριψα, έφυγε το χρώμα και μετά το πέρασα και μια αλοιφή αυτοκινήτου και έγινε τζάμι. :cool:

 

:lol::lol::lol:

 

Καλά μιλάμε ζωγραφίζεις:ρ

 

Σε εμένα πάντως το καπάκι είναι ακόμα σαν καινούριο:blink: αλλά αν δω κάνα ξέφτι κ.λ.π το έκανα μάυρο με τη μία:cool:

 

Εκτός από το ηχείο και και τις θερμοκρασίες (πέρασα κάποιες φορές τους 70 βαθμούς) δεν έχω άλλα προβλήματα.

 

Και εγώ τα ίδια , έχω ξεπεράσει 70 βαθμούς αλλά το ηχείο είναι το βασικό πρόβλημα που ενώ ακούγεται ικανοποιητικά απο ποιότητα από ένταση είναι τραγικά χαμηλό

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν αναγνωρίζεται το κινητό και έχεις windows 7, vista, ή windows 8 πας αλλού, δεν είναι το scatter. Δηλαδή επιλέγεις τα partitions προς εγκατάσταση βγάζεις την μπαταρία και αφού πατήσεις download και το συνδέσεις σου βγάζει σφάλμα μετά από λίγο ενώ ακούς συνέχεια ότι συνδέθηκε κάτι στην θύρα usb και κατευθείαν το ξεσυνδέει από μόνο του το pc έχεις πρόβλημα με τους drivers. Δεν έχουν ψηφιακή υπογραφή. Αν έχεις αυτό το πρόβλημα έχω την λύση γι αυτό. Πες μου αν έχεις αυτά τα συμπτώματα να σου πω την λύση.

 

όταν το συνδέω κάνει αυτό που είπες, αλλά δεν είναι το μόνο πρόβλημα... για να του εγγαταστήσω το ρομ πρέπει να κάνω Load scatter-file από το sp flash tool. όταν το πατάω όμως λέει the scatter file is ilegal, κάτι τέτοιο δηλαδή. Λες να φταίνε οι drivers και γιαυτό; το scatter αρχείο άμα τα windows (τα 7 έχω) διαβάσουν το κινητό σωστά με το mtk droid tool το δημιουργείς. Αν μπορείς να στείλεις τους σωστούς drivers και το ν5.0 ρομ θα σου ήμουν ευγνώμων. :)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά ρομ προσπαθείς?

Με τη ν5 που είχε ανέβει στο dropbox ενός μέλους και τώρα δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά ρομ προσπαθείς?

Με τη ν5 που είχε ανέβει στο dropbox ενός μέλους και τώρα δεν υπάρχει?

 

την 5.0 δεν την έχω πλεον λόγω ενός format που έκανα στον υπολογιστή μου. Με αυτήν προσπαθώ αλλά από ό,τι κατάλαβα ούτε τους drivers δεν έχω σωστά...

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...