Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή δεν νομίζω να υπάρχει...

 

Roms υπάρχουν κάποιες και ίσως να υπάρχουν και άλλες αλλά προυποθέτουν αρκετό διάβασμα και θέληση να μάθεις να τις περνάς.

 

Να ξέρεις ότι όσο πιό κινήσιμο είναι το τηλέφωνο (και το amoi δεν είναι) τόσο μεγαλύτερη υποστήριξη έχεις και σε sofware και σε βοήθεια από άλλους σε περίπτωση προβλήματος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία στο Amoi A928 της γυναίκας μου μετά από 1,5 χρόνο φούσκωσε και κάνει βυθίσεις στην ένδειξη του φορτίου μπαταρίας με συνεχείς επανεκκινήσεις όταν το δουλεύω σε εφαρμογές εκτός φορτιστή. Στον φορτιστή το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά ασταμάτητα για μερόνυχτα.

Παρήγγειλα καινούργια μπαταρία από banggood (άσπρη με τα ίδια στοιχεία: 4,3volt) και το τηλέφωνο πάει να ανοίξει (βγάζει μόνο τα αρχικά κινέζικα της V5 rom) και κλείνει. Στον φορτιστή βγάζει την αρχική εικόνας φόρτισης και κλείνει χωρίς να προλάβει να δείξει την ένδειξη του φορτίου μπαταρίας. Μέτρησα με πολύμετρο και η καινούργια μπαταρία δίνει 4,25-4,26volt ~σταθερά ακόμη και 'οταν την συνδέω με φορτίο (φωτάκια led) άρα είναι φουλ φορτισμένη. Η παλιά φουλ φορτισμένη δείχνει 4,15volt άρα ίσως το σύτημα να διαγνώνει overvoltage και να κλείνει.

Καμμιά ιδέα εκτός από την αποφόρτιση της καινούργιας μπαταρίας που είναι σχετικά δύσκολο να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατέβασα μια εφαρμογή για fonts από play store hifont, την απεγκατέστησα αλλά δεν επανήλθε η πρωηγούμενη γραμματοσειρά, είναι στα ελληνικά αλλά εμφανίζονται κουτάκια σε ορισμένα γραμματα, καμία βοήθεια παρακαλώ Edited by pantheron
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα!

 

Ξαφνικά, ένα βραδύ, χωρίς να πέσει και όντας απλά στην τσέπη μου, το κινητό εμφανίζει το εξής πρόβλημα: Ενώ όλες οι λειτουργίες δουλεύουν κανονικά (μόνο πρόβλημα ο αδύναμος δέκτης wifi και bluetooth τις τελευταίες εβδομάδες) η οθόνη παγώνει και σιγά σιγά σκοτεινιάζει, μέχρι να σβήσει. Επανέρχεται αν πατήσω το σημείο κάτω από τη μπαταρία, κάτω από μια βίδα, περίπου εκεί που γράφει AMOI A928W ανάποδα. Ακούω καθαρά το 'κλικ' όταν το πατάω. Για να 'ανανεώνεται' και να δίνει φώς στην οθόνη, πρέπει να είναι συνεχώς πατημένο. Αλλιώς η οθόνη παγώνει (όχι όμως οι λειτουργίες του κινητού) και πρέπει να το ξαναπατήσω. Αν το πατήσω στιγμιαία, εμφανίζεται στιγμιαία και η ανανεωμένη οθόνη και μετά σκοτεινιάζει πάλι.

 

Το πλάνο μου είναι να πάρω καινούριο κινητό (που θα μου λύσει και το θέμα του wifi και bluetooth), αλλά θα ήθελα να ψάξω μπας και φτιάχνεται. Σε δύο παιδιά που πήγα δεν ήξεραν κάτι, ίσως ήταν και διστακτικοί βλέποντας την ψιλοάγνωστη μάρκα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να υπάρχει σε εκείνο το σημείο που να δημιουργεί το πρόβλημα και ίσως καμιά ιδέα για να το διορθώσω; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα!

 

Ξαφνικά, ένα βραδύ, χωρίς να πέσει και όντας απλά στην τσέπη μου, το κινητό εμφανίζει το εξής πρόβλημα: Ενώ όλες οι λειτουργίες δουλεύουν κανονικά (μόνο πρόβλημα ο αδύναμος δέκτης wifi και bluetooth τις τελευταίες εβδομάδες) η οθόνη παγώνει και σιγά σιγά σκοτεινιάζει, μέχρι να σβήσει. Επανέρχεται αν πατήσω το σημείο κάτω από τη μπαταρία, κάτω από μια βίδα, περίπου εκεί που γράφει AMOI A928W ανάποδα. Ακούω καθαρά το 'κλικ' όταν το πατάω. Για να 'ανανεώνεται' και να δίνει φώς στην οθόνη, πρέπει να είναι συνεχώς πατημένο. Αλλιώς η οθόνη παγώνει (όχι όμως οι λειτουργίες του κινητού) και πρέπει να το ξαναπατήσω. Αν το πατήσω στιγμιαία, εμφανίζεται στιγμιαία και η ανανεωμένη οθόνη και μετά σκοτεινιάζει πάλι.

 

Το πλάνο μου είναι να πάρω καινούριο κινητό (που θα μου λύσει και το θέμα του wifi και bluetooth), αλλά θα ήθελα να ψάξω μπας και φτιάχνεται. Σε δύο παιδιά που πήγα δεν ήξεραν κάτι, ίσως ήταν και διστακτικοί βλέποντας την ψιλοάγνωστη μάρκα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να υπάρχει σε εκείνο το σημείο που να δημιουργεί το πρόβλημα και ίσως καμιά ιδέα για να το διορθώσω; Ευχαριστώ!

δεν γνωρίζω φίλε ίσως κάτι δεν κάνει επαφή, κάποια φισα η κάτι και πρέπει να κουμπώσει για να δώσει ρεύμα στην οθόνη. εμένα το μόνο που καμιά φορά μ κάνει είναι όταν ανοίγω τον φακό και πατάω το power button αντί για να κλείσω τον φακό μέσα από την εφαρμογή κολλάει η οθόνη και θέλει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια ξερει κανενας που μπορουμε να βρουμε μπαταρια? Την χρειαζομαι αμεσα...

Από vifocal.com αγόρασα πριν μερικούς μήνες ήταν καλή.

Προσοχή από bangood που είχα πάρει πριν ενώ έμπαινε κανονικά δεν την αναγνώριζε το κινητό (ΑΜΟΙ ίδιο μέγεθος αλλά άλλος κωδικός επάνω στην μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...